To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

Pozostałe dyskusje - Homoseksualizm za/przeciw

ZAMOS - 2013-11-02, 08:38

Homoseksualizm to nie tylko grzech. To obrzydliwość karana śmiercią. Obrzydliwość jest wstrętna i tak powinna być postrzegana. Równanie miłości z obrzydliwością to profanacja najpiękniejszego z uczuć, jakie doznaje normalny człowiek. Tylko o to chodzi. O nic więcej. Mówić prawdziwie. Obrzydliwość nazywać obrzydliwością, a miłość miłością. Nie nam jednak karać. Za obrzydliwość Bóg dwa razy karę wymierzył i zapewne zrobi to znów. Nie wiem, kiedy, ale wiem, że tak się stanie i nie zmieni tego żadna nawet najmądrzejsza demagogiczna retoryka i usprawiedliwienie jakimkolwiek świeckim prawem.
Podobnie ma się z kłamliwą nauką i nauczycielami, którzy robią zamęt w umysłach mniej rozgarniętych ludzi i odciągają ich tym od Boga. Nic nie pomoże wtedy nikomu żadne śmieszne tłumaczenie, że się taki urodził. Do czego prowadzi takie rozumowanie gdzieś ostatnio czytałem. Cytuję:

„Według American Family Association, szokujące oświadczenie the, American Psychiatric Association (APA), co do treści najnowszej edycji Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders (podręcznik zaburzeń psychicznych – przypis) wywołało burzę wśród organizacji prorodzinnych i wielu innych, gdy APA stwierdziła, że teraz klasyfikuje pedofilię jako orientację seksualną lub preferencję seksualną, a nie chorobę psychiczną.”

Do tego prowadzi liberalizacja obyczajowości i nie stosowanie się do Boskich praw.

ShadowLady86 - 2013-11-02, 10:33

ZAMOS napisał/a:
Według American Family Association, szokujące oświadczenie the, American Psychiatric Association (APA), co do treści najnowszej edycji Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders (podręcznik zaburzeń psychicznych – przypis) wywołało burzę wśród organizacji prorodzinnych i wielu innych, gdy APA stwierdziła, że teraz klasyfikuje pedofilię jako orientację seksualną lub preferencję seksualną, a nie chorobę psychiczną.”

Od paru dni po Internecie krąży kłamstwo, które wywołało wiele szumu. A co z grubsza chodzi. Otóż w diagnozie pedofilii nie zmieniono absolutnie niczego (w DSM-5 kryteria są identyczne jak w DSM-IV-TR). Jedyne co zmieniono, to nazwę z pedophilia (pedofilia) na pedophiliac disorder (zaburzenie pedofilskie). Oceńcie sami, która nazwa bardziej sugeruje chorobę, stara czy nowa. TUTAJ możecie zobaczyć, że pedophiliac disorder jest w dziale "parafilie seksualne".

W DSM-5 użyto wyrażenia sexual orientation (orientacja seksualna) nie w kontekście, że pedofilia staje się nagle orientacją seksualną. Dalej w klasyfikacji określana jest jako parafilia, a na dodatek zmieniono jej nazwę na zaburzenie pedofilne wyraźnie sugerujące chorobę. Określenia "orientacja seksualna" użyto w stosunku do ludzi, którzy mają tzw. myśli seksualne o dzieciach, ale nie dopuszczają się na nich żadnych czynów seksualnych. Mają więc coś w rodzaju orientacji seksualnej skierowanej na dzieci, ale nie mogą być klasyfikowani jako ludzie z pedofilią, gdyż nie są aktywni seksualnie i dzieci nie krzywdzą.

W żadnym miejscu DSM-5 nie ma najmniejszego słowa o tym, że nagle pedofilia staje się orientacją seksualną! Wręcz odwrotnie, nazwa zmieniła się jeszcze na niekorzyść tej parafilii i obecnie brzmi "zaburzenie pedofilskie" i cały czas niezmiennie to zaburzenie klasyfikuję się jako parafilię!

