Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Sakramenty a Biblia
Autor Wiadomość
nike 

Pomogła: 135 razy
Wysłany: 2009-11-02, 22:09   

Arius napisał/a:
Nike, nie lubie się czepiać, ale pisz zrozumiale.

Proszę powiedz czego nie rozumiesz wyjaśnię ci.

Arius 
badacz Biblii

Wysłany: 2009-11-02, 23:24   

nike napisał/a:
Arius napisał/a:
Nike, nie lubie się czepiać, ale pisz zrozumiale.

Proszę powiedz czego nie rozumiesz wyjaśnię ci.

Przykładem jest bronienie przez ciebie katolickiego słownictwa, naprawdę nie rozumiem, czemu tak jego bronisz, przecież to właśnie ono jest często powodem nieporozumień.
Szczególnie my, badacze Biblii, powinniśmy dać przykład, używając słownictwa biblijnego, które to jest właściwą płaszczyzną do dalszych dyskusji.

nike 

Pomogła: 135 razy
Wysłany: 2009-11-02, 23:37   

Jakiego ja słownictwa bronię? Nic nie bronię. Prawdzie trzeba spojrzeć w oczy i powiedzieć prawdę i nic więcej.

Katolicy na chrzest nazywają ---sakrament, my nie mamy nazwy żadnej, ale to jest to samo.
Katolicy Eucharystję nazywają sakramentem, my mówimy Wieczerza Pańska, ale to jest to samo.
Katolicy na małżeństwo ,mówią sakrament, my zaś nie mamy nazwy, ale to jest to samo. Też zawieramy małżeństwa raz na całe życie.
Dlatego,że to katolickie, to ja mam niszczyć, bo to się tobie, czy innym nie podoba? Przykro mi ja tak nie potrafię. Może ty tak potrafisz więc wyszydzaj i niszcz.

Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-03, 08:19   

Nike
nie chcę pisać chaotycznie więc postaram się wprost
w Biblii sakramentów -czynności świętych samych w sobie nie ma
wszystko o czym piszesz a rzeczywiście praktykujemy w jednocie to nie sakramenty.
Chrzcimy , modlimy się o błogosławieństwo małżeństwa,czy łamiemy chleb ,pijemy z kielicha
nie dlatego ,ze to są czynności same w sobie święte,a dlatego ,że odczytując Słowo dajemy wiarę ,że czyniąc to z wiarą wykonujemy wszelką sprawiedliwość
Innymi słowy czynności te bez wiary uczestniczących nie mają moim zdaniem przed Bogiem żadnego znaczenia.
Jeżeli więc ktoś bez wiary wejdzie do wody to w miejsce suchego grzesznika wyjdzie z wody mokry i tyle.
Katolicy zaś do tych czynności przywiązują znaczenie niezależnie od wiary.
Honorują np chrzest niemowląt -a przecież żadne niemowlę nie ma wiary przystępując do chrztu.
Jak więc możesz Nike pisać ,ze macie też sakramenty jak katolicy -tylko nie używacie nazwy ?
Czy dla was nie ma znaczenia indywidualna wiara uczestników tych czynności ?
Czy są one świętymi -sakramentami same w sobie ?
Jeżeli tak to zaiste wierzymy inaczej i tyle
pozdrawiam

Xboxx 
Apollo

Wysłany: 2009-11-03, 09:43   

Witam

Płaskowicki Ryś napisał:
Cytat:
.....nie chcę pisać chaotycznie więc postaram się wprost w Biblii sakramentów -czynności świętych samych w sobie nie ma wszystko o czym piszesz a rzeczywiście praktykujemy w jednocie to nie sakramenty. Chrzcimy , modlimy się o błogosławieństwo małżeństwa,czy łamiemy chleb ,pijemy z kielicha nie dlatego ,ze to są czynności same w sobie święte,a dlatego ,że odczytując Słowo dajemy wiarę ,że czyniąc to z wiarą wykonujemy wszelką sprawiedliwość.......
Jak to nie ma...? A Wieczerza Pańska, chrzest itp. Chyba że nikt tutaj nie zdaje sobie sprawy z tego co zawiera w sobie słowo sakrament...? Otóż rytuały sakramentalne są niczym, jeżeli nie zostaną wpisane w proces wewnętrznego przeżycia osoby, który odprawia ów rytuał. Bowiem ich siła i moc zaczyna się wówczas, kiedy wyrażają one nasze poza - osobowe siły. Tak więc kapłan właściwie celebrujący dany sakrament powinien odegrać rolę, powiedzmy czegoś na kształt pośrednika (ogniwa) przez którego spływa moc, a nie aktora jak to obecnie ma miejsce w kościele katolickim i mu pokrewnych. A więc jako widzialnego przedłużenia absolutu. Odprawianie sakramentów nie odbywa się zatem na podstawie ślepego naśladowania tego co Apostołowie czynili ale poprzez stanie się podobnym im, ale tu już się roztańczyłem.....

Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu