To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

Dyskusje teologiczne - Niewolnik Wierny i Roztropny - Jezus podaje jego tożsamość.

Anonymous - 2013-06-10, 19:24

Żyd napisał/a:
Lucyfer napisał/a:
Drugi świadek z Apokalipsy chwilowo śpi bo ma inna zadanie niż ten pierwszy. Drugi świadek to anioł siódmy a pierwszy świadek to anioł szósty. I to anioł szósty czyli pierwszy świadek rozpocznie wielki ucisk o ustalonej godzinie dniu , miesiącu i roku.

Czyli nie wiesz personalnie kto to taki ?

bom ciekaw niezmiernie...
Wiem kto to taki, nazywa się Lesław Łucki. Moje nazwisko i imię znasz.
Sebastian - 2013-06-10, 21:06

Jestem prawie pewien ze kiedy Ci to pasuje zmieniasz miedzy soba postacie niewolnika i swiadka. Co do dziecka ktore zostanie porodzone nigdzie nie jest napisane ze bedzie mialo na Imie Michal ,ktory jest Aniołem wystepujacym w Biblii juz wczesniej ,mowisz o rzeczach wielkich ale wcale nie prawde. A jehowa to nie Imie Boze bo oznaczo ono mąciwide ,psotnika.
Jezeli zdania <Jestem ktory jestem> uznac za deklaracje Imienia to NAJPRAWDOPODOBNIEJ brzmialo to JAHWE ! Mam nadzieje ze CI ktorzy maja wiedze w Apokalipsie wypowiedza sie odnosnie tego co pisze Luc. Jesli mowi nieprawde nalezy ja zatrzymac juz w zarodku ,a jesli nie to ustalmy to...

Anowi - 2013-06-10, 22:04

Lucyfer napisał/a:
37. Błogosławieni owi słudzy, których pan, gdy przyjdzie, zastanie czuwających. Zaprawdę powiadam wam, iż się przepasze i posadzi ich przy stole, i przystąpiwszy, będzie im usługiwał.
(BW)

i zsiądzie z nimi do wieczerzy, nie z każdym z osobna

a z tym Hotelem to był żart Lucusiu - co prawda nie do końca

Rethel napisał/a:
12. Kościoła zbudowanego na Piotrze bramy piekielne mają nie przemóc.

dlaczego? czym się wyróżnia?

Rethel napisał/a:
21. Czasem jakieś grupki się odszczepiały, ale to był margines. Nie były tez powołane przez Jezusa.

mnie również możesz zaliczyć do "marginesu"

Anonymous - 2013-06-10, 22:11

Sebastian napisał/a:
A jehowa to nie Imie Boze bo oznaczo ono mąciwide ,psotnika.

Nie powtarzaj takich głupot bo nie dość, że się ośmieszasz i
kompromitujesz, to przede wszystkim grabisz sobie na górze...

Jest dział o Imieniu Bożym. Tam szukaj. I zostaw tu w spokoju
Lucusia, bo już wiele razy czytaliśmy, że kim on nie jest, a tu
chcielibyśmy podyskutować nie o tym, kim chce być Lucjan,
ale o meritum poruszonego tematu. Dość ekskursyj! :crazy:

Anowi napisał/a:
Rethel napisał/a:

A bo ja wiem - trzeba by zapytać Pana Jezusa. :-P
A tak poważnie, no to chyba dlatego że był tym założonym przez Pana.
Przez 1000 lat kościół był jeden.

Ważne szczegóły:
Większoścć zapewne czytających nie widzi żadnej różnicy
pomiędzy Kościołem Rzymskim (Rzymsko-Katolickim),
a Kościołem Katolickim. A różnica jest duża.

1) W pierwszych wiekach był jeden Kościół Powszechny.

2) Nawet w najlepszych czasach, gdy furorę robili arianie, to oni
się uważali za Kościół Katolicki, a resztę uważano za heretyków.

3) Po schizmie w 1054 roku, kościoły wschodnie nadal pozostały
kościołem katolickim. Może obecnie tej nazwy się nie używa, ale
jeszcze w XIX wieku ona funkcjonowała. Np. wydany w 1823 roku
prawosławny katechizm zawiera w tytule pełną oficjalną nazwę:
Powszechny/Szczegółowy chrześcijański katechizm Prawowiernego
Katolickiego Wschodniego Kościoła.

