Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Post w Piątek - faryzejska tradycja?
Autor Wiadomość
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-03, 18:24   

Yarpen Zirgin napisał/a:
eksplorator napisał/a:
Dobrze napisałeś "w kościele" nie w Biblii, a w zasadzie to posty ustanowili 'Ojcowie Kościoła' będący doskonałymi filozofami wyuczonymi na greckiej myśli hellenistycznej.

Biblia jest "wyłącznym" źródłem praktyk wyłącznie dla protestantów i wyznań od protestantów pochodzących. Dla Kościoła Katolickiego i wyznań, które się od niego odłączyły przez XVI wiekiem ograniczenie "tylko to co w Biblii" nie jest obowiązujące.

Pora, abyś to sobie zpamiętał.


Biblia jest JEDYNYM i WYŁĄCZNYM źródłem i drogowskazem prawdziwego, nieskażonego pogaństwem Chrystianizmu. Dla prawdziwych czcicieli Jahwe i Jego Syna, a naszego Pana i Zbawcy, jest JEDYNYM obowiązującym autorytetem!

Pora, abyś to sobie zapamiętał.


Yarpen Zirgin napisał/a:
eksplorator napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:

Spożywasz Paschę zgodnie z przepisami Prawa Mojżeszowego?

A Ty przestrzegasz dziesięciu przykazań zgodnie z przepisami prawa Mojżeszowego?
Biblia napisał/a:
Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Jahwe, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.


Zadałem Ci pytanie, eksploratorze. Poproszę o odpowiedź


Oczywiście ..... Prawo Mojżeszowe nie obowiązuje nas chrześcijan od chwili, kiedy Syn Boży wyzionął ducha, zaraz po Jego słowach "Wykonało się!..... Ojcze, w Twoje ręce powierzam ducha mojego". Jan 19;30 BT Łuk 23;46 BT

Stał się On 'wykonawcą' Prawa Mojżeszowego i 'końcem' zakonu, znosząc go raz na zawsze;

Biblia napisał/a:
Rzym 10;4 BW Albowiem końcem zakonu jest Chrystus, aby był usprawiedliwiony każdy, kto wierzy.

Ef 2:15 BW On zniósł zakon przykazań i przepisów, aby czyniąc pokój, stworzyć w sobie samym z dwóch jednego nowego człowieka.


Wynika z tego, że nie obowiązuje mnie Prawo Mojżeszowe, wraz z Dziesięciorgiem Przykazań oraz kilkoma setkami przepisów, ale ..... jest Ono NIEZBĘDNE aby zrozumieć 'Nowe Przymierze', które Jezus zawarł z Jego naśladowcami.

Jakbyśmy inaczej wiedzieli o co chodziło apostołom w wersetach zacytowanych poniżej , gdyby nie Prawo Mojżeszowe?

Biblia napisał/a:
Dzie 21;25 „Co się zaś tyczy pogan, którzy uwierzyli, wysłaliśmy na piśmie nasze zalecenie, aby się wystrzegali rzeczy ofiarowanych bałwanom i krwi, i tego, co zadławione, i nierządu.”

Dzie 15;20,28,29 „ale polecić im, żeby się wstrzymywali od rzeczy splugawionych przez bałwany, od nierządu, od tego, co zadławione, i od krwi. Postanowiliśmy bowiem, Duch Święty i my, by nie nakładać na was żadnego innego ciężaru oprócz następujących rzeczy niezbędnych: Wstrzymywać się od mięsa ofiarowanego bałwanom, od krwi, od tego, co zadławione, i od nierządu; jeśli się tych rzeczy wystrzegać będziecie, dobrze uczynicie. Bywajcie zdrowi.


Prawo Mojżeszowe wyjaśnia nam tę sprawę dobitnie:


Biblia napisał/a:
1 Moj 9;3-5 BT 3 Wszystko, co się porusza i żyje, jest przeznaczone dla was na pokarm, tak jak rośliny zielone, daję wam wszystko. 4 Nie wolno wam tylko jeść mięsa z krwią życia. 5 Upomnę się o waszą krew przez wzgląd na wasze życie - upomnę się o nią u każdego zwierzęcia. Upomnę się też u człowieka o życie człowieka i u każdego - o życie brata.

