To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

Dekalog - Czy Prawo Boże jest wciąż aktualne ?

efroni - 2018-04-15, 14:53

Daniel_dn

To czy mnie potępiasz czy mnie nie potępiasz , czy uznajesz mnie za natręta czy za nie natręta , dla mnie nie ma to żadnego znaczenia :-D

Prawda jest taka, że to Ty ze swoim BOGIEM, jesteście natrętami na forum biblijnym .
Są w Biblii wzmianki o BOGU ( "BOGU" dużymi literami bo dużymi literami pisano) Molochu , Ballu czy Merodaku , ale nie ma tam nic o BOGU Dekalogu
Natomiast [bez cienia wątpliwości] Biblia wskazuje, że Jedynym , prawdziwym Bogiem , Ojcem wszystkich ,Stwórcą i Twórcą wszystkiego [łącznie z Dekalogiem] jest JHVH .
W owym czasie rzekł JHVH do mnie: Wyciosaj sobie dwie kamienne tablice, takie jak poprzednie, i wstąp do mnie na górę.
Sporządź sobie też drewnianą skrzynię, a Ja napiszę na tych tablicach słowa, jakie były na pierwszych tablicach, które ty potłukłeś, i włożysz je do skrzyni.
(Powt.Prawa 10:1)
JHWH Stwórcą , JHWH Ojcem , JHVH Jedynym Bogiem a Jezus jako Pomazaniec JHVH objawił nam prawdziwe oblicze JHVH ,
zupełnie inne niż "namalowane " przez prostych pasterzy, kilka tysięcy lat temu .

To, że Ty tego nie przyjmujesz do wiadomości nie oznacza, że tak nie jest , że jest tak jak to sobie wymyśliłeś .
Jakie imię nosi Twój BÓG ? Czego dokonał ? Gdzie są wzmianki o nim ?
Kto jest jego prorokiem ? Kto nauczycielem? Kto posłańcem ? Ilu ma wyznawców ? Ilu czcicieli ?

Anonymous - 2018-04-15, 15:12

efroni napisał/a:
Daniel_dn

To czy mnie potępiasz czy mnie nie potępiasz , czy uznajesz mnie za natręta czy za nie natręta , dla mnie nie ma to żadnego znaczenia :-D

Prawda jest taka, że to Ty ze swoim BOGIEM, jesteście natrętami na forum biblijnym .
Są w Biblii wzmianki o BOGU ( "BOGU" dużymi literami bo dużymi literami pisano) Molochu , Ballu czy Merodaku , ale nie ma tam nic o BOGU Dekalogu
Natomiast [bez cienia wątpliwości] Biblia wskazuje, że Jedynym , prawdziwym Bogiem , Ojcem wszystkich ,Stwórcą i Twórcą wszystkiego [łącznie z Dekalogiem] jest JHVH .
W owym czasie rzekł JHVH do mnie: Wyciosaj sobie dwie kamienne tablice, takie jak poprzednie, i wstąp do mnie na górę.
Sporządź sobie też drewnianą skrzynię, a Ja napiszę na tych tablicach słowa, jakie były na pierwszych tablicach, które ty potłukłeś, i włożysz je do skrzyni.
(Powt.Prawa 10:1)
JHWH Stwórcą , JHWH Ojcem , JHVH Jedynym Bogiem a Jezus jako Pomazaniec JHVH objawił nam prawdziwe oblicze JHVH ,
zupełnie inne niż "namalowane " przez prostych pasterzy, kilka tysięcy lat temu .

To, że Ty tego nie przyjmujesz do wiadomości nie oznacza, że tak nie jest , że jest tak jak to sobie wymyśliłeś .
Jakie imię nosi Twój BÓG ? Czego dokonał ? Gdzie są wzmianki o nim ?
Kto jest jego prorokiem ? Kto nauczycielem? Kto posłańcem ? Ilu ma wyznawców ? Ilu czcicieli ?

Pewnie, wymyśliłem sobie Dekalog. Imienia Boga nie będę powtarzać, bo zbezczeszczono go wielokrotnie dopisując cechy, których nie posiada. Nie znasz Dekalogu, bo gdybyś go znał, to byś nie pisał o prorokach, nauczycielach, posłańcach czy wyznawcach. Tam tego nie ma, ale Ty tego nie chcesz dostrzec lub z innej przyczyny nie zauważasz, której z grzeczności nie podam.