Swoją drogą raport wyszedł w maju tego roku i dopóki pewne grupy nie przekręciły jego treści na skutek niezrozumienia, nie było żadnego szumu. Jedna APA stwierdziła, że dla świętego spokoju dokona zmiany. Tym samym osoby, które mają jakieś "nieczyste myśli" wobec dzieci, ale absolutnie nie są aktywnie seksualni wobec dzieci i nie krzywdzą i w jakiś sposób będą teraz w raporcie określani jako Ci, którzy mają sexual interest (zainteresowanie seksualne) w stosunku do dzieci a nie sexual orientation (orientacje seksualną) nakierowaną na dzieci.

Tutaj list APA z 31 X jako odpowiedź na niesłuszny atak mediów. LINK.

Bob - 2013-11-02, 12:05

Nie bardzo rozumiem, jakie znaczenie ma dla kogoś o ugruntowanym poglądzie na stosunki homoseksualne, takie czy inne klasyfikowanie homoseksualizmu przez tą czy inną instytucję. Tym bardziej, jeśli jednoznacznie uważam stosunki homoseksualne za grzech, wynaturzenie, coś sprzecznego z wzorcem moralności wyłuszczonym w Biblii. No chyba że chodzi o zaakcentowanie, jak to cały świat, a z nim anegdotyczni już "amerykańscy naukowcy", pogrążają się w nihiliźmie, moralnym zepsuciu i ciemnościach duchowych, za nic mając słowo Jahwe, które jest prawem obowiązującym wszystkich - niezaleznie od obywatelstwa i stopnia czy tutułu naukowego.
ZAMOS - 2013-11-02, 12:33

ShadowLady86 napisał/a:
ZAMOS napisał/a:
Według American Family Association, szokujące oświadczenie the, American Psychiatric Association (APA), co do treści najnowszej edycji Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders (podręcznik zaburzeń psychicznych – przypis) wywołało burzę wśród organizacji prorodzinnych i wielu innych, gdy APA stwierdziła, że teraz klasyfikuje pedofilię jako orientację seksualną lub preferencję seksualną, a nie chorobę psychiczną.”

Od paru dni po Internecie krąży kłamstwo, które wywołało wiele szumu. A co z grubsza chodzi. Otóż w diagnozie pedofilii nie zmieniono absolutnie niczego (w DSM-5 kryteria są identyczne jak w DSM-IV-TR). Jedyne co zmieniono, to nazwę z pedophilia (pedofilia) na pedophiliac disorder (zaburzenie pedofilskie). Oceńcie sami, która nazwa bardziej sugeruje chorobę, stara czy nowa. TUTAJ możecie zobaczyć, że pedophiliac disorder jest w dziale "parafilie seksualne".

W DSM-5 użyto wyrażenia sexual orientation (orientacja seksualna) nie w kontekście, że pedofilia staje się nagle orientacją seksualną. Dalej w klasyfikacji określana jest jako parafilia, a na dodatek zmieniono jej nazwę na zaburzenie pedofilne wyraźnie sugerujące chorobę. Określenia "orientacja seksualna" użyto w stosunku do ludzi, którzy mają tzw. myśli seksualne o dzieciach, ale nie dopuszczają się na nich żadnych czynów seksualnych. Mają więc coś w rodzaju orientacji seksualnej skierowanej na dzieci, ale nie mogą być klasyfikowani jako ludzie z pedofilią, gdyż nie są aktywni seksualnie i dzieci nie krzywdzą.

W żadnym miejscu DSM-5 nie ma najmniejszego słowa o tym, że nagle pedofilia staje się orientacją seksualną! Wręcz odwrotnie, nazwa zmieniła się jeszcze na niekorzyść tej parafilii i obecnie brzmi "zaburzenie pedofilskie" i cały czas niezmiennie to zaburzenie klasyfikuję się jako parafilię!

