Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
proroctwo Elizabeth Elijah
Autor Wiadomość
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2010-05-05, 15:53   

jestem wolnym strzelcem
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
Adam7


Dołączył: 07 Paź 2007
Posty: 40
Wysłany: 2010-05-06, 17:13   

dires powiedzial:
Czy masz może w ofercie takie przekłady Biblii bezpośrednio z oryginalnych nie sfałszowanych rękopisów ksiąg biblijnych? Chętnie kupię. Ewentualnie jakiś link do wydawnictwa. Jeżeli jest taki Prawdziwy przekład to uwierzę też w Prawdziwe proroctwa pani Elisabeth.
Z góry dziękuję.

Odp. Poszukaj na internecie. Na przyklad zobacz na http://www.restoringtheoriginalbible.com/ lub tez pytaj o Peszitta.

Ale dlaczego uzalezniasz wiare od zobaczenia tych wydawnictw? Czy samo Slowo w Proroctwach nie przemawia do Twego sumienia, serca? Czy przeczytales Biblie?

Pati napisala:
Adamie, nie wiem czy te proroctwa sa prawdziwe
Pan Jashua powiedzial, moje owce mnie znaja i podazaja za moim glosem
znasz ten glos?
ja jestem ostrozna, chociaz niczego nie przekreslam, wszystko ma swoj czas....


Odp. Tak JAHUSZUA powiedzial i kto nalezy do JAHUSZUA ten uslyszy JEGO Glos w Proroctwach. Tak, ja rozpoznalem glos PANA BOGA JAHWEH, JAHUSZUA oraz DUCHA SWIETEGO w tych Proroctwach. Potem mialem potwierdzenia, ze te Proroctwa sa prawdziwe. Ale najwazniejsze jest rozpoznanie prawdy i Namaszczenia w Duchu. Ja wczesniej zapoznalem sie dobrze z Biblia Sw. i w Biblii jest ten sam Glos PANA BOGA.

Pati napisala:
jedno pytanie mam do Ciebie, sprawa ktora mnie nurtuje to:
cytat:
"Proszę, aby Oblubienica JAHUSZUA (Ci co należą do Oblubienicy) napisała i przedstawiła się"
czyby DS nie wiedzial, kto nalezy do Oblubienicy? nie rozumiem?


Odp. Kogo nazywasz DS? Jaki urywek cytujesz - Proroctwo, czy komentarz?
_________________
Ew. Sw. Jana 3:16...Tak bowiem BOG umilowal swiat, ze Syna SWEGO Jednorodzonego dal, aby kazdy kto w Niego uwierzy, mial zycie wieczne.
 
 
dires 
Od ucha do ucha.


Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 898
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-05-07, 00:55   

Adam7 napisał/a:
Ale dlaczego uzalezniasz wiare od zobaczenia tych wydawnictw? Czy samo Slowo w Proroctwach nie przemawia do Twego sumienia, serca? Czy przeczytales Biblie?

No czytałem ale ta przeinaczoną :mrgreen:
Jak już znalazłeś specjalnie dla mnie Biblię w oryginale to poproszę o te tablice mojżeszowe z Dekalogiem. Pewnie też wiesz gdzie są. Ale chyba świadomy jesteś, że to nie z oryginałów tylko z odpisów ten przekład.

[ Dodano: 2010-05-07, 01:11 ]
Adam7 napisał/a:
Ale dlaczego uzalezniasz wiare od zobaczenia tych wydawnictw? Czy samo Slowo w Proroctwach nie przemawia do Twego sumienia, serca? Czy przeczytales Biblie?

Tak czytałem Biblie i apokryfy też. Może nie wszystkie, ale te , które udało mi się znaleźć. Słowo w proroctwach Elijah przemawia do mnie jak picie mydlin biblijnych pomieszanych z właściwą treścią zawartą w tej nietuzinkowej księdze. Jeszcze raz poproszę o oryginały ksiąg biblijnych, namiary gdzie one są a jednocześnie dokładam ten Dekalog w oryginale ręką Boga pisany. Jak pani Elisabeth będzie miała czas to niech poprosi o wskazanie tych tablic u samego Boga (ewentualnie niech poprosi Boga, by na przeciwko mojego okna ponownie je wyrył - Bóg wie gdzie). Zwyczajnie jestem niewiernym Tomaszem. Nie zobaczę nie uwierzę.
Pozdrawiam.

[ Dodano: 2010-05-07, 01:30 ]
Adam7 napisał/a:
Odp. Kogo nazywasz DS? Jaki urywek cytujesz - Proroctwo, czy komentarz?