Anonymous - 2018-04-15, 15:18

Listek napisał/a:
Cytat:
Według Biblii człowiek miał żyć w jedności ze Stwórcą ...


http://zboryboze.pl/?p=2538

Listek, co to ma wspólnego z Dekalogiem?
To Dekalog określa co jest zgodne z Prawem Bożym, a co nie. Ty robisz odwrotnie.

efroni - 2018-04-15, 15:38

Daniel_dn napisał/a:
efroni napisał/a:
Daniel_dn

To czy mnie potępiasz czy mnie nie potępiasz , czy uznajesz mnie za natręta czy za nie natręta , dla mnie nie ma to żadnego znaczenia :-D

Prawda jest taka, że to Ty ze swoim BOGIEM, jesteście natrętami na forum biblijnym .
Są w Biblii wzmianki o BOGU ( "BOGU" dużymi literami bo dużymi literami pisano) Molochu , Ballu czy Merodaku , ale nie ma tam nic o BOGU Dekalogu
Natomiast [bez cienia wątpliwości] Biblia wskazuje, że Jedynym , prawdziwym Bogiem , Ojcem wszystkich ,Stwórcą i Twórcą wszystkiego [łącznie z Dekalogiem] jest JHVH .
W owym czasie rzekł JHVH do mnie: Wyciosaj sobie dwie kamienne tablice, takie jak poprzednie, i wstąp do mnie na górę.
Sporządź sobie też drewnianą skrzynię, a Ja napiszę na tych tablicach słowa, jakie były na pierwszych tablicach, które ty potłukłeś, i włożysz je do skrzyni.
(Powt.Prawa 10:1)
JHWH Stwórcą , JHWH Ojcem , JHVH Jedynym Bogiem a Jezus jako Pomazaniec JHVH objawił nam prawdziwe oblicze JHVH ,
zupełnie inne niż "namalowane " przez prostych pasterzy, kilka tysięcy lat temu .

To, że Ty tego nie przyjmujesz do wiadomości nie oznacza, że tak nie jest , że jest tak jak to sobie wymyśliłeś .
Jakie imię nosi Twój BÓG ? Czego dokonał ? Gdzie są wzmianki o nim ?
Kto jest jego prorokiem ? Kto nauczycielem? Kto posłańcem ? Ilu ma wyznawców ? Ilu czcicieli ?

Pewnie, wymyśliłem sobie Dekalog. Imienia Boga nie będę powtarzać, bo zbezczeszczono go wielokrotnie dopisując cechy, których nie posiada. Nie znasz Dekalogu, bo gdybyś go znał, to byś nie pisał o prorokach, nauczycielach, posłańcach czy wyznawcach. Tam tego nie ma, ale Ty tego nie chcesz dostrzec lub z innej przyczyny nie zauważasz, której z grzeczności nie podam.


Nie pochlebiaj sobie .
Czy ktoś tu pisał, kiedykolwiek i gdziekolwiek, że Daniel Bojarski wymyślił Dekalog ? :aaa:
Nie zasłaniaj się też grzecznością gdyż niejednokrotnie dowiodłeś, że daleko Ci do kurtuazji .

Anonymous - 2018-04-15, 15:45

Kończmy tą dyskusję nie na temat.
Listek - 2018-04-15, 16:38

Dyskredytowanie DEKALOGU




http://zboryboze.pl/wp-co...E-DEKALOGU1.pdf

efroni - 2018-04-15, 16:51

Po pierwsze – mówi bardzo wyraźnie, że zarówno istoty z innego wymiaru, czyli niebiańskie, jak i ludzie, zostali stworzeni jako osoby wolne, z możliwością dokonywania wolnych wyborów.
Człowiek mógł więc pozostać po stronie Boga, ale mógł również się Mu sprzeciwić.


http://zboryboze.pl/?p=2538

To wszystko co tu autor tego artykułu przedstawia jest poprawną , obecnie obowiązująca nauką biblijną, wszystkich chrześcijańskich organizacji religijno-wyznaniowych .
Ale nieodparcie cisną się pytania na które autor unika odpowiedzi .

