Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pochodzenie Ducha Świętego
Autor Wiadomość
kansyheniek 


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2459
Skąd: Kleve,Niemcy
Wysłany: 2009-12-08, 15:53   

Płaskowicki Rys napisał/a:
kansyhenek
oczywiście ,ze wierzę w Bożą Wolę i Boży zamysł
jestem ciekaw o co Ci chodzi w tych pytaniach ?


Jaka jest twoja interpretacja podanego przeze mnie fragmentu z Dziejów.

Po co został rozgraniczony Duch Święty i Duch Jezusa skoro to ta sama osoba JHWH?
_________________
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-08, 17:05   

kansyhenek
to nie ta sama osoba a ten sam Bóg
Dla mnie Bóg to Duch
który posługuje się osobami : tak fizyczną -Jezusem - jak i duchowymi -anioł YHVH
ja nie dzielę Boga na osoby a widzę Go w osobach w których się nam objawia
pozdrawiam
 
 
kansyheniek 


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2459
Skąd: Kleve,Niemcy
Wysłany: 2009-12-08, 17:27   

Płaskowicki Rys napisał/a:
Dla mnie Bóg to Duch


Nie ma problemu Płaskowicki zmieniam pytanie:
Po co został rozgraniczony Duch Święty i Duch Jezusa skoro to ten sam Duch JHWH?
_________________
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-08, 17:40   

Bo miał do wykonania dwa różne zadania w dwóch różnych wymiarach działalności
choć można je traktować zamiennie te terminy
Duch Sw bierze z Jezusa a Duch Jezusowy objawia Jezusa
Jezus zaś jest centrum obu
pozdrawiam
 
 
tessa

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 4116
Wysłany: 2009-12-08, 18:14   

Płaskowicki Rys napisał/a:
kansyhenek
to nie ta sama osoba a ten sam Bóg
Dla mnie Bóg to Duch
który posługuje się osobami : tak fizyczną -Jezusem - jak i duchowymi -anioł YHVH
ja nie dzielę Boga na osoby a widzę Go w osobach w których się nam objawia
pozdrawiam


Ponieważ prawdziwego Boga nie można zobaczyc ,a tylko widac Jego posłańców?

Cytat:
1 Piotra 1,
(10) Zbawienia tego poszukiwali i wywiadywali się o nie prorocy, którzy prorokowali
o przeznaczonej dla was łasce, (11) starając się wybadać, na który albo na jaki to
czas wskazywał działający w nich Duch Chrystusowy, który przepowiadał cierpienia,
mające przyjść na Chrystusa, ale też mające potem nastać uwielbienie.


1P 1
Ciągle dociekali, na którą albo na jaką porę duch w nich wskazywał w związku z Chrystusem, gdy zawczasu świadczył o cierpieniach czekających Chrystusa oraz o późniejszych rzeczach chwalebnych

Kontekst tej wypowiedzi:


1P 1:8-12 NS „Chociaż nigdy go nie widzieliście, miłujecie go. Chociaż obecnie na niego nie patrzycie, to jednak wierzycie w niego oraz wielce się weselicie niewysłowioną i chwalebną radością,(9) osiągając cel waszej wiary wybawienie waszych dusz.(10) Właśnie o to wybawienie pilnie się wywiadywali i starannie go poszukiwali prorocy, którzy prorokowali o przewidzianej dla was życzliwości niezasłużonej.(11) Ciągle dociekali, na którą albo na jaką porę duch w nich wskazywał w związku z Chrystusem, gdy zawczasu świadczył o cierpieniach czekających Chrystusa oraz o późniejszych rzeczach chwalebnych.(12) Objawiono im, że nie sobie samym, lecz wam usługiwali rzeczami, które teraz wam zwiastowano przez oznajmiających wam dobrą nowinę za sprawą ducha świętego posłanego z nieba. W rzeczy te pragną wejrzeć aniołowie.”

Prorocy z dawnych czasów prorokowali w związku z Chrystusem a nie pod wpływem "Ducha Chrystusowego".Jezus został Chrystusem gdy Bóg go namaścił duchem świętym podczas chrztu w Jordanie.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2009-12-08, 18:44   

kansyheniek napisał/a:
Po co został rozgraniczony Duch Święty i Duch Jezusa skoro to ten sam Duch JHWH?