3 Moj 7;26,27 BT 26 Gdziekolwiek będziecie mieszkać, nie wolno wam spożywać żadnej krwi: ani krwi ptaków, ani krwi bydląt. 27 Ktokolwiek spożywa jakąkolwiek krew, będzie wykluczony spośród swego ludu».

3 Moj 17;10-14 BT 10 Jeżeli kto z domu Izraela albo spośród przybyszów, którzy osiedlili się między nimi, będzie spożywał jakąkolwiek krew, zwrócę oblicze moje przeciwko temu człowiekowi spożywającemu krew i wyłączę go spośród jego ludu. 11 Bo życie ciała jest we krwi, a Ja dopuściłem ją dla was [tylko] na ołtarzu, aby dokonywała przebłagania za wasze życie, ponieważ krew jest przebłaganiem za życie. 12 Dlatego dałem nakaz Izraelitom: Nikt z was nie będzie spożywał krwi. Także i przybysz, który się osiedlił wśród was nie będzie spożywał krwi. 13 Jeżeli kto z Izraelitów albo z przybyszów, którzy się osiedlili między wami, upoluje zwierzynę jadalną, zwierzę lub ptaka, wypuści jego krew i przykryje ją ziemią. 14 Bo życie wszelkiego ciała jest we krwi jego - dlatego dałem nakaz synom Izraela: nie będziecie spożywać krwi żadnego ciała, bo życie wszelkiego ciała jest w jego krwi. Ktokolwiek by ją spożywał, zostanie wyłączony.


Apostołowie powtórzyli tylko prawdę znaną jak Stary był Zakon - nie wolno spożywać krwi, ani tego mięsa ze zwierzęcia które się udusiło, zadławiło czy utopiło, ponieważ się 'nie wykrwawiło'. Do tego właśnie niezbędna jest znajomość Prawa Mojżeszowego, chociaż Ono już nas w pełni nie dotyczy!
W pełni - rozumie się oprócz tych elementów Zakonu, które zostały powtórzone przez Jezusa oraz apostołów!


Tak więc YZ, na Twoje pytanie; "Spożywasz Paschę zgodnie z przepisami Prawa Mojżeszowego", odpowiadam NIE ponieważ jako na przedstawiciela Nowego Przymierza nie nałożono na mnie takiego obowiązku!

A teraz Ty mi odpowiedz na moje pytanie .... czy Ciebie obowiązuje Dziesięcioro Przykazań? Tych Biblijnych - nie katechetycznych, podstawowych
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2010-04-04, 00:18   

Iz 58:6-12 Br „Czy wy nie wiecie, w jakim to poście mam upodobanie? Oto, co Pan i Bóg zawyrokował: zerwijcie pęta niesprawiedliwości, odwiążcie sznury mocujące brzemię, wypuśćcie na wolność uwięzionych i wszystkie jarzma połamcie.(7) Chlebem swoim podzielcie się z głodnymi, udzielcie schronienia ubogim, bez dachu nad głową, przyodziejcie nagiego, gdy go zobaczycie, i nie odwracajcie się od kogoś, w kim wasza krew płynie.(8) Wtedy twoja światłość zabłyśnie jak jutrznia, a twoje rany zabliźnią się szybko. Twoja sprawiedliwość będzie szła przed tobą a chwała Pana iść będzie za tobą.(9) Gdy zaczniesz wtedy wołać, Pan ci odpowie, i na głos twój rzeknie: Oto jestem. Jeśli zdejmiesz z innych twe jarzmo i gróźb zaprzestaniesz, i odejdziesz od twoich wszystkich złych zamiarów,(10) jeśli podzielisz się twoim chlebem z głodnymi, jeśli nakarmisz do syta wszystkich uciskanych, twoja światłość ukaże się w ciemnościach, a mrok, w którym trwałeś, rozjaśni się światłem południa.(11) Pan będzie ci nieustannie przewodził i karmił cię do syta nawet na pustyni. On ci przywróci siły i staniesz się jak świeżo podlany ogród albo jak źródło wody nie dającej się nigdy wyczerpać.(12) I zaczniesz wznosić budowle na dawnych ruinach, budował będziesz śmiało na starych fundamentach. Będą cię nazywać odnowicielem wyłomów i budowniczym domów niedawno zburzonych.”
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-04-04, 02:10   

eksplorator napisał/a:
A teraz Ty mi odpowiedz na moje pytanie .... czy Ciebie obowiązuje Dziesięcioro Przykazań? Tych Biblijnych - nie katechetycznych, podstawowych