Bóg zna dobro i zło . Prawda?
Jeżeli człowiek miałby być podobny do Boga to dlaczego miałby nie poznać dobra i zła ?
Jak miałby dokonywać [wolnych ponoć] wyborów skoro nie znałby[nie był by świadomy] co dobre a co złe ?
Gdyby człowiek (adam) nie był świadomy ani zła ani dobra to jakich wyborów by dokonywał ?
Gdyby znał tylko dobro, to zawsze wybierałby tylko dobro, a to znaczy, że nie miałby wyboru .
Gdyby człowiek(adam) nie wiedział co to zło to grzeszyłby nie mając świadomości, że grzeszy .
Grzechu wprawdzie by mu nie policzono, ale oczach Boga i tak byłby grzesznikiem , gdyż Bóg wie co dobre a co złe .
Taki człowiek (adam)byłby podobny do Boga ? Podobał by się Bogu?
Tych pytań autor unika :-/

Druga sprawa .
Bóg nie byłby Bogiem gdyby nie wiedział co się wydarzy, On wie co się wydarzy i dlatego wysyła proroków z ostrzeżeniami, na długo zanim dojdzie do nieszczęścia .
Dlaczego tutaj nie reagował ? Przecież wiedział co się dzieje w Ogrodzie , w Jego Ogrodzie .
Morze taki był Jego Plan ? Może wszystko odbywało się zgodnie z Jego zamiarem?
Tych pytań autor też unika :-/ Dlaczego?

Listek - 2018-04-15, 17:09

Istota buntu pierwszych ludzi polega na tym ,że to oni samodzielnie zechcieli oceniać co jest ich zdaniem dobre a co złe. Nie zważali na Bożą instrukcję życia i na to,że to Stworzyciel jest sprawiedliwym Sędzią, a nie oni.

Kiedy w zboże Bożym osądza się ludzi, którzy zgrzeszyli to trzeba po ostrzeżeniach sprawę rozważyć na podstawie zeznań 2 lub 3 świadków i sprawdzić co mówi Słowo Boże w tej sprawie.
Ludzi spoza zgromadzenia osądzi Bóg.

1 Koryntian 5, (11)
Cytat:
Dlatego pisałem wam wówczas, byście nie przestawali z takim, który nazywając się bratem, w rzeczywistości jest rozpustnikiem, chciwcem, bałwochwalcą, oszczercą, pijakiem lub zdziercą. Z takim nawet nie siadajcie wspólnie do posiłku.
(12) Jakże bowiem mogę sądzić tych, którzy są na zewnątrz? Czyż i wy nie sądzicie tych, którzy są wewnątrz? (13) Tych, którzy są na zewnątrz, osądzi Bóg. Usuńcie złego spośród was samych.

efroni - 2018-04-15, 18:02

Listek napisał/a:
Istota buntu pierwszych ludzi polega na tym ,że to oni samodzielnie zechcieli oceniać co jest ich zdaniem dobre a co złe.


Nie mogli tego zechcieć samodzielnie ocenić, bo nie mieli jeszcze świadomości tego co jest dobre a co złe .
Jedynie co rozróżniali to to czy coś jest prawdą czy fałszem .
I na tym bazował "wąż" prowadząc dialog z "kobietą" Czy Bóg powiedział: ...

Swoje trzy grosze dołożył tez człowiek (adam) , który, jak zawsze, chcąc zwiększyć jeszcze moc zakazu [ poprawić Boga ] powiedział do "kobiety" ;
nie wolno ci tych owoców nawet dotykać [to też wykorzystał "wąż"]

Anonymous - 2018-04-15, 19:59

efroni napisał/a:
Bóg nie byłby Bogiem gdyby nie wiedział co się wydarzy, On wie co się wydarzy i dlatego wysyła proroków z ostrzeżeniami, na długo zanim dojdzie do nieszczęścia .

Tu jest dowód na to, że mowa tu o Bogu Wszechmocnym, Wszechwiedzącym. Takim Bogiem nie jest Bóg Dekalogu. Zawsze dojdzie się do błędnych wniosków przy błędnych podstawach.

