To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

Pozostałe wyznania i ruchy chrześcijańskie - Mormoni są Chrześcijanami

Tubtuś - 2013-04-04, 15:42

Supouse napisał/a:
1 List do Koryntian 15: 28-30 przeczytaj dokładnie.


rzeczywiście jest : A gdy już wszystko zostanie Mu poddane, wtedy i sam Syn zostanie poddany Temu, który Synowi poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkich. 29 Bo inaczej czegoż dokonają ci, co przyjmują chrzest za zmarłych? Jeżeli umarli w ogóle nie zmartwychwstają, to czemuż za nich chrzest przyjmują? 30 Po co też i my wystawiamy się na niebezpieczeństwo każdej godziny?

Supouse - 2013-04-04, 19:05

Czytałeś może Historia Joseph Smith z Perła Wielkiej Wartości? Ja ostatnio czytam wiecej i chętniej również Biblii bo mialem taki czas że parę miesięcy moja wiara byla słabsza.

Czytam czytam i czasem coś mnie przepełnia uczucie że to bylo dobre. Gdyby ludzie którzy nas krytykują choć wiedzieli naprawde w co wierzymy albo przeczytali i zobaczyli jak to wyglada. Ja rozumiem np że ktos może się zdziwić na temat Żydów w Ameryce bo z punktu widzenia historii takiej ogólnej to brzmi dziwnie tak samo mowi się bardzo źle w internecie o nas lub wmawia się nam bardzo dziwne obyczaje.

To jest nieprawda. Ja zapraszam bardzo chętnie do kontaktu z misjonarzami w całej Polsce. Można dowiedzieć się zobaczyć jak jest naprawde przyjść w niedzielę na spotkanie sakramentalne do jednej z kaplic które są dostępne dla wszystkich i otwarte. Nie zachęcam do uznawania czy przechodzenia na takie wyznanie a bardziej do chęci poznania jak jest naprawde. Można otrzymać darmowy egzemplarz jakiegoś pisma czy poprosić o tłumaczenie danych kwestii.

Można też wejść na oficjalną stronę Kościoła.

U nas w Kościele objawienia w Kościele tyczyły i tycza się nie jakiejś nowej Ewangelii ale tej Biblijnej. Nie ma innych objawień poza tymi które były naprawde potrzebne i niezbędne pomagające rozumieć Ewangelię.

Reszta wypływa z nauk Kościoła. Mamy forum 70 jak z czasów Apostolskich, mamy 12 tak jak Apostołów. Mamy biskupów i cała organizacja Kościoła jest na wzór Apostolskiego Kościoła po śmierci Chrystusa. Nie mamy teologii jako czyste gdybanie i dogmaty. W kwestiach nie objawionych nie popartych na piśmie nie musi być dogmatu Kościoła.

Kapłaństwo nie jest zawodowe i otrzymać je mogą godni mężczyźni. Każdy członek w tym kobiety również może otrzymać powołanie do pełnienia misjii, dzieci od roznoszenia śpiewników, po aż nauczyciela Nowego Testamentu, misjii zagranicznej diakona.


Kościół nie ma żadnego powiązania że to tylko Kościół Amerykański. Misja Brytyjska powstała bardzo wcześnie w początkach Kościoła. Ponad połowa wiernych nie pochodzi z Usa. Kościół ma wielu wyznawców w Ameryce południowej i innych krajów.

Tubtuś - 2013-12-02, 22:00

Czytałem księgę Mormona i zgadzam się z nią w pewnych kwestiach : chrzest w imię Jezusa , nie ma grzechu pierworodnego - tak jak u pierwszych chrześcijan to niesamowite .
meritus - 2013-12-03, 00:11

http://www.mormonwiki.com...estial_Kingdoms
Co to ma wspólnego z chrześcijaństwem?

Eter - 2013-12-08, 22:30

meritus napisał/a:
http://www.mormonwiki.com...estial_Kingdoms
Co to ma wspólnego z chrześcijaństwem?