Swoją drogą raport wyszedł w maju tego roku i dopóki pewne grupy nie przekręciły jego treści na skutek niezrozumienia, nie było żadnego szumu. Jedna APA stwierdziła, że dla świętego spokoju dokona zmiany. Tym samym osoby, które mają jakieś "nieczyste myśli" wobec dzieci, ale absolutnie nie są aktywnie seksualni wobec dzieci i nie krzywdzą i w jakiś sposób będą teraz w raporcie określani jako Ci, którzy mają sexual interest (zainteresowanie seksualne) w stosunku do dzieci a nie sexual orientation (orientacje seksualną) nakierowaną na dzieci.

Tutaj list APA z 31 X jako odpowiedź na niesłuszny atak mediów. LINK.

Wijesz się i motasz jak APA. Jak było tak dobrze to dlaczego ruszali i dlaczego dopiero trzeba było wielkiego protestu ludzi by „chcieli” pomyśleć, żeby łaskawie powrócić do tego co było, ale tylko w części. No i te twe, czy ich słowa „dla świętego spokoju” to bezczelna demagogia, a nawet musiałbym użyć tutaj znacznie mocniejszych słów, ale to forum biblijne, więc się powstrzymam. W związku z tym jak by nikt nic nie mówił i nie pisał to „prawda” ta by się umocniła, a następny krok to zniesienie dla tak zorientowanych seksualnie ludzi kary za seks z nieletnimi i dziećmi. Zapewne tak się stanie i to w niedługim czasie, ponieważ lobby seksualne homo i tacy jak ty ShadowLady86, dodają im sił i argumentacji by tego dokonać. Już w Polsce stosunkowo niedawno Palikot zgłosił projekt obniżenia wieku karalności za seks z nieletnimi do 13 lat. Podobne głosy słyszy się w Hiszpanii, Włoszech, Anglii i krajach muzułmańskich (6 lat) ze zrozumiałych względów ci ludzie nie cofną się przed całkowitym zniesieniem tych paragrafów z kodeksów karnych na całym świecie.
Jesteś jeszcze młoda, więc zapewne jeszcze nie masz dzieci, ale wszystko przed tobą. Może się zdarzyć, że też twoje dziecko trafi w szkole na tylko myślącego, ale nie praktykującego homo/pedofila, a że nagle coś mu się zmieniło i postanowił praktykować. Co wtedy powiesz tak doświadczonemu swojemu dziecku? Jaką przyszłość gotujesz też być może swoim dzieciom? Zresztą tobie może to nigdy nie będzie przeszkadzało i nie porusza cię jak katolickich biskupów zachowania i praktyki pedofilskie. Jednak zdecydowana większość rodziców będzie dawać temu opór i co byś nie napisała w obronie tych obrzydliwości to normalny człowiek nigdy się z tym nie pogodzi. Wstyd tym bardziej jest większy, gdyż jesteś kobietą i być może kiedyś też matką. Jaką możesz być matką to powinny wypowiedzieć się tutaj kobiety które matkami już są. Ja jako ojciec dwóch córek i syna, oraz dziadek trzech wnuków stanowczo potępiam każdą taką zbrodniczą dla mnie seksualność. Ohyda i obrzydliwość w każdym calu.

ShadowLady86 - 2013-11-02, 12:53

Czyli nie przeczytałeś nic z tego, co napisałam, Bywa APA nic nie zmieniło w kwestii pedofilii. Była i jest ona umieszczona w dziale "parafilie seksualne" a nie "orientacje seksualne". Zmieniono jedynie nazwę, a nowa nazwa jeszcze wyraźniej podkreśla, że jest to zaburzenie. Nie czerp informacji z Onetu, a u źródła. Twoje zdanie nie wiadomo skąd zaczerpnięte APA stwierdziła, że teraz klasyfikuje pedofilię jako orientację seksualną lub preferencję seksualną, a nie chorobę psychiczną jest nieprawdą ponieważ APA nigdy nie zakwalifikowała tak pedofilii. Była i jest ona zaburzeniem. Wszelkie personalne wycieczki tego nie zmienią. Jestem w 100% przeciwko pedofilom co nie zmienia faktu, że Twój komentarze w stosunku do DSM-5 jest nieprawdą.
papi777 - 2013-11-02, 15:53

o jej
Widze ze temat homosiow jest grubo walkowany na tym forum ale czy warto :>
Jestem przeciw ale niech robutaja sobie co chca :) byle by nie dopuscic do takich cyrkow jak np homoadpocja...