Anonymous - 2018-04-15, 20:20

Listek napisał/a:
Dyskredytowanie DEKALOGU




http://zboryboze.pl/wp-co...E-DEKALOGU1.pdf

Ponownie chcesz udowodnić, że bez Biblii nie można Dekalogu zrozumieć. Jest wręcz odwrotnie gdy zrozumie się Dekalog, to Biblia jako całość staje się niezrozumiała, bo tyle w niej sprzeczności. Zadziwiające jest to, że tej sprzeczności nie dostrzegają niby rozumni ludzie. Dzieje się tak, że zmieniła się definicja Boga. W miejsce Boga o określonych cechach i sprecyzowanych wartościach wprowadzono Boga Wszechmogącego, który może wszystko łącznie z zaprzeczeniem logice. Takim Bogiem jest Absolut, bóg nielogiczny, a zatem nie istniejący. Można wtedy głosić każdą tezę i nie zastanawiać się nad logiką, bo przecież Bóg wszystko może.

Listek - 2018-04-16, 12:12

efroni napisał/a:
nie mieli jeszcze świadomości tego co jest dobre a co złe


Jak to nie mieli świadomości jeśli zjedli owoc z drzewa poznania dobra i zła.

Szybko zaczęli oceniać.Przede wszystkim oskarżyli wszystkich wokoło a nie siebie za nieposłuszeństwo.

Cytat:
Rzekł Bóg: Któż ci powiedział, że jesteś nagi?
Czy może zjadłeś z drzewa, z którego ci zakazałem jeść?
(12) Mężczyzna odpowiedział: Niewiasta, którą postawiłeś przy mnie, dała mi owoc z tego drzewa i zjadłem.
(13) Wtedy Pan Bóg rzekł do niewiasty: Dlaczego to uczyniłaś?
Niewiasta odpowiedziała: Wąż mnie zwiódł i zjadłam.
Rdz.3,11-13
Listek - 2018-04-16, 12:27

Daniel_dn napisał/a:
wprowadzono Boga Wszechmogącego, który może wszystko łącznie z zaprzeczeniem logice. Takim Bogiem jest Absolut, bóg nielogiczny, a zatem nie istniejący.


Masz rację ,że Bóg jest Wszechmocny a nie wszechmogący.

Uważam ,że jeżeli człowiek nie zna całej instrukcji życia podanej przez Boga to tworzy sam swoją instrukcję.

Nie znam doskonalszych praw niż Boże, które stosowane we właściwy sposób (jaki podał Jezus) pozwalają żyć w zgodzie małżeństwu ,sąsiadom, wspólnocie i narodom.

Dekalog to sama esencja prawa, do przestrzegania którego narodziliśmy się na nowo z Boga.

Anonymous - 2018-04-16, 14:30

Listek napisał/a:
Daniel_dn napisał/a:
wprowadzono Boga Wszechmogącego, który może wszystko łącznie z zaprzeczeniem logice. Takim Bogiem jest Absolut, bóg nielogiczny, a zatem nie istniejący.


Masz rację ,że Bóg jest Wszechmocny a nie wszechmogący.

Uważam ,że jeżeli człowiek nie zna całej instrukcji życia podanej przez Boga to tworzy sam swoją instrukcję.

Nie znam doskonalszych praw niż Boże, które stosowane we właściwy sposób (jaki podał Jezus) pozwalają żyć w zgodzie małżeństwu ,sąsiadom, wspólnocie i narodom.

Dekalog to sama esencja prawa, do przestrzegania którego narodziliśmy się na nowo z Boga.

Raczej narodzimy się dla Boga, czyli dojrzejemy do jego wartości. Dekalog ma głębsze przesłanie niż nam się wydaje. W nim zawarta jest struktura społeczeństwa opartego o Dekalog, jak i ustrój dla pozostałych ludzi, który zdominuje całą Ziemię. To dziwne, że prawo, które znamy od zawsze ukrywało do tej pory przed nami swoje prawdziwe wartości. Szykują się duże zmiany.

Listek - 2018-04-16, 18:04




Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group