Zdaje się, że meritus był raczył zapytać, co to ma wspólnego z katolicyzmem. Jako że dla niego katolicyzm = chrześcijaństwo. Myślę, że nie jestem jedynym na tym forum, który ma obiekcje co do tego równania.
A co do mojego Kościoła, to faktycznie nie przykładamy dużej wagi do wspólnoty z katolicyzmem. Choć związków nie da się ukryć, nawet wtedy, gdy twierdzimy, że odzyskaliśmy to, co katolicyzm utracił – klucze Piotra.
Odnośnik sprawdziłem; meritus znalazł całkiem dobre źródło wiedzy o mormonizmie. Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich charakteryzuje się właśnie tym, że posiada współczesne objawienia o planie zbawienia. Więc pewne sprawy, zaledwie wspomniane w Biblii, są bardziej rozwinięte. Apostoł Paweł tylko wspomniał o trzech niebach, a my mamy o tym więcej wiedzy. Apostoł Paweł tylko wspomniał o chrzcie za zmarłych, a my obecnie jesteśmy jedynym kościołem mającym upoważnienie do dokonywania tych obrzędów. Co najważniejsze w podanym odnośniku, to stwierdzenie, że wierzymy w zbawienie tylko przez łaskę Chrystusa. Rodzaj nagrody w życiu przyszłym to sprawy wtórne i mało znane.

meritus - 2013-12-17, 00:07

Eter napisał/a:

Zdaje się, że meritus był raczył zapytać, co to ma wspólnego z katolicyzmem. Jako że dla niego katolicyzm = chrześcijaństwo. Myślę, że nie jestem jedynym na tym forum, który ma obiekcje co do tego równania.

Nie wiem jaki masz cel w przeinaczaniu mojego pytania. To się nazywa manipulacja. A fe.

Zadam też inne pytania:

Dlaczego ezoteryczne teorie Johna Smitha należy utożsamiać z prawdziwym chrześcijaństwem? Czy to, co głosił Chrystus i Kościół apostolski nie było wystarczające? Dlaczego John Smith uzupełnia Objawienie po Chrystusie?

BoaDusiciel - 2013-12-18, 10:11

meritus napisał/a:
Dlaczego John Smith uzupełnia Objawienie po Chrystusie?


Taka Tradycja.
Są instytucje, które opierają się na Tradycji.
Masz coś przeciw Tradycji ? :->

Anonymous - 2013-12-19, 00:28

Cytat:
Zdaje się, że meritus był raczył zapytać, co to ma wspólnego z katolicyzmem. Jako że dla niego katolicyzm = chrześcijaństwo. Myślę, że nie jestem jedynym na tym forum, który ma obiekcje co do tego równania.



Racja Katolicy Polscy tak naprawde nie wiedzą ze poza Katolikami sa jeszcze Chrzescijanie. Moze co trzeci słyszał o Prawosławnych i raczej wie o nich tyle ze sieją głebiej kąkol.


Cytat:
A co do mojego Kościoła, to faktycznie nie przykładamy dużej wagi do wspólnoty z katolicyzmem. Choć związków nie da się ukryć, nawet wtedy, gdy twierdzimy, że odzyskaliśmy to, co katolicyzm utracił – klucze Piotra.


Smith wykopał klucze, a nastepnie napisał piekna historie nakładania rąk na głowe przez samego Piotra. No moze korzenie z katolicyzmem sa... paru nazwijmy to "pionierow" bylo katolikami. Za to już Masonskich korzeni nie da sie ukryć =) Katolicyzm nie miał nawet co utracić... Twój Kosciol glosi ze Apostołów zabito i upowaznienie zginęło... Wtedy Kosciola Katolickiego jeszcze nie bylo. Albo nie znasz doktryny albo bajerujesz... Watpie by Misjonarze znali doktryne bo jest ona bardzo elastyczna i dostosowana do poziomu danej osoby... ile moze przyjąć tyle napycha się do głowy. A od tego są notatniki i polecenia tych ktorzy dzierża klucze Piotra ze wiedza ile do głowy komu i jak napchać... a wiedzą poprzez Objawienie od Misjonarzy którym nie umknie nic co można zanotować w notesie ;>


Cytat:
Odnośnik sprawdziłem; meritus znalazł całkiem dobre źródło wiedzy o mormonizmie. Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich charakteryzuje się właśnie tym, że posiada współczesne objawienia o planie zbawienia. Więc pewne sprawy, zaledwie wspomniane w Biblii, są bardziej rozwinięte.


Tak dokladnie, doktryna LDS mówi wyraźnie, że Mormon ktory nie wezmie udzialu w ceremonii światynnej malzenstwa na wiecznosc nie moze dostapic tego Najwyzszego Krolestwa. Oczywiscie aby nie bylo to zbyt radykalne... ci ktorzy nie zdazyli sie ozenic, czy umarli za mlodu lub nie wiedzieli nic o tym cudownym Kosciele mają szanse do tego najwyzszego Krolestwa zawitać. No ale Mormon ktory ozeni sie z nie Mormonką to juz bardzo zła sytuacja....



