To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

Kreacjonizm vs. ewolucjonizm - Jan Pawel II a ewolucja .....

tom68 - 2013-02-06, 16:43
Temat postu: Jan Pawel II a ewolucja .....
Jan Pawel II a ewolucja czlowieka ze zwierzecia

Bp Oliver Oravec

Nie tak dawno temu, ateistyczni nauczyciele wkladali nam w szkolach do glow jakoby czlowiek wywodzil sie od zwierzat, czy to od malpy czy to od jakiegos innego zwierzecia od ktorego pochodza malpy i ludzie. Tej ewolucyjnej hipotezy bronili zawsze i glosili ja zazarci wrogowie Boga i Kosciola. Wszyscy ci, ktorzy chcieli wykluczyc Boga tak z dziejow ludzkosci, jak i ze swojego prywatnego zycia, aby w ten sposob usprawiedliwic swoja grzeszna moralnosc, glosili pochodzenie czlowieka od zwierzecia. I na odwrot, Kosciol Katolicki zawsze bronil prawdy Pisma Swietego, ze madry Bog jest stworzycielem kazdego stworzenia z niczego a przede wszystkim, ze dobry Bog bezposrednio stworzyl pierwszych ludzi.

Trudno uwierzyc, w jakie rzeczy musza wierzyc ci ewolucjonisci i do przyjecia czego zmuszaja reszte ludzi. Mowia, ze wszechswiat ma kilka miliardow lat, ziemia 5 miliardow itd. Nastepnie jakas inna grupa "naukowcow" stwierdza, ze wiek ten trzeba wydluzyc lub skrocic o 200 milionow lat. Wierza w ewolucje gatunkow a przy tym do tej pory nie posiadaja ani jednego ogniwa laczacego miedzy poszczegolnymi gatunkami. Juz samo szacowanie wieku ziemi jest problematyczne. Obecnie istnieje prawie 50 roznych metod okreslenia wieku, ktore w dodatku bardzo roznia sie nawzajem.

W ewolucje zaczeli wierzyc takze modernisci z Neokosciola, jedynie po to aby podwazyc znaczenie Pisma sw., aby zaprzeczyc grzechowi pierworodnemu i nauczac, ze nasze cialo jest pochodzenia zwierzecego i dlatego nie mozemy panowac nad jego instynktami. Wedlug feministek Ewa nie pochodzi od Adama a zatem zona nie musi byc podlegla mezowi. Chodzi im o wykluczenie Boga ze spoleczenstwa, polityki i w ogole z calego zycia.

A tu nagle z pomoca tym zazartym wrogom Kosciola przychodzi pseudopapiez Jan Pawel II, ktory 23 pazdziernika 1996 "potwierdzil", ze prawda jest pochodzenie czlowieka od zwierzecia. Tzw. katolicy z Nowego kosciola poslusznie to przyjeli, gdyz nie znaja nauczania Kosciola katolickiego i sa gotowi przyjac od "Ojca Swietego" takze takie najbardziej niewiarygodne bledy. Rowniez gdy falszywy papiez powie im, aby skoczyli do glebokiej studni, oni to zrobia. Oddaja oni nieprawdziwemu papiezowi wieksza czesc niz samemu Chrystusowi.

Uwaga: Dla jasnosci pojec: hipoteza jest tylko przypuszczeniem, gdy tymczasem teoria to fakt juz potwierdzony.

Pius XII w encyklice "Humani generis" z 12 sierpnia 1950 roku:

