Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: kansyheniek
2009-12-08, 18:39
List do PT Ateistów
Autor Wiadomość
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-12-08, 13:33   

Cytat:
więc nawet jeżeli uważam kk za nie za bardzo biblijny to nie oznacza ,ze określiłem ciebie jako nie chrześcijanina osobiście

Mnie określiłeś, bo ja nie jestem takim katolikiem, co sobie wybiera z nauczania Kościoła prawdy wiary, w które wierzy, i takie, które odrzuca.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-08, 13:43   

Czy z tego wynika ,ze krytyka kk jest zabroniona ponieważ to obraża YZ
czy ty aby nie przesadzasz ?
Nie obraziłem cię osobiście pisząc zle o tobie jako człowieku
Mam obowiązek Biblijny szanować ludzi ale organizacji ,która nie jest moim zdaniem Biblijna nie muszę .
Wręcz przeciwnie będę namawiać każdego nawet ciebie byś z tej organizacji wyszedł
Oczywiście namawiam nie wprost a wskazując na nie zgodność ze Słowem organizacji.
Wierzę ,ze ci których Słowo Boże dotknie
będą mieli siłę od Boga by wyjść.
Zdaje sobie sprawę ,że nie każdy ma takie szczęście jak ja ,że organizacja pomogła w opuszczeniu jej.
Inni potrzebują cudu by przestać się bać konformizmu normatywnego -czyli strachu przed wychyleniem się w naszym klerykalnym kraju
tyle
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-12-08, 13:53   

Płaskowicki Rys napisał/a:
Czy z tego wynika ,ze krytyka kk jest zabroniona ponieważ to obraża YZ
czy ty aby nie przesadzasz ?

A czy ja Ci bronię krytyki? Ja tylko stwierdziłeś, że masz gdzieś moje uczucia i obrażasz mnie, kiedy mówisz, że nie jestem chrześcijaninem.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-08, 13:57   

Pokaż mi choć jeden post w którym napisałem że ty osobiście nie jesteś chrześcijaninem
a jak taki znajdziesz to cię przeproszę a jak nie to daj wreszcie sobie luz bo ja będę krytykował kk
jak długo będę żył
bo uważam ,że jest przeszkodą w przyjściu do Jezusa organizacja o rodowodzie rzymskim
tyle
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-12-08, 14:27   

Płaskowicki Rys napisał/a:
Pokaż mi choć jeden post w którym napisałem że ty osobiście nie jesteś chrześcijaninem
a jak taki znajdziesz to cię przeproszę a jak nie to daj wreszcie sobie luz
,
A ty dalej udajesz, że nie rozumiesz?

Stwierdziłeś, że Kościół Katolicki nie jest chrześcijański, więc tym samym o mnie powiedziałeś, że nie jestem chrześcijaninem. Ja bowiem należę do tego Kościoła, więc odmawiając jemu chrześcijańskości odmawiasz jej również i mnie.

Płaskowicki Rys napisał/a:
bo uważam ,że jest przeszkodą w przyjściu do Jezusa organizacja o rodowodzie rzymskim

Czyli Kościół Katolicki przeszkodą nie jest, bowiem on ma rodowód apostolski. :-D
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
kansyheniek 


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2459
Skąd: Kleve,Niemcy
Wysłany: 2009-12-08, 14:57   

A może zróbcie w Polsce tak samo jak zrobiono w Szwajcarii.W końcu w Polsce rządzi demokracja,czy nie?
_________________
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2009-12-08, 16:31   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Czyli co? Moje uczucia to już się nie liczą? To, że mnie boli i obraża twoje odmawianie mi bycia chrześcijaninem to już nie ważne i możesz pisać o mnie, co ci się żywnie podoba?