A czy na pewno został rozgraniczony?
Joh 20:22 bt Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: «Weźmijcie Ducha Świętego!
Nie mówił „mojego Ducha”.
Jezus po swym zmartwychwstaniu powiedział uczniom:
Mat 28:18 BT Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami: «Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi.
Nie był niczym ograniczony.
Jeszcze za życia, jako doskonały człowiek mówił:
Joh 10:30 BT Ja i Ojciec jedno jesteśmy».
 
 
kansyheniek 


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2459
Skąd: Kleve,Niemcy
Wysłany: 2009-12-08, 18:45   

Płaskowicki Rys napisał/a:
Bo miał do wykonania dwa różne zadania w dwóch różnych wymiarach działalności


Czytałeś fragment z Dziejów który podałem?Albo może ja nie wiem o czym ty tutaj piszesz.

Cytat:
choć można je traktować zamiennie te terminy


Wracając znów do tego fragmentu:
Cytat:
(4) Kiedy przechodzili przez miasta, nakazywali im przestrzegać postanowień powziętych w Jerozolimie przez Apostołów i starszych. (5) Tak więc utwierdzały się Kościoły w wierze i z dnia na dzień rosły w liczbę. (6) Przeszli Frygię i krainę galacką, ponieważ Duch Święty zabronił im głosić słowo w Azji. (7) Przybywszy do Myzji, próbowali przejść do Bitynii, ale Duch Jezusa nie pozwolił im, (8) przeszli więc Myzję i zeszli do Troady. (9) W nocy miał Paweł widzenie: jakiś Macedończyk stanął [przed nim] i błagał go: Przepraw się do Macedonii i pomóż nam! (10)




Twierdzisz,że w tym wypadku sobie można tak o zmieniać:Tam gdzie Święty dać Jezusa i odwrotnie? :shock:

Płaskowicki Rys napisał/a:
Duch Sw bierze z Jezusa a Duch Jezusowy objawia Jezusa
Jezus zaś jest centrum obu


:?:

Również pozdrawiam :-D
_________________
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"
 
 
kansyheniek 


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2459
Skąd: Kleve,Niemcy
Wysłany: 2009-12-08, 18:48   

Cytat:
A czy na pewno został rozgraniczony?


A czy na pewno odnosisz się do pytania które zadałem???
_________________
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2009-12-08, 20:41   

kansyheniek napisał/a:
A czy na pewno odnosisz się do pytania które zadałem???

Może i coś przeoczyłem.
Nioe mogę tego wykluczyć...
Jednak cytowałem Ciebie...
Cytat:
Po co został rozgraniczony Duch Święty i Duch Jezusa skoro to ten sam Duch JHWH?
 
 
kansyheniek 


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2459
Skąd: Kleve,Niemcy
Wysłany: 2009-12-08, 21:47   

Henryk napisał/a:
Jednak cytowałem Ciebie...


Przeczytaj parę poprzedzających postów skoro chcesz dyskutować.
_________________
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2009-12-08, 21:56   

Henryk napisał/a:
kansyheniek napisał/a:
Po co został rozgraniczony Duch Święty i Duch Jezusa skoro to ten sam Duch JHWH?

A czy na pewno został rozgraniczony?

Mieszacie Syna Człowieczego Jezusa jako fizyczne ciało z Synem Bożym Chrystusem,który jako Ja Jestem był,jest i będzie zawsze Duchem.Tak jak nie ma Jezusa,tak nie było,nie ma i nie będzie Ducha Jezusa.Jest Chrystus i Duch Chrystusowy.

Cytat:
Joh 20:22 bt Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: «Weźmijcie Ducha Świętego!
Nie mówił „mojego Ducha”.

Chrystus nie dał im swojego Ducha,tylko Ducha Świętego,Bożą energię.

Cytat:
Jezus po swym zmartwychwstaniu powiedział uczniom:
Mat 28:18 BT Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami: «Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi.
Nie był niczym ograniczony.

To nie mówił Jezus tylko Chrystus,który jako Duch w nim przebywał.
Cytat:
Jeszcze za życia, jako doskonały człowiek mówił:
Joh 10:30 BT Ja i Ojciec jedno jesteśmy».

To zdanie jest źle przetłumaczone.Prawidłowo powinno być:

Ja i Ojciec stanowimy jedność.

Bóg i człowiek nie może być tym samym.Chrystus mówił o sobie jako Synu Bożym,wiecznym Ja Jestem,a nie o Jezusie jako Synu Człowieczym.

Duch Święty i Duch Chrystusowy,to nie jest to samo.

Gal.4,6.A ponieważ jesteście synami,przeto Bóg zesłał Ducha Syna swego do serc waszych...