"Z roznych stron daja sie slyszec natarczywe zadania, by religia katolicka brala te nauki (tzw. nauki pozytywne) w powazna rachube. Zadanie to jest oczywiscie godne pochwaly, gdy chodzi jedynie o fakty rzeczywiscie udowodnione. Gdzie jednak w gre wchodza hipotezy, chocby byly w pewnej mierze naukowo uzasadnione, jesli jednak dotykaja one nauki w Pismie swietym albo w Tradycji zawartej, wskazana jest wielka ostroznosc. A gdyby takie przypuszczenia czy domniemania istotnie sprzeciwialy sie, wprost czy ubocznie, nauce przez Boga objawionej, bylyby absolutnie nie do przyjecia... Sa jednak tacy, co niestety tej swobody dyskusji nierozwaznie i zbyt smialo naduzywaja, przemawiajac takim tonem, jakby dotychczasowe odkrycia i oparte na nich rozumowania dawaly juz zupelna pewnosc, ze cialo ludzkie w swym pierwszym poczatku wyszlo z istniejacej uprzednio i zywej materii, i jakby zrodla Bozego objawienia niczego nie zawieraly, co w tej zwlaszcza kwestii jak najwiekszej domaga sie ostroznosci i umiarkowania... Nie wolno bowiem wiernym Chrystusowym trzymac sie takiej teorii, w mysl ktorej przyjac by trzeba albo to, ze po Adamie zyli na ziemi prawdziwi ludzie nie pochodzacy od niego, droga naturalnego rodzenia, jako wspolnego wszystkim przodka, albo to, ze nazwa «Adam» nie oznacza jednostkowego czlowieka ale jakas nieokreslona wielosc praojcow. Juz zas zupelnie nie widac jakby mozna bylo podobne zdanie pogodzic z tym, co zrodla objawionej prawdy i orzeczenia koscielnego Nauczycielstwa stwierdzaja o grzechu pierworodnym, jako pochodzacym z rzeczywistego upadku jednego Adama i udzielajacym sie przez rodzenie wszystkim ludziom, tak iz: staje sie on grzechem wlasnym kazdego z nich"

Widzimy, ze papiez Pius XII otwarcie oddal czesc Bozemu Objawieniu w Pismie sw. i nauce o grzechu pierworodnym, ktore nie dopuszczaja ewolucji czlowieka ze zwierzecia. (Zob. Ks. Jan Gorka, Encyklika "Humani Generis" o kwestii poczatku czlowieka – przyp. red. Ultra montes).

http://www.google.pl/url?...aeMpuFm_UZ_FsKQ

Dezerter - 2013-02-06, 20:25

pseudoartykuł fałszywego adwentysty
a napisz swoimi słowami ile ludzkość lat żyje na Ziemi, pytam od kiedy?, kiedy pierwszy człowiek Adam stanął na ziemi - chodzi mi o datę

Anowi - 2013-02-07, 01:12

tom68 napisał/a:
Uwaga: Dla jasnosci pojec: hipoteza jest tylko przypuszczeniem, gdy tymczasem teoria to fakt juz potwierdzony.

no, nie

Qłeza30 - 2013-02-07, 01:23

Anowi napisał/a:
tom68 napisał/a:

no, nie

:lol:

zapomniał o dowodzie

Supouse - 2013-02-07, 08:03

No tak nie widziałem nigdy dowodu na przejście gatunku. A niektóre np tezy ewolucjii wykluczają się bo na tym samym terenie dochodziło do ewolucjii a jednoczesnie na tym samym terenie nie ewoluował ten gatunek który był przodkiem ewoluowanego. Z punktu widzenia nauki jest to nie mozliwe. Czekajmy wiec na jakies dowody. Puki co można uznać to za bardzo dobra tezę czy teorię która nie jest dowiedziona jako naukową.

Ja bardzo sceptycznie podchodzę nie wierze na słowo. Tak samo na słowo nie wierzyłem że istnieje Bóg. Przekonałem się o tym w jakimś stopniu nie bez ale pośrednio. I tak z ateisty stałem się prawdziwym chrześcijaninem. Cieszę się bardzo z tego. Bóg nam błogosławi tu na Ziemi tylko to my czasem musimy brac to w własne ręce. Mamy wskazówki. Ja mialem okresy że myslalem że Bóg przyjdzie mi z pomocą w trudnych chwilach od tak... A jednak on daje nam możliwośći i wybory. Jeśli je akceptujesz, starasz się. On błogosławii...