Sformułowane przez ciebie pytanie jest wewnętrznie sprzeczne. Jeden jest Dekalog, skrót katechetyczny do niego odnosi w całości, a nie po części, jak głoszą protestanci.

krzych67 napisał/a:
Tak.
Przebrali się również za księży i molestowali ministrantów i chórzystki.

Głodnemu chleb na myśli, mówi stare przysłowie.
 
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-04, 07:55   

meritus napisał/a:
eksplorator napisał/a:
A teraz Ty mi odpowiedz na moje pytanie .... czy Ciebie obowiązuje Dziesięcioro Przykazań? Tych Biblijnych - nie katechetycznych, podstawowych

Sformułowane przez ciebie pytanie jest wewnętrznie sprzeczne. Jeden jest Dekalog, skrót katechetyczny do niego odnosi w całości, a nie po części, jak głoszą protestanci.


Jesteś w wielkim błędzie. Kościół Katolicki ma dwie wersje Dziesięciorga Przykazań. Jedną dla ogromnej większości niedociekliwych 'wiernych', którzy "łapią" wszystko co im się podsunie na talerzu. Jest to wersja 'light' z której usunięto najważniejszą informację od Jahwe, czego nie wolno robić człowiekowi a która brzmi;

Cytat:
„Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną”.


Druga zaś, skrzętnie skrywana wersja jest dla bardziej dociekliwych, którzy zauważyli, że w Biblii jest napisane coś zupełnie innego .....

Biblia napisał/a:
„Ja jestem Jahwe, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Jahwe, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań”.


..... i żeby nie nazywało się że Kościół tego nie dostrzega, podaje się wersję oficjalną ze wzmianką, że chodziło o 'cudzych' bogów – nie naszych katolickich. W konfrontacji z wyszkolonymi katechetami oraz księżmi, zwykły wierny nie ma najmniejszych szans aby dowiedzieć się prawdy zawartej w Biblii.
 
 
krzych67 

Dołączył: 07 Sty 2010
Posty: 580
Wysłany: 2010-04-04, 08:01   

meritus napisał/a:
Głodnemu chleb na myśli, mówi stare przysłowie.
katolickie.

Wymyśl coś lepszego.
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2010-04-04, 12:46   

Cytat:
W konfrontacji z wyszkolonymi katechetami oraz księżmi, zwykły wierny nie ma najmniejszych szans aby dowiedzieć się prawdy zawartej w Biblii.

Wystarczy sięgnąć do Katechizmu Kościoła Katolickiego. Jest dostępny w księgarniach, ostatnio widziałem w Empiku w Gdańsku., W internecie jest w kilku miejscach. Tobie się nie chciało zajrzeć i prawisz dalej swoje fantasmagorie na ten temat.
 
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-22, 20:54   

meritus napisał/a:
Cytat:
W konfrontacji z wyszkolonymi katechetami oraz księżmi, zwykły wierny nie ma najmniejszych szans aby dowiedzieć się prawdy zawartej w Biblii.


Wystarczy sięgnąć do Katechizmu Kościoła Katolickiego. Jest dostępny w księgarniach, ostatnio widziałem w Empiku w Gdańsku., W internecie jest w kilku miejscach. Tobie się nie chciało zajrzeć i prawisz dalej swoje fantasmagorie na ten temat.


