To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

Protestanci - Jaki jest stosunek adwentystow do ekumenizmu ?

tom68 - 2013-08-21, 13:03
Temat postu: Jaki jest stosunek adwentystow do ekumenizmu ?
Jaki jest stosunek adwentystow do ekumenizmu ?

Kosciol Adwentystow Dnia Siodmego, podobnie jak Kosciol Rzymskokatolicki, nie nalezy do Swiatowej Rady Kosciolow i Polskiej Rady Ekumenicznej. Utrzymuje jednak dobre kontakty z tymi instytucjami. W Polsce od roku 1984 rozwija oficjalny kontakt z Kosciolem katolickim w ramach Zespolu Rozmow Bilateralnych. Kosciol adwentystyczny ustosunkowuje sie do ruchu ekumenicznego pozytywnie, rozwija liczne kontakty dialogowe oraz rozne formy wspoldzialania, jednakze nie laczy sie z nim organizacyjnie.Powstanie ruchu ekumenicznego nalezy ocenic jako szlachetny poryw chrzescijanskiego ducha poprzedniego stulecia i zjawisko niezwykle pozytywne. W przeciwienstwie do dawnych, wiekowych kontrowersji miedzywyznaniowych, wojen religijnych i hekatomb zla dokonanego w imie krzyza, jest to ruch w swej istocie na rzecz tolerancji, miedzywyznaniowego zblizenia i dialogu, chrzescijanskiej milosci i braterstwa, wzajemnego poszanowania sie, jak rowniez poszukiwania jednosci w milosci i wierze oraz stalego poszerzania i umacniania obszarow tej jednosci. Oby tylko ruch ten umial przeciwstawic sie wszelkim pokusom dominacji i tryumfalizmu, jakie moglyby sie wkradac w przyszlosci w kierownicze kregi tego w istocie rzeczy wielkiego i szlachetnego ruchu braterstwa i sluzby.Kosciol adwentystyczny preferuje ekumenizm biblijny polegajacy na zjednoczeniu sie w Chrystusie i Jego Slowie. Inne Koscioly zakladaja zjednoczenie w jednej ponadwyznaniowej organizacji lub pod jednym zwierzchnictwem
http://www.adwent.pl/najc...e-pytania#ekume

Ps :
Informacja ksiazka dr Jacka Mattera " System" jest juz dostepna :)
Jakbyscie potrzebowali wiecej informacji na temat tej ksiazki to mozna je
znalezc na naszej stronie internetowej w sklepie Orion Plus:
http://www.orionplus.pl/?...79&sName=System

Hardi - 2013-08-22, 09:26





tom68 - 2013-08-25, 15:51
Temat postu: Jaki jest stosunek K ADS...
Witam !
Uwazam ze sa dwa rodzaje ekumenizmu dobry i zly , dobry to ten ktory uczy wzajemnej tolerancji ( on nie oznacza falszywego kompromisu np. w kwestii dogmatow itp.) i wspolne dzialan np. w sprawach socjalnych itp. ludzi z roznych wyznan chocby na rzecz biednych itd. a przez to ludzie moga sie lepiej poznac oraz zblizyc sie do siebie i Boga ! Zly ekumenizm to ten ktory polega na tworzeniu jednego kosciola wspolnego dla wszystkich , wbrew Biblii i tradycji roznych kosciolow i wyznan w duchu falszywego kompromisu poza tym mysle ze fanatyzm jest rownie zly jak falszywy ekumenizm ! Polecam Wam ksiazke System ona np odp kto jest w Systemie Babilonu a kto w kosciele Bozym ...
Pozdrawiam ! Tomasz G

ps:

Luk. 9,,49-50
49. A Jan odpowiadajac, rzekl: Mistrzu, widzielismy takiego, ktory w twoim imieniu wygania demony i zabranialismy mu, poniewaz nie chodzi z nami.
50. Wtedy Jezus rzekl do niego; Nie zabraniajcie; kto bowiem nie jest przeciwko wam, ten jest z wami.

Hardi - 2013-09-01, 22:05
Temat postu: Re: Jaki jest stosunek K ADS...
tom68 napisał/a:
Witam !
Uwazam ze sa dwa rodzaje ekumenizmu dobry i zly , dobry to ten ktory uczy wzajemnej tolerancji ( on nie oznacza falszywego kompromisu np. w kwestii dogmatow itp.) i wspolne dzialan np. w sprawach socjalnych itp. ludzi z roznych wyznan chocby na rzecz biednych itd. a przez to ludzie moga sie lepiej poznac oraz zblizyc sie do siebie i Boga ! Zly ekumenizm to ten ktory polega na tworzeniu jednego kosciola wspolnego dla wszystkich , wbrew Biblii i tradycji roznych kosciolow i wyznan w duchu falszywego kompromisu poza tym mysle ze fanatyzm jest rownie zly jak falszywy ekumenizm !

Z tym się zgadzam jak najbardziej. Poza tym nie z każdym należy się ekumenizować.

Henryk - 2013-09-02, 06:28
Temat postu: Re: Jaki jest stosunek K ADS...
tom68 napisał/a:
Witam !
Uwazam ze sa dwa rodzaje ekumenizmu dobry i zly , dobry to ten ktory uczy wzajemnej tolerancji ( on nie oznacza falszywego kompromisu np. w kwestii dogmatow itp.) i wspolne dzialan np. w sprawach socjalnych itp. ludzi z roznych wyznan chocby na rzecz biednych itd.

A przyjmiecie do swego grona antytrynitarzy?

tom68 - 2013-09-05, 14:15
Temat postu: Jaki jest stosunek ads
Witam !
Dla mnie Tomka G nie ma znaczenia czy ktos jest za Trojca czy przeciw Trojcy ( bo ja wierze bo ze jest Bog Ojciec Syn Bozy oraz Duch Swiety i to mi wystarcza ) lub jakiego ktos jest wyznania bo znaczenie wazniejsze ( dla mnie ) jakim ktos jest czlowiekiem np jakim chrzecijaninem wiec moj ekumenizm jest dla kazdego dobrego czlowiek ale wiem ze PRE nie przyjmuje tych co nie wierza w Trojce , pozdrawiam ! Tomasz G

Henryk - 2013-09-05, 17:05
Temat postu: Re: Jaki jest stosunek ads
tom68 napisał/a:
Dla mnie Tomka G nie ma znaczenia czy [...]

Wiem Tomaszu.
Też tak Cię oceniam od dawna.
Masz u mnie dużą dozę sympatii- o ile w ogóle to Cię wzrusza? :roll:
Cytat:
ale wiem ze PRE nie przyjmuje tych co nie wierza w Trojce , pozdrawiam ! Tomasz G

To też wiem.
Ale wcale nie żałuję. :lol:
Pozdrawiam serdecznie.

tom68 - 2013-09-06, 12:23
Temat postu: Jaki jest stosunek ads
Witam !
Bardzo dziekuje za dobre slowo w dzisiejszych czasach to prawdziwy skarb -:) pozdrawiam ! Tomasz G



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group