Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kiedy przeminie niebo i ziemia?
Autor Wiadomość
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-15, 08:37   

anastasis
w pewnym sensie jestem przez zasadę sola scriptura zobligowany traktować poważnie to co pisze w Biblii
i do czasu jak nie zobacżę w Biblii interpretacji miejsca traktuję je dosłownie
Czytam Słowo już wiele lat i nie znalazłem wersetu ,który by mówił ,że 1000 lecie to okres symboliczny co do zaistnienia i długości trwania -muszę więc uznać ,ze będzie trwał właśnie 1000 lat.
Ale jeżeli Ty widzisz gdzieś uzasadnienie do uznania go za symboliczną miarę czasu to napisz chętnie poczytam
pozdrawiam
 
 
anastasis 


Dołączył: 14 Lis 2009
Posty: 137
Wysłany: 2009-11-15, 10:52   

Objawienie to księga symboli i znaków. Nie zastanawia Was, że doktryna o 1000 letnim Królestwie nie była głoszona ani przez Jezusa ani przez apostołów w listach? Poza tym trudno umiejscowić to tysiąclecie w chronologii czasów ostatecznych Jezusa czy Pawła.

Pozycja adwentystów czy osób uznających, że w 1000 leciu będą na ziemi żyli tylko ci, którzy przeżyli koniec świata ewentualnie można by ją pogodzić z literalną wykładnią Obj 20:1-4. Nie wiem natomiast, jak można z nią pogodzić np. pogląd świadków Jehowy skoro Pismo jasno mówi "inni nie ożyli aż się dopełniło tysiąc lat" oraz inne podobne interpretacje.
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-15, 11:02   

No cóż to pytania chyba nie do mnie -nie znam doktryny SJ na tyle by się o niej wypowiadać -mogę jedynie napisać co ja uważam o 1000 leciu na podstawie tego co sam w Biblii się doczytałem -a doczytałem ,ze będzie
pozdrawiam
 
 
anastasis 


Dołączył: 14 Lis 2009
Posty: 137
Wysłany: 2009-11-15, 11:10   

Czy mógłbyś się podzielić swoim zdaniem na ten temat? Nie odrzucam apriorycznie 1000-lecia. Do tej pory spotkałem się z wizją śJ odnośnie jego i nie mogę przyjąć z czystym sumieniem ich interpretacji, skoro wyraźnie napisano: "inni nie ożyją aż się dopełni 1000 lat". Jestem otwarty na inne rozumienie 1000 lecia. Interesujący jest dla mnie pogląd adwentystów. Jaki jest Twój, jeśli można spytać? Co będzie się dziać podczas tego okresu?
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2009-11-15, 11:34   

anastasis napisał/a:
inni nie ożyli aż się dopełniło tysiąc lat


Widzę ,że jesteś bardzo kompetentny w różnych tematach, [patrzę na twoje zdjęcie i mam nadzieję,że aktualne] jestem pełna podziwu i zachwytu. :-D
Skoro jesteś pewien,że wszystko wiesz doskonale, to pewnie wiesz też to,że te słowa są dopiskiem. Czyli nie ma ich w najstarszych manuskryptach.

anastasis napisał/a:
Jestem otwarty na inne rozumienie 1000 lecia


Jakie? Ja tez jestem otwarta, zaproponuj coś. :-)
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-15, 11:38   

W tym okresie będą na swiecie dwie grupy ludzi
1 to ci co wraz z Jezusem będą mieszkać w Nowym Jerusalem miastem ,które zstąpi z nieba a którego budowniczym jest Bóg
to ludzie ,którzy bądz zasnęli w Chrystusie badz wytrwali w wierze w Syna Bożego
izostali przemienieni na Jego podobieństwo
drugą grupę ludzi będą stanowić wszyscy inni ,którzy nie zginęli w wielkim ucisku.
Ponieważ szatan i jego aniołowie będą związani będzie to okres sprawdzenia natury człowieka.
Po okresie 1000 zostanie wypusczony szatan i jego aniołowie
Ludzie dadzą się zbuntować i wezmą udział w buncie Goga i Magoga
Po buncie nastąpi zmartwychwstanie tych co nie zasnęli w Chrystusie i wszyscy staną na są Boży
co do ewentualnych dopisków to niektóre denominacje ,które nie potrafią udokumentować swych doktryn w Biblii nazywają nie pasujące im wersety dopiskami
ja bym sie tym nie przejmował -wierzę ,że co jak co ale Swego Słowa to Bóg pilnuje
pozdrawiam
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2009-11-15, 11:42   

Płaskowicki Rys napisał/a:
Ludzie dadzą się zbuntować i wezmą udział w buncie Goga i Magoga


Mógłbyś szerzej, kto to są Gog i Magog?
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
anastasis 


Dołączył: 14 Lis 2009
Posty: 137
Wysłany: 2009-11-15, 11:50   

Cytat:
Widzę ,że jesteś bardzo kompetentny w różnych tematach, [patrzę na twoje zdjęcie i mam nadzieję,że aktualne] jestem pełna podziwu i zachwytu. :-D
Skoro jesteś pewien,że wszystko wiesz doskonale, to pewnie wiesz też to,że te słowa są dopiskiem. Czyli nie ma ich w najstarszych manuskryptach.