Yarpen ni jęcz tak na temat swojej wrażliwości i tego jak ci przykro się zrobiło...
O Twojej bezwzględności i traktowaniu bez ceregieli innych jest już przysłowiowe.
Uważasz, że Ryś cię aż tak bardzo zranił? Bo nie uważa KK za chrześcijański?
Toż to 'pikuś' w porównaniu z tym, jak wprost nazywasz innych w tym i Rysia. Kilka na prędce przykładów:

Cytat:
Słowa tak Twoje, jak i innych odstępców i heretyków, to o wiele za mało.

http://biblia.webd.pl/for...t%EApc%2A#91085

Co z uczuciami Ariusa...? Ładnie tak nazywać personalnie kogoś heretykiem? Żebyś choć uśmieszek załączył...

Cytat:
Słowa tak Twoje, jak i innych odstępców i heretyków, to o wiele za mało

http://biblia.webd.pl/for...ighlight=#91063

... już nie tyle Arius ale wszyscy poza KK są odstępcami i heretykami. czy moja 'przykrość' robi na Tobie wrażenie? Żadnego gdyż nawet personalnie walisz do Rysia:

Cytat:
Choćby po to, odstępco, aby się przekonała, że w jej trakcie jest zaledwie jedno

http://biblia.webd.pl/for...ighlight=#86770

Cytat:
O... Kolejny nawiedzony, któremu się wydaje...

a sekunde potem z lewej:
Cytat:
Szczeniackie, to jest Twoje zachowanie

http://biblia.webd.pl/for...ighlight=#82516

Albo tu. Nerwy puszczają ale co tam...:
Cytat:
Aha, ja nie muszę "nazywać" Cię oszczercą. Ty nim jesteś!

http://biblia.webd.pl/for...r=asc&start=120

Więcej już nie będę wklejał bo za dużo tego. Wszystko jest w archiwum i daleko szukać nie trzeba.
Kiedy Ryś pisze o KK to Yarpen się czuje obrażony ale gdy Yapren wali personalnie takie a nawet gorsze okreslenia to... jakośmilczeniem poszło i przyryło kurzem w archiwum... ;-)
Nie jęcz tylko włącz Rysiowi ignora.
Jesteście, za przeproszeniem jak 'stare małżeństwo', ciągle się kłucicie ale bez siebie żyć nie umiecie :-D

Bobo-modo

PS. Już mnie męczą te wasze kłótnie...
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-12-08, 17:21   

Zadziwiasz mnie, Bobo, swoim ignorowaniem kontekstu mojej wypowiedzi...
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2009-12-08, 17:29   

Słowa padły. Fakty są jakie są... kontekst? Jest jakiś kontekst usprawiedliwiający nazywanie kogoś oszczercą, heretykiem, odstepcą itd?

Nawet jesli to nie wyskakuj teraz, że Ryś taką krzywdę ci wielką robi bo... nie uważa KK za chrześcijański. Jakeś taki wrazliwy to... forum i dyskutowanie na nim nie jest dla ciebie najlepszym miejscem.

Bobo-modo
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-08, 17:31   

Bobo
nie jest moją intencją wykłócać się ,ale w konkretnym temacie wypowiadam swoją opinię
co do ateistów to ich wyżej cenię niż wierzących pozornie z nazwy ,którzy wykonują obrzędy religijne bo trzeba a serce mają przy mamonie/niezależnie od konfesji/
W liście do Laudycei pisze ,ze lepiej być zimnym niż letnim
moja życiowa praktyka wskazuje ,że największą krzywdę wierze Bogu czynią letni nominalni pasterze udający wierzących a pracujący dla zysku
Oni to właśnie najbardziej zwracają uwagę na pozory i symbole -a najmniej na serca zwłaszcza własne.
W skali masowej najbardziej uczynkową i na pokaz jest instytucja krytykowana przeze mnie
bo jej nastawienie na powierzchowną uczynkowa religijność prze swoje natręctwo i presję środowiskową uczy ludzi bycia oportunistami
jako nonkonformista czyli protestant zle się z tym czuję -szkoda mi ludzi ,którzy zatracają swoją wrażliwość w oportunizmie
pozdrawiam
 
 
kansyheniek 


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2459
Skąd: Kleve,Niemcy
Wysłany: 2009-12-08, 18:39   

Dosyć tego.Zamykam temat.Jak wam się polepszy (w co wątpię) odblokuję :crazy:
_________________
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 11