Cytat:
Apostoł Paweł tylko wspomniał o trzech niebach, a my mamy o tym więcej wiedzy. Apostoł Paweł tylko wspomniał o chrzcie za zmarłych, a my obecnie jesteśmy jedynym kościołem mającym upoważnienie do dokonywania tych obrzędów.


Chyba coś ci się pomyliło... Wspomniał w Ewangelii o tym że niektorzy chrzczą za zmarłych. A nie wspomniał że zamierzają to wprowadzić. Po drugie nie ma takiego zakazu, a upoważnienie to już trochę przesada nie sądzisz?

Cytat:
Co najważniejsze w podanym odnośniku, to stwierdzenie, że wierzymy w zbawienie tylko przez łaskę Chrystusa. Rodzaj nagrody w życiu przyszłym to sprawy wtórne i mało znane.


Nie kłam :> Mozesz mowić że wierzycie w zbawienie tylko przez łąskę Chrystusa, co nie oznacza że to samo jesteś w stanie powiedzieć swojemu Prezydentowi Gminy... Czyste posłuszenstwo przełożonym Kosciola to podstawa, podązanie za Prorokiem... Najwazniejsze jest jednak myślę wypelnianie zadań Koscioła, misja, nawracanie innych, obrzedy w Świątyni. Duzo pracy przed Tobą a ty mi mowisz o tym że Chrystus zbawił wszystkich przez łaskę? AAaa kto zasługuje na łąske ? Oto jest pytanie.
Wiesz co... Ja myśle że kiedyś staniesz się jak Bóg i będziesz mieć także duchowe dzieci z swoją Żoną.
[/i]

Anonymous - 2013-12-19, 00:46

meritus napisał/a:
Eter napisał/a:

Zdaje się, że meritus był raczył zapytać, co to ma wspólnego z katolicyzmem. Jako że dla niego katolicyzm = chrześcijaństwo. Myślę, że nie jestem jedynym na tym forum, który ma obiekcje co do tego równania.

Nie wiem jaki masz cel w przeinaczaniu mojego pytania. To się nazywa manipulacja. A fe.

Zadam też inne pytania:

Dlaczego ezoteryczne teorie Johna Smitha należy utożsamiać z prawdziwym chrześcijaństwem? Czy to, co głosił Chrystus i Kościół apostolski nie było wystarczające? Dlaczego John Smith uzupełnia Objawienie po Chrystusie?


Nie John Smith tylko Joseph Smith...
Moze bylo i w miare wystarczające... według mnie nie jest wystarczające bo w kwestii życia człowiek nigdy nie będzie miał zbyt dużo i zbyt wystarczające informacje.
Ale to świetny kapitał i ogromna luka dla Manipulatorow z Salt Lake City, zresztą podobnych do tych z Watykanu czy Tower Watch, jeden (.......) tylko w innych barwach klubowych...

Dlaczego Joseph Smith uzupełniał Objawienia po Jezusie Chrystusie?
Jeseph Smith i ponad połowa twórców tego "Kosciola" wywodzi się z Masonerii. Masoneria nie jest czyms złym samym w sobie... Smith byl elastycznym Prorokiem... tak by stanowczo zakazać wielozenstwa w KM, a nastepnie zmienić prawo na niektore pokolenia. Poziom manipulacjii jest tu tak istotny ze niewyobrazalny.
Przecietny Mormon, misjonarz mimo braku takich oznak to moze byc czlowiek zmanipulowany, zastraszony lub wychowany jak typowy katolik ktory nauczyl sie w transie stukac jezykiem na niedzielnej mszy.

Dlaczego Smith dodawał objawienia i zrobil to wszystko ? Dostal on zadanie...
Plus rzadza wladzy nad ludzmi... Religja swietnie sie do tego nadawala.
I zeby bylo jasne to Mormonizm w wielu aspektach jest religja wedlug mnie bardziej chrzescijanska czy zgodna z Kosciolem Apostolskim niz Katolicyzm czy odlamy Protestanckie...

Chodzi o to ze jak kazdy Kosciol jest wmieszany w sianie kąkolu...
Nie ciesz się z nieszczescia innych czy nie mysl ze Twoj Kosciol jest lepszy. Smith jest wrecz dla Papiezy przykladem świetosci mimo ze KM zmyslil. Tak samo dla nie jednego Jehowca czy Katolika Mormon bedzie odwolywal sie najblizej Kosciola Apostolskiego i jego nauczania w niektorych kwestiach.

