Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Mówienie językami - upowszechniające się zjawisko
Autor Wiadomość
machabeusz 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 3321
Wysłany: 2010-01-04, 18:58   

IzajaszSobotnik napisał/a:
Ok. Tylko jak tłumaczyć tzw. mówienie j ęzykami u zielonych, które - zgodnie z relacją mojego Brata w Wierze, byłego zielonego - jest zwykłym bełkotem i toczy się wówczas piana z ust, coś na kształt opętania z filmów?


To co opisujesz wygląda na jakieś opętanie lub coś w tym rodzaju. Mało to na świecie jest zielonoświątkowców w stylu Benny Hinn lub innych?

Skoro są Dary Ducha prawdziwe (czytamy o nich np. w Nowym Testamencie) to tym bardziej są i fałszywe , te pochodzące od diabła.
Najwyraźniej są zwiedzeni różni ludzie , również jak piszesz: "zieloni".

Hardi gdzieś opisywał jak u nich na nabożeństwie pojawił się człowiek , który pozornie wyglądał na nawróconego. Gdy się modlili , to zaczął mniej więcej tak jak piszesz irracjonalnie się zachowywać a nawet o ile dobrze pamiętam lewitował. Inni modlili się na językach w tym samym czasie a tamten bełkotał w nieznanym języku , którego nikt nie potrafił wyłożyć a potem uciekł.

To , że ktoś się modli innymi językami to jeszcze nie znaczy , że to pochodzi od Boga , Izajaszu. Daleki jestem od tego aby twierdzić , że obecnie nie ma fałszywych Darów Ducha. Takie dary objawiają się czasami np. u pogańskich plemion w dziczy...
Czytałem gdzieś o tym...
_________________
Jesteś lub byłeś świadkiem Jehowy?

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php

http://machabeusz7.bloog.pl/
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2010-01-04, 21:16   

Arius napisał/a:
Przykłady 'darów ducha' z YouTube:

http://www.youtube.com/wa...NxGYqoYsf4&NR=1

http://www.youtube.com/wa...feature=related

http://www.youtube.com/wa...feature=related

http://www.youtube.com/wa...feature=related

czy mógłbyś powiedzieć jaki dar ty tutaj widzisz :?: nie ma daru przewracania...
już Ci nie raz pisałem ze KZ odcina się od takich zachowań wiec nie wiem co ma piernik do wiatraka, ale Ty ciągle swoje...

machabeusz napisał/a:
IzajaszSobotnik napisał/a:
Ok. Tylko jak tłumaczyć tzw. mówienie j ęzykami u zielonych, które - zgodnie z relacją mojego Brata w Wierze, byłego zielonego - jest zwykłym bełkotem i toczy się wówczas piana z ust, coś na kształt opętania z filmów?


To co opisujesz wygląda na jakieś opętanie lub coś w tym rodzaju. Mało to na świecie jest zielonoświątkowców w stylu Benny Hinn lub innych?

Skoro są Dary Ducha prawdziwe (czytamy o nich np. w Nowym Testamencie) to tym bardziej są i fałszywe , te pochodzące od diabła.
Najwyraźniej są zwiedzeni różni ludzie , również jak piszesz: "zieloni".

Hardi gdzieś opisywał jak u nich na nabożeństwie pojawił się człowiek , który pozornie wyglądał na nawróconego. Gdy się modlili , to zaczął mniej więcej tak jak piszesz irracjonalnie się zachowywać a nawet o ile dobrze pamiętam lewitował. Inni modlili się na językach w tym samym czasie a tamten bełkotał w nieznanym języku , którego nikt nie potrafił wyłożyć a potem uciekł.

To , że ktoś się modli innymi językami to jeszcze nie znaczy , że to pochodzi od Boga , Izajaszu. Daleki jestem od tego aby twierdzić , że obecnie nie ma fałszywych Darów Ducha. Takie dary objawiają się czasami np. u pogańskich plemion w dziczy...
Czytałem gdzieś o tym...

http://biblia.webd.pl/for...ghlight=#108042
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
SUB

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 562
Wysłany: 2010-01-04, 21:21   

Hardi napisał/a:
czy mógłbyś powiedzieć jaki dar ty tutaj widzisz :?: nie ma daru przewracania...
już Ci nie raz pisałem ze KZ odcina się od takich zachowań wiec nie wiem co ma piernik do wiatraka, ale Ty ciągle swoje...


A chętnie zobaczył bym czy usłyszał Twoje "mówienie".
Możesz coś nagrać i wrzucić na Youtuba?
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2010-01-04, 21:24   

SUB napisał/a:
Hardi napisał/a:
czy mógłbyś powiedzieć jaki dar ty tutaj widzisz :?: nie ma daru przewracania...
już Ci nie raz pisałem ze KZ odcina się od takich zachowań wiec nie wiem co ma piernik do wiatraka, ale Ty ciągle swoje...