4. Kościół Rzymski to tylko jeden z kilkunastu obrządków jakie
kumuluje w sobie Kościół Powszechny podległy biskupowi Rzymu.
Mylenie tych dwóch pojęć powoduje czasem trudności w rozumieniu
o czym jest mowa i dlaczego akurat ten rzymski miałby być debest.
A to nie rzymski jest de best, bo rzymski to tylko obrządek łaciński.

Jak widać powszechność była od zarania i była jedna w powszechnym mniemaniu...

Anonymous - 2013-06-10, 22:52

Rethel napisał/a:

Anowi napisał/a:
Rethel napisał/a:

A bo ja wiem - trzeba by zapytać Pana Jezusa. :-P
A tak poważnie, no to chyba dlatego że był tym założonym przez Pana.
Przez 1000 lat kościół był jeden.

3) Po schizmie w 1054 roku, kościoły wschodnie nadal pozostały
kościołem katolickim. Może obecnie tej nazwy się nie używa, ale
jeszcze w XIX wieku ona funkcjonowała. Np. wydany w 1823 roku
prawosławny katechizm zawiera w tytule pełną oficjalną nazwę:
Powszechny/Szczegółowy chrześcijański katechizm Prawowiernego
Katolickiego Wschodniego Kościoła.

4. Kościół Rzymski to tylko jeden z kilkunastu obrządków jakie
kumuluje w sobie Kościół Powszechny podległy biskupowi Rzymu.
Mylenie tych dwóch pojęć powoduje czasem trudności w rozumieniu
o czym jest mowa i dlaczego akurat ten rzymski miałby być debest.
A to nie rzymski jest de best, bo rzymski to tylko obrządek łaciński.

Jak widać powszechność była od zarania i była jedna w powszechnym mniemaniu...

Jezus nie założył kościoła Rzymskiego katolickiego. Ten kościół Rzymski założył cesarz Rzymski Konstantyn Wielki w roku 325.
Prawdziwi uczniowie Jezusa zostali wymordowani przez Rzymian i rzymianie na ich kościach zbudowali swój kościół Rzymski i twierdzą że on pochodzi od Jezusa. Jeżeli ktoś wierzy cesarzowi Rzymskiemu i jego kościołowi powszechnemu ten został zwiedziony tak jak Ewa została zwiedziona bo myślała że wąż mówi prawdę.
Cytat:
W 325 r. cesarz Konstantyn otworzył w Nicei sobór powszechny chrześcijańskich biskupów z całego cesarstwa, na który potępiono szerzącą się herezję ariańską, uchwalono jednakowe dla wszystkich chrześcijan wyznanie wiary, zwane nicejskim, i rozstrzygnięto spór o ustalenie daty świąt wielkanocnych, wyznaczając ją na pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni księżyca. Sam cesarz Konstantyn przyjął chrzest na krótko przed śmiercią w 337 r. http://www.wiking.edu.pl/article.php?id=487

Sobór powszechny w Nicei z udziałem cesarza Konstantyna

Anowi - 2013-06-10, 23:03

Lucyfer napisał/a:
Cytat:
Sam cesarz Konstantyn przyjął chrzest na krótko przed śmiercią w 337 r.

12 lat minęło jak jeden rok

Cytat:
i rozstrzygnięto spór o ustalenie daty świąt wielkanocnych, wyznaczając ją na pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni księżyca.

czyli były i inne opcje a Prawda mówi szeptem, dlatego jej nie usłyszano

Sebastian - 2013-06-10, 23:05

Rethel napisał/a:
Sebastian napisał/a:
A jehowa to nie Imie Boze bo oznaczo ono mąciwide ,psotnika.

Nie powtarzaj takich głupot bo nie dość, że się ośmieszasz i
kompromitujesz, to przede wszystkim grabisz sobie na górze...

Nie wydaje mi się...

Sebastian - 2013-06-10, 23:21

Gdzies widzialem juz temat o Imieniu Bozym ,jednak nie przeczytalem go w calosci ,widze ze wytaczasz przeciwko mnie duze dziala (pewnie dlatego ze czesto uzywasz formy Jehowa).
Probowalem jednak znalezc ten temat i nie moge;/ Niewiem czemu. Mogłby ktos wspomoc i podeslac linka? Szukam i szukam i nic. Z checia zobacze co wyniklo z waszej dysputy.
Rethel niewiedzialem ze jestes taki predki do oceniania kto wychodzi na glupca ,tudziez sie osmiesza :lol:

Anonymous - 2013-06-10, 23:24

Sebastian napisał/a:
Rathel niewiedzialem ze jestes taki predki do oceniania kto sie wyglupia/wychodzi na glupca :lol:

Nie oceniam.
Ja cię przestrzegam
Gdybyś napisał, że ziemia jest płaska, stwierdziłbym to samo.

