Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
eschatologia adwnetyzmu
Autor Wiadomość
makabi 

Wiek: 47
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 843
Skąd: polska
Wysłany: 2010-05-25, 17:01   eschatologia adwnetyzmu

Mam pytanie -skad wzieli sie ludzie zbuntowani przez szatana pod koniec Millenium, skoro Ziemia bedzie pusta?
Cytat:
7 A gdy się skończą tysiąc lat, będzie rozwiązan szatan z ciemnice swojej i wynidzie, i będzie zwodził narody, które są na czterech węgłach ziemie, Goga i Magoga, i zbierze je na walkę, których liczba jest jako piasek morski.
8 I wstąpili na szerokość ziemie i obtoczyli obóz Świętych i miasto umiłowane.


[ Dodano: 2010-05-25, 20:24 ]
pytam, bo widze pewna niekonsekwencje w tej eschatologii. Jeden z pastorow KADS nauczal, ze to ludzie zmartwychwstali. Poprowadzeni sa oni przeciw Nowemu Jeruzalem, ktore zstapilo na ziemie.Tam dochodzi do ich zaglady.
Czytamy jednak. ze zmartwychwstali staja przed sadem i dopiero wtedy sa wrzuceni do jeziora ognia
Ponadto Nowe Jeruzalem zstepuje z nieba dopiero po tym fakcie.
 
 
arnon
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-26, 07:36   Re: eschatologia adwnetyzmu

makabi napisał/a:
Mam pytanie -skad wzieli sie ludzie zbuntowani przez szatana pod koniec Millenium, skoro Ziemia bedzie pusta?

Ziemia była, jest i będzie zamieszkała na zawsze. Po to została stworzona.
 
 
makabi 

Wiek: 47
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 843
Skąd: polska
Wysłany: 2010-05-26, 08:03   

to było raczej pytanie do adwentystów, którzy wierza, że ziemia będzie otchłanią a na niej będzie przez 1000 lat związany szatan.
 
 
sio 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 31 Mar 2010
Posty: 583
Skąd: Podhale
Wysłany: 2010-05-26, 08:10   

makabi napisał/a:
pytam, bo widze pewna niekonsekwencje w tej eschatologii. Jeden z pastorow KADS nauczal, ze to ludzie zmartwychwstali. Poprowadzeni sa oni przeciw Nowemu Jeruzalem, ktore zstapilo na ziemie.Tam dochodzi do ich zaglady.
Czytamy jednak. ze zmartwychwstali staja przed sadem i dopiero wtedy sa wrzuceni do jeziora ognia
Ponadto Nowe Jeruzalem zstepuje z nieba dopiero po tym fakcie.


...w KADS kolejność jest taka:

-Jezus,święci i miasto zstępują
-wzbudzenie niezbożnych
-szatan rozwiązany/gromadzi nie zbawionych na atak na święte miasto
-egzekucyjna faza sądu/zniszczenie szatana, grzeszników i efektów grzechu
-ziemia odnowiona na wieczny dom dla zbawionych

makabi napisał/a:
skad wzieli sie ludzie zbuntowani przez szatana pod koniec Millenium, skoro Ziemia bedzie pusta?


Ap 20.5,,A nie ożyli inni ze zmarłych, aż tysiąc lat dobiegło końca...,,
Ap 20.9,,Wyszli oni na powierzchnię ziemi i otoczyli obóz świętych i miasto umiłowane; a zstąpił ogień od Boga z nieba i pochłonął ich...,,

[ Dodano: 2010-05-26, 09:19 ]
makabi napisał/a:
to było raczej pytanie do adwentystów, którzy wierza, że ziemia będzie otchłanią a na niej będzie przez 1000 lat związany szatan.


...nie jestem adwentystą ale wierze w to co mówi Słowo Boże :->

Ap 20.2-3,,I pochwycił Smoka, Węża starodawnego, którym jest diabeł i szatan, i związał go na tysiąc lat.I wtrącił go do Czeluści, i zamknął, i pieczęć nad nim położył, by już nie zwodził narodów, aż tysiąc lat się dopełni. A potem ma być na krótki czas uwolniony...,,

...widzę tu też i przemawia do mnie wypełnienie symboliki z Dnia Pojednania, wypędzenie ,,kozła,, Azazela na pustynie.
_________________
www.fotoszlak.pl
 
 
makabi 

Wiek: 47
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 843
Skąd: polska
Wysłany: 2010-05-26, 09:11   

sio

Cytat:
..w KADS kolejność jest taka:

-Jezus,święci i miasto zstępują
-wzbudzenie niezbożnych
-szatan rozwiązany/gromadzi nie zbawionych na atak na święte miasto
-egzekucyjna faza sądu/zniszczenie szatana, grzeszników i efektów grzechu
-ziemia odnowiona na wieczny dom dla zbawionych


wiem, ze w KADS jest taka kolejnosc.Ja wszakze widze pewna niekonsekwencje chronologiczna.

