Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
wszystkie dogmaty o NMP
Autor Wiadomość
dires 
Od ucha do ucha.


Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 898
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-05-10, 15:42   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Masz rozumieć, że na tym forum istnieje zasada, że nie obrażamy innych osób i nie ranimy ich uczuć. Jeżeli nie potrafisz jej zaakceptować, to nie ma tu dla Ciebie miejsca.

Yarpen co Ty tak wyganiasz ludzi? Arti dobrze mówi, to jest forum biblijne a nie jakiejś jednego z wielu wyznania. Za łatwo obrażasz się. Ogranicz się do wyjaśniania zasad Twojej wiary a nie krzyczysz, jak ktoś kto jej nie zna, mówi zgodnie ze swoim zdaniem.
Yarpen Zirgin napisał/a:
Ciekawe... To jeszcze powiedz mi, któż wierzy, że Maria ma jakąś "boską moc", bo w Kościele katolickim takiej wiary NIE MA.

Yarpen przeciez wierzysz, że Maria została niepokalanie poczęta. W tradycji Krk, Maria została wyalienowana z ludzkiej rodziny. Nie dość, że urodziła się niepokalana, to jeszcze nie zaznała śmierci. a wszystko zostało oparte o widzenia, tradycję i święte przekonanie, że tak jest. Jednym słowem Maria nie była zwykłym człowiekiem.

"Moc Matki Bożej, potężniejszej niż armie [Litanie]. 90 lat temu przepowiedziała Ona pojawienie się błędów dotyczących owej fałszywej materialistycznej jedności, która niszczyć będzie wszystkie narody. Obiecała nam też zwycięstwo, tryumf Jej Niepokalanego Serca. Musimy się jednak o to modlić, musimy pragnąć tego tryumfu. Zachowujmy więc te intencje Najświętszej Maryi Panny w naszych sercach, a przede wszystkim pamiętajmy o nich w naszych codziennych modlitwach.

Niech Matka Boża chroni was i prowadzi. Módlcie się do Niepokalanej, której zwycięstwo będzie naszym zwycięstwem o ile tylko pozostaniemy wierni, byśmy mogli radować się nim na wieki wieków. Amen."

Ks. Jan Jenkins
http://www.rodzinakatolic...krolowej-polski
To jest stanowisko Krk? Czy jakiś uzurpator?
_________________
Dziwny przypadek :-)
 
 
 
Arti
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-10, 15:57   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Arti napisał/a:
zresztą za każdym razem kiedy Marię nazywasz matką boską, będę tak pisał ponieważ inaczej obrażałbym samego Boga gdyż Maria to Maria wg ciała matka Jazusa

Więc popełnisz błąd ortograficzny, a Twoje wyimaginowanie "obrażanie Boga" nie ma tu żadnego znaczenia.

Cytat:
a potem wypad z forum, ponieważ obrażasz każdego biblijnie wierzącego chrześcijanina, gdyż Maria nie posiada i nie posiadała żadnej boskiej mocy, poza Duchem Świętym którego Bóg udziela każdemu nowonarodzonemu i nie ma oraz nie miała żadnej nadzwyczajnej pozycji

Ciekawe... To jeszcze powiedz mi, któż wierzy, że Maria ma jakąś "boską moc", bo w Kościele katolickim takiej wiary NIE MA. :-)


ta jasne, to w takim razie wytłumacz dlaczego Marię w KrK łaczą z pewnymi funkcjami i nazywają mi.n.
najświętsza maryja panna, pośredniczka nasza, "matka" Uczniów Chrystusa, matka kapłanów, matka kościoła, matką miłosierdzia, królową nieba, pocieszycielką strapionych, uzdrowieniem chorych, gwiazdą zaranną, bramą niebieską, królową męczenników, matka Litości, pośredniczka wszelkich łask i matka miłosierdzia, matką wszystkich dzieci Bożych i to nie wszystkie

ktoś tu zamienił sobie Boga i JCH kimś innym
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2010-05-10, 17:24   

dires napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:
Masz rozumieć, że na tym forum istnieje zasada, że nie obrażamy innych osób i nie ranimy ich uczuć. Jeżeli nie potrafisz jej zaakceptować, to nie ma tu dla Ciebie miejsca.

Yarpen co Ty tak wyganiasz ludzi?

Nikogo nie wyganiam. Wskazuję jedynie na to, że ma do wyboru podporządkowanie się regułom panującym na forum, albo zostanie mu zablokowana możliwość pisania.

