Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
jedynie słuszny
Autor Wiadomość
krzych67 

Dołączył: 07 Sty 2010
Posty: 580
Wysłany: 2010-01-16, 16:00   jedynie słuszny

+OSTRE+SŁOWA+PRAWDY: BÓG istnieje i jasno się określił w objawieniu;; Nie ma zbawienia poza Kościołem Apostolskim ustanowionym z SAKRAMENTAMI przez Jezusa, jeśli kto walczy z nim znając prawdę iż założył go sam Bóg;; Jak członki jednego CIAŁA nie mogą się kłócić, tak CzłonkiCiałaChrystusa(KOŚCIOŁA) są JEDNO, heretyckie odłamy sekty chcące nas 'nawracać' nie_są_NIM;; Bóg ustanowił tylko JEDEN PRAWDZIWY Kościół, aby pod dachem tej owczarni jednego pasterza zjednoczyć i pogodzić ludzkość w prowadzeniu do zbawienia (wszelkie inne są fałszywymi kościołami pseudopasterzy [zwodziciela-diabła], wykrzywiającymi prawdziwy przekaz PŚ na kilkadziesiąt tysięcy NIEZGODNYCH wzajemnie zwalczających się DENOMINACJI);; Szukanie Prawdy o Świecie (Rzeczywistości) i Demaskowanie Fałszu Kłamstw Oszustów;; Poznawanie i Odkodowywanie Piękna+ Prawdy+ Dobra otaczającego Świata;; Rozpoznawać i Odrzucać ideologie i organizacje imitujące i naśladujące Kościół i katolicyzm;; Nauczyć się Rozpoznawać i Odrzucać co Wrogie Zamiarom i Woli Stwórcy (po GRZECHU PIERWORODNYM pra-rodziców) w budowaniu ładu i porządku na Świecie;; Kłamstwem+ Dwulicowością+ Manipulacjami i innymi DIABELSKIMI MACHINACJAMI posługują się tylko WROGOWIE Boga i Kościoła (zawsze udają przy tym miłosiernych samarytan dobrotliwych braci, przyjaciół, rzekomo mających dobre zamiary i intencje, rzekomo mówiących prawdę i tylko prawdę, rzekomo chcących dobra katolików i nawrócenia z tego 'złego'[sic!] katolicyzmu [a tak naprawdę WYRWAĆ z Kościoła i OBRÓCIĆ przeciw niemu i ojcu Świętemu] - ale to tylko zwodziciele, fałszywi prorocy, robiący idiotów z Jezusa i zwodzonych, prowadząc dusze na WIEKUISTE POTĘPIENIE od i tak ciasnej BRAMY ZBAWIENIA Kościoła);; Nie przejmować się ludźmi którzy opluwają Kościół i wszelką Świętość(udając świętoszków) - zawsze tak czynili i czynić będą, a my TRZYMAJMY się twardo naszych pasterzy, organizujmy się i CZYŃMY jak naucza Kościół;; Umiłować Stwórcę nad stworzenie;; +Religia+ Wiara+ Duchowość: ZAKONY generatorami formacji duchowej świata i SKARBAMI mądrości biblijnej dla ludzkości;; PRAWDA OBJAWIONA vs Ideologie;; DEMOKRACJA jako Dezinformacja i Nieład (Prościej wychować jednego Mądrego, Uczciwego, Roztropnego władcę, niźli setki Kłótliwych parlamentarzystów);; Albo Totalitaryzm, Albo RELIGIA;; KOŚCIÓŁ (HEROICZNY Oddolny Organizator, KSZTAŁCICIEL Świadomości i Sumień, Prowadzący Misje i Dzieła Charytatywne) STABILIZATOREM społecznych nastrojów, czuwającym STRAŻNIKIEM pokoju, BEZPIECZNIKIEM przeciw antyludzkim Spiskom i Systemom, FORMATOREM ludzkiej duchowości (w prowadzeniu ludzi do zbawienia);; Silne i Ozdrowione CHRZEŚCIJAŃSTWO zdolne stawić czoła nowym wyzwaniom świata Możliwe tylko w Kościele Matce, po ZJEDNOCZENIU wokół Skały Piotrowej (pasterzem owczarni jest Piotr, a Dobrym Pasterzem tylko Jezus);; SIŁA NARODU tkwi W JEDNOŚCI Ludu Bożego;; WROGOWIE już wiedzą, że zniszczą Polskę, tylko przez zniszczenie Kościoła; uderz w pasterza, a owce się rozproszą;; DYREKTYWA NADRZĘDNA od Boga chronić pasterzy i Kościół z obopólną korzyścią jak potrzebne sobie do współistnienia członki jednego symbiotycznego organizmu;; OBOWIĄZEK OBRONY każdego duchownego wzajemnie się Uświadamiać i Organizować przeciw każdemu Niebezpieczeństwu Zła;; Kościół PASTERZEM narodów;; Katolicyzm+ Tradycja+ Wiara żywym SPOIWEM DUCHOWYM Narodu;; INTELIGENCJA wyrasta z narodu;; Prościej nieprzyjacielowi ROZBIĆ 'górę', aniżeli przepastny zorganizowany 'dół';; Prościej zreORGANIZOWAĆ 'górę', aniżeli 'dół';; Kościół___vs___sekty(mesjasze);; Kościół___vs___antykościół(masoneria);; ATEIZM Nową Ideologią Zła, opartą na Utopii Ewolucjonizmu (Reaktywacja BABILON'u pod sztandarem [zakulisowej Kwazireligii] Ateizmu [IDEOLOGICZNE_OPIUM tępiejących__elit]);; Budowa BABILON'u pod Skomasowanym Atakiem Wszystkich Sekt na JEDYNY PRAWDZIWY KOŚCIÓŁ (KATOLICKI - POWSZECHNE ZGROMADZENIE WOKÓŁ PIOTRA W JEZUSIE), aby go rozszarpać;; Trwa ODDZIELANIE państwa od Kościoła (aby Kościół stracił OCZY, USZY I KONTROLĘ, a zatem wpływ na losy pożeranej Polski) metodą poprzez WIKŁANIE państwa w SEKCIARSKIE IDEOLOGIE, ateistyczne PRANIE MÓZGÓW wyjątkowo WROGIE Kościołowi i obce Polsce (WSZYSTKO TO POD OSŁONĄ [nieustającej, dobrze zorganizowanej, stronniczej, ogłupiającej, rozbijającej i paraliżującej, zmieniającej nieubłagalnie mentalność mass] DEZINFORMUJĄCEJ PROPAGANDY MEDIALNEJ - Alleluja i do przodu:O)) [z medialnym Dawidem przeciw Goliatowi]!!);; Kościół PRZEPROWADZIŁ Naród Polski przez 'Morze Czerwone' niczym Mojżesz - Żydów;; ZWYCIĘSTWO, kiedy przyjdzie, PRZYJDZIE przez MARYJĘ w Jezusie - TOTUS TUUS!!!

