Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
W JAKICH CIAŁACH WEJDĄ DO KRÓLESTWA BOŻEGO?
Autor Wiadomość
makabi 

Wiek: 47
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 843
Skąd: polska
  Wysłany: 2009-11-23, 13:37   W JAKICH CIAŁACH WEJDĄ DO KRÓLESTWA BOŻEGO?

Wielu chrzescijan wierzy, ze ziemskie Millenium bedzie sie charakteryzowac tym, iz odziedzicza go dwie klasy ludzi. W skrocie mozna powiedziec, ze niebianska i ziemska lub w przemienionych i nieprzemienionych cialach. Twierdza tak Swiadkowie Jehowy, darbysci a takze spora ilosc wierzacych z kosciolow o traducji baptystycznej.
Ja tez tak wierzylem.Jednak mam watpliwosci po przeczytaniu slow Pawla:

"1 Kor. 15:49-51
49. Przeto jak nosiliśmy obraz ziemskiego człowieka, tak będziemy też nosili obraz niebieskiego człowieka.
50. A powiadam, bracia, że ciało i krew nie mogą odziedziczyć Królestwa Bożego ani to, co skażone, nie oddziedziczy tego, co nieskażone.
51. Oto tajemnicę wam objawiam: Nie wszyscy zaśniemy, ale wszyscy będziemy przemienieni
(BW)"

Pawel mowi wyraznie, ze czlowiek w jego ziemskiej postaci NIE ODZIEDZICZY KROLESTWA BOŻEGO. Jak mozna zatem twiedzić, ze w Krolestwie Bozym bedziemy sadzic ogrodki, plodzic dzieci itd itd.
Slowa Pawla sa bardzo wyrazne, wyrazniejsze tym bardziej, ze mowia wprost o rzeczach ostatecznych.Nie jest to zadna wizja czy symbol. ale wykladnia nauki apostolskiej
Oczywiscie zdaje sobie sprawe, ze w pierwotnym chrzesc, np Papiasz (jak pisze Euzebiusz) podzielal takie poglady.
No chyba, ze przyjmiemy ze Krolestwo Boze to nie K.Niebios i nie 1000 Krolestwo. Ale jak dla mnie to dzielenie wlosa na czworo.
 
 
Xboxx 
Apollo


Wiek: 48
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 265
Wysłany: 2009-11-23, 14:54   

Witam

Odpowiem na postawione przez ciebie pytanie w sposób luźny. Otóż w samej terminologii Pawłowej występuje istotne rozróżnienie na "człowieka zewnętrznego" oraz "wewnętrznego". Ten drugi występuje aż 142 razy pod pojęciem "pneuma". Spotykamy go w Angeologii, Antropologii, Charyzmatologii i Chrystologii. Jednym słowem jest to ta cząstka człowieka która pozwala mu na współistnienie w świecie duchowym. Tak więc przebudzona "pneuma", tudzież "ciało duchowe" bądź nasza "świetlista natura" stanowi nic innego jak tylko "zmartwychwstałe życie drugiego Adama". Natomiast kwestię czy rzeczywistość tą będziemy rozpartywac jako wkroczenie do Królestwa Niebios, czy też nie, pozostawiam na razie niewyjaśnioną.....

Pozdrawiam
_________________
zapraszam na http://www.pcamator.pl
 
 
makabi 

Wiek: 47
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 843
Skąd: polska
Wysłany: 2009-11-23, 18:06   

rozumiem, mnie jednak bardziej chodzi o konkretne pytanie, o sens nauk, ktore dziela mieszkancow Krolestwa na cielesnych i przemienionych, wielka rzeszę i małą trzódkę itp.
Mimo, ze glosiciele tych nauk sa rozni denominacyjnie, to akceptacja literalnego ziemskiego Millenium prowadzi ich do akceptacji dwoch grup zbawionych.
Czesto powoluja sie na werset o sadzie nad narodami (Mt 25), no ale jak "zwykli ludzie" moga odziedziczyc Krolestwo? Czy Paweł tak nauczał?
Skąd wiec płodzenie potomstwa i inne cielesne pomysły millenijne?
 
 
adzient 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 1979
Skąd: Elblag
Wysłany: 2010-02-06, 17:14   

Cytat:
Wielu chrzescijan wierzy, ze ziemskie Millenium bedzie sie charakteryzowac tym, iz odziedzicza go dwie klasy ludzi.