Zdjęcie jest aktualne. Rozumiem, że uważasz, że młody wiek jest przeszkodą w tym aby znać Biblię.. Czy mogłabyś to poprzeć Pismem? Prosiłbym także o zacytowanie mojej wypowiedzi, z której wynika, że "wszystko wiem doskonale". Ponieważ we wcześniejszych postach wyraźiłem się wręcz przeciwnie-przyjmuje to jako atak na moją osobę i pomówienie.
Nie zgadzam się, że wers 5 jest dopiskiem. A nawet jeśli go nie uznajesz, to z wersu 4 i z wersów 11-15 wynika wyraźnie, że zmartwychwstali tylko ci, których opisuje wers 4. Ja czytam to, co jest w Biblii a nie dodaję tego, co mi się podoba czy też co "powinno być". Niebezpiecznie jest poprawiać Boga.




Cytat:
Jakie? Ja tez jestem otwarta, zaproponuj coś.


Jak już wspominałem, wizja adwentystyczna jest bardzo bliska wizji biblijnej [jeśli interpretujemy Obj 20 dosłownie]. Adwentyści nie muszą się uciekać do argumentacji typu: "przecież to logiczne", "na pewno inni też zmartwychwstali". Wierzą [w tym zakresie] jak pisze w Biblii.
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2009-11-15, 11:52   

Płaskowicki Rys napisał/a:
Nike
objawienie 20 wers 7 i 8
nie wiem kto to Gog i Magog ale wiem ,że z ich ziemi czy z tej ziemi wyjdzie bunt bo tak pisze -a ja czytam
pozdrawiam


Myślałam,że wiesz, bo tak odważnie cytujesz. :-) PR musisz mieć zawsze na uwadze,że cytujesz Księgę Objawienia czyli pełna jest symboli
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2009-11-15, 12:13   

anastasis napisał/a:
Nie wiem natomiast, jak można z nią pogodzić np. pogląd świadków Jehowy skoro Pismo jasno mówi "inni nie ożyli aż się dopełniło tysiąc lat" oraz inne podobne interpretacje.

Spróbuj to pogodzić w ten sposób:
Gdy nastąpi powszechne zmartwychwstanie ludzkości (już po wzbudzeniu Kościoła, Wielkiego ludu, proroków ST...) to ona (ta ludzkość) nie będzie od razu doskonała!
Wstaną z tymi samymi przymiotami, cechami charakteru, co pomarli.
Ich serca nie od razu będą „mięsiste”.
Zacznie się dopiero proces powrotu do tego, co było przed grzechem.
Mat 18:11 BT Albowiem Syn Człowieczy przyszedł ocalić to, co zginęło.
Proces powrotu do doskonałości będzie trwał tysiąc (lub „tysiąc”) lat.
W trakcie tej restytucji (nie tylko ludzkości, ale i samej ziemi) nieposłuszni będą wytracani.
iz 65:20 bt (20) Nie będzie już w niej niemowlęcia, mającego żyć tylko kilka dni, ani starca, który by nie dopełnił swych lat; bo najmłodszy umrze jako stuletni, a nie osiągnąć stu lat będzie znakiem klątwy.
Ich wzbudzenie do życia będzie warunkowe.
Jest to wzbudzenie na próbę, a nie do życia wiecznego jak np. członkowie Kościoła.
Łazarz także był wzbudzony, a jednak nie „ożył”, aby już nigdy nie umrzeć.
Niedoskonała istota ludzka jest dla Boga „martwą”.
Mat 8:22 BW Ale Jezus rzekł mu: Pójdź za mną, a umarli niechaj grzebią umarłych swoich.

