Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Jezus ma swojego Boga?
Autor Wiadomość
izraelita 
www.unitarianie.pl

Wiek: 52
Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 1245
Wysłany: 2009-12-16, 13:44   Czy Jezus ma swojego Boga?

Zastanawiam się nad tym dlaczego wielokrotnie w różnych protestanckich kościołach słyszę o "Bogu Abrahama, Izaaka, Jakuba" albo o "Bogu Izraela" Albo o "Naszym Bogu" albo "Moim Bogu"
Dlaczego nigdy nie słyszałem o Bogu Jezusa?

„Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego” (Jana 20:17)

Czy Jezus ma swojego Boga?

Czy można zacząć modlitwę "Boże Jezusa..."? Jakoś nie słyszałem.
 
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2009-12-16, 13:49   

Jezus jest Bogiem i Ojciec jest Bogiem. Bo Bog to nie tytul tylko osoba.
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2009-12-16, 13:51   Re: Czy Jezus ma swojego Boga?

izraelita napisał/a:
Zastanawiam się nad tym dlaczego wielokrotnie w różnych protestanckich kościołach słyszę o "Bogu Abrahama, Izaaka, Jakuba" albo o "Bogu Izraela" Albo o "Naszym Bogu" albo "Moim Bogu"
Dlaczego nigdy nie słyszałem o Bogu Jezusa?

„Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego” (Jana 20:17)

Czy Jezus ma swojego Boga?

Czy można zacząć modlitwę "Boże Jezusa..."? Jakoś nie słyszałem.



EMET:
Skoro Ojciec jest Bogiem Pana naszego Jezusa Chrystusa, to można tak modlitwę zacząć: a czemu by nie?

Np.: "Boże Pana naszego Jezusa Chrystusa, Ty, który przebywasz w niebiosach niebios...".
Mamy fragment do Efezjan 1:15 i dalsze [w. 17]. też np.: Objawienie dane janowi 3:2, 12.
Nie przypadkiem Jezus do Boga swego mówił - por. wg Mateusza 27:46 [i paralelne].


Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
izraelita 
www.unitarianie.pl

Wiek: 52
Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 1245
Wysłany: 2009-12-16, 13:59   

Hardi napisał/a:
Jezus jest Bogiem i Ojciec jest Bogiem. Bo Bog to nie tytul tylko osoba.


Hardi: Czy Jezus ma swojego Boga?
O tym jest temat.
Czy modliłeś się kiedyś: "Boże Jezusa..."?
Czy opowiadałeś komuś o Bogu Jezusa?

O tym jest temat. Nie o Jezusie Bogu, albo Ojcu Bogu ale o Bogu Jezusa, o tym który jest Bogiem dla Jezusa.
 
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2009-12-16, 14:18   

Chce przez to pokazac, ze to nie ma sensu, to tak jakby powiedziec Bog Boga.
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
SUB

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 562
Wysłany: 2009-12-16, 14:24   

Hardi napisał/a:
Chce przez to pokazac, ze to nie ma sensu, to tak jakby powiedziec Bog Boga.


Zapewne dla Ciebie Hardi to sensu nie ma gdyż... Czytasz, a nie rozumiesz.
Zaś ja przytoczę kolejny z wielu wersetów:
Mt:27:46 „Eli, Eli, lama sabachtani?”, to jest: „Boże mój, Boże mój, czemuś mnie opuścił?.
 
 
izraelita 
www.unitarianie.pl

Wiek: 52
Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 1245
Wysłany: 2009-12-16, 14:27   

Hardi napisał/a:
Chce przez to pokazac, ze to nie ma sensu, to tak jakby powiedziec Bog Boga.

Jezus mówił o swoim Bogu.
Wielokrotnie jest napisane o Bogu Jezusa, bardzo dużo razy.
Cytować?
Ale zgodzę się z Tobą, to bez sensu mówić o Bogu Boga, więc Jezus mówił bez sensu?
 
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2009-12-16, 14:44   

Jezus mowil o Ojcu lub po imieniu, a ze wiele przekladow zamienilo imie Boga na slowo "Bog" to juz nie moja wina.
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
izraelita 
www.unitarianie.pl

Wiek: 52
Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 1245
Wysłany: 2009-12-16, 14:50   

Hardi napisał/a:
Jezus mowil o Ojcu lub po imieniu, a ze wiele przekladow zamienilo imie Boga na slowo "Bog" to juz nie moja wina.

A w psalmie 45 jest napisane "twój Bog" używając słowa elohim nie JHWH.
Izajasza 49:5 jest "mój Bóg" i znowu jest użyte elohim nie JHWH.

Jezus mówił zwyczajnie o swoim Bogu - a jeśli nawet mówiłby "mój JHWH" to tym bardziej jest to dobitne stwierdzenie, że Jezus ma swojego Boga.