Cytat:
Arti dobrze mówi, to jest forum biblijne a nie jakiejś jednego z wielu wyznania. Za łatwo obrażasz się. Ogranicz się do wyjaśniania zasad Twojej wiary a nie krzyczysz, jak ktoś kto jej nie zna, mówi zgodnie ze swoim zdaniem.

LOL
Dires, nie filozuj. Arti doskonale sobie zdaje sprawę z zasad pisowni polskiej, a po mojej uwadze równie dobrze wie, że napisanie "maryjka" jest obraźliwe i rani uczucia katolików.
Jego wybór, czy będzie pisał jak należy, czy dostanie warny.
Cytat:

Yarpen Zirgin napisał/a:
Ciekawe... To jeszcze powiedz mi, któż wierzy, że Maria ma jakąś "boską moc", bo w Kościele katolickim takiej wiary NIE MA.

Yarpen przeciez wierzysz, że Maria została niepokalanie poczęta.

Niom. Wierzę.

Cytat:
W tradycji Krk, Maria została wyalienowana z ludzkiej rodziny.

Intrygująca, ale błędna teoria.
Cytat:
Nie dość, że urodziła się niepokalana, to jeszcze nie zaznała śmierci.

A to gdzie przeczytałeś? Bo w nauczaniu katolickim nie ma czegoś takiego...

Cytat:
a wszystko zostało oparte o widzenia, tradycję i święte przekonanie, że tak jest.

Ekhem... Proponuję, abyś troszeczkę doczytał, bo żaden z dogmatów maryjnych nie opiera się na widzeniach.

Cytat:
Jednym słowem Maria nie była zwykłym człowiekiem.

Wyszło Ci pięć słów, ale to i tak nie zmienia faktu, że Maria nie miała żadnych "mocy Bożych".

Cytat:
"Moc Matki Bożej, potężniejszej niż armie [Litanie]. 90 lat temu przepowiedziała Ona pojawienie się błędów dotyczących owej fałszywej materialistycznej jedności, która niszczyć będzie wszystkie narody. Obiecała nam też zwycięstwo, tryumf Jej Niepokalanego Serca. Musimy się jednak o to modlić, musimy pragnąć tego tryumfu. Zachowujmy więc te intencje Najświętszej Maryi Panny w naszych sercach, a przede wszystkim pamiętajmy o nich w naszych codziennych modlitwach.

Niech Matka Boża chroni was i prowadzi. Módlcie się do Niepokalanej, której zwycięstwo będzie naszym zwycięstwem o ile tylko pozostaniemy wierni, byśmy mogli radować się nim na wieki wieków. Amen."

Ks. Jan Jenkins
http://www.rodzinakatolic...krolowej-polski
To jest stanowisko Krk? Czy jakiś uzurpator?

Ten tekst jest autorstwa ks. Jana Jenkinsa i on za niego odpowiada.

[ Dodano: 2010-05-10, 17:26 ]
Arti napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:
Arti napisał/a:
zresztą za każdym razem kiedy Marię nazywasz matką boską, będę tak pisał ponieważ inaczej obrażałbym samego Boga gdyż Maria to Maria wg ciała matka Jazusa

Więc popełnisz błąd ortograficzny, a Twoje wyimaginowanie "obrażanie Boga" nie ma tu żadnego znaczenia.

Cytat:
a potem wypad z forum, ponieważ obrażasz każdego biblijnie wierzącego chrześcijanina, gdyż Maria nie posiada i nie posiadała żadnej boskiej mocy, poza Duchem Świętym którego Bóg udziela każdemu nowonarodzonemu i nie ma oraz nie miała żadnej nadzwyczajnej pozycji

Ciekawe... To jeszcze powiedz mi, któż wierzy, że Maria ma jakąś "boską moc", bo w Kościele katolickim takiej wiary NIE MA. :-)


ta jasne, to w takim razie wytłumacz dlaczego Marię w KrK łaczą z pewnymi funkcjami i nazywają mi.n. (...)

Ponieważ nią jest.

Cytat:
ktoś tu zamienił sobie Boga i JCH kimś innym

Nikt nikogo sobie nie zamienił, a Ty nie odpowiedziałeś na moje pytanie:
Powiedz mi, któż wierzy, że Maria ma jakąś "boską moc", bo w Kościele katolickim takiej wiary NIE MA?
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Arti
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-10, 18:04   

Yarpen Zirgin napisał/a:

Cytat:
ktoś tu zamienił sobie Boga i JCH kimś innym

Nikt nikogo sobie nie zamienił, a Ty nie odpowiedziałeś na moje pytanie:
Powiedz mi, któż wierzy, że Maria ma jakąś "boską moc", bo w Kościele katolickim takiej wiary NIE MA?