No to sięgnijmy do nauk zawartych w Katechizmie Kościoła Katolickiego.
Weźmy np. podstawę - dziesięcioro przykazań:

Dziesięcioro przykazań wg. Kościoła Katolickiego


Cytat:


1. NIE BĘDZIESZ MIAŁ BOGÓW CUDZYCH PRZEDE MNĄ

2086: Pierwsze z przykazań obejmuje wiarę, nadzieję i miłość. Kto mówi o Bogu, mówi w istocie o Kimś wiecznym, niezmiennym, zawsze takim samym, wiernym, doskonale sprawiedliwym. Wynika stąd, że powinniśmy bezwzględnie przyjmować Jego słowa, całkowicie Mu wierzyć i ufać. Jest On wszechmocny, łaskawy i czyniący dobro. Któż mógłby nie pokładać w Nim całej swojej nadziei? Któż mógłby nie miłować Go, rozważając skarby dobroci i miłości, których nam udzielił? Stąd też wyrażenie, jakiego używa Bóg w Piśmie świętym na początku lub na końcu swoich przykazań: ?Ja jestem Pan". [a gdzie jest o bałwochwalstwie?]

2. NIE BĘDZIESZ BRAŁ IMIENIA PANA, BOGA SWEGO, NADAREMNIE.

2142: Drugie przykazanie nakazuje szanować imię Pańskie [jakie imię]. Podobnie jak pierwsze, uwypukla cnotę religijności i określa bardziej szczegółowo nasze posługiwanie się słowem w sprawach świętych.

3. PAMIĘTAJ, ABYŚ DZIEŃ ŚWIĘTY ŚWIĘCIŁ.

2185: W niedzielę [a dlaczego nie sobotę] oraz w inne dni świąteczne nakazane wierni powinni powstrzymać się od wykonywania prac lub zajęć, które przeszkadzają oddawaniu czci należnej Bogu, przeżywaniu radości właściwej dniowi Pańskiemu, pełnieniu uczynków miłosierdzia i koniecznemu odpoczynkowi duchowemu i fizycznemu. Obowiązki rodzinne lub ważne zadania społeczne stanowią słuszne usprawiedliwienie niewypełnienia nakazu odpoczynku niedzielnego. Wierni powinni jednak czuwać, by uzasadnione powody nie doprowadziły do nawyków niekorzystnych dla czci Boga, życia rodzinnego oraz zdrowia.

(ciąg dalszy )


Dziesięcioro przykazań wg. Biblii Tysiąclecia

Cytat:
1. Ja jestem Jahwe, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Jahwe, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.

2. Nie będziesz wzywał imienia Jahwe, Boga twego, do czczych rzeczy, gdyż Jahwe nie pozostawi bezkarnie tego, który wzywa Jego imienia do czczych rzeczy.

3. Pamiętaj o dniu szabatu [soboty], aby go uświęcić. Sześć dni będziesz pracować i wykonywać wszystkie twe zajęcia. Dzień zaś siódmy jest szabatem ku czci Jahwe, Boga twego. Nie możesz przeto w dniu tym wykonywać żadnej pracy ani ty sam, ani syn twój, ani twoja córka, ani twój niewolnik, ani twoja niewolnica, ani twoje bydło, ani cudzoziemiec, który mieszka pośród twych bram. W sześciu dniach bowiem uczynił Jahwe niebo, ziemię, morze oraz wszystko, co jest w nich, w siódmym zaś dniu odpoczął. Dlatego pobłogosławił Jahwe dzień szabatu i uznał go za święty.


Jest mała różnica, albo mi się wydaje ???
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2016-01-22, 21:46   

Cytat:
No to sięgnijmy do nauk zawartych w Katechizmie Kościoła Katolickiego.
Weźmy np. podstawę - dziesięcioro przykazań:

Dziesięcioro przykazań wg. Kościoła Katolickiego


Cytat:
[size=11][color=darkred]

1. NIE BĘDZIESZ MIAŁ BOGÓW CUDZYCH PRZEDE MNĄ

2086: Pierwsze z przykazań obejmuje wiarę, nadzieję i miłość. Kto mówi o Bogu, mówi w istocie o Kimś wiecznym, niezmiennym, zawsze takim samym, wiernym, doskonale sprawiedliwym. Wynika stąd, że powinniśmy bezwzględnie przyjmować Jego słowa, całkowicie Mu wierzyć i ufać. Jest On wszechmocny, łaskawy i czyniący dobro. Któż mógłby nie pokładać w Nim całej swojej nadziei? Któż mógłby nie miłować Go, rozważając skarby dobroci i miłości, których nam udzielił? Stąd też wyrażenie, jakiego używa Bóg w Piśmie świętym na początku lub na końcu swoich przykazań: ?Ja jestem Pan". [a gdzie jest o bałwochwalstwie?]