Czyli za jednych Chrystus bardziej umarł,za innych mniej? :-D

Poglądy o jakichś klasach są skrajnie odmienne od nauczania Jezusa.On mówił o połączeniu chrześcijan,a nie dzieleniu.
"Bóg nie ma względu na osobę".W chrześcijaństwie nie ma podziału na klasy.
Pan Jezus dawał to do zrozumienia:
"Mam i inne owce, które nie są z tej owczarni; również i te muszę przyprowadzić, i głosu mojego słuchać będą, i będzie jedna owczarnia i jeden pasterz."Jan 10,16

Skoro jedna owczarnie ,to nie klasy.

" Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar; (9) nie z uczynków, aby się kto nie chlubił... Przeto pamiętajcie o tym, że wy, niegdyś poganie w ciele, nazywani nieobrzezanymi przez tych, których nazywają obrzezanymi na skutek obrzezki, dokonanej ręką na ciele, (12) byliście w tym czasie bez Chrystusa, dalecy od społeczności izraelskiej i obcy przymierzom, zawierającym obietnicę, nie mający nadziei i bez Boga na świecie. (13) Ale teraz wy, którzy niegdyś byliście dalecy, staliście się w Chrystusie Jezusie bliscy przez krew Chrystusową. (14) Albowiem On jest pokojem naszym, On sprawił, że z dwojga jedność powstała, i zburzył w ciele swoim stojącą pośrodku przegrodę z muru nieprzyjaźni, (15) On zniósł zakon przykazań i przepisów, aby czyniąc pokój, stworzyć w sobie samym z dwóch jednego nowego człowieka (16) i pojednać obydwóch z Bogiem w jednym ciele przez krzyż, zniweczywszy na nim nieprzyjaźń... (18) Albowiem przez niego mamy dostęp do Ojca, jedni i drudzy w jednym Duchu. "Ef 2

Jeszcze raz zacytuję wers 16 zwracając uwagę na krzyż:
"... i pojednać obydwóch z Bogiem w jednym ciele przez krzyż"

Zbawienie daje równe szanse dla każdego.
 
 
makabi 

Wiek: 47
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 843
Skąd: polska
Wysłany: 2010-02-06, 21:17   

mnie o tez sie za bardzo nie uklada z tymi "nieprzemienionymi"

Cytat:
Łk 20:33-36
33. Przy zmartwychwstaniu więc którego z nich będzie żoną? Wszyscy siedmiu bowiem mieli ją za żonę.
34. Jezus im odpowiedział: Dzieci tego świata żenią się i za mąż wychodzą.
35. Lecz ci, którzy uznani zostaną za godnych udziału w świecie przyszłym i w powstaniu z martwych, ani się żenić nie będą, ani za mąż wychodzić.
36. Już bowiem umrzeć nie mogą, gdyż są równi aniołom i są dziećmi Bożymi, będąc uczestnikami zmartwychwstania.
(BT)
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2010-02-06, 23:09   

Ja wierzę w dwa Zbawienia:

1] do życia w niebie:

Wierni naśladowcy Chrystusa:. Jana 14:3 .A jeśli pójdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę znowu wezmę was do siebie, abyście, gdzie Ja jestem, i wy byli. 2 Kor. 5:1

Mamy budowlę od Boga, dom w niebie, nie rękoma zbudowany, wieczny..
Iz. 65:17 . Oto Ja tworzę niebiosa nowe. Iz. 66:22 . Bo jak nowe niebiosa ostaną się przede mną tak ostoi się imię wasze. 2 Piotra 3:13 .Lecz nowych niebios według obietnicy jego oczekujemy, w których sprawiedliwość mieszka.


