To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY biblia.webd.pl

Ciekawe linki o tematyce Biblijnej i religijnej - Grzechy papieży czyli "ojciec święty" nie taki świ

Dezerter - 2013-01-19, 22:31

Cytat:
Dawniej

Dawniej to Kalwin palił protestantów na stosach
my nie żyjemy dawniej a tu i teraz więc rozmawiajmy o współczesności
będziemy się licytować :evil:
dla wzrastania w wierze i uciechy niewierzących, dla zgorszenia wątpiących :oops:
Jezus byłby z nas dumny...

Krystian - 2013-01-19, 23:44

Dezerter napisał/a:
Cytat:
niech katolicy tłumaczą się z krwi na rękach

... :oops: no to ja zacznę....
... siekając cebulę do sałatki tak jakoś mi się nóż ześlizgnął .... ale tylko parę kropli było , po co zaraz na forum rozgłaszać ;-)

tu nie chodzi o Twoją krew przy sałatce
tylko o krew Twojego Koscioła
Pan Jezus powiedział, że kto bierze miecz do ręki od miecza ginie
wy natomiast młodym ludziom, każecie uczyć wzajemnie się zabijać
całe szczęście , że w Polsce nie ma już obowiązkowego poboru

Bariel - 2013-01-20, 07:54

Dezerter napisał/a:
Cytat:
Dawniej

Dawniej to Kalwin palił protestantów na stosach
my nie żyjemy dawniej a tu i teraz więc rozmawiajmy o współczesności
będziemy się licytować :evil:
dla wzrastania w wierze i uciechy niewierzących, dla zgorszenia wątpiących :oops:
Jezus byłby z nas dumny...

Protestanci mają o tyle łatwiej, że na ogół opierają się na Sola Scriptura, dlatego niechlubne czyny reformatorów mogą wpisać w dawne "błędy i wypaczenia". Tymczasem to Twój Kościół podkreśla ciągły, ewolucyjny charakter swojej doktryny i historii, stąd nie można go rozpatrywać tylko przez pryzmat czasów współczesnych. Poza tym KK stał się taki "lajtowy" względem ludzi gdzieś dopiero od czasów Rerum Novarum, wcześniej to wciąż była organizacja o charakterze iście średniowiecznym.

Anowi - 2013-01-20, 15:06

Dezerter napisał/a:
Cytat:
niech katolicy tłumaczą się z krwi na rękach

... :oops: no to ja zacznę....
... siekając cebulę do sałatki tak jakoś mi się nóż ześlizgnął .... ale tylko parę kropli było , po co zaraz na forum rozgłaszać ;-)

jak niewidomyś po co za nóż chwytasz?

bartek212701 - 2013-01-20, 15:37

Czy to wina Dezertera,że w takim kościele Go ochrzczono i w takim kościele jest mu dobrze ? :-) trzeba to uszanować i nie wiem co go powinno obchodzić życie papieża sprzed 1000 lat,skoro on za jego czyny odpowiedzialności nie bierze ?
Bariel - 2013-01-20, 17:49

Ależ właśnie problem w tym, że bierze (przynajmniej w pewnym stopniu), bo jak pisałem Kk to organizacja ciągła i jednostajna. Dzisiejszy Kościół to ta sama organizacja, co 500, albo 1000 lat temu, do czego zresztą sam się przyznaje, dlatego też musi być rozpatrywany również przez pryzmat własnej przeszłości. Wiecznie obowiązująca tradycja kościelna obejmuje dlatego tak samo pierwszych papieży, krucjsty, mizogina Bernarda z Clairvaux, świętego Franciszka, inkwizycję, czy Matkę Teresę.
bartek212701 - 2013-01-20, 17:54

Bariel, No jak najbardziej,ale Bóg nie osądzi Dezertera przez pryzmat Jego papieża :-) Papiez może gwałcić,kraść,a Dezertera to się nie tyczy,nawet jesli papież jest głową jego kościoła na ziemi.Dezerter to Dezertet,papiez to papież.Wszedzie sa czarne owce
bartek212701 - 2013-01-20, 17:55

Bariel, Ty odpowiesz za zbrodnie Kalwina :-P
Bariel - 2013-01-20, 18:46

bartek212701 napisał/a:

Ale ja wyznaję Sola Scriptura - nauka Kalwina jest dobra o tyle, że wynika z Pisma, a nie jest żadnym samodzielnym autorytetem. Poza tym ja Kalwina lubię za myśl teologiczną, a nie za poglądy polityczno-społeczne i palenie heretyków :crazy:

Anowi - 2013-01-20, 18:57

Bariel napisał/a:
bartek212701 napisał/a:

Ale ja wyznaję Sola Scriptura - nauka Kalwina jest dobra o tyle, że wynika z Pisma, a nie jest żadnym samodzielnym autorytetem. Poza tym ja Kalwina lubię za myśl teologiczną, a nie za poglądy polityczno-społeczne i palenie heretyków :crazy:

czyli przymykasz oko

mój ukochany miał 999 zalet i jedną wadę - odeszłam

Dezerter - 2013-01-20, 19:00

Cytat:
tylko o krew Twojego Koscioła

Krew mojego kościoła to Krew Chrystusa na krzyżu, to krew męczenników pierwszych wieków chrześcijaństwa, to krew współczesnych męczenników za wiarę
Cytat:
wy natomiast młodym ludziom, każecie uczyć wzajemnie się zabijać

nieprawdziwość i poziom abstrakcji tego twojego tekstu nie pozwalają mi go skomentować :crazy:

Dzisiaj modliłem się o jedność chrześcijan, w duchu ekumenizmu i w tym duchu pozostanę - nie widzę żadnego źdźbła w oczach waszych - bracia
a siostrze odpowiem -, że o ostrość noży to ja w domy dbam :!: więc i o zacięcie nie trudno
szalom

Anowi - 2013-01-20, 19:10

bardzo słusznie - tępy nóż do niczego się nie nadaje
Bariel - 2013-01-20, 20:26

Anowi napisał/a:
mój ukochany miał 999 zalet i jedną wadę - odeszłam

A miłość to nie przypadkiem umiejetność ignorowania wad drugiej osoby? 8-)

bartek212701 - 2013-01-20, 20:47

Bariel napisał/a:
A miłość to nie przypadkiem umiejetność ignorowania wad drugiej osoby? 8-)
zignorowałbyś u swojej ukochanej kleptomanię ;-) ?
Bobo - 2013-01-20, 20:55

Bariel napisał/a:
A miłość to nie przypadkiem umiejetność ignorowania wad drugiej osoby?

Jesli się coś ignoruje to mamy do czynienia z ignorancją a nie miłością.

Raczej: Miłość to umiejętność dostrzegania zalet drugiej osoby.

Nie powiedziałbym o człowieku, że miłuje drugiego, kiedy ignoruje tylko wady a np. nie dostrzega zalet.

PS. Nie mów tego swojej żonie, że miłujesz ją, gdyż ignorujesz jej wady. Obiadu pewnie nie dostaniesz. :-D No chyba, że dodasz, iż kochasz za zalety i będziesz dłuuuugo je wymieniał ;-)