O bałwochwalstwie. W rozumieniu chrześcijańskim jest jak najbardziej tylko trzeba czytać cały artykuł a nie jeden wyrwany punkt katechizmu:

Artykuł pierwszy

PIERWSZE PRZYKAZANIE

Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył (Wj 20, 2-5) 1 .

Jest... napisane: "Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz" (Mt 4,10).

I. "Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i będziesz Mu służył"

2084 Bóg pozwala się poznać, przypominając o swoim wszechmocnym, życzliwym i wyzwalającym działaniu w historii tego, do kogo się zwraca: "Wywiodłem cię z ziemi egipskiej, z domu niewoli". Pierwsze słowo wyraża pierwsze przykazanie Prawa: "Będziesz się bał Pana, Boga swego, będziesz Mu służył... Nie będziecie oddawali czci bogom obcym" (Pwt 6,13-14). Pierwszym wezwaniem i słusznym żądaniem Boga jest to, by człowiek przyjął Go i adorował.

2085 Jedyny i prawdziwy Bóg objawia Izraelowi przede wszystkim swoją chwałę 2 . Objawienie powołania człowieka i prawdy o nim wiąże się z objawieniem się Boga. Człowiek jest powołany, by ukazywać Boga przez swoje działanie, gdyż został stworzony "na obraz i podobieństwo Boże":

Nigdy, Tryfonie, nie będzie ani nie było od wieków innego Boga oprócz tego... który stworzył i urządził wszechświat. Nie twierdzimy bynajmniej, jakoby inny był nasz, a inny wasz Bóg, owszem, wierzymy w tego samego Boga, który waszych Ojców wywiódł z Egiptu "ręką mocną i wyciągniętym ramieniem", oraz w tym samym co wy "Bogu Abrahama, Izaaka i Jakuba" pokładamy nadzieję, ponieważ nie ma ponad Nim innego Boga 3 .

2086 "Pierwsze z przykazań obejmuje wiarę, nadzieję i miłość. Kto mówi Bogu, mówi w istocie o Kimś wiecznym, niezmiennym, zawsze takim samym, wiernym, doskonale sprawiedliwym. Wynika stąd, że powinniśmy bezwzględnie przyjmować Jego słowa, całkowicie Mu wierzyć i ufać. Jest On wszechmocny, łaskawy i czyniący dobro. Któż mógłby nie pokładać w Nim całej swojej nadziei? Któż mógłby nie miłować Go, rozważając skarby dobroci i miłości, których nam udzielił? Stąd też wyrażenie, jakiego używa Bóg w Piśmie świętym na początku lub na końcu swoich przykazań: <<Ja jestem Pan>>" 4 .

I kolejne punkty których za dużo aby wklejać
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-22, 22:16   

Albertus napisał/a:
O bałwochwalstwie. W rozumieniu chrześcijańskim jest jak najbardziej tylko trzeba czytać cały artykuł a nie jeden wyrwany punkt katechizmu:

Artykuł pierwszy

PIERWSZE PRZYKAZANIE

Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył (Wj 20, 2-5) 1 .

Jest... napisane: "Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz" (Mt 4,10).




To oświeć mnie, któremu bogu tu oddają pokłon Twoi współwyznawcy?




... albo tu?




... no albo tu!




Czy to nie jest bałwochwalstwo najwyższego lotu?
Oddawanie pokłonów stworzeniom zamiast Stwórcy
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2016-01-22, 22:47   

eksplorator napisał/a:
Albertus napisał/a:
O bałwochwalstwie. W rozumieniu chrześcijańskim jest jak najbardziej tylko trzeba czytać cały artykuł a nie jeden wyrwany punkt katechizmu:

Artykuł pierwszy

PIERWSZE PRZYKAZANIE

Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył (Wj 20, 2-5) 1 .

Jest... napisane: "Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz" (Mt 4,10).




To oświeć mnie, któremu bogu tu oddają pokłon Twoi współwyznawcy?




... albo tu?




... no albo tu!