Prosiłem o pisanie na temat? Prosiłem.
Do tego nie potrzeba IQ 200 by to pojąć...

Czy może moderacja wywalić to co nie na temat co kosza?

Sebastian - 2013-06-11, 09:46

Tylko i wyłącznie dlatego ze jest to niezgodne z Twoimi poglądami! Nie sciemniaj ze chodzi o cos innego. Przestrzegasz mnie? :aaa: lol
Anna01 - 2013-06-11, 16:24

Sebastian napisał/a:
Gdzies widzialem juz temat o Imieniu Bozym ,jednak nie przeczytalem go w calosci ,widze ze wytaczasz przeciwko mnie duze dziala (pewnie dlatego ze czesto uzywasz formy Jehowa).
Probowalem jednak znalezc ten temat i nie moge;/ Niewiem czemu. Mogłby ktos wspomoc i podeslac linka? Szukam i szukam i nic. Z checia zobacze co wyniklo z waszej dysputy.
Rethel niewiedzialem ze jestes taki predki do oceniania kto wychodzi na glupca ,tudziez sie osmiesza :lol:

Sebastianie
Masz tu tematy, których szukasz -----------> http://biblia.webd.pl/forum/viewforum.php?f=36

Anonymous - 2013-06-11, 16:50

Lucyfer napisał/a:
Jezus nie założył kościoła Rzymskiego katolickiego. Ten kościół Rzymski założył cesarz Rzymski Konstantyn Wielki w roku 325.
Prawdziwi uczniowie Jezusa zostali wymordowani przez Rzymian i rzymianie na ich kościach zbudowali swój kościół Rzymski i twierdzą że on pochodzi od Jezusa. Jeżeli ktoś wierzy cesarzowi Rzymskiemu i jego kościołowi powszechnemu ten został zwiedziony tak jak Ewa została zwiedziona bo myślała że wąż mówi prawdę.

Lucusiu,
1. Kościół Rzymski to nie to samo co Powszechny.
2. Nie chodzi o to, że Kościół Powszechny (w tym Rzymski) uczy źle,
tylko chodzi o ustalenie, kogo Jezus ustanowił szafarzem po swoim odejściu.

Jak bardzo dobrze wiesz, w Izraelu, kapłani uczyli o wiele gorsze rzeczy niż Biskup Rzymu.
Uczyli np. że Baal jest Bogiem.
Uczyli, że należy czcić Asztarte.
Uprawiali rytualne orgie.
W świątyni Jerozolimskiej (a nie jakimś tam kościółku czy bazylice) był oficjalny nierządnik.
Na dziedzińcu świątyni (a nie jakieś tam katedry) kłaniano się Słońcu.
Czczono Tammuza...
W Betel i w Dan stały dwa złote cielce.
itd itp.

Za to wszystko Izraelici i Żydzi zostali wyrżnięci a resztka poszła na wygnanie.
Nie spowodowało to automatycznie tego, że wybrani przez Jahwe kapłani aarońscy,
że wybrani przez Jehowę Lewici, że wybrany przez JHWH Naród stał się religią
nieprawdziwą. Nadal Bóg uznawał kapłaństwo aaronowe i nadal był to JEGO naród.

Popatrz na Sedekiasza.
Jeszcze tuż przed samym zburzeniem, gdy nie było co jeść a Babilończycy rozwalali bramę, Jehowa dawał mu szansę.
Nie kazał Jeremiaszowi obwoływać się jedyną prawdziwą religią.
Nie kazał Jeremiaszowi być nowym prawdziwym królem lub kapłanem.
To samo było i potem aż do czasów Jezusa.

Wtedy też byli tacy, którzy tak uważali.
Izolowali się od ludzi i czekali na rychły "armagedon" na pustyni 200 lat (esseńczcy).
Inni powracali do korzeni uznając tylko to co było na początku (sadyceusze).
Kolejni podkreślali wszystkie nieistotne szczegóły jakie można tylko było znaleźć (faryzeusze).
Byli też tacy, co chcieli siłą utworzyć jedyną prawdziwą religię (zeloci).
Byli też tacy, którzy dokonywali aktów terrorystycznych (sykaryjczycy).
Byli też tacy, którzy podawali się tak jak ty, za mesjaszy, aniołów, świadków, eliaszy itp. (np. Teudas czy Judas Galilejczyk)
Byli też tacy którzy trzymali z władzą narodową i coś tam próbowali wskórać (stronnictwo Heroda).
No i byli także ci, którzy niczym innym się nie zajmowali niż badaniem pisma (uczeni w piśmie).