A chętnie zobaczył bym czy usłyszał Twoje "mówienie".
Możesz coś nagrać i wrzucić na Youtuba?

rozumiem ze to jakiś żart :?: czy po prostu sobie kpisz :?: powiedz mi dlaczego SJ nie maja darów skoro to niby te najprawdziwsze wyznanie :?: co z waszym duchem :?: wasz bóg nie może wam dać :?:
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2010-01-04, 21:27   

SUB, Po co tobie specjalnie nagrywane mówienie, nie wystarczy ci to tutaj na forum?

Tutaj masz wszystko , miłość, sprawiedliwość, samokontrolę uprzejmość, nie kłótliwość itd itd. i jeszcze raz itd. Ręce mi tez opadają
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
SUB

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 562
Wysłany: 2010-01-04, 21:30   

Cytat:
rozumiem ze to jakiś żart :?: czy po prostu sobie kpisz :?: powiedz mi dlaczego SJ nie maja darów skoro to niby te najprawdziwsze wyznanie :?: co z waszym duchem :?: wasz bóg nie może wam dać :?:


Gdyby to był żart, to byś dokładnie o tym wiedział po formie.
Tu jest zwyczajne stwierdzenie. Gdzie widzisz w tym stwierdzeniu kpinę?
Chyba, że poczułeś się zażenowany tym, że ktoś ma czelność spytać czy usłyszeć to, o czym nam tu ciągle piszesz? Bo chyba nie jest to wstyd?
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2010-01-04, 21:31   

nike napisał/a:
SUB, Po co tobie specjalnie nagrywane mówienie, nie wystarczy ci to tutaj na forum?

Tutaj masz wszystko , miłość, sprawiedliwość, samokontrolę uprzejmość, nie kłótliwość itd itd. i jeszcze raz itd. Ręce mi tez opadają



EMET:
A wiesz, Nike, że... masz rację. ;-)

Bywaj --

Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
SUB

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 562
Wysłany: 2010-01-04, 21:34   

nike napisał/a:
SUB, Po co tobie specjalnie nagrywane mówienie, nie wystarczy ci to tutaj na forum?

Tutaj masz wszystko , miłość, sprawiedliwość, samokontrolę uprzejmość, nie kłótliwość itd itd. i jeszcze raz itd. Ręce mi tez opadają


Wiesz nike... masz rację.

Pozdrawiam
SUB

ps.. dubel? :-D
 
 
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2010-01-04, 21:48   

EMET napisał/a:
nike napisał/a:
SUB, Po co tobie specjalnie nagrywane mówienie, nie wystarczy ci to tutaj na forum?

Tutaj masz wszystko , miłość, sprawiedliwość, samokontrolę uprzejmość, nie kłótliwość itd itd. i jeszcze raz itd. Ręce mi tez opadają



EMET:
A wiesz, Nike, że... masz rację. ;-)

Bywaj --

Stephanos, ps. EMET


Mimo wszystko, zaskakuje niechęć zielonoświądkowców do publicznego pokazania w jaki sposób wygląda ich 'mówienie językami', jak na razie to tylko słyszę, że nie tak jak na YouTube.
W pierwszym wieku osoby otrzymujące dary ducha GŁOSIŁY publicznie, przykład z Dz Ap, z dnia zesłania ducha świętego na uczniów, a co się dzieje w zborach zielonoświątkowych? Dlaczego głośno poszczają muzykę w czasie 'mówienia językami'? Spotkałem się też z pytaniem pastora przed 'mówieniem językami' "czy jest między nami ktoś nie utwierdzony?" Właśnie od takiej osoby 'nie utwierdzonej' się o tym dowiedziałem, jak zobaczyła co się dzieje (opisy jak z YouTube, wydarzyło się jednak w Polsce), to szybko z stamtąd uciekła i więcej się nie pokazała.
Jakże innego ducha otrzymali uczniowie Jezusa (o czym czytamy w Biblii), a innego przedstawiają dzisiejsi 'nowo-narodzeni'.
 
 
tomyo 
tomyo

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 869
Wysłany: 2010-01-04, 21:51   

SUB kiedy i jak są dary dawane, myślisz że Bóg udzielając Ducha Świętego Hardiemu w mówieniu językami aby je nagrał dla Ciebie robi sobie reklamę.