Całe nasze życie ma tu pewien plan. Każde życie nawet to co wydaje się dziwne nie sprawiedliwe. Bóg jest sprawiedliwy i dobry ja to wiem doskonale dobry. Na sądzie ostatecznym nawet ci którzy nie mieli Ewangelii lub chcieli ja przyjąć a nie mogli. To się nie liczy...

I są też na to poparcia Biblijne. Ja wiem to, pewne rzeczy zobaczyłem ujrzałem nie tylko w życiu w Biblii czy od innych ludzi.

Haha Jezus Chrystus też był zajebisty :D i basta.

Supouse - 2013-02-07, 08:28

Jeśli ludzie widzieliby dobro jakie pokazał Chrystus lub choć główny Kościół postępował jak postępowali Apostołowie po śmierci Jezusa, zobaczyli by wiecej i chętniej...

Rozumiem tendencje odejścia od Kościoła jako powód Kościoła Katolickiego i jego historii.
Pewne tendencje kojarzenia się Kościołów z ciemnogrodem. Nie powiem jest to prawda...

Ludzie wiec odchodzą od wiary. Zauważyłem że nas świat jest jeszcze bardzo prymitywny jako ekonomiczny i społeczny. Ludzie myślą że jesteśmy jacyś wspaniali, rozwinięci :) 250 lat temu dopiero mielismy rewolucję przemysłowa... Znamy tylko parę tysięcy lat w naszej historii w tym możemy mniej wiecej sięgnąć dalej ale bardzo ciemno nadal i coraz ciemniej. To nic w porównaniu milionów lat rozwoju.

Patrzymy na ludzi w średniowieczu jako idiotów :) dzis ludzie są równie ciemni w porównaniu do tego co dzieje się za plecami w walce wywiadów, wojskowych technologi i politycznych rozgrywek.

Tak samo myślał Jan Paweł II myślał że oceni historię że on jest Papieżem nowego wieku. Że może pokazać błędy swojego kościoła i bedzie okey... A sam popełnił ogromne błędy które historia rozliczy jak my teraz rozliczamy ludzi dawniej... Proste błędy.

Zauważyłem jedną rzecz... Jak osoba tak wysoko tak wielu wielkich Kościoła i oni nie znają tak podstawy Pisma Świętego. Jest to strasznie większość ludzi tu może rozumie co mowie. Ale Papież nie znał Biblii. Nie mowie że jej nie czytał. On czytał ja rozumiejąc ale innaczej... Był daleko tak daleko od prawdy że wiele ludzi w zaciszu domu jest bliżej. To niewiarygodne żaden katolik puki wierzy w ten Kościół nie jest w stanie tego pojąć... Dla mnie to niewiarygodne. Instytucja która ma 1700 lat, wielu znawców. "Uczeni" w piśmie. Jest to niesamowite, tysiące współpracowników. Tu głos Boga jakby nie dochodził jakby coś zakłócało go.

Jan Paweł II to showmen nie mam do niego szacunku. Jest dla mnie jak każdy człowiek. Podlega krytyce. Nie kret święta krowa. Nie każdy mu klaska i to tak boli niektórych... No przez tytuł Papieża nie jest kimś. Cała tą propaganda filmy o nim to jest taka nierzeczywistość... Sztucznośc.

Mam szacunek jeszcze do Benedykta ale do Jana Pawła żadnego pokazał się z najgorszej strony. Jeszcze bardziej oddalił ludzi od Jezusa. Może zmienił parę głupich nic nie znaczących reguł. Nie noszenia w lektyce, pielgrzymki poza Włochy. Na mnie to nie robi wrażenia... Tematy zastępcze... Wprowadził rozszerzył nie Biblijne kulty. On nie był jakimś dobrym człowiekiem. Zrobił z siebie wielkiego męczennika. Na czym teraz ma polegać wiara katolika? Na tradycjii na dziwnych wymyślach. Ale kiedy to upadnie nie tylko upadnie Kościół Katolicki ale i wiara ludzi w Boga, w Jezusa co jest smutne. To są kruche fundamenty bardzo.... Katolicy czy zdajęcie sobie z tego sprawę że wasz grymas na twarzy, bronienie krzyża jako zwykły symbol siłą to wszystko obróci się wobec was...