Tylko, że przyszedł Jezus, i żadnej z tych jedynie prawdziwych grup nie uznał.
Jedyne co uznawał, to Świątynię Jerozolimską i kanoniczne kapłaństwo.
Nie oznaczało to wcale, że Jezus ich pochwalił.
Wręcz przeciwnie. Zganił ich wszystkich, łącznie z kanonicznym kapłaństwem.
A ci, którzy podawali się za ówczesnych lucyferów poginęli, o czym zaświadczył m.in. Gamaliel, razem ze swymi urojeniami.

Ze wszystkich tych grupek, to tylko praAmisze zyskali uznanie, ale to było jeszcze za czasów Jeremiasza...

Anonymous - 2013-06-11, 17:16

Rethel napisał/a:
Lucyfer napisał/a:

Lucusiu,
1. Kościół Rzymski to nie to samo co Powszechny.
2. Nie chodzi o to, że Kościół Powszechny (w tym Rzymski) uczy źle,
tylko chodzi o ustalenie, kogo Jezus ustanowił szafarzem po swoim odejściu.

Jak bardzo dobrze wiesz, w Izraelu, kapłani uczyli o wiele gorsze rzeczy niż Biskup Rzymu.
Uczyli np. że Baal jest Bogiem.
Mylisz pojęcia, Jezus nikogo takim szafarzem nie uczynił i nie ustalił kto może być takim szafarzem jak to było ustalone w Izraelu. Jezus spodziewał się końca świata w tym swego przyjścia za życia apostołów za ich pokolenia i to im obiecał.
1 Tes. 4:15
15. A to wam mówimy na podstawie Słowa Pana, że my, którzy pozostaniemy przy życiu aż do przyjścia Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy zasnęli.
(BW)
Oni mieli zostać przy życiu w chwili jego przyjścia i nie zachodziła potrzeba ustalania kto ma zastępować Pawła czy Piotra lub pozostałych apostołów. Piotr miał za zadanie pomagać innym za swego życia a nie po śmierci.
Izrael był narodem a nie religią założoną przez Babilończyków czy innych narodów jak to uczynił cesarz Rzymski ustanawiając swoją władzę nad innymi mu poddanymi zwiedzionymi biskupami.
Nie można porównywać Ewangelii do narodu Izraelskiego z jego strukturami politycznymi i religijnymi. Izrael miał króla postanowionego przez Boga a odstępczy biskupi mieli cesarza pogańskiego Rzymu który miał wpływ na nauki powszechnego kościoła i dlatego ten kościół przyjął nauki pogańskie i święta pogańskie.
Możemy tylko ogólnie mówić że całe chrześcijaństwo to kąkol i pszenica razem. Diabeł zasiał kąkol i to kąkol teraz jest w większości co nie oznacza że mamy ten kąkol uznawać za jakiegoś szafarza. Nie wolno mylić pojęć bo to droga na śmierć i taką drogę proponuje właśnie diabelski kąkol. Widzę że temu ulegasz i w ten sposób odrzucasz powołanie Chrystusa a szkoda bo miałeś szansę być królem w Królestwie Bożym. Skoro z tego rezygnujesz to inni w twoje miejsce będą powołani.
Mat. 22:14
14. Albowiem wielu jest wezwanych, ale mało wybranych.
(BW)

Sebastian - 2013-06-11, 17:17

Anna01 napisał/a:
Sebastian napisał/a:

Sebastianie
Masz tu tematy, których szukasz -----------> http://biblia.webd.pl/forum/viewforum.php?f=36

Az dziwne że nie znalazłem ;))
Wielkie dzieki Anno ;]

Anonymous - 2013-06-11, 17:45

Lucyfer napisał/a:
Jezus spodziewał się końca świata w tym swego przyjścia za życia apostołów za ich pokolenia i to im obiecał.

Co ty wygadujesz? :aaa:

Cytat:
a szkoda bo miałeś szansę być królem w Królestwie Bożym. Skoro z tego rezygnujesz to inni w twoje miejsce będą powołani.

Nie polatam jonolotem? :bardzo_smutny:

Nie chodzi Lucku to wierzenia, ale o sukcesję.
Biskupi w Nicei z powietrza się nie wzięli.
Tak samo, jak kapłani w Izraelu.
Tamci propagowali Baala i Asztarte.
Ci propagują Trócję i Madonnę.
Przy czym to jest lajt w porównaniu do tamtego...