Yarpen ci wszyscy, którzy obdarowują tą postać ww. atrybutami, czy zwykły człowiek może być królem nieba, czy zwykły człowiek może być najświętszy, miłosierny i łaskawy tak jak Bóg?

(8) Miłosierny i łaskawy jest Pan, Cierpliwy i pełen dobroci.

(Ks. Psalmów 103:8, BW)

a którz jest naszym pocieszycielem?
(16) Ja prosić będę Ojca i da wam innego Pocieszyciela, aby był z wami na wieki - (17) Ducha prawdy, którego świat przyjąć nie może, bo go nie widzi i nie zna; wy go znacie, bo przebywa wśród was i w was będzie.

(Ew. Jana 14:16-17, BW)

(6) Ale że wam to powiedziałem, smutek napełnił serce wasze. (7) Lecz ja wam mówię prawdę: Lepiej dla was, żebym ja odszedł. Bo jeśli nie odejdę, Pocieszyciel do was nie przyjdzie, jeśli zaś odejdę, poślę go do was. (8) A On, gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu i o sprawiedliwości, i o sądzie;

(Ew. Jana 16:6-8, BW)

no i ta "matka" wszystkich dzieci Bożych
A Pan Jezus uczył nas jak się modlic mamy "Ojcze Nasz który jesteś w Niebie..."
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2010-05-10, 18:18   

Arti napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:

Cytat:
ktoś tu zamienił sobie Boga i JCH kimś innym

Nikt nikogo sobie nie zamienił, a Ty nie odpowiedziałeś na moje pytanie:
Powiedz mi, któż wierzy, że Maria ma jakąś "boską moc", bo w Kościele katolickim takiej wiary NIE MA?


Yarpen ci wszyscy, którzy obdarowują tą postać ww. atrybutami, czy zwykły człowiek może być królem nieba, czy zwykły człowiek może być najświętszy, miłosierny i łaskawy tak jak Bóg?

Prośba:
Uwzględnij w swoich zarzutach fakt, że nieco inaczej w KK postrzegamy świętość Boga i świętość człowieka, więc mówienie "najświętszy" czy "miłosierny" o człowieku nie jest równoznaczne z tym, co rozumiemy pod tymi słowami mówiąc je o Bogu.

Cytat:
a którz jest naszym pocieszycielem?
Ew. Jana 14:16-17
Ew. Jana 16:6-8

Widzisz gdzieś w tych fragmentach słowo "jedynym"?
Ja nie widzę, więc nie ma dla mnie powodu, aby ograniczać pocieszanie tylko dla Ducha Świętego.


Cytat:
no i ta "matka" wszystkich dzieci Bożych

Maria jest matką Chrystusa, a ponieważ chrześcijanie stanowią Jego ciało (mistyczne), więc ona jest również i naszą matką.

Cytat:
A Pan Jezus uczył nas jak się modlic mamy "Ojcze Nasz który jesteś w Niebie..."

I? Co z tego ma wynikać?
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2010-05-10, 19:02   

Arti napisał/a:
czyli mam rozumieć że na tym forum nie ma znaczenia Boże Słowo tylko doktryna KrK? w takim razie to nie jest forum biblijne tylko KrK!

no niestety ale masz racje, od kiedy YZ jest modem to to forum powinno nosic nazwe "forum katolickie" a nie biblijne, dlatego udzielam sie na nim sporadycznie
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
Arti
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-10, 19:04   

Yarpen Zirgin napisał/a:

Uwzględnij w swoich zarzutach fakt, że nieco inaczej w KK postrzegamy świętość Boga i świętość człowieka, więc mówienie "najświętszy" czy "miłosierny" o człowieku nie jest równoznaczne z tym, co rozumiemy pod tymi słowami mówiąc je o Bogu.


czyli jak?

Cytat:
a którz jest naszym pocieszycielem?
Ew. Jana 14:16-17
Ew. Jana 16:6-8

Cytat:
Widzisz gdzieś w tych fragmentach słowo "jedynym"?
Ja nie widzę, więc nie ma dla mnie powodu, aby ograniczać pocieszanie tylko dla Ducha Świętego.


Skoro pocieszyciel został określony to po co szukać następnego i to nie będącego Bogiem?
jeżeli mam coś dokonałego to po co decydowac się na zamiennik który zresztą nie moze pomóc?