Jest taka ciekawostka:
Werset - Obj 20:5 bt (5) A nie ożyli inni ze zmarłych, aż tysiąc lat się skończyło. To jest pierwsze zmartwychwstanie. – jest późniejszym dopiskiem.
Zgadza się, że nie ożyli przed ostateczną próbą samego Boga, lecz pierwszym zmartwychwstaniem wzbudzony będzie ten, który jest wyszczególniony w szóstym wersecie:
(6) Błogosławiony i święty, kto ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu: nad tymi nie ma władzy śmierć druga, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i będą z Nim królować tysiąc lat.
Pierwsi zmartwychwstaną członkowie „Ciała Chrystusowego” – Kościół.
Pytanie: - nad kim będą Królowali i kogo błogosławili?
Czyż nie nad tymi, co jeszcze nie doszli do doskonałości?
Nad tymi, którzy jeszcze nie uzyskali prawa do wiecznego życia?
Jednym słowem nie „ożyli” u Boga.

Może ktoś ze ŚJ napisze jak oni rozumieją te wersety?
 
 
tessa

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 4116
Wysłany: 2009-11-15, 12:17   

anastasis napisał/a:
1000 letnie Królestwo to przenośnia. Czemu akurat tę liczbę traktujecie dosłownie?


Czytamy ,że panowanie będzie tyle lat trwało.

Ap 20:4 Br „Zobaczyłem też trony, na których zasiadali posiadający władzę sądzenia. I ujrzałem dusze wszystkich ściętych za to, że świadczyli o Jezusie i o słowie Bożym, oraz dusze tych, którzy zginęli, ponieważ nie chcieli złożyć hołdu Bestii ani jej obrazowi, ani nie pozwolili wycisnąć znamienia na swym czole albo ręce. Wszyscy oni zmartwychwstali i przez tysiąc lat królowali z Chrystusem.”
 
 
tessa

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 4116
Wysłany: 2009-11-15, 12:20   

nike napisał/a:
Płaskowicki Rys napisał/a:
Ludzie dadzą się zbuntować i wezmą udział w buncie Goga i Magoga


Mógłbyś szerzej, kto to są Gog i Magog?


Z księgi Ezechiela

Ez 38:16 NS "I na pewno nadciągniesz przeciwko memu ludowi izraelskiemu jak obłoki, by pokryć kraj. Stanie się to pod koniec dni i ja przyprowadzę cię przeciwko memu krajowi, aby poznały mnie narody, gdy na ich oczach uświęcę się w związku z tobą.
Gogu" '."

Ez 38:2 NS ""Synu człowieczy, zwróć swe oblicze przeciwko Gogowi z krainy Magog, głównemu naczelnikowi Meszechu i Tubalu, i prorokuj przeciwko niemu."


Zatem Gog to przeciwnik ludu Bożego ,inaczej pseudonim Szatana.
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2009-11-15, 12:28   

anastasis napisał/a:
Rozumiem, że uważasz, że młody wiek jest przeszkodą w tym aby znać Biblię.


I stad tamten temat??? Oj dziecko drogie, nawet ze zrozumieniem nie umiesz posta przeczytać. :-)
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
anastasis 


Dołączył: 14 Lis 2009
Posty: 137
Wysłany: 2009-11-15, 12:32   

Cytat:
est taka ciekawostka:
Werset - Obj 20:5 bt (5) A nie ożyli inni ze zmarłych, aż tysiąc lat się skończyło. To jest pierwsze zmartwychwstanie. – jest późniejszym dopiskiem.
Zgadza się, że nie ożyli przed ostateczną próbą samego Boga, lecz pierwszym zmartwychwstaniem wzbudzony będzie ten, który jest wyszczególniony w szóstym wersecie:
(6) Błogosławiony i święty, kto ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu: nad tymi nie ma władzy śmierć druga, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i będą z Nim królować tysiąc lat.
Pierwsi zmartwychwstaną członkowie „Ciała Chrystusowego” – Kościół.
Pytanie: - nad kim będą Królowali i kogo błogosławili?
Czyż nie nad tymi, co jeszcze nie doszli do doskonałości?
Nad tymi, którzy jeszcze nie uzyskali prawa do wiecznego życia?
Jednym słowem nie „ożyli” u Boga.


Przepraszam, ale to nielogiczne. Jeśli nie zmartwychwstali w pierwszym zmartwychwstaniu to nie żyli w tysiącleciu. Tak mówi Pismo. Jedynymi ludźmi, którzy mogliby wtedy żyć są ci, którzy żyli w dniu, kiedy zaczęło się tysiąclecie. W Biblii nigdzie nie pisze o tym, że w 1000 leciu ludzi będą dorastać w wierze. Oparcie się na kilku wyrwanych z kontekstu fragmentach nie przekonuje mnie.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2009-11-15, 12:37   

anastasis napisał/a:
Oparcie się na kilku wyrwanych z kontekstu fragmentach nie przekonuje mnie.

Wcale mnie to nie dziwi...

Może jednak kogoś przekona... :->
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10