Qłeza30 - 2013-02-07, 10:35

Supouse napisał/a:
Tak samo myślał Jan Paweł II myślał że oceni historię że on jest Papieżem nowego wieku. Że może pokazać błędy swojego kościoła i bedzie okey... A sam popełnił ogromne błędy które historia rozliczy jak my teraz rozliczamy ludzi dawniej... Proste błędy.

Zauważyłem jedną rzecz... Jak osoba tak wysoko tak wielu wielkich Kościoła i oni nie znają tak podstawy Pisma Świętego. Jest to strasznie większość ludzi tu może rozumie co mowie. Ale Papież nie znał Biblii. Nie mowie że jej nie czytał. On czytał ja rozumiejąc ale innaczej... Był daleko tak daleko od prawdy że wiele ludzi w zaciszu domu jest bliżej. To niewiarygodne żaden katolik puki wierzy w ten Kościół nie jest w stanie tego pojąć... Dla mnie to niewiarygodne. Instytucja która ma 1700 lat, wielu znawców. "Uczeni" w piśmie. Jest to niesamowite, tysiące współpracowników. Tu głos Boga jakby nie dochodził jakby coś zakłócało go.

Jan Paweł II to showmen nie mam do niego szacunku. Jest dla mnie jak każdy człowiek. Podlega krytyce. Nie kret święta krowa. Nie każdy mu klaska i to tak boli niektórych... No przez tytuł Papieża nie jest kimś. Cała tą propaganda filmy o nim to jest taka nierzeczywistość... Sztucznośc.

Podobnie myślę, czasem czytam jak robią z niego Mesjasza narodowego, udowadniają itp.

Supouse - 2013-02-07, 11:35

Polacy potrzebowali wlasnie kogos takiego. Wyczuł to Watykan. Polacy potrzebowali dostrzeżenia przez świat. Czuli się zapomniani w kulturze Europy. Pominięci kiedys skrzywdzona historia od rozbiorów. Wiec papież z Polski był idealny...

Tak to się zaczęło... Polski lud ślepo mu wierzył a on to wykorzystał w tej grze by ludzie z Ameryki Łacińskiej, półwyspu Iberyjskiego również mu zaufali.

Nie chce nic mówić ale Benedykt strzelił takie Pismo że Jezus nie był Mesjaszem :) bo chcial pogadac z Żydami wiec Wojtyła też kabinował jak to jednoczesnie powiedzieć że Żydzi mogą mieć rację i katolicy :D nie chce was wgłębiać jakie bzdury czasem i podstawy wiary w różnych pismach wielcy Kościoła Katolickiego Pisali.

Świat potrzebował takiego robokopa swoiskiego chłopa z biednego kraju który przyjedzie zje kremówke pomacha ręką, opowie żart, powie coś o Ewangeli niech stapi duch święty dopilnuje skarbca miejscowej kurii powie coś że ten naród jest najlepszy z najlepszych.

Tak jak namiestnik zbierający podatek zawsze jak przychodzi po pieniądze to są żarty, rozmowy, błogosławieństwa. Tak jak Ksiądz na kolędę...

Przecież za Jana Pawła II w Polsce powiedzieć coś o pedofilii u księży w szkole to już równalo się wyrzuceniu a np w środowisku że się nie lubi papieża to od wykluczenia społecznego po może lincz. Nie mówiąc o krytyce.

tom68 - 2013-02-07, 15:59
Temat postu: Jan Pawel II ....
Witam !
Po pierwsze jest to artykul biskupa tradycjonalisty Sedewakanysty z KRK ktory twierdzi ze Jan Pawel II itp . odeszli od Biblii i nauk KRK z przed II soboru Watykanskiego a nie jakiegos adwentysty po drugie ja jak prawie wszyscy adwentysci jestem kreacjonista po trzecie papiez polak byl potrzebny by obalic komunizm oraz doprowadzic do zmian w UE czy swiecie na rzecz prawcy i KRK i zachamowac Biblijne proby dalszych reform w KRK , pozdrawiam ! Tomasz G

