Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kto lub Co matrwychwstanie
Autor Wiadomość
anastasis 

Wysłany: 2009-11-19, 22:26   

Cytat:
Po zmartwychwstaniu uczniowie nie poznali Jezusa, myśleli, że to ogrodnik, czy ty nie poznałbyś osoby, której nie widziałeś kilka dni? Jezus zmartwychwstał NIE W SWOIM CIELE, nawet gdyby to miało być ciało cielesne, MUSIAŁ WYGLĄDAĆ INACZEJ, skoro go nie poznali.
Inne pytanie, czy Jezus chodził w rękawiczkach po łokcie, że nie widać było wcześniej ran na rękach, gdzie ran, DZIUR po gwoździach
?

I na tym to polegała nowość Jezusa, że wygląda jak ogrodnik? Uczniowie przede wszystkim NIE WIERZYLI, że zmartwychwstanie. Ze strachu i z normalnych, racjonalnych uczuć mogli zignorować nawet bardzo podobną postać do Jezusa.

Łuk 24:16 rozwiązuje sprawę-problem był w ich oczach.

Ted 
Ted

Wysłany: 2009-11-20, 01:01   

nike napisał/a:
Na razie tyle. pozdrowionka nike

Nike :-o przecież Ty lejesz miód do głowy :-P .

Takie wspaniałe rozwiązanie - i piekła juz nie będzie :-D - sama radość.

Dzięki za obszerny wywód.

Pozdrawiam

nike 

Pomogła: 135 razy
Wysłany: 2009-11-20, 01:12   

Prawda właśnie jest słodka jak miód. A nie straszna jak pieklo z diabłami z meczeniem dusz itd. :-D

Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-20, 09:18   

prawda jest jak miód ale smakuje temu co ma zdrowe zęby
stoi fundament Pański
w objawieni nie ma Greka nie ma Żyda
te klasy ludzi ich podział to historia "nie z mojej bajki"
144 tysiące to resztka z12 pokoleń Izraela
bo gdyby to była oblubienica Jezusa to było by tylko jedno pokolenie nie 12
On jest z Judy Lew
więc rozciąganie wszystkich pokoleń na tych co wchodzą przez Niego i tylko przez niego jest nadinterpretacją
tyle

Henryk 

Wysłany: 2009-11-20, 09:45   

nike napisał/a:
Prawda właśnie jest słodka jak miód.

Ale tylko w ustach...
Rev 10:9-10 bp (8)A głos, który z nieba słyszałem, znów usłyszałem, jak zwracał się do mnie w słowach: 'Idź, weź księgę otwartą z ręki anioła stojącego na morzu i na ziemi!' (9) Poszedłem więc do anioła, mówiąc mu, aby mi dał książeczkę. Rzekł do mnie: 'weź i zjedz ją, a napełni wnętrzności twe goryczą, lecz w ustach twych będzie słodka jak miód'. (10)Wziąłem zatem książeczkę z ręki anioła i połknąłem ją, a w ustach moich stała się słodka jak miód, a gdy ją zjadłem, wnętrzności moje napełniły się goryczą. Zastosować ją w zyciu...to już nie takie "słodkie". :-(
Dziś przynajmniej nie traci się doczesnego zycia dla Niej.

nike 

Pomogła: 135 razy
Wysłany: 2009-11-20, 12:45   

Hej :-) Ale jak ją zrozumiesz, pokochasz,przyjmiesz do serca, to nie ma większej słodyczy. :-D

Henryk 

Wysłany: 2009-11-20, 18:31   

nike napisał/a:
Hej :-) Ale jak ją zrozumiesz, pokochasz,przyjmiesz do serca, to nie ma większej słodyczy. :-D

Tak, prawda że Prawda jest „słodka”. :-D
Zakładam, że „zjedzenie”„ tej książeczki oznacza przyswojenie sobie aktualnej Prawdy.
Ona (ta Prawda) będzie nam pokarmem, pociechą, będzie dodawała siły w naszej pielgrzymce...
(Przepraszam za powtórzenia).
Była w niej zapisana Ewangelia (Radosna Nowina) o mającym nadejść Królestwie.
Codziennie miliardy ludzi prosi w modlitwie, aby to królestwo nastało na Ziemi. "Jako w Niebie, tak i na Ziemi".
Jest to radosna wieść o tym, że kiedyś zmarli wstaną, że spotkamy ponownie bliskich, że nie będzie chorób, głodu, wojen, zawiści, umierania...
Jest to aż taka "nowina", że... mało kto w nią dziś wierzy.
(Podobnie jak zanika wiara w istnienie Szatana i jego popleczników.)
Ludzkość raczej spodziewa się piekła, kary, sądu, niż...odnowienia tego, co było na początku.
No...ale...
Przyjmując tę prawdę, a co najważniejsze postępując według zasad tam zawartych, narażamy się na nieprzyjaźń innych - świata,
Heb 4:12 BT Żywe bowiem jest słowo Boże, skuteczne i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca.
Prawda stawia barierę między tym co dotychczas robiliśmy, między naszymi bliskimi, a nawet najbliższą rodziną.
Mat 10:34-36 BW. (34) Nie mniemajcie, że przyszedłem, przynieść pokój na ziemię; nie przyszedłem przynieść pokój, ale miecz. (35)Bo przyszedłem poróżnić człowieka z jego ojcem i córkę z jej matką, i synową z jej teściową. (36)Tak to staną się wrogami człowieka domownicy jego.
Nadchodzą doświadczenia...
1Pe 4:12-13 BG. (12) Najmilsi! niech wam nie będzie rzeczą dziwną ten ogień, który na was przychodzi ku doświadczeniu waszemu, jakoby co obcego na was przychodziło; (13)Ale radujcie się z tego, żeście uczestnikami ucierpienia Chrystusowego, abyście się i w objawienie chwały jego z radością weselili.
To jest ta gorycz. – Ale tylko chwilowa!
2Co 4:16-18 BW (16)Dlatego nie upadamy na duchu; bo choć zewnętrzny nasz człowiek niszczeje, to jednak ten nasz wewnętrzny odnawia się z każdym dniem. (17) Albowiem nieznaczny chwilowy ucisk przynosi nam przeogromną obfitość wiekuistej chwały, (18)nam, którzy nie patrzymy na to, co widzialne, ale na to, co niewidzialne; albowiem to, co widzialne, jest doczesne, a to, co niewidzialne, jest wieczne.

