To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

Dyskusje teologiczne - Izrael Naród Wybrany

standi231 - 2014-02-23, 21:00
Temat postu: Izrael Naród Wybrany
Jak wiemy Izrael jest narodem wybranym lecz na razie nie jest posłuszny Bogu lecz kiedyś w przyszłości Bóg nawróci Izrael.
Tu stawiam moje pytanie czy Zydzi i Izrael są ważniejszy od innych krajów i ludzi czy stoją na równi z innymi krajami i ludzmi?
Powiem wam szczerze że mam trochę uczucie zazdrości myśląc ze są od nas ważniejsi jak to jest?

Anonymous - 2014-02-23, 21:19

Temat już jest w proroctwach..
http://biblia.webd.pl/for...p=320402#320402

Listek - 2014-02-24, 18:40

standi231 napisał/a:
Powiem wam szczerze że mam trochę uczucie zazdrości myśląc ze są od nas ważniejsi jak to jest?

Bóg zanim ciebie wybrał,najpierw wybrał Izraela i umiłował go odwieczną miłością.I choć ludzie zrywają umowy,przymierza to jednak Bóg jest wierny

Jr 31:3 bt "Pan się mu ukaże z daleka: Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też podtrzymywałem dla ciebie łaskawość."
.
List do Rzymian 3 ;1-3
Czymże więc góruje Żyd? Albo jaki pożytek jest z obrzezania?
Wielki pod kazdym wzgledem. Przede wszystkim ten, że zostały im powierzone wyrocznie Boże.
Bo co z tego, że niektórzy nie uwierzyli? Czyż niewierność ich zniweczy wierność Bożą? Z pewnością nie! Wszak Bóg jest wierny, a każdy człowiek jest kłamcą...
.

To są słowa ap. Pawła
Dalej w liście do Rzymian 11;1