1Kor 14:(22) Tak więc dar języków jest znakiem nie dla wierzących, lecz dla pogan,

Dlatego to co zapodał Arius, jest dla mnie nie logiczne i się z nim zgadzam, ale we wszystkie dary opisane w Słowie Bożym wierzę i takich ludzi znam. Sam takich darów nie mam, jak - mówienie językami, proroctwo, dar uzdrawiania - lecz czy na tym się kończą dary?
 
 
SUB

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 562
Wysłany: 2010-01-04, 22:00   

tomyo napisał/a:
SUB kiedy i jak są dary dawane, myślisz że Bóg udzielając Ducha Świętego Hardiemu w mówieniu językami aby je nagrał dla Ciebie robi sobie reklamę.

1Kor 14:(22) Tak więc dar języków jest znakiem nie dla wierzących, lecz dla pogan,

Dlatego to co zapodał Arius, jest dla mnie nie logiczne i się z nim zgadzam, ale we wszystkie dary opisane w Słowie Bożym wierzę i takich ludzi znam. Sam takich darów nie mam, jak - mówienie językami, proroctwo, dar uzdrawiania - lecz czy na tym się kończą dary?


Wybacz tomyo ale nic nie pojąłem z tego tekstu.
Mógłbym sobie to jakoś poukładać, ale wtedy mogło by znaczyć coś innego niż mówisz.
Możesz to jakoś poukładać logiczniej?

Pisze bez podtekstów czy żartów
 
 
tomyo 
tomyo

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 869
Wysłany: 2010-01-04, 22:04   

SUB czasami może piszę nielogicznie, więc zadaj pytanie,a ja postaram się Ci odpowiedzieć, jak ja to rozumię.
 
 
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2010-01-04, 22:06   &#8221;Dar mówienia językami&#8221; jak &#8221;g

Fragment artykułu Charyzmatycy w szczecińskiej parafii: “Dar mówienia językami” jak “gaworzenie dziecka”

Cytat:
(…) Pewien jezuicki „teolog” opowiada, jak zrealizował taką radę w praktyce: „Po śniadaniu poczułem się prawie fizycznie zaciągniętym do kaplicy, gdzie usiadłem aby się pomodlić. Podążając za wskazaniami Jima opisującego własną drogę do daru języków, zacząłem cichutko mówić sam do siebie ‘la, la, la, la’. Ku mojej ogromnej konsternacji nastąpił gwałtowny ruch języka i ust z towarzyszącym wspaniałym uczuciem wewnętrznej modlitwy” (Gelpi, str. 1).

Czy jest możliwe, aby jakiś poważny prawosławny chrześcijanin mógł pomylić te niebezpieczne zabawy duchowe z darami Ducha Świętego? Nie ma tutaj zupełnie niczego z duchowości chrześcijańskiej, nawet w najmniejszym stopniu. Jest to raczej rzeczywistość mechanizmów czysto psychologicznych, które mogą zostać uruchomione przez użycie określonych metod czy technik, w których „mówienie językami” wydaje się być kluczem, jakimś rodzajem „spustu” do tej rzeczywistości. W każdym razie nie ma tutaj żadnego podobieństwa do duchowych darów opisanych w Nowym Testamencie, a jeżeli już cokolwiek można powiedzieć o tych darach, to są one bliższe szamańskim praktykom w prymitywnych religiach, gdzie szamani często wchodzili w trans i „mówili językami” przekazując wiadomości do albo od „boga” w języku, którego się nigdy nie uczyli. Na następnych stronach spotkamy się z doświadczeniami „charyzmatycznymi” tak bardzo dziwacznymi, że porównanie ich z szamanizmem wcale nie będzie się wydawać mocno przesadzone, zwłaszcza jeśli zrozumiemy, że prymitywny szamanizm jest tylko pewnym wyrazem „religijnych” zjawisk, które absolutnie nie są obce nowoczesnemu Zachodowi, a w rzeczywistości grają w życiu wielu współczesnych „chrześcijan” znaczącą rolę – zjawisk mediumistycznych.
 
 
SUB

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 562
Wysłany: 2010-01-04, 22:11   

tomyo napisał/a:
SUB czasami może piszę nielogicznie, więc zadaj pytanie,a ja postaram się Ci odpowiedzieć, jak ja to rozumię.


Wszak ja swoją kwestię napisałem powyżej, do której się odniosłeś.
I właśnie nie bardzo rozumiem w jaki sposób się odniosłeś.

Więc jeśli możesz napisz mi to jakoś inaczej.
Jeśli nie.. to trudno.
Ostatnio zmieniony przez SUB 2010-01-04, 22:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SUB

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Wrz 2009
Posty: 562
Wysłany: 2010-01-04, 22:18   

Arius napisał/a:
Za przeproszeniem :-) , to nie moje słowa


hehe.. nie pierwszy to raz.. jakieś chochliki...
Sorki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10