To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

Postacie - Kogo przedstawia ta figurka?

occna - 2013-10-06, 10:55
Temat postu: Kogo przedstawia ta figurka?
Witam!

Znalazłem figurkę pewnego świętego, która jest w lesie w małej kapliczce na trasie szlaku św. Jakuba. Proszę mi powiedzieć, jakiego świętego przedstawia ta figurka? Nigdzie nie jest napisane.

Link do fotografii: http://pwsz-tarnow.edu.pl/images/figurka.jpg

Pozdrawiam

Jasior - 2013-10-06, 14:52

Bałwana

5 mojżeszowa 4:15 Pilnie się wystrzegajcie - skoroście nie widzieli żadnej postaci w dniu, w którym mówił do was Pan spośród ognia na Horebie -
16.Abyście nie popełnili grzechu i nie sporządzili sobie podobizny rzeźbionej, czy to w kształcie mężczyzny, czy kobiety,

Anna01 - 2013-10-06, 19:18

Jest to prawdopodobnie figurka Wojciecha.
Skąd to przypuszczenie ? W Kamieńczyku nad Bugiem stoi taka z identyczną twarzą.

Henryk - 2013-10-06, 20:01
Temat postu: Re: Kogo przedstawia ta figurka?
occna napisał/a:
Proszę mi powiedzieć, jakiego świętego przedstawia ta figurka? Nigdzie nie jest napisane.

A co za różnica?
Padnij na kolana i módl się do świętego!

Bartlomiej - 2013-10-07, 19:47

Figury świętych rozpoznaje się po atrybutach jakie mają w rękach. Tu jest problem bo święty ma puste ręce. :-(
Ale posługując się rozumowaniem, ponieważ figurka stoi przy szlaku św. Jakuba. Jest to zapewne i prawie niewątpliwie, święty Jakub. Pozostaje do rozstrzygnięcia czy jest to Jakub Większy, czy Jakub Mniejszy. :->
Bo ze względu na wzrost to ... :roll: ... hymmm ... to wygląda na Jakuba średniego.

Ludzie kulturalni czasem układają kwiaty :fiolki: przed obrazem Chopina albo Piłsudskiego, aby w ten sposób wyrazić szacunek dla tych osób - do przemyślenia niektórym ...