Cytat:
no i ta "matka" wszystkich dzieci Bożych

Cytat:
Maria jest matką Chrystusa, a ponieważ chrześcijanie stanowią Jego ciało (mistyczne), więc ona jest również i naszą matką.


rozumiem że skoro Bóg Jedyny jest Ojcem JCH tym samym jest naszym, ale co do tego ma Maria w 100% człowiek, która była zresztą grzesznicą jak każdy człowiek
podasz jakieś umocowania biblijne na popracie poglądu KrK?


Cytat:
A Pan Jezus uczył nas jak się modlic mamy "Ojcze Nasz który jesteś w Niebie..."

Cytat:
I? Co z tego ma wynikać?


w tym związku nie ma miejsca dla kobiety
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2010-05-10, 19:19   

Arti napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:

Uwzględnij w swoich zarzutach fakt, że nieco inaczej w KK postrzegamy świętość Boga i świętość człowieka, więc mówienie "najświętszy" czy "miłosierny" o człowieku nie jest równoznaczne z tym, co rozumiemy pod tymi słowami mówiąc je o Bogu.


czyli jak?

Czyli w zakresie dostępnym dla człowieka.

Cytat:
Cytat:
Widzisz gdzieś w tych fragmentach słowo "jedynym"?
Ja nie widzę, więc nie ma dla mnie powodu, aby ograniczać pocieszanie tylko dla Ducha Świętego.


Skoro pocieszyciel został określony to po co szukać następnego i to nie będącego Bogiem?
jeżeli mam coś dokonałego to po co decydowac się na zamiennik który zresztą nie moze pomóc?

Ponieważ to, że jest jeden, nie oznacza, że nie może być więcej.

Cytat:
Cytat:
no i ta "matka" wszystkich dzieci Bożych

Maria jest matką Chrystusa, a ponieważ chrześcijanie stanowią Jego ciało (mistyczne), więc ona jest również i naszą matką.
Cytat:


rozumiem że skoro Bóg Jedyny jest Ojcem JCH tym samym jest naszym, ale co do tego ma Maria w 100% człowiek, która była zresztą grzesznicą jak każdy człowiek

Mam rozumieć, że według Ciebie Maria nie była matką Chrystusa?

Cytat:
podasz jakieś umocowania biblijne na popracie poglądu KrK?

Nie wiedziałem, że potrzebujesz fragmentów Pisma Św. potwierdzających to, że Maria jest matką Chrystusa, a Kościół stanowi Jego Ciało...
Cytat:

Cytat:
A Pan Jezus uczył nas jak się modlic mamy "Ojcze Nasz który jesteś w Niebie..."

I? Co z tego ma wynikać?


w tym związku nie ma miejsca dla kobiety

Intrygujące. A widziałeś gdzieś w Biblii zakaz proszenia innych osób o pomoc?
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Arti
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-10, 19:24   

Hardi napisał/a:
Arti napisał/a:
czyli mam rozumieć że na tym forum nie ma znaczenia Boże Słowo tylko doktryna KrK? w takim razie to nie jest forum biblijne tylko KrK!

no niestety ale masz racje, od kiedy YZ jest modem to to forum powinno nosic nazwe "forum katolickie" a nie biblijne


jestem w dziele katolicy więc może temu taka riposta z strony YZ? :)

[ Dodano: 2010-05-10, 19:48 ]
Yarpen Zirgin napisał/a:
Arti napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:

Uwzględnij w swoich zarzutach fakt, że nieco inaczej w KK postrzegamy świętość Boga i świętość człowieka, więc mówienie "najświętszy" czy "miłosierny" o człowieku nie jest równoznaczne z tym, co rozumiemy pod tymi słowami mówiąc je o Bogu.


czyli jak?

Czyli w zakresie dostępnym dla człowieka.


tzn bo dalej nie rozumiem?
Yarpen jeżeli mówisz o kimś kto wg Ciebie jest w niebie - Najświętszy to kto oprócz Boga może taki tytuł nosić?

Yarpen Zirgin napisał/a:
widzisz gdzieś w tych fragmentach słowo "jedynym"?
Ja nie widzę, więc nie ma dla mnie powodu, aby ograniczać pocieszanie tylko dla Ducha Świętego.


czy sugerujesz że Maria ma tą samą moc co DŚ?

Arti napisał/a:
Skoro pocieszyciel został określony to po co szukać następnego i to nie będącego Bogiem?
jeżeli mam coś dokonałego to po co decydowac się na zamiennik który zresztą nie moze pomóc?