Proroctwo nie potrzebuje kulawego komentarza. Nostradamus też tworzył takie dziwolągi słowne a potem inni komentowali i dopasowywali do tego co się wydarzy lub wydarzyło. Mam nadzieję, że ten Bóg, z którym rozmawia Elijah zacznie gadać po ludzku. Wszak zna wszystkie języki świata.

[ Dodano: 2010-05-07, 01:46 ]
Pati napisał/a:
acha, zwrocilam jeszcze uwage na ogromna ilosc proroctw tej osoby, nie wiem czy nie wiecej niz ktorykolwiek Prorok Biblijny....hmmm....

Kochana Pati! Składnia, składnia i jeszcze raz składnia. Z pewnością zwróciłaś uwagę na ilość tych proroctw więcej niż, którykolwiek "Prorok Biblijny" bo tamci już nie żyją i nie czytają tych proroctw.

[ Dodano: 2010-05-07, 01:51 ]
Pati napisał/a:
Adamie, nie wiem czy te proroctwa sa prawdziwe

A ja jestem pewny, że słowa są prawdziwe ale przesłanie proroctwa nie. I też nie lubie cynizmu pani Elijah. Tak mam.
_________________
Dziwny przypadek :-)
 
 
 
Pati 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Wrz 2009
Posty: 1906
Wysłany: 2010-05-07, 07:37   

tak jak napisalam Adamie, wszystko ma swoj czas. Niedawno Bog odkryl przede mna tajemnice swojego Syna- jego natury!
ufam Bogu i wierze, ze mnie prowadzi
nic na sile, pozwol DS wykonywac swoja prace :)
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2010-05-07, 10:07   

Pati napisał/a:
tak jak napisalam Adamie, wszystko ma swoj czas. Niedawno Bog odkryl przede mna tajemnice swojego Syna- jego natury!
ufam Bogu i wierze, ze mnie prowadzi
nic na sile, pozwol DS wykonywac swoja prace :)

ładnie to tak zdradzać cudze tajemnice?
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
Pati 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Wrz 2009
Posty: 1906
Wysłany: 2010-05-07, 10:13   

zart czy znowu cynizm?
i po co to? napisalam - jego natury
nie dla wszystkich widac jest ( i byla) ona ( natura) oczywista rzecza :)
a niech tam, potraktuje to jako zart, a nie zle zamiary:)))


powaznie zdradzilam? ;)
 
 
Nasher
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-07, 10:23   

Ja chętnie posłucham ;-)
 
 
Pati 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 29 Wrz 2009
Posty: 1906
Wysłany: 2010-05-07, 10:33   

to zapraszam tutaj :

http://biblia.webd.pl/for...er=asc&start=45
 
 
Adam7


Dołączył: 07 Paź 2007
Posty: 40
Wysłany: 2010-05-09, 14:12   

:arrow: Proroctwa otrzymane z Nieba przez Elisabeth Elijah Nikomia sa bardzo wazne!

Dires napisal
Słowo w proroctwach Elijah przemawia do mnie jak picie mydlin biblijnych pomieszanych z właściwą treścią zawartą w tej nietuzinkowej księdze.

Odp. Czy jestes pewny, ze dobrze sie wyraziles? Slowo Proroctw to jest Slowo wypowiedziane przez PANA BOGA JAHWEH, SYNA JAHUSZUA i DUCHA SWIETEGO, a ty mowisz w taki sposob? Robisz duzy blad. Uwazaj, bo kto obraza DUCHA SWIETEGO, temu nie bedzie wybaczone. A oto przyklad Slow Proroctwa otrzymanego przez Proroka Elisabeth Elijah Nikomia.