Czy to nie jest bałwochwalstwo najwyższego lotu?
Oddawanie pokłonów stworzeniom zamiast Stwórcy


Oceniasz na podstawie zewnętrznych pozorów podobnie jak Filistyni gdy widząc Arkę Przymierza wnoszoną do obozu izraelskiego mówili - to ich Bóg przybył do obozu. któż nas ocali z mocy tych potężnych bogów. -

1Sm4: (5) Gdy Arka Przymierza Pańskiego dotarła do obozu, wszyscy Izraelici podnieśli głos w radosnym uniesieniu, że aż ziemia drżała. (6) Kiedy Filistyni usłyszeli głos okrzyków, mówili: Co znaczy ów głos tak gromkich okrzyków w obozie izraelskim? Gdy dowiedzieli się, że Arka Pańska przybyła do obozu, (7) Filistyni przelękli się. Mówili: <Ich> Bóg przybył do obozu. Wołali: Biada nam! Nigdy dawniej czegoś podobnego nie było. (8) Biada nam! Kto nas wybawi z mocy tych potężnych bogów? Przecież to ci sami bogowie, którzy zesłali na Egipt wszelakie plagi <na pustyni>.

A moi współwyznawcy oczywiście oddają cześć boską jedynie Bogu w Trójcy Jedynemu i mogą to robić w wolności również przed różnorodnymi rzeźbami podobnie jak Izraelici oddawali cześć Bogu przed rzeźbami cherubów które były na Arce Przymierza i w świątyni Salomona.

Poza tym oddajemy też cześć należną wszystkim którym się taka cześć należy( nie jest to oczywiście cześć boska) zgodnie z nakazem Pisma:

Rz 13:(7) Oddajcie każdemu to,co mu się należy: komu podatek - podatek, komu cło - cło, komu uległość - uległość, komu cześć - cześć.

A naszym zdaniem taka cześć należy się przede wszystkim świętym którzy oddali swoje życie Chrystusowi

I pamiętamy jakie formy oddawania czci ludziom opisuje Biblia:

na przykład:
1Sm24:
(5) Ludzie Dawida rzekli do niego: Właśnie to jest dzień, o którym powiedział ci Pan: Oto Ja wydaję w twe ręce twojego wroga, abyś z nim uczynił, co ci się wydaje słuszne. Dawid powstał i odciął po kryjomu połę płaszcza Saula. (6) Potem jednak zadrżało serce Dawida z powodu odcięcia poły należącej do Saula. (7) Odezwał się też do swych ludzi: Niech mię broni Pan przed dokonaniem takiego czynu przeciw mojemu panu i pomazańcowi Pańskiemu, bym miał podnieść rękę na niego, bo jest pomazańcem Pańskim. (8) Tak Dawid skarcił swych ludzi i nie pozwolił im rzucić się na Saula. Tymczasem Saul wstał, wyszedł z jaskini i udał się w drogę. (9) Powstał też i Dawid i wyszedłszy z jaskini zawołał za Saulem: Panie mój, królu! Saul obejrzał się, a Dawid rzucił się twarzą ku ziemi oddając mu pokłon. (10) Dawid odezwał się do Saula: Dlaczego dajesz posłuch ludzkim plotkom, głoszącym, że Dawid szuka twej zguby? (11) Dzisiaj na własne oczy mogłeś zobaczyć, że Pan wydał cię w jaskini w moje ręce. Namawiano mnie, abym cię zabił, a jednak oszczędziłem cię, mówiąc: Nie podniosę ręki na mego pana, bo jest pomazańcem Pańskim.


Dlaczego cześć oddajemy przed pomnikami i obrazami? Z tych samych powodów dla których chcąc uczcić na przykład Mikołaja Kopernika składamy kwiaty przed jego pomnikiem a nie w łazience na sedesie.