Dezerter - 2013-02-07, 22:07

a po drugie odpowiedz na pytanie - mamy o ewolucji i kreacjonizmie rozmawiać więc...
Cytat:
a napisz swoimi słowami ile ludzkość lat żyje na Ziemi, pytam od kiedy?, kiedy pierwszy człowiek Adam stanął na ziemi - chodzi mi o datę

Supouse - 2013-02-08, 00:58

Komunizm to obalił rock. Powiedz mi jak Papież ocalił komunizm. Jak on dyktatury wspierał i zbrodniarzy wojennych...
tom68 - 2013-02-08, 13:49
Temat postu: Jan Pawel II ....
Witam !
Jak juz pisalem ja wierze ze swiat stworzyl Bog w zgodzie z tym co mowi nam Biblia a tym artykulem chcialem pokazac ze dla wielu katolikow papiez Jan Pawel II itp. sa heretykami bo nie trzymaja sie Biblii ani nauk KRK z przed II soboru Watykanskiego wiec jak tu ufac ze KRK ma prawde pozdrawiam ! Tomasz G

Dezerter - 2013-02-08, 23:30
Temat postu: Re: Jan Pawel II ....
tom68 napisał/a:
Witam !
Jak juz pisalem ja wierze ze swiat stworzyl Bog w zgodzie z tym co mowi nam Biblia a tym artykulem chcialem pokazac ze dla wielu katolikow papiez Jan Pawel II itp. sa heretykami bo nie trzymaja sie Biblii ani nauk KRK z przed II soboru Watykanskiego wiec jak tu ufac ze KRK ma prawde pozdrawiam ! Tomasz G

Jak juz pisalem ja wierze ze swiat stworzyl Bog w zgodzie z tym co mowi nam Biblia, ale nie wierzę, że Biblia się myli - w związku z powyższym, uznaje, że opis Stworzenia jest opisem symbolicznym, a nie historycznym i chronologicznym. Każdy,kto twierdzi inaczej naraża Słowo Boże na pośmiewisko i kpiny, albo zarzuty, że Słowo Boże się myli, albo, że Biblia jest fałszywa, albo zbiorem mitów Żydowskich. Nauka współczesna wielu dyscyplin, potwierdza istnienie ludzi na Ziemi 120 000 lat a minimum 35000 lat
Każdy kto twierdzi inaczej naraża chrześcijaństwo i naszego pana Jezusa
Chrystusa na pośmiewisko, a swoje dzieci chodzące do szkoły na utratę wiary
przemyślcie to sobie
Można wierzyć w kreacje/stworzenie i ewolucje człowieka, ja tak wierzę. Bóg stworzył wszystko - prawo ewolucji też

Tom 68 nadal nie odpowiedziałeś

tom68 - 2013-02-09, 12:48
Temat postu: Jan Pawel II
Witam !
Wierze ze opis stworzenia swiata w Biblii jest historyczny a nie mityczny tak wierza Zydzi ( wedlug nich teraz mamy 5773 od stworzenia swiata ) czy Muzulmanie i Biblijni chrzescijanie np K ADS itp tak wierzyl tez KRK do czasu II soboru Watykanskiego a nawet i teraz wielu katolikow wierzy w stworzenie , pozdrawiam ! Tomasz G
Ps Wedlug papieza Leona XIII kazdy kto nie wierzy w Biblijne stworzenie nie jest katolikiem tylko heretykiem

tom68 - 2013-02-09, 12:53
Temat postu: Jan Pawel II
Kreacjonisci tez maja mozgi

Nasz swiat jest pelen dowodow projekt przemyslany i celowy, z piekna, ktore widzimy w jaskrawo kolorowe kwiaty i ptaki na zlozonosc komorki i samej struktury wszechswiata. Dowody projekt jest widoczna nawet w nasza zdolnosc do docenic piekno, a nasza zdolnosc do zbadania tworzenia i starannie rozwazac jej znaczenie. Nieuchronnie prowadzi nas zastanawiac, w jaki sposob projekt doszlo i co to oznacza dla naszego istnienia.