Urywek z Proroctwa 13
.......Wielu będzie słuchać i posłuchają tego Proroctwa. JA płaczę z powodu tych kościołów, które są przepełnione i ludzie stoją w kolejkach, aby się do nich dostać, a pomimo to nie ma w tych kościołach MEGO DUCHA ŚWIĘTEGO. Ci ludzie nazywają się MOIMI, ale MNIE nie znają. Oni są kościołem symulantów.
Powiedz im MOJE dziecko, powiedz im ode MNIE, ze JEZUS CHRYSTUS (JAHUSZUA HA MASZIJACH) szybko nadchodzi!
JA płacze z powodu mężów, którzy pozostawią ich bezbożne żony. JA płacze z powodu żon, które opuszczą ich bezbożnych mężów. JA płaczę gdyż oni próbowali, ale bezbożni współmałżonkowie nie chcieli słuchać.
Powiedz im MOJE dziecko! Powiedz im ode MNIE, gdyż JA tak szybko nadchodzę.
JA płaczę ze względu na tych, którzy myślą, że JA ich nienawidzę. Jednak JA zmarłem za ich grzechy i dla nich zmartwychwstałem.
Powiedz im, MOJE dziecko, powiedz im ode MNIE, gdyż JA tak szybko nadchodzę.
JA wiem, to będzie wyglądało tak, jakby mało słuchało i więcej zakryje swoje uszy, aniżeli usłucha, ale nic się nie zmieniło.
Czy oni nie czynili tego samego MNIE?
Czy nie patrzyli na MNIE ukrzyżowanego na Kalwarii?
Czy ci sami, którzy widzieli te cuda, które uczyniłem, nie krzyczeli: ‘Ukrzyżować go na drzewie!’?
Kiedy wszystko czego pragnąłem, to być błogosławieństwem dla nich i dla was, i JA umarłem za wszystkich, aby uwolnić was z uścisku szatana na całą wieczność.
A pomimo to, jak wiele ust ciągle przeklina, zapiera się, nie słucha, drwi i bluźni przeciwko MNIE? Wy będziecie jak głos wołającego na pustyni i MOJA córko, będzie ci się wydawało, że będziesz mogła usłyszeć swoje własne echo powracające do twoich własnych uszu. Ale to nie jest twoje echo, ale MOJE echo, które ten świat usłyszy, wychodzące z twoich własnych warg, które JA powołałem i namaściłem do wymawiania MOICH Słów, nie twoich słów.
Wielka jest ta cena. JA powołałem ciebie i innych i namaściłem do wypowiadania MOICH Słów – złożyliście wielką ofiarę. Ale wielkie będą wasze nagrody, gdyż nic, co oddaliście ze względu na MNIE nie będzie bez wynagrodzenia. Ani ból lub cierpienie, które przeżyliście nie będzie bez wynagrodzenia. Cokolwiek wycierpieliście ze względu na MOJE Imię, JA wynagrodzę wam nie tylko na tej Ziemi, ale również w wieczności w Niebie.
Powiedz im, MOJE dziecko, powiedz im ode MNIE, gdyż JA nadchodzę, och tak szybko.......


dires napisal
Jeszcze raz poproszę o oryginały ksiąg biblijnych, namiary gdzie one są a jednocześnie dokładam ten Dekalog w oryginale ręką Boga pisany. Jak pani Elisabeth będzie miała czas to niech poprosi o wskazanie tych tablic u samego Boga (ewentualnie niech poprosi Boga, by na przeciwko mojego okna ponownie je wyrył - Bóg wie gdzie). Zwyczajnie jestem niewiernym Tomaszem. Nie zobaczę nie uwierzę.
Pozdrawiam.


Odp. Jesli naprawde pragniesz, to je znajdziesz. Nie jest to proste. Ja prosze PANA BOGA aby ci pomogl.

Dires pisze
Proroctwo nie potrzebuje kulawego komentarza. Nostradamus też tworzył takie dziwolągi słowne a potem inni komentowali i dopasowywali do tego co się wydarzy lub wydarzyło. Mam nadzieję, że ten Bóg, z którym rozmawia Elijah zacznie gadać po ludzku. Wszak zna wszystkie języki świata.

Odp. To ty tak uwazasz, ale czy jest to zgodne z wola PANA BOGA, ktory prowadzi Elisabeth Elijah Nikomia? Gdzie jest twoj szacunek do PANA BOGA JAHWEH?

Dires napisal
A ja jestem pewny, że słowa są prawdziwe ale przesłanie proroctwa nie. I też nie lubie cynizmu pani Elijah.

Odp. Ja wiem, ze przeslanie Proroctwa jest prawdziwe. A jesli chodzi o cynizm, to wiecej widze go u ciebie, anizeli u Proroka. Zauwaz jak czesto w komentarzach Prorok Elisabeth mowi, ze wymawia to pod Namaszczeniem DUCHA SWIETEGO – RUACH HA KODESZ.