Dżej - 2013-11-02, 18:11

ZAMOS, to dla Ciebie jest obrzydliwość(tak jak dla wielu ortodoksów obrzydliwością są niektóre praktyki hetero w seksie).
Kara śmierci za inny gust?
To gruba przesada.
Papi777 a gdzie tu widzisz cyrk?
Dwójka ludzi po 9 miesiącach starań(bo tyle trwa oczekiwanie na adopcję), prześwietlonych(hetero też są- czy się nadają) decyduje się dzielić miłością(głupotą jest twierdzić, że łączy ich tylko seks - tak jakby wśród hetero nie było związków opartych na seksie i nie było żadnego pożądania - nie bądźmy śmieszni).
A czy warto?
Myślę, że warto o wszystkim rozmawiać by potem nie było nieporozumień i ludzie się dogadywali.

Hardi - 2013-11-02, 18:31

http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=9316
Dżej - 2013-11-02, 18:39

Pewnie jak zwykle manipulacja ze strony Frondy.
;-)

papi777 - 2013-11-02, 20:38

Dżej napisał/a:
ZAMOS, to dla Ciebie jest obrzydliwość(tak jak dla wielu ortodoksów obrzydliwością są niektóre praktyki hetero w seksie).
Kara śmierci za inny gust?
To gruba przesada.
Papi777 a gdzie tu widzisz cyrk?
Dwójka ludzi po 9 miesiącach starań(bo tyle trwa oczekiwanie na adopcję), prześwietlonych(hetero też są- czy się nadają) decyduje się dzielić miłością(głupotą jest twierdzić, że łączy ich tylko seks - tak jakby wśród hetero nie było związków opartych na seksie i nie było żadnego pożądania - nie bądźmy śmieszni).
A czy warto?
Myślę, że warto o wszystkim rozmawiać by potem nie było nieporozumień i ludzie się dogadywali.

inny gust? no co ty?ty tak na powaznie :>
Jesli kogos ciagnie do malych dzieci,to tez to nazwiesz gustem?
Nie mam nic do adopcji hetero..jednak rodziny homoseksualne prowadza do wielu skrzywien..Ja nie chcialbym bym miec dwoch tatusiow :)
Nie osadzam ich,nie odmawiam zbawienia bo o tym decyduje Bog..
Jednak homoseksualizm nie jest normalny zjawiskiem i nie powino sie traktowac CALKIEM normalnie..Zoofilow,necro,pedo tez nalezaloby traktowac normalnie?

Niech kazdy robi z soba co chce..ewentualnie z druga osoba skoro mu to pasuje ;0
Ale takie sprawy jak dzieci sa dla normalnych ludzi! dlaczego? A jak myslisz czego Bog tak nas stworzyl aby dziecko moglo zrodzic sie z plci zenskiej i meskiej ;)

Dżej - 2013-11-02, 20:50

Wiek a płeć to co innego.
Dla Ciebie to samo?
:-D
Równie dobrze mógłbyś porównywać kolor oczu z inteligencją.
;-)
Jaka jest zatem płeć rocznego dziecka, dwuletniego, trzyletniego, czteroletniego i pięcioletniego?
Każdy ma inną?
Znam tylko dwie płcie plus krzyżówkę czyli hermafrodytę.
A chciałbyś być sierotą i na nikogo nie liczyć?
Poza tym gdyby wszyscy robili co chcesz...
To chyba nazywa się reżim i totalitaryzm - nic dobrego z tego nie wynika jak wszyscy robią to co chce jednostka.
Normalny - nie cierpię tego pojęcia i jest nadużywane.
To, że większość społeczeństwa nie bawi się w BDSM to znaczy, że powinno się tego zakazać?
To dla mnie chore.
Normalne czyli powszechne, popularne.
Mody się jednak zmieniają.
A homo to nie moda.
Więc masz problem.
Zoofilami jesteśmy wszyscy, gdyż człowiek należy do królestwa zwierząt, jest naczelnym ssakiem.
Necro w sumie nikomu nie szkodzi poza tymi co to lubią.
No może wg niektórych być to bezczeszczenie zwłok tudzież pogarda dla nich.
Pytanie czy zmarłemu na pewno by się to nie podobało?
Pedo krzywdzi w przeciwieństwie do poprzednio wymienionych i nie jest tym samym co homo czy hetero.

