Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Z czego Bóg Cię uwolnił?
Autor Wiadomość
machabeusz 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 3321
Wysłany: 2009-11-10, 20:10   

Nie zauwazyłem aby ktoś tutaj Ciebie prowokował , Hardi...
_________________
Jesteś lub byłeś świadkiem Jehowy?

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php

http://machabeusz7.bloog.pl/
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2009-12-10, 16:18   

napisalem Ci na PW :-)
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2009-12-10, 17:14   

machabeusz napisał/a:
Nie zauwazyłem aby ktoś tutaj Ciebie prowokował , Hardi...



EMET:
No właśnie: kto tu kogo prowokuje? Ktoś Hardi'ego czy Hardi - Kogoś?

Odpowiedź znajdziemy w Hardi'ego post/ach/; w treści owych post/ów/.


Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2009-12-10, 18:13   

prosze bardzo, to bylo prowokacyjne:

Arius napisał/a:
Mnie BÓG JHWH uwolnił od religii fałszywej i jej fałszywych nauk.


takie cos to pewnie kazdy moze napisac bedac w 100% ze ma racje, ale chyba nie o takich uwolnieniach jest ten temat, bo zaraz zacznie sie dyskucja o naukach, religiach itd.

mogl zalozyc temat tak jak ja to zrobilem i tam napisac swoje swiadectwo

koniec OT 8-)
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-12-10, 21:38   

A wiecie z czego ja się cieszę ? Za co bardzo chcę podziękować Bogu ???
Że nie należę do ŻADNEGO WYZNANIA !!! Czytam sobie spokojnie Biblię i wiem, że sam Bóg mnie prowadzi i tylko On ma wpływ na zrozumienie Pisma Świętego.
Prawie wszyscy jesteście zacietrzewieni, złośliwi i ......... nielubiący ludzi, a wszystko w imię Boga i Jezusa Chrystusa. Wszyscy nazywacie się chrześcijanami, jedynie co Was łączy to chęć do awantur ! Czy na tym polega chrześcijaństwo ???!!!

HARDI !
MOŻE NAPISZ COŚ O SWOIM KOŚCIELE ?! MOŻE ZACHĘĆ MNIE DO WSTĄPIENIA DO NIEGO!CZY JEST TO KOŚCIÓŁ UTWORZONY WYŁĄCZNIE DO TĘPIENIA ŚJ, BO TAKIE MAM WRAŻENIE !?

BOBO I INNI ŚJ !
NIE DAJCIE SIĘ PROWOKOWAĆ I NIE PROWOKUJCIE !

Rysiu Płaskowicki do Ciebie właściwie nic nie mam :-) , może dlatego, że często nie rozumiem tego co piszesz. :-)
_________________
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2009-12-10, 22:22   

Anna01 napisał/a:
A wiecie z czego ja się cieszę ? Za co bardzo chcę podziękować Bogu ???
Że nie należę do ŻADNEGO WYZNANIA !!! Czytam sobie spokojnie Biblię i wiem, że sam Bóg mnie prowadzi i tylko On ma wpływ na zrozumienie Pisma Świętego.
Prawie wszyscy jesteście zacietrzewieni, złośliwi i ......... nielubiący ludzi, a wszystko w imię Boga i Jezusa Chrystusa. Wszyscy nazywacie się chrześcijanami, jedynie co Was łączy to chęć do awantur ! Czy na tym polega chrześcijaństwo ???!!!

HARDI !
MOŻE NAPISZ COŚ O SWOIM KOŚCIELE ?! MOŻE ZACHĘĆ MNIE DO WSTĄPIENIA DO NIEGO!CZY JEST TO KOŚCIÓŁ UTWORZONY WYŁĄCZNIE DO TĘPIENIA ŚJ, BO TAKIE MAM WRAŻENIE !?

BOBO I INNI ŚJ !
NIE DAJCIE SIĘ PROWOKOWAĆ I NIE PROWOKUJCIE !

Rysiu Płaskowicki do Ciebie właściwie nic nie mam :-) , może dlatego, że często nie rozumiem tego co piszesz. :-)



EMET:
Z pewnością, przyznaj, raczej styl: "aż kipi" - to nie domena śJ na tym tutaj Forum...