amiko

Wyznanie: Słowianin
Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2009-11-20, 19:47   

Henryk napisał/a:

2Co 4:16-18 BW (16)Dlatego nie upadamy na duchu; bo choć zewnętrzny nasz człowiek niszczeje, to jednak ten nasz wewnętrzny odnawia się z każdym dniem. (17) Albowiem nieznaczny chwilowy ucisk przynosi nam przeogromną obfitość wiekuistej chwały, (18)nam, którzy nie patrzymy na to, co widzialne, ale na to, co niewidzialne; albowiem to, co widzialne, jest doczesne, a to, co niewidzialne, jest wieczne.

...albowiem to, co widzialne, jest doczesne, a to, co niewidzialne, jest wieczne.Wiecznym wewnętrznym człowiekiem jest nasz duch ludzki i dusza,która musi być zbawiona.Żywot wieczny dał nam Bóg przez zesłanie do naszych serc duchowych Ducha Chrystusowego,"Ducha Syna swego"(Gal.4,6).Nie wiem z jakiego powodu,ale bardzo mało jest jednak takich ludzi,którzy w tą prawdę biblijną wierzą.
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.

eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-25, 23:52   

anastasis napisał/a:
O chrześcijanach pisze, że Bóg zniweczy brzuch i pokarm w życiu przyszłym. Pisze też, że nie będą się żenić. Wszelkie wiejsko-agroturystyczne rajskie sielanki ja sam osobiście wkładam między bajki.

Apostoł Paweł nie miał przecież na myśli tego, że Bóg sprawi, iż nie będziemy już jedli, pili itd. Zauważ, że zostały napiętnowane takie 'owoce ciała' jak obżarstwo, pijaństwo, chciwość. Ludzie hołdujący tym nawykom „Królestwa Bożego nie odziedziczą”.

1 Kor 6;10-13 BT (10) ani złodzieje, ani chciwcy, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy Królestwa Bożego nie odziedziczą. (11) A takimi niektórzy z was byli; aleście obmyci, uświęceni, i usprawiedliwieni w imieniu Pana Jezusa Chrystusa i w Duchu Boga naszego. (12) Wszystko mi wolno, ale nie wszystko jest pożyteczne. Wszystko mi wolno, lecz ja nie dam się niczym zniewolić. (13) Pokarm jest dla brzucha, a brzuch jest dla pokarmów; ale Bóg zniweczy jedno i drugie. Ciało zaś jest nie dla wszeteczeństwa, lecz dla Pana, a Pan dla ciała.

Widocznie takie praktyki były udziałem niektórych chrześcijan i to właśnie ganili apostołowie i uczniowie Jezusa. Potwierdzają to inne wersety, mówiące o rozwiązłości wśród mieniących się być naśladowcami Jezusa;

Rzym 16;17 BT(17) A proszę was, bracia, abyście się strzegli tych, którzy wzniecają spory i zgorszenia wbrew nauce, którą przyjęliście; unikajcie ich. (18) Tacy bowiem nie służą Panu naszemu, Chrystusowi, ale własnemu brzuchowi, i przez piękne a pochlebne słowa zwodzą serca prostaczków.

Fil 3;19(19) końcem ich jest zatracenie, bogiem ich jest brzuch, a chwałą to, co jest ich hańbą, myślą bowiem o rzeczach ziemskich.

Jeżeli chodzi o werset mówiący, że powstali z martwych nie będą się już żenić i za mąż wychodzić, to jest to całkiem logiczne. Zauważ co powiedział Bóg kiedy błogosławił pierwszej parze ludzkiej „I błogosławił im Bóg, i rzekł do nich Bóg: Rozradzajcie się i rozmnażajcie się, i napełniajcie ziemię, i czyńcie ją sobie poddaną; panujcie nad rybami morskimi i nad ptactwem niebios, i nad wszelkimi zwierzętami, które się poruszają po ziemi!” 1 Moj 1;28
Zauważ, że Bóg powiedział „napełniajcie ziemię” a nie „przepełnijcie ziemię”. Tak jak można napełnić szklankę wodą tak też mieli napełnić ziemię ludźmi.

Czy to im się udało! Oczywiście, ponieważ nad wszystkim panuje Jahwe, i doskonale wie, ilu spośród zmarłych powstanie z hadesu, szeolu czy piekła, jak kto woli, i z całą pewnością kontroluje i zadba o to, podczas zmartwychwstania, aby ziemia nie została przepełniona a napełniona ludzmi.

Odpowiedz do tematu