-szatan rozwiazany
-zwodzi narody (skad one jesli Ziemia pusta?)
-otoczenie obozu swietych i miasta umilowanego
-pochloniecie wrogow nacierajacych na miasto
-wrzucenie szatana do jeziora ognia, gdzie juz sa (a nie anihilowali) zwierze i prorok.Meczenie ich dniem i noca na wieki
-faza sadu-tron przed ktorym pierzchla Ziemia i niebo
-zmartwychwstanie umarlych i osad na podstawie Ksiegi Zycia
- i teraz dopiero nowe niebo i ziemia
-i teraz dopiero miasto Nowe Jeruzalem.

Zreszta sam przeczytaj w Biblii. Mnie sie to nie zgadza z kolejnoscia u adwenstystow

Cytat:
Ap 20.5,,A nie ożyli inni ze zmarłych, aż tysiąc lat dobiegło końca...,,
Ap 20.9,,Wyszli oni na powierzchnię ziemi i otoczyli obóz świętych i miasto umiłowane; a zstąpił ogień od Boga z nieba i pochłonął ich...,,


moim zdaniem i nie tlko (Ireneusz z Lyonu, Papiasz) istnieje jeszcze kategoria ludzi, ktorzy weszli do Millenium w nieprzemienionych cialach oraz ci, ktorzy byli wskrzeszenie i przemienieni . Wierze, ze bedzie tam hierarchicznosc. Ludzie nieprzemienieni beda mogli miec dzieci, stad owe narody zwodzone przez szatana (ktory ma poddac ich probie, bo nie mogli byc kuszeni do tej pory).
Centrum tego Krolestwa bedzie Jerozolima, ktora ustapi miejsca Nowej Jerozolimie.
Jesli sadzisz, ze to bajania to siegnij do dziel pierwszych millenarystow.Koncepcja adwentystyczna, moze ciekawa, ale powstala na skutek objawien Ellen Gould White i to 1900 lat pozniej.

Cytat:
..nie jestem adwentystą ale wierze w to co mówi Słowo Boże

Ap 20.2-3,,I pochwycił Smoka, Węża starodawnego, którym jest diabeł i szatan, i związał go na tysiąc lat.I wtrącił go do Czeluści, i zamknął, i pieczęć nad nim położył, by już nie zwodził narodów, aż tysiąc lat się dopełni. A potem ma być na krótki czas uwolniony...,,


po pierwsze .
E.White miala objawienie, co do tej sprawy - uwiezienia szatana na pustej Ziemi-otchłani
po drugie
trzeba bylo jakos dopasowac Biblie do jej twierdzen. Caly NT mowi o otchlani-abyssos, jako miejscu przebywania demonow,bestii badz zmarlych. sa to wiec zaswiaty a nie Ziemia
Teolodzy adwentyzmu uchwycili sie wiec LXX, i znalezli, ze w greckim ST Ziemia przed stworzeniem byla nazwana "abyssos"
"a Ziemia byla nieksztaltowna i prozna", ajk chyba jest w Biblii Gadnskiej.
Uchwycili sie wiec tego, mimo, ze caly NT uzywa abyssos w innym kontekscie.
Nastepna kwestia, ze ST uzywa okreslenia "Ziemia byla otchlania", "Ziemia byla prozna" itp, natomiast Obj 20 nic takiego nie mowi. Jest napisane wprost, ze zostal wrzucony do otchlani.
a co szatana na ziemi nie bylo, ze musial jeszcze zostac na nia wrzucony?