Tekst skopiowałem z internetu. Jakie macie zdanie na takie wyznanie wiary?
Ostatnio zmieniony przez krzych67 2010-01-16, 16:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2010-01-16, 16:08   

I co to ma oznaczać?
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-01-16, 16:11   

Yarpen Zirgin, Wg mnie ma to oznaczać zaślepienie katolików,ich przywódców religijnych,i przede wszystkim Kościoła
Bo tu widać totalne zaslepienie!Chyba to tekst JPII
Bo On poddał całą ziemię pod panowanie Marii, :crazy: i przytoczył owe słowa Totus Tuus-cały twój 8-)
Zaślepienie!totalne zaślepienie

krzych67, ładnie przedstawiłeś,chorobę katolicką :) czyli,grupową,kurzą ślepotę :crazy:
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
krzych67 

Dołączył: 07 Sty 2010
Posty: 580
Wysłany: 2010-01-16, 16:13   

bartek212701 napisał/a:
krzych67, łądnie przedstawiłeś,chorobę katolicką :) czyli grupową kurzą ślepotę

To żywcem z netu, więc ta choroba się sama przedstwiła.
Kur w to nie mieszaj, bo są stworzeniem Bożym, a ten tekst na pewno od Boga nie pochodzi.

Ciąg dalszy:

Czy katolicy modlą się DO OBRAZÓW, czy może raczej PRZED OBRAZAMI (podczas gdy heretycy, modlą się do ''łysych ścian'' i znaków ''plus'')?:)) _____________________________________ "(...) rzeźby i obrazy z Wj 20:4, to bożkowie w rzeczywistości nie istniejący (1Kor 8:4) narodów otaczających Izrael (Wj 20:3). Nie można więc wiązać figur czy obrazów przedstawiających świętych, którzy wypełnili wolę Bożą, często ponosząc śmierć dla Niego, z pogańskimi bożkami. Gdzież to niby Chrystus zakazał czynienia figur Jego świętym? Słowa, które antykatoliccy sekciarze cytują z Rz 1:23 nie mają żadnego związku z tymi, których wybrał Jezus (J 15:16). Prócz tego, my oddajemy cześć Bogu i nie wyparliśmy się Go (por. Rz 1:23). W przykazaniu w/w jest mowa o zakazie kultu (figur), tego "co jest NA NIEBIE (...) na ziemi (...) w wodach (...)". ... _____________________________________ Termin "NA NIEBIE" - dot. słońca, gwiazd itp. (Pwt 4:19), które są utożsamiane z bożkami (Ez 8:16). To samo dot. określenia "na ziemi" (Pwt 4:39), co można wiązać z wszelkimi czczonymi zwierzętami (Ez 8:10, Mdr 13:10, 15:18, Ps 106:20). Świadkowie Jehowy aby zanegować obrazy czy figury świętych oddali w swej (sekciarskiej - antykatolickiej) Biblii (w przekładzie Nowego Świata) słowa "NA NIEBIE" poprzez "W NIEBIE". Jednak właściwsze jest określenie "NA NIEBIE" (co dot. gwiazd - Ez 8:16, Pwt 4:19), bowiem Bóg zezwalał, a nawet nakazywał czynić podobizny aniołów, którzy są W NIEBIE (Wj 25:18nn., 26:31). Kościół nie ogłasza świętymi "tego, co na ziemi", lecz "tych, którzy byli na ziemi" a są W NIEBIE (Ap 6:9nn.). Gdyby cytowany przez ŚJ (i innych sekciarzy im wtórujących) werset (Wj 20:4) zabraniał sporządzania chrześcijańskich obrazów, to dziwne by były słowa Kol 1:15 mówiące, że Jezus jest "obrazem Boga niewidzialnego". _____________________________________ Bóg zezwala na czynienie obrazów, jeżeli służą Jego chwale. W Księdze Liczb czytamy: "Sporządź węża i umieść go na wysokim palu (...), każdy ukąszony, jeśli tylko spojrzy na niego, zostanie przy życiu" (Lb 21,8). Oto cudowny obraz świadczący o mocy Bożej, bo "rzeczywiście, jeśli kogo wąż ukąsił, a ukąszony spojrzał na węża miedzianego, został przy życiu" (w. 9). Autor Księgi Mądrości wyjaśnia, że "kto się zwrócił do niego (węża), ocalenia znajdował nie w tym na co patrzył, ale Tobie, Zbawicielu wszystkich. I tak naszych wrogów przekonałeś, że to Ty wybawiasz od zła wszelkiego" (Mdr 16, 7-8). Izraelici przez sześć wieków czcili ten znak Boży, ale gdy pomieszali go z bożkami pogańskimi i zapomnieli o Bogu Zbawcy, Ezechiasz zniszczył go razem z innymi bóstwami (por 2 Krl 18,4). _____________________________________ "Izraelici też modlili się PRZED Arką Przymierza, która znajdowała się w świątyni (Ps 5:8), a świątynię uważali za świętą i PRZED nią "kłaniali się" (Ps 5:8), choć były one wykonane z ziemskiego materiału.Jakub, protoplasta Izraela, kamień nazwał "domem Boga" (Rdz 28:22).Na Arce Przymierza były umieszczone figury cherubów (Wj 25:18, 37:7, Lb 21:8), a w świątyni płaskorzeźby (1Krl 7:31). Jozue oddał też pokłon Arce będąc w tej pozycji aż do wieczora i nie przeszkadzały mu w tym figury cherubów (Joz 7:6).Bóg nakazał Izraelitom uczynić węża miedzianego i z wiarą na niego spoglądać (Lb 21:8n.).Ezechiel widząc "Nową Świątynię" mówił o cherubach w niej (Ez 41:18). Jezus zaś nazwał ołtarz "świętym" (Mt 23:19). Jak relikwie przechowywano w Arce Przymierza mannę i laskę Aarona (Hbr 9:4). _____________________________________ "Święci S i NT posługiwali się przedmiotami, przez które okazywała się chwała Boga. Lb 21:18 mówi o wywyższonym miedzianym wężu, a 2Krl 13:21 o wskrzeszających właściwościach kości Elizeusza. On sam płaszczem rozdzielił wody Jordanu (2Krl 2:14), a kości Józefa wielce szanowano (Wj 13:19, Syr 49:15). Kobieta dotykająca się płaszcza Chrystusa została pochwalona (Mk 5:28nn., 34), a chustki (wykonane reka ludzką) dotknięte przez Pawła uzdrawiały (Dz 19:11n.). Bóg użył nawet cienia Piotra dla niesienia pomocy chorym (Dz 5:15n.). Jezus uzdrawiając posłużył się zaś błotem (J 9:6). Rz 1:20 uczy, że nawet Boga poznajemy przez Jego dzieła, którymi niejednokrotnie może być martwa natura. Czy obraz pejzażu nie może przypominać nam rzeczywistych dzieł Bożych? Czy osoba na obrazie nie może przypominać nam tej istoty? Por. Mdr 13:5."
Ostatnio zmieniony przez krzych67 2010-01-16, 17:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-01-16, 16:17   

krzych67 napisał/a:

Kur w to nie mieszaj, bo są stworzeniem Bożym, a ten tekst na pewno od Boga nie pochodzi.