Nie da się uniknąć całkowicie pewnych zadrażnień ze względu na dzielące różnice - niekiedy bardzo znaczne - w przekonaniach pisujących tutaj.
Niekiedy pisują tutaj tzw. 'odwieczni wrogowie': czego się zatem spodziewasz?
'Wody z ogniem nie pogodzisz'...

Jak by się człowiek nie starał - wręcz 'jak z jajkiem' - to w dziedzinie wierzeń religijnych nie ma mowy o consensusie.
Jedynie można starać się pisywać niekonfrontacyjnie; tyle, ze czyjaś "świętość" dla kogoś innego nie jest żadną świętością - niekiedy zgoła krańcowo odmiennie. I co na to począć?
I jeszcze jest często tak, że ktoś na swoim punkcie uczulony -- na kimś skory jest sobie... poużywać.


Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2009-12-11, 01:30   

Anna01 napisał/a:
A wiecie z czego ja się cieszę ? Za co bardzo chcę podziękować Bogu ???
Że nie należę do ŻADNEGO WYZNANIA !!!


Zgadzam się z tobą Aniu.

Anna01 napisał/a:
Czytam sobie spokojnie Biblię i wiem, że sam Bóg mnie prowadzi i tylko On ma wpływ na zrozumienie Pisma Świętego.


Że Bóg ciebie prowadzi przez czytanie to się zgadzam, i to jest chwalebne.Ale Bóg dał nam ludzi tzw. swoje narzędzia mówcze, którzy byli spłodzeni z ducha Św. ich umysł był tak rozwinięty,ze potrafili co niektóre zawiłe proroctwa biblijne nam rozświetlić. My tego nie potrafilibyśmy sami zrozumieć.Np. Obj.Jana, jesteś w stanie sama dociec o kim Ap.Jan mówi w tej księdze? Ja wierzę,że nie umiesz sama tej księgi rozebrać. Podobnie jest z innymi proroctwami ze St.i Nowego Testamentu.

Anna01 napisał/a:
Prawie wszyscy jesteście zacietrzewieni, złośliwi i ......... nielubiący ludzi, a wszystko w imię Boga i Jezusa Chrystusa.


Tutaj masz bardzo dużo racji, jesteśmy tylko ludźmi i każde z nas ma swoją prawdę, i to tę najprawdziwszą hehe i często stad to zacietrzewienie nasze. To jest właśnie ta nie doskonalość nasza.

Anna01 napisał/a:
Wszyscy nazywacie się chrześcijanami, jedynie co Was łączy to chęć do awantur ! Czy na tym polega chrześcijaństwo ???!!!


Tutaj chyba się nie zgodzę z tobą, nie jest tak źle na tym naszym forum, na innych, z tymi awanturami jest barrrdzo źle.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-11, 07:18   

Anno
wybacz ale pozycja krytykująca -jest dość łatwa gdy ścierają się poglądy.
Twój post też do pokojowych i grzecznych nie należy.
Masz prawo nie zgadzasz się z poglądami np moimi ale pisząc ,że nic do mnie nie masz bo tego co piszę zupełnie nie rozumiesz -jest moim zdaniem złośliwe.
Nie zakładam tego ,ze tak piszesz bo uważasz o sobie ,ze ze swego powodu nie rozumiesz moich postów,ale ,że ja piszę albo strasznie zawile albo zgoła nie po polsku.
To co napisałaś strasznie mnie zabolało
Nawet YZ choć się z nim sprzeczam tak lekceważąco do mojej pisaniny i do mnie się nie odnosi.
Więc to co przyganiasz innym jest i twoim udziałem -wyjmij więc coś ze swego oka
Co do forum to Nike ma rację -przy tym co jest na protestantach info lub przy nastroju tolerancji na ulicy prostej to to forum to miejsce pokoju.
Ludzie tu czasem unoszą się w obronie swoich racji.
Mówimy bowiem o wierze o największym skarbie a nie o czymś obojętnym np o rozmnażaniu mrówek
myślę ,że powinnaś przemyśleć to co piszesz
po co kto ma ci pokazywać społeczność
Bóg ci niech wskaże
jak On wskaże to może wejdziesz bez krytykanctwa
to zostawisz za progiem
chyba że samą siebie też lubisz krytykować
tyle
 
 
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-12-11, 09:50   

Cytat:
Płaskowicki Rys
To co napisałaś strasznie mnie zabolało
Nawet YZ choć się z nim sprzeczam tak lekceważąco do mojej pisaniny i do mnie się nie odnosi.


