To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

Imię Boże - O Bogu i Jego przymiotach...

realista - 2013-08-02, 23:31
Temat postu: O Bogu i Jego przymiotach...
Zamieściłem na domenie dotychczas niepublikowane w języku polskim fragmenty traktatu filozoficznego Liber de Deo ejusque Attributis caput VIII-X Bibliotheca Fratrum Polonorum, J. Crell, Opera, T. IV, Irenopoli Post Annum Domini 1656 [Amsterdam 1665], strony 25-27. Nadmieniam, że rozdziały IV,XXIV i XXXII tego traktatu znaleźć można w Myśli Ariańskiej w Polsce XVII wieku Antologia Tekstów opracowana przez Zbigniewa Ogonowskiego Wyd. PWN 1991,

W planach mam jeszcze wrzucić omówienie pozostałych imion. http://christianismirestitutio.pl/?p=285

ata333 - 2013-08-09, 10:17
Temat postu: Re: O Bogu i Jego przymiotach...
realista napisał/a:
Zamieściłem na domenie dotychczas niepublikowane w języku polskim fragmenty traktatu filozoficznego Liber de Deo ejusque Attributis caput VIII-X Bibliotheca Fratrum Polonorum, J. Crell, Opera, T. IV, Irenopoli Post Annum Domini 1656 [Amsterdam 1665], strony 25-27. Nadmieniam, że rozdziały IV,XXIV i XXXII tego traktatu znaleźć można w Myśli Ariańskiej w Polsce XVII wieku Antologia Tekstów opracowana przez Zbigniewa Ogonowskiego Wyd. PWN 1991,

W planach mam jeszcze wrzucić omówienie pozostałych imion. http://christianismirestitutio.pl/?p=285


bardzo ciekawe..;)

tez jestem zdania ze imie Boze..niekoniecznie musi oznaczac LITERALNE imie..a raczej przymioty Boga..

S.T rzeczywiscie obfitowal w te przymioty..glownie wlasnie..wielki,,mocarny,,potezny..etc..

Bog jeak juz posalalm kilkakrotnie w watku bodajze PRAWO..mysial rywalizowac z tymi poteznymi silami narodow osciennych..wiec jako MIlosc nie byl wstanie sie przebic wmentalnosci owczesnych prymitywnych ludow..
musial pokazac swa przewage..ktora tkwila w MOCY..

Chrystus na szczescie objawil nam BOGA w Jego prawdziwej naturze ,,ktora to jest MILOSC..
to najwieksza Z Mocy Boga jak i czlowieka,,od czasow Chrystusa.. ;-)

to ta slabosc dla wielkich tego swiata..dla ktorych potega ..wladza i moc ..jest czyms duzo wartosciowszym od slabej..milosiernej..przebaczajaacej..pelnej Laski MILOSCI.. :-P

dla nas chrzescijan mam nadzieje,,,to najjwieksza sila napedowa przemiany i nawrocenia czlowieka..:)


pozdrawiam..:)

Listek - 2013-08-13, 10:49

W całej Biblii Bóg objawia nam siebie.Zawsze jako wychowujący, miłosierny,sprawiedliwy i pełen mocy Ojciec.Zawsze pełen miłości do człowieka.W całym PŚ Bóg przedstawił plan zbawienia dla nas.Zawsze najpierw zapowiedź , a potem wypełnienie słowa Bożego,Fascynuący porządek.A Bóg zawsze taki sam , bez cienia zmienności..


Jk 1:17 bt "Każde dobro, jakie otrzymujemy, i wszelki dar doskonały zstępują z góry, od Ojca świateł, u którego nie ma przemiany ani cienia zmienności."

realista - 2013-08-15, 09:36

Wrzuciłem kolejne tłumaczenie tym razem rozdziału XIII poświęconego słowu "THEOS"

http://christianismirestitutio.pl/ :-)

Jordan - 2014-02-10, 08:25
Temat postu: Re: O Bogu i Jego przymiotach...
ata333 napisał/a:
tez jestem zdania ze imie Boze..niekoniecznie musi oznaczac LITERALNE imie..a raczej przymioty Boga..

Na to wskazuje kontekst wypowiedzi biblijnej. W niektórych miejscach będzie to oznaczać Boże przymioty. W innych imię Boga



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group