Cytat:
Ponieważ to, że jest jeden, nie oznacza, że nie może być więcej.


w taki sposób dojdziemy do tego że "chrystusów" też może być więcej


Cytat:
Mam rozumieć, że według Ciebie Maria nie była matką Chrystusa?


była ale wg ciała i tyle nic więcej w dodatku była grzeszna jak każdy człowiek

Cytat:

Nie wiedziałem, że potrzebujesz fragmentów Pisma Św. potwierdzających to, że Maria jest matką Chrystusa, a Kościół stanowi Jego Ciało...


hehe cwane, ale doskonale wiesz że nie o to pytałem i nie taka mam wątpliwość
wyjasnij mi proszę na podstawie biblii że matka Jezusa jest moją matką i tym samy matką każdego dziecka Bożego

Cytat:

Intrygujące. A widziałeś gdzieś w Biblii zakaz proszenia innych osób o pomoc?


jest dużo fragmentów o tym że mamy sobie pomagać prosić wstawiać ale wsród żyjących natomiast co może umarły? chyba że mu się przypisuje boską moc
 
 
Eutychus 
Rzymian 14:4


Wyznanie: Zrzeszenie Wolnych Badaczy Pisma Świętego
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 1925
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2010-05-10, 22:09   

Arti, zanim sam do tego dojdziesz, radzę Ci, jako starszy stażem na tym forum: szkoda grochu - tej ściany nawet nie zarysujesz :crazy:
 
 
dires 
Od ucha do ucha.


Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 898
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-05-10, 22:41   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Nikogo nie wyganiam. Wskazuję jedynie na to, że ma do wyboru podporządkowanie się regułom panującym na forum, albo zostanie mu zablokowana możliwość pisania.

Zgadzam sie po części z Tobą. Arti z "maryjkami" przegina i obraża choćby Ciebie. Ale to nie znaczy, że musisz kopać każdego pasa który na Ciebie szczeka (sorry Arti). Za grosz w Tobie wyrozumiałości, a jak czytam twoje posty odczuwam dyskomfort, bo zamiast mówić jak jest w/g Ciebie zaczynasz od obrażania tak jak Ciebie obrażają zamiast od wykładni. To wielki błąd.
Yarpen Zirgin napisał/a:
Intrygująca, ale błędna teoria.

Nie intrygująca tylko w 100% pewna. Doczytaj trochę w Tradycji swojej wiary. Nikogo z ludzi na Ziemi nie wywyższył Bóg jak Marię w/g Twojego wyznania. Jedyny i niepowtarzalny przypadek historyczny człowieka w osobie Marii matki Twojego Boga.
Yarpen Zirgin napisał/a:
A to gdzie przeczytałeś? Bo w nauczaniu katolickim nie ma czegoś takiego...

Mam wątpliwości co do Twojej wiedzy katolickiej. Ale w sumie wszystko w Katolicyzmie jest tajemnicą to pewnie też. A wiara katolicka ruchoma jest, bo wszystko opiera sie na dogmacie lub tradycji. Podaj Yarpenie przyczyny i dowody tego co uczy Krk o Marii. Postaraj się znaleźć przyczyny wiary w NMP i jedyną osobę na świecie oprócz Boga bez grzechu pierworodnego. Nie zdawkowe bo tak jest i nie wiem dlaczego, tylko o precyzyjną wykładnię wiary w niepokalane poczęcie Marii.
_________________
Dziwny przypadek :-)
 
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2010-05-10, 22:49   

dires napisał/a:
Za grosz w Tobie wyrozumiałości, a jak czytam twoje posty odczuwam dyskomfort, bo zamiast mówić jak jest w/g Ciebie zaczynasz od obrażania tak jak Ciebie obrażają zamiast od wykładni.

Gdybym nie był wyrozumiały, to Arti miałby już pierwsze ostrzeżenie na koncie.

dires napisał/a:
Nie intrygująca tylko w 100% pewna.

Błędna.

dires napisał/a:
Doczytaj trochę w Tradycji swojej wiary. Nikogo z ludzi na Ziemi nie wywyższył Bóg jak Marię w/g Twojego wyznania. Jedyny i niepowtarzalny przypadek historyczny człowieka w osobie Marii matki Twojego Boga.

Owszem, jedyny taki przypadek. Ale to nie oznacza, że od razu przestaje być człowiekiem.

dires napisał/a:
Mam wątpliwości co do Twojej wiedzy katolickiej.

