To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

Pozostałe dyskusje - Czy Papieże,Księża i inni duchowni mogą palić papierosy ?

bartek212701 - 2013-03-22, 14:11
Temat postu: Czy Papieże,Księża i inni duchowni mogą palić papierosy ?
Tak jakoś wpisałem w google "Papież pali" :mrgreen: i wyskoczyło mi mnóstwo informacji o tym,że np. Benedykt XVI pali papierosy i nie wstydzi sie tego,nawet jest jakieś Jego zdjęcie przy popielniczce jak zgarnia popiół,obecny Papież też pali,księża,kardynałowie tez palą.
Czy uważacie,że jest to dobry przykład dla wiernych i czy w ogóle powinni duchowni mieć takie niezdrowe nałogi ?

Dżej - 2013-03-22, 14:57

Skoro są duchownymi to plugawa materia powinna być na ostatnim planie.
Jednak jest tu pewien haczyk.
Niezdrowe życie może się szybciej skończyć a co za tym idzie krótszy pontyfikat i mniej encyklik oraz przemówień do ludu.

ps. Jednak Indianie się zemścili.
:-D

ShadowLady86 - 2013-03-22, 16:17

Cóż, papież jakby nie patrzeć ma stresujące życie. Lepie tak się odstresować niż inaczej. W końcu duchowni są ludźmi ze swoimi słabościami. Myślę że znacznie gorszy jest widok lekarza, który pali. A z tym się wielokrotnie spotkałam.
Jasminaa - 2013-04-14, 22:04

Myślę, że nie powinni palić. Palenie to w końcu oznaka słabości, ciało ma być świątynią Ducha Świętego. Czy więc trucie się papierosami jest na chwałę Boga? Raczej nie, są inne sposoby na odreagowanie stresu. Poza tym palenie ogranicza wolność wyboru bo uzależnia i czasami może stać się takim małym bożkiem.
Bobo - 2013-04-14, 22:10

ShadowLady86 napisał/a:
Cóż, papież jakby nie patrzeć ma stresujące życie. Lepie tak się odstresować niż inaczej.

Nie rozumiem... a o jakim 'inaczej' piszesz? Dlaczego np. w ogóle rzucenie papierosów i w chwili stresu sięgnąć po Biblię czy pomodlić się nie byłoby lepiej niż papieros...? :roll:

nike - 2013-04-15, 08:50

Jasminaa napisał/a:
Palenie to w końcu oznaka słabości, ciało ma być świątynią Ducha Świętego.

Zaczadzona coś ta świątynia jest, a i duch w niej pewnie cały czarny jest.

wiesia - 2013-04-15, 12:54

Palenie to ucieczka i odrodzenie się od świata za zasłoną dymu.
Palę i nie mam zamiaru zrezygnować. Na coś trzeba umrzeć. A straszenie rakami wszelkiej maści jest wyssane z palca. Znam wiele osób,które w życiu nie zapaliły ani jednego papierosa,a umierały w mękach, na raka płuc,na krtań,na astmę papierosową itp.
Jedni palą jak kominy fabryczne dziesiątki lat i umierają ze starości, drugi nie pali i umiera w mękach "papierosowych".
Teraz nastała moda na nie palenie,za chwilę nastanie moda na zdrowe palenie marihuany...
Palenie jest efektem wielu czynników.
Dlaczego nie piętnuje się obżartuchów, którzy zajadają się tłuszczem,słodyczami ? Ich leczenie jest równie drogie,jak palaczy.
Dlaczego nie piętnuje się i karze surowo piratów drogowych,którzy są potencjalnymi zabójcami?
Czyżby takie grzeszki nie zasmucały Ducha św.?
Pomyślcie zanim zaczniecie wywalać palaczy ze zborów, a nad losem homoseksualistów litować się.
Wkurza mnie ta nagonka.
A tak na marginesie - tracę wiarę. W Boga,w Jego władzę,opiekę i możliwości co do rozwiązywania spraw na ziemi i jednostek ludzkich.

Dezerter - 2013-04-15, 13:51

bartek212701 napisał/a:
obecny Papież też pali

ale papierosy?
no bo jeszcze popykać cygaro, czy fajkę, to od biedy by uszło mu w moich oczach
ale jak papierosy..., to ogłaszam wszem i wobec, że
Franciszek pierwszy raz mi podpadł jako papież
....
PS
już wysyłałem posta, ale coś mi mówi - sprawdź to - zero potwierdzenia!!!
Bartku skąd wziąłeś informację o Franciszku??!!
znalazłem coś takiego:
Kod:
Osoby z jednym płucem męczą się nawet przy wejściu po schodach na pierwsze piętro. [b]A palenie papierosów oznaczałoby szybką śmierć[/b]. Dlatego profesor Piotr Kuna uważa, że podróże dla papieża mogą być problemem.

http://www.medexpress.pl/...ko-jedno-pluco/

Eliot - 2013-04-15, 14:16

wiesia napisał/a:
A tak na marginesie - tracę wiarę. W Boga,w Jego władzę,opiekę i możliwości co do rozwiązywania spraw na ziemi i jednostek ludzkich.