Chcę przeprosić biedne kury bo przyrównałem je do Katolickiej propagandy :cry: :cry:
wybaczcie mi kochane 8-)
ps:nigdy żadnej z was nie zjadłem bo jestem weganinem :)
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2010-01-16, 16:52   

Cytat:
Chyba to tekst JPII

Nie, to nie jest tekst JPII.

Poproszę o źródło.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2010-01-16, 17:15   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Cytat:
Chyba to tekst JPII

Nie, to nie jest tekst JPII.

Poproszę o źródło.


Tekst znalazłem tylko na YouTube
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2010-01-16, 20:08   

Cytat:
To żywcem z netu, więc ta choroba się sama przedstwiła.

Podaj namiar na to "żywcem z netu" wzięte, bo na Katechizm to mi nie wygląda. :-)
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
krzych67 

Dołączył: 07 Sty 2010
Posty: 580
Wysłany: 2010-01-16, 21:58   

Tekst, który wkleiłem posiada masę wersetów.
Myślałem, że porozmawiamy, czy na podstawie tych wersetów, można dojść do wniosków podanych przez autora tekstu.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2010-01-16, 22:52   

Najpierw podaj źródło, potem pomyślimy nad cytowanym tekstem.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
and 

Wiek: 73
Dołączył: 26 Maj 2006
Posty: 774
Skąd: Toruń
Wysłany: 2010-01-17, 13:06   

Arius podał źródło. Jest tam też ostrzeżenie:
Cytat:
ABSOLUTNIE NIKOMU,
(POD ŻADNYM POZOREM)
W INTERNECIE NIE UFAĆ!!!
PRZYPUSZCZAĆ BOWIEM NIE MOŻESZ
KTO I JAKIMI _ MANIPULACJAMI I SUGESTIAMI
PRÓBUJE ZWIEŚĆ TWĄ WIARĘ I PRZEKONANIA,
(WYKORZYSTUJĄC TWOJĄ NIEWIEDZĘ,
ŁATWOWIERNOŚĆ I PODROBIONE MATERIAŁY).
 
 
krzych67 

Dołączył: 07 Sty 2010
Posty: 580
Wysłany: 2010-01-17, 18:03   

and napisał/a:
Arius podał źródło. Jest tam też ostrzeżenie:
Cytat:
ABSOLUTNIE NIKOMU,
(POD ŻADNYM POZOREM)
W INTERNECIE NIE UFAĆ!!!
PRZYPUSZCZAĆ BOWIEM NIE MOŻESZ
KTO I JAKIMI _ MANIPULACJAMI I SUGESTIAMI
PRÓBUJE ZWIEŚĆ TWĄ WIARĘ I PRZEKONANIA,
(WYKORZYSTUJĄC TWOJĄ NIEWIEDZĘ,
ŁATWOWIERNOŚĆ I PODROBIONE MATERIAŁY).


Faktycznie, czyli te wymysły to bajka.
Fakt...
Występując z KRK pomyślałem, że czas skończyć z bajkami.
 
 
krzych67 

Dołączył: 07 Sty 2010
Posty: 580
Wysłany: 2010-01-17, 18:05   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Najpierw podaj źródło, potem pomyślimy nad cytowanym tekstem.


Jeśli nie widzisz, że Arius je podał, to i mojego nie zauważysz.
No i mnie tradycja raczej nie interesuje. Tylko podstawy biblijne.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2010-01-17, 18:45   

Aha... Czyli są to teksty osoby, która podpisała się jako "UNIŻONY_POLAK_KATOLIK:)))".
Słabo. Myślałem, że to coś z poważnego źródła...
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
Ostatnio zmieniony przez Yarpen Zirgin 2010-01-17, 19:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kansyheniek 


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2459
Skąd: Kleve,Niemcy
Wysłany: 2010-01-17, 18:49   

Krzych 67!!!
Widzę,że przybyłeś tu z misją :crazy:
Nie tędy jednak droga.Mamy tu "misjonarzy" a ich żywot na forum na ogół nie jest długi...
_________________
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10