Może dlatego, że chyba opierasz się na powszechnym i błędnym przekonaniu, że dogmat o Wniebowzięciu mówi, iż Maria nie umarła.
Niczego takiego w tym dogmacie nie ma.

dires napisał/a:
A wiara katolicka ruchoma jest, bo wszystko opiera sie na dogmacie lub tradycji.

Akurat to co w dogmacie, to cofnięte być nie może, więc w tej materii jest stała.

dires napisał/a:
Podaj Yarpenie przyczyny i dowody tego co uczy Krk o Marii.

Zdefiniuj "dowód", bo patrząc na Twoje podejście, to byle co Cię nie zadowoli.

dires napisał/a:
Postaraj się znaleźć przyczyny wiary w NMP i jedyną osobę na świecie oprócz Boga bez grzechu pierworodnego. Nie zdawkowe bo tak jest i nie wiem dlaczego, tylko o precyzyjną wykładnię wiary w niepokalane poczęcie Marii.

Znajdziesz wszystko w konstytucji apostolskiej INEFFABILIS DEUS.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Arti
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-10, 22:56   

Eutychus napisał/a:
Arti, zanim sam do tego dojdziesz, radzę Ci, jako starszy stażem na tym forum: szkoda grochu - tej ściany nawet nie zarysujesz :crazy:


hehe tak źle to chyba nie jest, zresztą nie mam zamiaru rysować żadnej ściany a jedynie w wolnej chwili coś tam od czasu do czasu napisać
 
 
Eutychus 
Rzymian 14:4


Wyznanie: Zrzeszenie Wolnych Badaczy Pisma Świętego
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 1925
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2010-05-10, 23:06   

Arti napisał/a:
Eutychus napisał/a:
Arti, zanim sam do tego dojdziesz, radzę Ci, jako starszy stażem na tym forum: szkoda grochu - tej ściany nawet nie zarysujesz :crazy:


hehe tak źle to chyba nie jest, zresztą nie mam zamiaru rysować żadnej ściany a jedynie w wolnej chwili coś tam od czasu do czasu napisać

Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej. :-/
Ale wybierz profil YZ, prześledź wszystkie dyskusje z jego udziałem. wnioski same Ci się narzucą. :roll:

Cytat:
"Nigdy nie kłóć się z głupcem - ludzie mogą nie dostrzec między wami różnicy"

To ze stopki YZ.
Ciekawe do kogo on to adresuje? :crazy:
 
 
dires 
Od ucha do ucha.


Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 898
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-05-10, 23:51   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Owszem, jedyny taki przypadek. Ale to nie oznacza, że od razu przestaje być człowiekiem.

Czyli za cholerę nie znasz tradycji Kościoła. Zanim coś napiszesz przedyskutuj z księdzem lub pismami katolickimi. Herezję siejesz. Masz nastawienie prokatolickie i w/g swojego widzimisię bronisz tego. Naprawdę warto sięgnąć po przyczynę wierzenia w Marię. A pewnie masz nieograniczony dostęp do tej wiedzy. Na razie widzę tylko nastawienie a treści ni hu hu.
Yarpen Zirgin napisał/a:
Owszem, jedyny taki przypadek. Ale to nie oznacza, że od razu przestaje być człowiekiem.

Bez komentarza. Doucz się.
Yarpen Zirgin napisał/a:
Akurat to co w dogmacie, to cofnięte być nie może, więc w tej materii jest stała.

Dogmaty są ruchome, bo powstają nowe tak jak u śJ nowe światło. Dzieje się to na tyle wolno, że pokolenia ludzi nie widzą zmian.

[ Dodano: 2010-05-10, 23:53 ]
Eutychus napisał/a:
Ciekawe do kogo on to adresuje?

Ciekawe? Raczej nie. Kierunek stopki do niekatolików. Gadałem coś kiedyś do odwoływania się do głupoty. Każdy głupi może odwołać się do głupoty :mrgreen: .

[ Dodano: 2010-05-11, 00:06 ]
Yarpen Zirgin napisał/a:
dires napisał/a:
Nie intrygująca tylko w 100% pewna.


Błędna.

BO?Argumenty ważne. "Bo tak", nie satysfakcjonuje żadnego myślącego człowieka. Oczekuję nie zaprzeczania tego co mówię. Oczekuje wykładni katolickiej. Bo jak na razie ja więcej mówię o katolicyzmie niż Ty. A wiem co mówię, bo czytam Egzegetów katolickich.
_________________
Dziwny przypadek :-)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 10