A dlaczegóż to?

jaros71 - 2013-04-15, 18:38

wiesia napisał/a:
Palenie to ucieczka i odrodzenie się od świata za zasłoną dymu.
Palę i nie mam zamiaru zrezygnować

I może to jest jednym z powodów tego że czujesz się oddalona od Boga i tracisz wiarę...
Papierosy, jak każdy nałóg nie przybliża nas do Stwórcy, tylko oddala...
Poza tym kiedyś pisałaś że masz bardzo małe dochody...

Hardi - 2013-04-16, 00:15
Temat postu: Re: Czy Papieże,Księża i inni duchowni mogą palić papierosy
bartek212701 napisał/a:
Tak jakoś wpisałem w google "Papież pali" :mrgreen: i wyskoczyło mi mnóstwo informacji o tym,że np. Benedykt XVI pali papierosy i nie wstydzi sie tego,nawet jest jakieś Jego zdjęcie przy popielniczce jak zgarnia popiół,obecny Papież też pali,księża,kardynałowie tez palą.
Czy uważacie,że jest to dobry przykład dla wiernych i czy w ogóle powinni duchowni mieć takie niezdrowe nałogi ?

ja uważam, że to jest indywidualna sprawa, nie jesteśmy pod zakonem, a to, że różne sekty itd. zabraniają tego i tema tego nie oznacza, że my musimy być pod ich zakonem, ja nie palę i nie lubię gdy ktoś pali w mojej obecności, ale uważam, że każdy ma swoje sumienie... poza tym ciężko obwiniać człowieka, za to, że jego ciało jest chemicznie uzależnione, człowiekowi trzeba pomóc wyjście z nałogu, a nie potępiać go czy dawać mu np pół roku czasu na wyjście z nałogu, bo jak nie to wypad, tak robią sekty i ludzie źli, a nie naśladowcy Jezusa :-)

wit - 2013-04-16, 05:12

Palenie przynosi jednak szkody zdrowiu człowieka. Wiem to po swoim ojcu, który zmarł niespełna dwa miesiące temu, i wprawdzie rzucił palenie pięć lat temu, jednak skutki wieloletniego nałogu zawyrokowały nowotworem płuc. Samo palenie papierosów nie przynosi raczej jakiegoś pozytywnego wpływu, jak przykładowo umiarkowane picie alkoholu.
Henryk - 2013-04-16, 06:23
Hardi napisał/a:
poza tym ciężko obwiniać człowieka, za to, że jego ciało jest chemicznie uzależnione, człowiekowi trzeba pomóc wyjście z nałogu,

Zwykłego człowieka nie.
Lecz piszemy tu o najwyższym przywódcy duchowym dla miliarda ludzi!

To uzależnienie otrzymał na własne życzenie.
Podobnie mają narkomani, alkoholicy...
Ten, który powinien być przykładem dla tak wielu daje dowód, że jednak Jezus nie uczynił go wolnym.
Wolnym od nałogów, pożądliwości ciała.
Ga 5:1 bw "Chrystus wyzwolił nas, abyśmy w tej wolności żyli. Stójcie więc niezachwianie i nie poddawajcie się znowu pod jarzmo niewoli."
Ga 5:19-21 bt "Jest zaś rzeczą wiadomą, jakie uczynki rodzą się z ciała: nierząd, nieczystość, wyuzdanie, (20) bałwochwalstwo, czary, nienawiść, spory, zawiść, gniewy, pogoń za zaszczytami, niezgoda, rozłamy, (21) zazdrość, pijaństwo, hulanki i tym podobne. Co do nich zapowiadam wam, jak to już zapowiedziałem: ci, którzy się takich rzeczy dopuszczają, królestwa Bożego nie odziedziczą."

Eliot - 2013-04-16, 08:17
Hardi napisał/a:
ja uważam, że to jest indywidualna sprawa, nie jesteśmy pod zakonem, a to, że różne sekty itd. zabraniają tego i tema tego nie oznacza, że my musimy być pod ich zakonem, ja nie palę i nie lubię gdy ktoś pali w mojej obecności, ale uważam, że każdy ma swoje sumienie... poza tym ciężko obwiniać człowieka, za to, że jego ciało jest chemicznie uzależnione, człowiekowi trzeba pomóc wyjście z nałogu, a nie potępiać go czy dawać mu np pół roku czasu na wyjście z nałogu, bo jak nie to wypad, tak robią sekty i ludzie źli, a nie naśladowcy Jezusa :-)

A tu bym się z Hardim zgodził :-)

Anonymous - 2013-04-16, 09:44
bartek212701 napisał/a:

Obecny papież żyje z jednym płucem ponieważ usunięto jemu drugie jak był młody--prawdopodobnie gruźlica.Zatem ktoś kto pisze takie rzeczy w Google to jest niepoważny.