Słowo theos nie jest imieniem Boga.

A apokalipsie już po wywyższeniu i wniebowzięciu też mówi Jezus o swoim Bogu, tak samo jak mówił będąc jeszcze na ziemi.
 
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2009-12-16, 15:01   

Psalow i Izajasza nie pisal Jezusa 8-) A mowienie po imieniu to co innego, i to nie oznacza, ze ma swojego Boga. Ja powiem Ci jak ja to rozumie. Bog to nie tytul tylko osoba, a imie to imie. Dla przykladu: Piotr syn Jana, moze powiedziec "to jest moj ojciec Jan", ale nie bedzie mowic "to jest moj ojciec czlowiek."
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
izraelita 
www.unitarianie.pl

Wiek: 52
Dołączył: 07 Kwi 2009
Posty: 1245
Wysłany: 2009-12-16, 15:16   

Hardi napisał/a:
Psalow i Izajasza nie pisal Jezusa 8-) A mowienie po imieniu to co innego, i to nie oznacza, ze ma swojego Boga. Ja powiem Ci jak ja to rozumie. Bog to nie tytul tylko osoba, a imie to imie. Dla przykladu: Piotr syn Jana, moze powiedziec "to jest moj ojciec Jan", ale nie bedzie mowic "to jest moj ojciec czlowiek."


Jezus mówił o swoim Bogu nie tylko o swoim Ojcu Bogu.

W Ap. 3:12 Jezus mówi o swoim Bogu nie o swoim Ojcu Bogu.
Podobnie "Boże mój, Boże mój czemuś mnie opuścił." też o Bogu swoim nie o swoim Ojcu imieniem Bóg.
Podobnie i w ST: Ps. 22 "Ty jesteś moim Bogiem od łona mojej matki”

Przecież, czy można wyraźniej to ująć, wyraźniej niż Jezus mówiący o swoim Bogu, o naszym Bogu.
 
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-16, 15:44   

Oczywiście ,ze Jezus miał swego Boga
wszak był Jego Boga świątynią ciała
Był świątynią YHVH
pozdrawiam
W nim YHVH przebywał
pełnią Bożą
pozdrawiam
 
 
SUB

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 562
Wysłany: 2009-12-16, 15:50   

Hardi napisał/a:
Psalow i Izajasza nie pisal Jezusa 8-) A mowienie po imieniu to co innego, i to nie oznacza, ze ma swojego Boga. Ja powiem Ci jak ja to rozumie. Bog to nie tytul tylko osoba, a imie to imie. Dla przykladu: Piotr syn Jana, moze powiedziec "to jest moj ojciec Jan", ale nie bedzie mowic "to jest moj ojciec czlowiek."


Nie dziwię się Hardi Twoim wzdryganiem się od tego, co mówił Jezus, wręcz wielkiej niechęci do jego słów. Wynika to z tego, że w te słowa albo nie wierzysz, albo też nie chcesz uwierzyć z powodu nabytych, czyiś poglądów. Hardi, czytaj Biblię i zawierz Chrystusowi w jego słowa.

Po zmartwychwstaniu Jezus rzekł do Marii: Jn 20:17 "‚Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego’”. 18 Maria Magdalena przyszła i przyniosła uczniom nowinę: „Widziałam Pana!” i że jej to powiedział."
 
 
tomyo 
tomyo

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 869
Wysłany: 2009-12-17, 01:42   

Skoro mamy wierzyć w Boga z całego serca, to nie możemy wierzyć w Jezusa z całego serca, wszak Bóg jeden jest. Skoro wierzymy w Jezusa, to czyż na równi nie stawiamy Go z Bogiem Ojcem, więc po co Bóg posłał Syna, skoro większość nie wierzy że On świątynią Boga. Skoro Bóg jest duchem, jak by mógł lud swój nauczać, jak mogli byśmy go naśladować, więc posłał to co jest cenne w oczach człowieka przykład Abrahama- Syna swego (czy dla tych co mają dzieci, nie są one cenne w waszym życiu,) i syn Jego zrodzony z Ducha stał się świątynią Boga swego i Boga naszego. Jezus wiele razy mówił że On i Ojciec jedno są, czynił cuda w imieniu Ojca swego, aby chwała byłe u Ojca i przy tym Syn był wywyższony przez Ojca, dla Niego i przez Niego to wszystko Bóg uczynił, jemu będziemy oddawać cześć i chwałę, bo światłem Bóg Ojciec, a lampą Baranek.
 
 
Gilgamesz 


Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 172
Wysłany: 2009-12-17, 04:09   

SUB napisał/a:
Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego’”.

Tak,Jezus nazywal Ojca swoim Bogiem,
ale i Ojciec nazywal Jezusa Bogiem w liscie do Hebrajczyków mowiąc :tron twoj o Boże, i tak dalej...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10