papi777 - 2013-11-02, 21:10

Pedal i pedofil co rozni? "gust"
Co ich laczy? choroba seksualna :)
Skoro masz sie za zwierza hahaha to ja cie z bledu nie bede wyprowadzal..z tego co wiem to czyms sie roznimy :) pomijajc ze jestesmy stworzeni na obraz Boga,czy zwierzeta tez:D?
Homosie tez krzywdza np rujnujac zycie biednego nieswiadomogo dziecka ktory dostaje jak laleczka w rece dwoch tatusiow :) I jakie on wzorce wyciagnie z takie rodziny ?
ze trzeba szukac drugegio tatuisia a moze ze pedalstwo to normalna sprawa
Tak wolalbym byc sierota niz wychowywanym przez homosiow i ulec jeszcze gorszej deprawacji..
Nie osalbiaj mnie

Dżej - 2013-11-02, 21:20

Nie.
Pedal to jest od roweru.(wg łaciny oznacza nożny...widziałeś seks nożny? ja tylko piłkę nożną)
Pedofil to człowiek(niekoniecznie facet) co woli najmłodszych ludzi - odnośnie wyłącznie seksu a nie miłości partnerskiej jaka bywa wśród homo.
Homo - to geje i lesbijki.
Jakoś nikogo nie martwi jakie wzorce wyciągnie z ojca pijaka i matki pijaczki czy prostytutki.
Nikogo nie martwi też jakie wzorce wyciągnie w przypadku gdy ojciec z matką się rozwiodą i siłą rzeczy i tak będzie miał do czynienia z jedną płcią.
Nikt też jakoś do tej pory w ogóle się nie martwił dziećmi z sierocińców.
A teraz nagle Cię to strasznie obchodzi hipokryto?
Wzorce poza tym można wyciągać i ze środowiska i z filmów i seriali, z gier....dziecko nie żyje w izolatce.
Oglądałem film o rodzinie brytyjskiej i jak zmarł ojciec to wzorcem stawał się dziadek i opowiadał o tym psycholog.
Mnie wychowały dwie kobiety i nie czuję się z tego powodu pokrzywdzony.
To Ty mnie nie osłabiaj.
Wiele zdeprawowanych dzieci bywa z pełnych i bogatych "dobrych" rodzin.

papi777 - 2013-11-02, 22:32

Cytat:
Mnie wychowały dwie kobiety i nie czuję się z tego powodu pokrzywdzony.

I wszystko jasne.Moze jestes jednym z tych co az tego tak nie odczuli..Jednak nie opieram sie tylko na twojej histori.

Oczywiscie w kazdej rodzinie zdazaja sie rozne patologie itd.
Jednak sama rodzina skaldajaca sie np z dwoch faciow jest patologia sama w sobie.
sory ze mam takie zdanie a nie inne ale mam do tego prawo.Nie osadzam ,nie prowadze krucjat ale jesli mialbym glosowac...

Dżej - 2013-11-02, 22:49

A patologią nie jest istnienie samotnych matek i sierocińców?
I to wszystko dzięki "doskonałym" hetero.
Gdzie dla ojca dziecko było powodem do odejścia(w przypadku samotnych matek) albo rodzice nie przewidzieli pojawienia się dziecka - nie przygotowali się na nie(nie zabezpieczając np. się materialnie).
Pokazali dziecku - jak bardzo go pragną.