To poszukiwanie doprowadzilo wielu, aby zobaczyc Boga Stworcy, ktorego wszechmoc jest wyswietlana w wielkosci i mocy gwiazd i ktorych wszechwiedzy jest w strukturze zywych komorek i dokladne oddzialywanie fizyczne i organiczne cechy tworczosci. Wniosek ten sposob naturalny prowadzi do poszukiwania Wiecej informacji na temat Boga stworzenia.

Badanie stworzenia objawil wiele dowodow na pomysl, ze Boski Stworca stoi za scene. Naukowcy wspaniale mozliwosci, aby zobaczyc dowody tworczosci Boga i rozwazac Jego wielkosci. Jednak stworzenie nie mowi wyraznie w naszych umyslach. Dowody projektu miesza sie z dowodem zla i przemocy. Organizmow moze wydawac sie niedoskonalosci, ktore nie oczekuje sie od wszechwiedzacego Boga Stworcy. Ostatecznego rozwiazania tego problemu nie znajduje sie w studium tworzenia, ale jest dostepna dla tych, ktorzy akceptuja biblijne objawienie Boga i Jego stosunek do nas i nasz swiat.

Biblia ukazuje historie stworzenia, i uczy nas o Stworcy Boga, ktory bez wysilku zaprojektowane swiata dla swoich wlasnych celow. W ciagu szesciu dni, ktory przygotowal srodowisko odpowiednie dla istot zywych, a nastepnie wypelnione tym swiecie z roznorodnosci organizmow. On stworzyl czlowieka na swoj obraz i dal im odpowiedzialnosc za Jego stworzenia. Dal im dary poznania, jezyka, relacji, odpowiedzialnosc, wolnosc i celu. Tutaj znajduje sie wyjasnienie dla budowy widac w kreacji - odzwierciedla ono charakter i cel Bozego stworzenia.

Ale co zlego nam dostrzec w stworzeniu, ktore sprawilo, tak wiele od wiary w biblijne stworzenie? Biblia ukazuje historie zla, jak przemoc i smierc weszly na doskonalosci stworzenia. Ta historia mowi nam cos waznego o charakterze Boga Stworcy. Wydaje sie, ze Bog przywiazuje bardzo duza wage do tego rodzaju relacji, ktore sa mozliwe tylko z istotami, ktore posiadaja swobode wyboru. Wyzyny Boga wartosc ludzkiej wolnosci jest najlepiej rozumiana w swietle krzyza na Kalwarii. Nie widzimy potwierdzenie biblijnego przeslania specjalnych stworzenie ludzi, ich bunt, a jego wyniki zla, a glebokosc ofiarnej milosci Bozej. Krzyz ukazuje znaczenie historia stworzenia, z jej elementow z szesciu-dniowego okresu tworczego, siodmy dzien szabatu, oryginalne roznorodnosci zywych organizmow, i specjalne stworzenie ludzi w idealnie zaprojektowany raju. Chcemy dobrze na co dzien kontemplujemy znaczenie krzyza i jak oswietla nasze rozumienie Boga Stworcy i Jego dziela.

Kreacjonisci tez maja mozgi i uzywaja ich do badan naukowych - oczywiscie mozesz sie dziwic ze w XXI w sa jeszcze ludzie ktorzy wierza Biblii ( w doslownosc opisu stworzenia i potopu), ale czy znasz ich poglady naukowe np te na ich stronach cz w literaturze ? Przyjacielu moge Cie odeslac do opracowan kreacjonistycznych na ten temat np. na http://www.grisda.org/ pozdrawiam ! Tomasz G

W Kosciele Rzymskokatolickim odradza sie biblijny kreacjonizm.

http://www.google.pl/url?...Iu6SLBokQgV8XTw