Do życia na ziemi

2] Posłuszni ze świata: Ps. 37:11 (por. Mat. 5:5) . Pokorni odziedziczą ziemię. Przyp. 2:21 . Prawi zamieszkiwać będą ziemię i doskonali pozostaną na niej. Iz. 60:21 . A twój lud będą stanowić tylko
sprawiedliwi, na wieki posiądą ziemię. Ezech. 37:25 . I będą mieszkać w ziemi, którą dałem mojemu
słudze Jakubowi, w której mieszkali ich ojcowie; będą w niej mieszkać (...) na wieki. 2 Piotra 3:13 . Nowej
ziemi według obietnicy jego oczekujemy, w której sprawiedliwość mieszka.
:-)
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2010-02-07, 11:58   

Ponieważ jesteśmy synami i córkami Bożymi stworzonymi w Niebie jako duchy ludzkie w duchowych ciałach,to w takich samych musimy powrócić do Nieba,a więc do Królestwa Bożego.Dostąpimy tego zaszczytu kiedy przemienimy nasz umysł i grzeszną duszę przy pomocy Chrystusa,obecnego w nas przez swojego Ducha Świętego Chrystusowego.
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2010-02-07, 13:41   

A kto będzie mieszkał na ziemi?
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2010-02-07, 13:56   

Owce pierwsze i owce drugie :)
w skrócie
Jedni W Niebie-144 tys
Drudzy na Ziemi-ci którzy zasłużą:)czyli Prawi,I nieprawi którzy podczas tysiąc lecia bedą mieć próbę tak samo jak już i ci Prawi :)

Ale wersety które przytoczyła NIKE wyjasniają wszystko :)
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2010-02-07, 18:26   

nike napisał/a:
A kto będzie mieszkał na ziemi?

W 1000 letnim Królestwie Pokoju Chrystusa na Ziemi będą przebywać ludzie znacznie oczyszczeni ze swoich grzechów.Po tym okresie Ziemia przestanie istnieć.Jezus "umarł za wszystkich",dlatego wcielony w niego Chrystus obiecał,że "wszystkich do siebie pociągnie".

bartek212701
Cytat:
Jedni W Niebie-144 tys
Chrystus mówił o wszystkich,a nie o 144000.Jezus nie umarł za 144000 wybranych "pierwszych owiec",ale za wszystkie owce i barany.Całe szczęście,że Bóg wszystkich kocha jednakowo i "nie ma względu na osobę".
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2010-02-07, 18:41   

bartek212701 napisał/a:
w skrócie
Jedni W Niebie-144 tys

A dlaczego tylko 144 tys?
Czyżby tylko tylu ludzi w przeciągu prawie 2000 lat oddało swe doczesne życie Bogu?
Było tych osób wiele, wiele więcej.
Nie wszyscy osiągną tę najwyższą nagrodę – współdziedzictwo z Chrystusem.
Jednak i ta pozostała część (niezliczona) dostąpi przemiany natury.
Powołanie i nadzieja była jedna. Dla wszystkich!
Nie wszyscy podołali, aby zupełnie upodobnić się do swego Mistrza.
Ten „wielki lud” wyprał swe szaty usprawiedliwienia w ucisku i...także zwyciężył.
Dzierżą w rękach palmy zwycięstwa.
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2010-02-07, 20:42   

Henryk napisał/a:

Powołanie i nadzieja była jedna. Dla wszystkich!
Nie wszyscy podołali, aby zupełnie upodobnić się do swego Mistrza.
Ten „wielki lud” wyprał swe szaty usprawiedliwienia w ucisku i...także zwyciężył.
Dzierżą w rękach palmy zwycięstwa.