Chrystus jako Pierworodny Syn Boży w Niebie otrzymał od Ojca część Ducha Świętego do swojej dyspozycji.Ten otrzymany Duch Święty jest nazwany w NT Duchem Chrystusowym.Duch Święty składa się z dwóch rodzajów energii:męskiej i żeńskiej.Może występować w różnych proporcjach.Duch Chrystusowy jest energią żeńską,dlatego różni się od Ducha Świętego.
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
Ostatnio zmieniony przez amiko 2009-12-08, 22:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kansyheniek 


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2459
Skąd: Kleve,Niemcy
Wysłany: 2009-12-08, 22:01   

Cytat:
Mieszacie Syna Człowieczego Jezusa jako fizyczne ciało z Synem Bożym Chrystusem,który jako Ja Jestem był,jest i będzie zawsze Duchem.Tak jak nie ma Jezusa,tak nie było,nie ma i nie będzie Ducha Jezusa.Jest Chrystus i Duch Chrystusowy.


Następny.
Przeczytał dwa,może trzy ostatnie posty i wielce dyskutuje.Ręce opadają... :crazy:
_________________
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2009-12-08, 22:09   

kansyheniek napisał/a:
Ręce opadają...


Witaj w klubie! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2009-12-08, 22:17   

kansyheniek napisał/a:
Cytat:
Mieszacie Syna Człowieczego Jezusa jako fizyczne ciało z Synem Bożym Chrystusem,który jako Ja Jestem był,jest i będzie zawsze Duchem.Tak jak nie ma Jezusa,tak nie było,nie ma i nie będzie Ducha Jezusa.Jest Chrystus i Duch Chrystusowy.


Następny.
Przeczytał dwa,może trzy ostatnie posty i wielce dyskutuje.Ręce opadają... :crazy:


Ręce powinny opadać z faktu,że w NT dokonano zmian i "zrobiono"z Chrystusa jako Syna Bożego Ja Jestem,Jezusa lub Jezusa Chrystusa.Jest Chrystus i Duch Chrystusowy.Nie ma Jezusa i Ducha Jezusowego.Co Ci przeszkadza moja dyskusja? Piszę tak jak to rozumiem: :-D

Duch Święty jest Bożą energią,z której wszystko powstało i powstaje.On ożywia wszystko co żyje.Duch Chrystusowy został nam dany w związku z Nowym Przymierzem Ducha Chrystusowego.W NT powinno jasno pisać kiedy chodzi o Ducha Świętego lub Ducha Chrystusowego.A do tego jest jeszcze Duch Boży,który też się różni od Ducha Świętego i Ducha Chrystusowego.

Dla przykładu:

Rzym.8...(9) Ale wy nie jesteście w ciele, lecz w Duchu, jeśli tylko Duch Boży mieszka w was. Jeśli zaś kto nie ma Ducha Chrystusowego, ten nie jest jego. .. (14) Bo ci, których Duch Boży prowadzi, są dziećmi Bożymi. (15) Wszak nie wzięliście ducha niewoli, by znowu ulegać bojaźni, lecz wzięliście ducha synostwa, w którym wołamy: Abba, Ojcze! (16) Ten to Duch świadczy wespół z duchem naszym, że dziećmi Bożymi jesteśmy.

Z powyższego fragmentu nie wiadomo,czy chodzi o Ducha Bożego,czy o Ducha Chrystusowego? Najłatwiej byłoby stwierdzić,że Duch Boży jest Duchem Chrystusowym,ale jest to nieprawdą.

Powinno pisać jaśniej i jednoznacznie,może tak:

Rzym.8...9.Ale wy nie jesteście w duszy,lecz w Duchu Chrystusowym,ponieważ Duch Chrystusa Bożego mieszka w was.Jeśli zaś kto nie wierzy,że ma Ducha Chrystusowego,ten nie jest Jego...14.Bo ci,których prowadzi Duch Chrystusa Bożego,są dziećmi Bożymi. 15.Wszak nie wzięliście ducha niewoli,by znowu ulegać bojaźni,lecz wzięliście Ducha Chrystusowego,Ducha synostwa,a którym wołamy:Abba,Ojcze! 16.Ten to Duch Chrystusowy świadczy wespół z duchem naszym,że dziećmi Bożymi jesteśmy.

Z tego fragmentu widać,że chodzi w nim o Ducha Chrystusowego,a nie o Ducha Świętego lub Ducha Bożego.
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2009-12-09, 07:42   

kansyheniek napisał/a:
Przeczytaj parę poprzedzających postów skoro chcesz dyskutować.

Już mi odeszła chęć do dyskusji. :-P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10