Chwala niech bedzie TOBIE BOZE OJCZE JAHWEH prosze w Imie JAHUSZUA!
_________________
Ew. Sw. Jana 3:16...Tak bowiem BOG umilowal swiat, ze Syna SWEGO Jednorodzonego dal, aby kazdy kto w Niego uwierzy, mial zycie wieczne.
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2010-05-09, 15:11   

nie widzę tu żadnego proroctwa, tylko wykład w jej stylu
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
Nasher
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-09, 20:51   

Adamie, to może przedstaw założenia swojej wiary? ;-)
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2010-05-09, 21:41   

Bóg Ojciec-Matka jest Duchem Świętym,dwiema Bożymi energiami,męską-Miłością i żeńską-Mądrością (jeśli dobrze pamiętam).
W Niebie zostaliśmy stworzeni jako istoty duchowe parami.Tam jest nasza ojczyzna(Fil.3,20).
Chrystus jako Pierworodny Syn Boży został urodzony w Niebie.Dla naszego zbawienia wcielił się w Jezusa,fizyczne ciało,syna Marii i Józefa.
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
Adam7


Dołączył: 07 Paź 2007
Posty: 40
Wysłany: 2010-05-10, 10:23   

:arrow: Proroctwa otrzymane przez Elisabeth Elijah Nikomia sa prawdziwe

Nasher powiedzial
Adamie, to może przedstaw założenia swojej wiary?

Odp. Drogi Nasher, moja wiara, czy twoja wiara nie sa wazne w tym temacie. Natomiast wazne jest rozpoznanie tego, co jest prawda. PAN BOG JAHWEH istnieje bez wzgledu na nasza wiare. A skoro istnieje i mowi do nas, to my, ludzie, musimy to uznac, a nie zaprzeczac tak, jak to robia komunisci, ateisci. Jesli Prorok jest prawdziwy, szczery, a Proroctwa nie sa cenzurowane, to ja przyjmuje te fakty i dziele sie z przyjaciolmi i sasiadami.

:arrow: Nalezenie do roznych organizacji nie jest przepustka do odrzucania Slowa BOZEGO.

:idea: Co wiecej, my Polacy bylismy oszukiwani tak dlugo przez rozne organizacje, rzady, wplywowych ludzi, kulty, falszywe proroctwa. Biblia byla zabroniona do czytania az do 19-tego wieku! Slowo BOZE otrzymane przez roznych prorokow bylo cenzurowane lub ukrywane. Dlatego ciesze sie bardzo, ze dotarlismy w koncu do prawdziwych Proroctw. One pomogly mi bardzo, bardzo, bardzo. Sa zgodne z Biblia i pomagaja zrozumienie Biblii.

Anowi napisala
nie widzę tu żadnego proroctwa, tylko wykład w jej stylu

Odp. Wspolczuje ci.
_________________
Ew. Sw. Jana 3:16...Tak bowiem BOG umilowal swiat, ze Syna SWEGO Jednorodzonego dal, aby kazdy kto w Niego uwierzy, mial zycie wieczne.
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2010-05-10, 14:27   

Cytat:
Wielu będzie słuchać i posłuchają tego Proroctwa. JA płaczę z powodu tych kościołów, które są przepełnione i ludzie stoją w kolejkach, aby się do nich dostać, a pomimo to nie ma w tych kościołach MEGO DUCHA ŚWIĘTEGO. Ci ludzie nazywają się MOIMI, ale MNIE nie znają. Oni są kościołem symulantów.

to niby jest proroctwo? - to jest fakt, który widać np w czasie pasterki, normalnie w kościele są pustki. Problem kolejek można rozwiązać przez większą ilość mszy w ciągu jednego dnia.
W kościele nie ma Ducha Świętego?Zapytaj się Yarpena czy symuluje?
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
Nasher
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-10, 14:54   

Cytat:
Bóg Ojciec-Matka jest Duchem Świętym,dwiema Bożymi energiami,męską-Miłością i żeńską-Mądrością (jeśli dobrze pamiętam).


To zupełnie jak w apokryfie Jana :-D

Cytat:
Jesli Prorok jest prawdziwy, szczery, a Proroctwa nie sa cenzurowane, to ja przyjmuje te fakty i dziele sie z przyjaciolmi i sasiadami.


Widzisz, tylko, że ja nie mam pewności, że te proroctwa są prawdziwe, dlatego podchodzę z dystansem do tego co mówi prorok.

Cytat:
Nalezenie do roznych organizacji nie jest przepustka do odrzucania Slowa BOZEGO.


Moim jedynym autorytetem jest Biblia i na Niej opieram swój światopogląd.

Pozatym prorok Elisabeth w swoich proroctwach według mnie zbyt często osądza innych, stosuje ataki personalne itp.

To jest jedyna rzecz, która mi się w tym proroku nie podoba. (niezgodnie z ''miłujcie nieprzyjaciół waszych'')
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 11