Kosciol Jezusa Chrystusa Świetych w Dniach Ostanich jest obozem przejsciowym do nauki władzy, manipulacjii, strachu. Jest to jedna z wielu stref buforowych i kąkol rzucany miedzy was. No ale zeby nie bylo zabawnie ci ktorzy beda chcieli was ratowac przed tą idiotyczna dla nich lub nie chrzescijanska sektą :> rowniez są organizacjami o podobnej struktorze, historii. Wiec mam nadzieje ze nikt z was nie popadnie w samozachwyt :D

MAM CI ZNOWU KONTO ZABLOKOWAĆ ?! :evil:
Jeszcze jedno takie słowo i OSTRZEŻENIE !Anna01

Anonymous - 2013-12-19, 03:11

Cytat:
zresztą podobnych do tych z Watykanu czy Tower Watch, jeden (.......)tylko w innych barwach klubowych...

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :lol: :-D :-D :-D

meritus - 2013-12-20, 01:02

Boa Dusiciel napisał/a:
Taka Tradycja.
Są instytucje, które opierają się na Tradycji.
Masz coś przeciw Tradycji ? :->

Nie wiem z jakiego powodu wyskakujesz tu z Tradycją, popisując się jednocześnie ignorancją w określeniu czym ona jest. Objawienie zawarte jest w Piśmie Świętym i Tradycji.

Steven napisał/a:
Racja Katolicy Polscy tak naprawde nie wiedzą ze poza Katolikami sa jeszcze Chrzescijanie.

Stężenie absurdu w twojej wypowiedzi wielokrotnie przekroczyło liberalne normy tego forum.

Czy określanie pewnych religii mianem g***a w języku angielskim przez Stevena nie wymaga czasem interwencji moderatora? Może tez ktoś z naszych forumowiczów pofatygowałby się, by jego wypowiedzi przetłumaczyć na ludzki język...

Mareczek - jeżeli cię takie chamstwo cieszy to sobie idź pod budkę z piwem. Buractwo.

Anonymous - 2013-12-20, 01:35

Cytat:
Racja Katolicy Polscy tak naprawde nie wiedzą ze poza Katolikami sa jeszcze Chrzescijanie.


To nie jest absurd, to myśl... Ten cytat niesie przesłanie :roll:

Cytat:
Czy określanie pewnych religii mianem g***a w języku angielskim przez Stevena nie wymaga czasem interwencji moderatora? Może tez ktoś z naszych forumowiczów pofatygowałby się, by jego wypowiedzi przetłumaczyć na ludzki język...


Polecam- tłumacz google
Pewnych religjii? Przeciez ja jutro mogę zarejestrować moj bank jako wyznanie albo gwalcenie dzieci za religje a proby wtracania sie w ten rytułał jako pogwałcenie swobód religijnych... pf religjii....

Mowimy tu o manipulacjach.... o manipulacjach o ktorych ty nawet nie masz pojecia, a w internecie nie ma o nich słowa.
Jednak Rzymianinie musisz bronić kata i podawac go w roli ofiary?

Cytat:
Objawienie zawarte jest w Piśmie Świętym i Tradycji.

Noi sam pokazujesz teraz poziom Mistrzu....
Dziwie sie ze za to Warna nie dostaniesz.

meritus - 2013-12-20, 01:39

Zamiast pyskować lepiej przeproś.
Anonymous - 2013-12-20, 01:44

A co rozpoczniesz proces inkwizycyjny wobec mnie a moze wykluczysz mnie jak Jehowi z swoich kartotek? :s_panda:

Dobra wytłumacze Ci jednak... odsylam Cie do pelnego posta... aby zrozumieć istote tego co się dzieje i że nie można się zaslaniac papierkiem w urzedzie rejestracjii danego zwiazku niszczac i ruinujac zycie setkom tysiecy osob.

Anonymous - 2013-12-20, 03:52

Mertius :)
Cytat:
Mareczek - jeżeli cię takie chamstwo cieszy to sobie idź pod budkę z piwem. Buractwo.

Piwcio pije albo w domciu albo w barze :-D Ty może gdzieś w plenerze pod budka :-D
Wiele rzeczy mnie bawi a szczególnie Twoje pokrzykiwania(pyskowanie) itp :crazy:
To pewnie wina mojego pastora :roll:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group