BŁOGOSŁAWIENI,KTÓRZY PIORĄ GRZESZNE SZATY SWOJEJ DUSZY W WODZIE ŻYWEJ

Celem wiary jest zbawienie naszej duszy,przez wypranie jej grzesznych szat.Nie należy prać szat"we krwi Baranka"tak jak to podaje zmieniona wersja Obj.14,7,ale w wodzie żywej,której źródłem jest obecny w nas Chrystus.

Obj.22,14.Błogosławieni,którzy piorą swoje szaty...

Ja się nie doczytałem w NT w jaki sposób należy prać duszę,a jest to zadanie bardzo trudne.Dusza jest niezależną istotą duchową powstałą z naszego ducha ludzkiego.Ma tak jak i my wolną wolę i żyje swoim własnym życiem.Bardzo mało jest takich ludzi,którzy ją widzą,potrafią z nią rozmawiać i oczyszczać ją z grzechów.A co mają robić ci ludzie,którzy jej nie widzą i nie słyszą?
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
Elius

Wyznanie: Moim Panem jest Isus.
Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 2037
Skąd: Miasto święte.Druga brama od południa.
Wysłany: 2010-02-08, 07:07   

bartek212701 napisał/a:
Jedni W Niebie-144 tys

W takim razie powiedz mi o kim mówi ten werset.
Obj.5:8-10
8 A gdy wziął ten zwój, cztery żywe stworzenia i dwudziestu czterech starszych upadło przed Barankiem i każdy miał harfę oraz złote czasze pełne kadzidła, a kadzidło oznacza modlitwy świętych. 9 I śpiewają nową pieśń, mówiąc: „Godzien jesteś wziąć zwój i otworzyć jego pieczęcie, ponieważ zostałeś zabity i swoją krwią kupiłeś Bogu ludzi z każdego plemienia i języka, i ludu, i narodu, 10 i uczyniłeś ich Bogu naszemu królestwem i kapłanami, i mają królować nad ziemią
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2010-02-08, 08:34   

Elihu napisał/a:
W takim razie powiedz mi o kim mówi ten werset.
Obj.5:8-10

Pytasz nie mnie, ale pozwól...
Wersety: Obj.5:8-10 mówią o...Kościele, czyli o 144 000.
Izrael jako naród wzgardził powołaniem, aby zostali Królami i Kapłanami.
Skierowane ono zostało do narodów pogańskich.
Oni to, wraz z resztką Izraela, będą królować (nad) i błogosławić (w miarę postępów) pozostałą ludzkość w czasie Milenium.
 
 
Elius

Wyznanie: Moim Panem jest Isus.
Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 2037
Skąd: Miasto święte.Druga brama od południa.
Wysłany: 2010-02-08, 08:56   

Cytat:
Elihu napisał/a:
W takim razie powiedz mi o kim mówi ten werset.
Obj.5:8-10

Pytasz nie mnie, ale pozwól...
Wersety: Obj.5:8-10 mówią o...Kościele, czyli o 144 000.
Izrael jako naród wzgardził powołaniem, aby zostali Królami i Kapłanami.
Skierowane ono zostało do narodów pogańskich.
Oni to, wraz z resztką Izraela, będą królować (nad) i błogosławić (w miarę postępów) pozostałą ludzkość w czasie Milenium.


Tylko,że o 144 tyś. w Obj.7:4 powiedziano tak:
I usłyszałem liczbę tych, których opieczętowano: sto czterdzieści cztery tysiące — opieczętowanych z każdego plemienia synów Izraela.

A w Obj.6:8-10 powiedziano,że są z każdego plemienia i języka,i ludu i narodu.

To mi się bardziej kojarzy z wielką rzeszą.
Obj.7:9
Potem ujrzałem, a oto wielka rzesza, której żaden człowiek nie zdołał policzyć, ze wszystkich narodów i plemion, i ludów, i języków, stojąca przed tronem i przed Barankiem, ubrana w białe długie szaty; a w rękach ich gałęzie palmowe
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10