Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czyściec
Autor Wiadomość
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2009-12-29, 17:54   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Ziew.
Do pokazania, że nauczanie o czyśćcu jest prawidłowe wystarczy ten wers:

2Kor 5:10 BT "Wszyscy bowiem musimy stanąć przed trybunałem Chrystusa, aby każdy otrzymał zapłatę za uczynki dokonane w ciele, złe lub dobre."

Jak widać każdy musi otrzymać zapłatę za dobre i złe czyny. Czyściec zaś jest zapłatą za złe czyny popełnione przez zbawionego.


Jakoś ten werset nie mówi nić o CZYŚĆCU. Pomijając nawet brak użycia słowa czyściec.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-12-29, 18:01   

Jakoś nie spodziewałem się, że go zaakceptujesz. To było do przewidzenia w przypadku osoby, która neguje nauczanie o Trójcy na tej podstawie, że w Biblii nie pada słowo "Trójca".
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2009-12-29, 18:25   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Jakoś nie spodziewałem się, że go zaakceptujesz. To było do przewidzenia w przypadku osoby, która neguje nauczanie o Trójcy na tej podstawie, że w Biblii nie pada słowo "Trójca".


Ziewwww (zastosuje twoje słownictwo)

Czy umiesz czytać ze zrozumieniem?

Jakoś ten werset nie mówi nić o CZYŚĆCU. Pomijając nawet brak użycia słowa czyściec.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-12-29, 18:38   

Arius napisał/a:
Jakoś ten werset nie mówi nić o CZYŚĆCU.

Nie. Ty twierdzisz, że ten werset nie mówi o czyśćcu. Tak samo będziesz twierdził o każdym innym wersie, który stanowi podstawę tego nauczania.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2009-12-29, 18:53   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Arius napisał/a:
Jakoś ten werset nie mówi nić o CZYŚĆCU.

Nie. Ty twierdzisz, że ten werset nie mówi o czyśćcu. Tak samo będziesz twierdził o każdym innym wersie, który stanowi podstawę tego nauczania.


Po prostu, KRK opiera swoje nauczanie na interpretacji jednego wersetu, w oderwaniu od całej Biblii, co dla mnie jest nie do przyjęcia. Tym bardziej, że ty, nie pokazałeś mi w podanym wersecie nauczania o czyśćcu, tylko od razu go zinterpretowałeś zgodnie z naukami KRK.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-12-29, 19:01   

Arius napisał/a:
KRK opiera swoje nauczanie na interpretacji jednego wersetu, w oderwaniu od całej Biblii

A na marsie żyją zielone ludziki.

Podałem ci przykładowy wers, natomiast na wrzycanie kolejnych szkoda mi czasu bo i tak o każdym wersie, który stanowi podstawę tego nauczania, stwierdzisz, że "ten werset nie mówi nic o czyśćcu".
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2009-12-29, 19:05   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Arius napisał/a:
KRK opiera swoje nauczanie na interpretacji jednego wersetu, w oderwaniu od całej Biblii

Podałem ci przykładowy wers, natomiast na wrzycanie kolejnych szkoda mi czasu bo i tak o każdym wersie, który stanowi podstawę tego nauczania, stwierdzisz, że "ten werset nie mówi nic o czyśćcu".


Skoro wersety, na których KRK opiera swoje nauki faktycznie nie mówią o czyśćcu, to rzeczywiście szkoda czasu, byś 'wrzucał' kolejne wersety. Zostań przy swoim.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-12-29, 19:11   

Arius napisał/a:
Skoro wersety, na których KRK opiera swoje nauki faktycznie nie mówią o czyśćcu,

TY TWIERDZISZ, że nie mówią o czyśćcu, ale TWOJE TWIERDZENIE nie oznacza, że rzeczywiście nie mówią. :-D
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2009-12-29, 19:14   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Arius napisał/a:
Skoro wersety, na których KRK opiera swoje nauki faktycznie nie mówią o czyśćcu,

TY TWIERDZISZ, że nie mówią o czyśćcu, ale TWOJE TWIERDZENIE nie oznacza, że rzeczywiście nie mówią. :-D


To czy mówią, czy nie, można stwierdzić po ich przeczytaniu, jak na razie podałeś tylko jeden werset, który NIGDZIE nie uczył tego, co ty chciałeś mi wmówić swoim komentarzem.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-12-29, 21:12   

Zapomniałem, że przecież Ty nie wierzysz Pawłowi, że także zbawieni otrzymają zapłatę za złe czyny...
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2009-12-30, 17:14   

Yarpenie!

Kto w ciele nagrzeszył ( a wszyscy zgrzeszyli),ten też( wszyscy)w ciele będzie musial dostąpić
procesu oczyszczania. Wg.Waszej teologii.to dusza nie powinna odpowiadać za ciało,skoro jest
od niego odrębna , a jako wyzwolona od ciala,powinna byc szczęśliwsza,nieprawdaż? :-D
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-12-30, 17:20   

Jachu napisał/a:
Kto w ciele nagrzeszył ( a wszyscy zgrzeszyli),ten też( wszyscy)w ciele będzie musial dostąpić
procesu oczyszczania. Wg.Waszej teologii.to dusza nie powinna odpowiadać za ciało,skoro jest
od niego odrębna , a jako wyzwolona od ciala,powinna byc szczęśliwsza,nieprawdaż?

Nie znasz naszej teologii i tworzysz dziwne teorie.
Dusza częścią ciała nie jest, ale nie jest też jakimś "odrębnym bytem", który nie odpowiada za to co ciało nagrzeszyło. Dlatego też dusza po śmierci ciała otrzymuje zapłatę za to, co w ciele nagrzeszyła.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Jachu 
cichy,pokorny

Pomógł: 445 razy
Wiek: 93
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 10693
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2009-12-30, 17:27   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Dlatego też dusza po śmierci ciała otrzymuje zapłatę za to, co w ciele nagrzeszyła.


To dlaczego ciało cierpi śmierć,skoro dusza nagrzeszyła.. :lol:
_________________
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2009-12-30, 17:34   

Jachu napisał/a:
To dlaczego ciało cierpi śmierć,skoro dusza nagrzeszyła..

Nie piszę więcej skrótami.

Człowiek, składający sie z ciała i duszy nagrzeszył.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2009-12-30, 18:37   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Jachu napisał/a:
To dlaczego ciało cierpi śmierć,skoro dusza nagrzeszyła..

Nie piszę więcej skrótami.

Człowiek, składający sie z ciała i duszy nagrzeszył.


Czy w piekle katolickim cierpi ciało, czy dusza? A może obie na raz?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10