:-)


Proste jak budowa cepa!
 
 
kodak27 

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 16 Kwi 2012
Posty: 1248
Wysłany: 2016-01-22, 22:51   

eksploratorze. Historia I i II wojny światowej jasno i bez żadnych skrupułów demaskuje fałsz i zakłamanie Krk! Katolicy, prawosławni, zarówno ze wschodu jak i zachodu, wyrzynali się bezlitośnie, a i wspomnieć tu trzeba o wyprawach krzyżowych..., a przecież Pan Jezus uczył aby miłować swoich nieprzyjaciół. O tym też mówią trzy Listy apostoła Jana jak i ewangelia którą napisał pod natchnieniem Bożym będąc już u schyłku swego życia. Jak mogą tak bezczelnie kłamać w żywe oczy. Czyż Jezus nie mówił o zakwasie faryzeuszy? Zatem jak nazwać nauki Krk i jej 'siostry' prawosławia'? No bo skąd się wzięło prawosławie, czyż nie z rozłamu odstępczego chrześcijaństwa o którym prorokował sam Jezus Jego uczniowie, a później apostoł Paweł pod natchnieniem ducha Bożego? O tym też mówią Dzieje apostolskie, jak i jego listy a napisał ich sporo! Dla mnie bez wątpienia Biblia jasno demaskuje fałszywe poglądy religijne i postawy tych którzy przybierają tylko pozory pobożności lecz zapierają się jej mocy, 2 Tymoteusza 3: 1-5!
 
 
daglezja77 

Pomógł: 42 razy
Dołączył: 13 Cze 2008
Posty: 2153
Wysłany: 2016-01-22, 23:06   

Tak katolicy nawracali prawosławnych w latach 1940-41. Bylo tam wielu duchownych..

http://wolnemedia.net/his...oswiecim-a-jp2/

Podobno nie ma zbawienia poza ta sektą..Tak twierdzili..
_________________
Nie toleruje idiotów a na tym forum tacy bywają.

Np. adminka zablokowała mi właśnie PW bo skrytykowałem to co pisze w postach. Nie ma po co tu zaglądać.
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-23, 11:37   

Albertus napisał/a:
Oceniasz na podstawie zewnętrznych pozorów podobnie jak Filistyni gdy widząc Arkę Przymierza wnoszoną do obozu izraelskiego mówili - to ich Bóg przybył do obozu. któż nas ocali z mocy tych potężnych bogów. -


Podajesz przykłady Filistynów, którzy byli "wybitnymi" bałwochwalcami. Pod ich wpływem Izraelici popadli w ten obrzydliwy dla Jahwe proceder: "Ja, Jahwe, a takie jest moje imię, nie oddam mojej czci nikomu ani mojej chwały bałwanom" Ez 42;8

To ci, na których się powołujesz, zniewolili naród wybrany właśnie z powodu, który kultywuje Twoja religia ... bałwochwalstwa;

Cytat:
1 Sam 7;3 BT (3) Wtedy Samuel tak powiedział do całego domu Izraela: Jeśli chcecie się nawrócić do Jahwe z całego serca, usuńcie spośród siebie wszystkich bogów obcych i Asztarty, a skierujcie wasze serca ku Jahwe, służcie więc tylko Jemu, a wybawi was z rąk Filistynów.


Przecież to właśnie znienawidzony przez Boga kult bogini Asztarte w prostej linii prowadzi do kultu Matki Boskiej, Królowej Niebios (kult Asztarte );

Cytat:
Jer 7;17,18 BW (17) Czy sam nie widzisz, co oni robią w miastach judzkich i na ulicach Jeruzalemu? (18) Dzieci zbierają drwa, a ojcowie rozniecają ogień; kobiety ugniatają ciasto, aby wypiekać placki dla królowej niebios, cudzym bogom wylewa się ofiary z płynów, aby mnie obrażać.




Wiesz która to fenicko-kananejska bogini Asztarte, która to babilońsko-asyryjska Isztar, a która sumeryjska Inanna zwana Panią Niebios? W tym doborowym towarzystwie nie mogło zabraknąć również dzisiejszego odpowiednika ówczesnych bogiń, zwanej jak wówczas Królową Niebios. Czym się różnią? NICZYM! To te same bóstwo któremu oddaje się taką samą, przeklętą przez Jahwe, cześć!


Tak babiloński kult bogini Asztarte przerodził się w najbardziej bałwochwalczy i odstępczy kult dzisiejszego świata. Obecnie Królowa Niebios budzi o wiele większy respekt połączony z lękiem, od samego Stwórcy. To na jej cześć wznoszone są tysiące litanii przy jednoczesnym poniżaniu Jehowy Boga!

