Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
babylon wielki
Autor Wiadomość
zielony2 
Recenzent

Wysłany: 2009-12-28, 09:01   

Cytat:
Czytuję teksty historyków a nie apologetów denominacji
właśnie dlatego nie jestem spaczony ani na plus ani na minus
Nie poznaję historii bitwy pod Legnicą na podstawie apokryfu o sw Jadwidze
zródła katolickie nie są dla mnie żadnymi zródłami
Mam zaufanie do Tacyta Pliniusza czy Diona Cokcejanusa
częściowo do Józefa Flawiusza
więc gdyby któryś z nich odnotował obecność Piotra w Rzymie to bym to przyjął za fakt
ale i tak bym nie uznawał prawa kk do twierdzenia ,ze został założony przez Jezusa
nie ta nauka
nie ta praktyka
nie taka organizacja
jakie wynikają ze Słowa
tyle

cóż chyba się nie zrozumieliśmy (może to moja wina)
w poście: http://biblia.webd.pl/for...p=109701#109701
wykazałem, że przywołanie Euzebiusza (pisarza starego kościoła) może prowadzić do prostego błędu, gdyż jest niezgodne z tradycją samych katolików (odnośnie sukcesji samych papieży)
chcąc poznać historię (a tutaj luk więcej niż samych danych) należy chcąc podejść do tematu metodologicznie uczciwie, wypadało by zapoznać się w jakimś elemencie (im większym tym lepiej) z apologetyką ojców i doktorów kościoła, zwłaszcza, że niejednokrotnie są ze sobą sprzeczni (co znowu umożliwia wyciąganie z tego wniosków)
zatrzaśniecie za sobą drzwi (to nie moje zabawki) do niczego nie prowadzi
a zubaża intelektualnie, chyba, że nie jesteś w najmniejszym stopniu zainteresowany historią dogmatyki i samego kościoła

Cytat:
Masz rację, w Rzymie Jezus nie miał kościoła. W Apokalipsie Jezus wymienia miejscowości w których ma swoje zbory pod koniec pierwszego wieku gdy Piotr już nie żył.
Nie wymienia w nich Rzymu bo tam siedział szatan i on tam miał swój kościół.

Cytat:
Masz rację, w Rzymie Jezus nie miał kościoła. W Apokalipsie Jezus wymienia miejscowości w których ma swoje zbory pod koniec pierwszego wieku gdy Piotr już nie żył.
ja nie wiem, czy Piotr biskupem był w Rzymie, najprawdopodobniej nie, mam nadzieje wykazałem już powyżej kruchość równania Babilonu, Piotra i Rzymu
Faktem jest, jeżeli ktoś uważa Pawła za Szatana, to celna uwaga, Paweł został tam uwięziony, a w końcu zabity

Lucyfer
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-28, 10:08   

zielony2 napisał/a:

Cytat:

Cytat:
ja nie wiem, czy Piotr biskupem był w Rzymie, najprawdopodobniej nie, mam nadzieje wykazałem już powyżej kruchość równania Babilonu, Piotra i Rzymu
Faktem jest, jeżeli ktoś uważa Pawła za Szatana, to celna uwaga, Paweł został tam uwięziony, a w końcu zabity
Nie uważam Pawła za szatana, prędzej Piotra.
Mar. 8:33
Lecz On odwrócił się, spojrzał na uczniów swoich i zgromił Piotra, mówiąc: Idź precz ode umie, szatanie, bo nie myślisz o tym, co Boskie, tylko o tym, co ludzkie.

Jezus nie mógł polegać na Piotrze i dlatego powołał Pawła który pasł owieczki Chrystusa i napisał wiele listów czytanych nawet dziś. Piotr miał mniej do powiedzenia w sprawach wiary niż Paweł.
Pod koniec wieku gdzie już Apostołowie nie żyli oprócz Jana, czyli w roku 98 ne. Jezus miał siedem zborów które były jego. Reszta zborów poszła za szatanem bo przyszło zapowiedziane odstępstwo.
2 Tes. 2:1-12
1. Co się zaś tyczy przyjścia Pana naszego Jezusa Chrystusa i spotkania naszego z nim, prosimy was, bracia,
2. Abyście nie tak szybko dali się zbałamucić i nastraszyć, czy to przez jakieś wyrocznie, czy przez mowę, czy przez list, rzekomo przez nas pisany, jakoby już nastał dzień Pański.
3. Niechaj was nikt w żaden sposób nie zwodzi; bo nie nastanie pierwej, zanim nie przyjdzie odstępstwo i nie objawi się człowiek niegodziwości, syn zatracenia,
4. Przeciwnik, który wynosi się ponad wszystko, co się zwie Bogiem lub jest przedmiotem boskiej czci, a nawet zasiądzie w świątyni Bożej, podając się za Boga.
5. Czy nie pamiętacie, że jeszcze będąc u was, o tym wam mówiłem?
6. A wiecie, co go teraz powstrzymuje, tak iż się objawi dopiero we właściwym czasie.
7. Albowiem tajemna moc nieprawości już działa, tajemna dopóty, dopóki ten, który teraz powstrzymuje, nie zejdzie z pola.
8. A wtedy objawi się ów niegodziwiec, którego Pan Jezus zabije tchnieniem ust swoich i zniweczy blaskiem przyjścia swego.
9. A ów niegodziwiec przyjdzie za sprawą szatana z wszelką mocą, wśród znaków i rzekomych cudów,
10. I wśród wszelkich podstępnych oszustw wobec tych, którzy mają zginąć, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, która mogła ich zbawić.
11. I dlatego zsyła Bóg na nich ostry obłęd, tak iż wierzą kłamstwu,
12. Aby zostali osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, lecz znaleźli upodobanie w nieprawości.
(BW)

Paweł zapowiedział odstępstwo od nauk Jezusa i to się dokonało pod koniec wieku, nawet Jan to zauważył.
1 Jan. 2:18-19
18. Dzieci, ostatnia to już godzina. A słyszeliście, że ma przyjść antychryst, lecz oto już teraz wielu antychrystów powstało. Stąd poznajemy, że to już ostatnia godzina.
19. Wyszli spośród nas, lecz nie byli z nas. Gdyby bowiem byli z nas, byliby pozostali z nami. Lecz miało się okazać, że nie wszyscy są z nas.
(BW)

Pod koniec wieku było wielu antychrystów i z nich powstała przy udziale cesarzy Rzymskich religia Rzymsko-katolicka.
Odstępstwo objawiło się w postaci papieży którzy przybrali tytuł Boży, czyli tytuł ojca świętego.

zielony2 
Recenzent

Wysłany: 2009-12-28, 11:33   

chodziło mi o co innego, ale nic to.., nic to..

Odpowiedz do tematu