Rysiu! Bardzo, ale to bardzo chcę Cię przeprosić, bo źle to sformuowałam !!!
To we mnie jest wina, nie w Tobie !!! Nie rozumiem często zwrotów, których urzywają ludzie zajmujący się od dawna religią. A żeby zrozumieć czyją myśl (religijną) trzeba przeczytać kilkanaście wcześniejszych postów, a przyznasz, że jesteś bardzo płodnym "postmenem" :-) . Tak to więc po mojej stronie leży wina, że często nie rozumiem :-( .
Uważam Cię za jednego z nielicznych tu na forum, który stara się w kulturalny sposób rozładowywać sytuację. Jeszcze raz bardzo Cię przepraszam. :prosze:
_________________
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-11, 09:51   

Przepraszam ,ze Cię upomniałem
Dzięki za szybką reakcję
pozdrawiam
 
 
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-12-11, 11:06   

Rysiu
Bardzo dobrze, że mnie upomniałeś :-)
Trzeba bardziej czytelnie formuować swoje myśli, bo jak widać bardzo łatwo kogoś zranić, zrobić mu przykrość.

Nike napisała:
Cytat:
Że Bóg ciebie prowadzi przez czytanie to się zgadzam, i to jest chwalebne.Ale Bóg dał nam ludzi tzw. swoje narzędzia mówcze, którzy byli spłodzeni z ducha Św. ich umysł był tak rozwinięty,ze potrafili co niektóre zawiłe proroctwa biblijne nam rozświetlić. My tego nie potrafilibyśmy sami zrozumieć.Np. Obj.Jana, jesteś w stanie sama dociec o kim Ap.Jan mówi w tej księdze? Ja wierzę,że nie umiesz sama tej księgi rozebrać. Podobnie jest z innymi proroctwami ze St.i Nowego Testamentu.


Kochana Nike
Ale co zrobić jeśli jest tyle narzędzi mówczych ??? Każde wyznanie ma swoją interpretacje i zazwyczaj ona jest tą jedyną słuszną ! Oczywiście, że nie zrozumiem Objawienia Jana. Szczerze mówiąc nigdy tej księgi do końca nie przeczytałam, ale skąd wiadomo, że ktokolwiek ją zrozumiał ?
_________________
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-11, 19:36   

Anno
nie zawstydzaj mnie
naprawdę jest mi przykro ,że Cię zle zrozumiałem
jeszcze raz przepraszam i pozdrawiam
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2009-12-11, 22:12   

Anna01 napisał/a:
Kochana Nike
Ale co zrobić jeśli jest tyle narzędzi mówczych ??? Każde wyznanie ma swoją interpretacje i zazwyczaj ona jest tą jedyną słuszną ! Oczywiście, że nie zrozumiem Objawienia Jana. Szczerze mówiąc nigdy tej księgi do końca nie przeczytałam, ale skąd wiadomo, że ktokolwiek ją zrozumiał ?


Aniu sama widzisz jak jest trudno studiować Biblię samotnie. Nie bez powodu Ap.Paweł napisał:1 Tes. 5:21
21. Wszystkiego doświadczajcie, a co jest dobrego, tego się trzymajcie.
(BG)
Myśle,że z tej różnorodności tych narzędzi mówczych, po dokładnym badaniu ich artykułów można, to co jest najlepsze dla mojego zrozumienia zatrzymać i kontynuować. :-D
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
CzarnaDahlia 


Dołączyła: 06 Sie 2009
Posty: 64
Skąd: Tam Gdzie Prowadzisz Mnie ... <3
Wysłany: 2009-12-24, 13:38   

a Mnie Bóg Uwolnił Od Opętania :)))
_________________
Ciebie Wielbie Królu Chwały.. W Tobie Chwała , Cześć Jesteś Bogiem tak Wspaniałym .. Ty Zbawiłeś Mnie :))

http://www.youtube.com/watch?v=6pdtzPFz1Nc
 
 
merkaba 

Pomógł: 10 razy
Wiek: 47
Dołączył: 24 Sie 2010
Posty: 160
Wysłany: 2010-08-29, 17:34   

rok temu przyjąłem szkaplerz i narodziłem sie na nowo
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 10