Więcej poczytasz na ten temat tu (Królowa Niebios)
 
 
Albertus 

Pomógł: 82 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2588
Wysłany: 2016-01-23, 12:02   

eksplorator napisał/a:
Albertus napisał/a:
Oceniasz na podstawie zewnętrznych pozorów podobnie jak Filistyni gdy widząc Arkę Przymierza wnoszoną do obozu izraelskiego mówili - to ich Bóg przybył do obozu. któż nas ocali z mocy tych potężnych bogów. -


Podajesz przykłady Filistynów, którzy byli "wybitnymi" bałwochwalcami. Pod ich wpływem Izraelici popadli w ten obrzydliwy dla Jahwe proceder: "Ja, Jahwe, a takie jest moje imię, nie oddam mojej czci nikomu ani mojej chwały bałwanom" Ez 42;8

To ci, na których się powołujesz, zniewolili naród wybrany właśnie z powodu, który kultywuje Twoja religia ... bałwochwalstwa;

Cytat:
1 Sam 7;3 BT (3) Wtedy Samuel tak powiedział do całego domu Izraela: Jeśli chcecie się nawrócić do Jahwe z całego serca, usuńcie spośród siebie wszystkich bogów obcych i Asztarty, a skierujcie wasze serca ku Jahwe, służcie więc tylko Jemu, a wybawi was z rąk Filistynów.


Przecież to właśnie znienawidzony przez Boga kult bogini Asztarte w prostej linii prowadzi do kultu Matki Boskiej, Królowej Niebios (kult Asztarte );

Cytat:
Jer 7;17,18 BW (17) Czy sam nie widzisz, co oni robią w miastach judzkich i na ulicach Jeruzalemu? (18) Dzieci zbierają drwa, a ojcowie rozniecają ogień; kobiety ugniatają ciasto, aby wypiekać placki dla królowej niebios, cudzym bogom wylewa się ofiary z płynów, aby mnie obrażać.




Wiesz która to fenicko-kananejska bogini Asztarte, która to babilońsko-asyryjska Isztar, a która sumeryjska Inanna zwana Panią Niebios? W tym doborowym towarzystwie nie mogło zabraknąć również dzisiejszego odpowiednika ówczesnych bogiń, zwanej jak wówczas Królową Niebios. Czym się różnią? NICZYM! To te same bóstwo któremu oddaje się taką samą, przeklętą przez Jahwe, cześć!


Tak babiloński kult bogini Asztarte przerodził się w najbardziej bałwochwalczy i odstępczy kult dzisiejszego świata. Obecnie Królowa Niebios budzi o wiele większy respekt połączony z lękiem, od samego Stwórcy. To na jej cześć wznoszone są tysiące litanii przy jednoczesnym poniżaniu Jehowy Boga!

Więcej poczytasz na ten temat tu (Królowa Niebios)



Nie zrozumiałeś mnie.

Nie powołuję się na Filistynów ale na autora biblijnego który opisał ich reakcję na przybycie Arki przymierza i opisał to że nie rozumieli oni na czym polega wiara Izraelitów i sądzili z zewnętrznych pozorów widząc skrzynię z rzeźbami dwóch cherubów myśleli że ta skrzynia to bóg Izraelitów ewentualnie że cheruby to ich bogowie ponieważ Izraelici modlili się przed tą skrzynią i rzeźbami cherubów i padali przed nią i przed cherubami na twarz a w każdym razie fizycznie , patrząc z zewnątrz tak to wyglądało.

Podobnie jak ci Filistyni osądzają z zewnętrznych pozorów ci którzy zarzucają katolikom bałwochwalstwo dlatego że modlą się przed obrazami i pomnikami.
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-23, 12:11   

Albertus napisał/a:
... ponieważ Izraelici modlili się przed tą skrzynią i rzeźbami cherubów i padali przed nią i przed cherubami na twarz


Wskaż proszę odpowiedni werset świadczący, że Izraelici oddawali cześć 'Arce Przymierza' czy umieszczonym na niej cherubom.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 10