Cytat:
...widzę tu też i przemawia do mnie wypełnienie symboliki z Dnia Pojednania, wypędzenie ,,kozła,, Azazela na pustynie.


ja tu widze bardziej probe demonow

Łk 8:28-31
28. Gdy ujrzał Jezusa, z krzykiem upadł przed Nim i zawołał: Czego chcesz ode mnie, Jezusie, Synu Boga Najwyższego? Błagam Cię, nie dręcz mnie!
29. Rozkazywał bowiem duchowi nieczystemu, by wyszedł z tego człowieka. Bo już wiele razy porywał go, a choć wiązano go łańcuchami i trzymano w pętach, on rwał więzy, a zły duch pędził go na miejsca pustynne.
30. A Jezus zapytał go: Jak ci na imię? On odpowiedział: Legion, bo wiele złych duchów weszło w niego.
31. Te prosiły Jezusa, żeby im nie kazał odejść do Czeluści.

Ostatnie stwierdzenie tez jest niezrozumiale w konfrontacji z teologia adwentystow.W kazdym razie i tu i w Obj 20 pada to samo okreslenie "abyssos"
Pozdrawiam
 
 
adzient 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 1979
Skąd: Elblag
Wysłany: 2010-06-06, 09:23   

makabi napisał/a:
Mam pytanie -skad wzieli sie ludzie zbuntowani przez szatana pod koniec Millenium, skoro Ziemia bedzie pusta?

makabi napisał/a:
to było raczej pytanie do adwentystów, którzy wierza, że ziemia będzie otchłanią a na niej będzie przez 1000 lat związany szatan.



"Inni umarli nie ożyli, aż się dopełniło tysiąc lat . To jest pierwsze zmartwychwstanie."Ap 20,5
Inni zmartwychwstali po 1000 latach
Zostali zmartwychwzbudzeni w II zmartwychwstaniu.

Dlatego o zmartwychwstałych w pierwszym powiedziano :
" Błogosławiony i święty ten, który ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu; nad nimi druga śmierć nie ma mocy"w.6

Śmierć ma moc nad zmartwychwstałymi w drugim zmartwychwstaniu dlatego oni zmartwychwstaną po to aby odebrać zapłatę za swoje nieprawości.
Ich (przeciwników Bożych) symbolizuje Gog i Magog.
_________________
"Siedmiu Adwentystów któregoś tam dnia "
 
 
makabi 

Wiek: 47
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 843
Skąd: polska
Wysłany: 2010-06-07, 22:51   

Adzient

Cytat:
makabi napisał/a:
Mam pytanie -skad wzieli sie ludzie zbuntowani przez szatana pod koniec Millenium, skoro Ziemia bedzie pusta?

makabi napisał/a:
to było raczej pytanie do adwentystów, którzy wierza, że ziemia będzie otchłanią a na niej będzie przez 1000 lat związany szatan.



"Inni umarli nie ożyli, aż się dopełniło tysiąc lat . To jest pierwsze zmartwychwstanie."Ap 20,5


I tym uzsaadnisz, ze Ziemia ma byc pusta w Millenium? Jedno nie wynika z drugiego.Nie mieszaj do tego zmartwychwstania.

Adzient

Cytat:
Inni zmartwychwstali po 1000 latach
Zostali zmartwychwzbudzeni w II zmartwychwstaniu.


scislej po zniszczeniu szatana i narodow Goga i Magoga.
Zmartwychwstanie na Sad

Cytat:
12 ​I widziałem umarłych, wielkich i małych, stojących przed tronem; i księgi zostały otwarte; również inna księga, księga żywota została otwarta; i osądzeni zostali umarli na podstawie tego, co zgodnie z ich uczynkami było napisane w księgach.
13 ​I wydało morze umarłych, którzy w nim się znajdowali, również śmierć i piekło wydały umarłych, którzy w nich się znajdowali, i byli osądzeni, każdy według uczynków swoich.
14 ​I śmierć, i piekło zostały wrzucone do jeziora ognistego; owo jezioro ogniste, to druga śmierć.
15 ​I jeżeli ktoś nie był zapisany w księdze żywota, został wrzucony do jeziora ognistego.


Adzient

Cytat:
Ich (przeciwników Bożych) symbolizuje Gog i Magog.


to doktryna wyssana nie z Biblii, ale z ksiag Ellen White
Doktryna pustej Ziemi jest tak samo prawdziwa jak Objawienia Fatimskie. Powiesc na motywach biblijnych :-D
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2010-06-07, 23:11   

12 ​I widziałem umarłych, wielkich i małych, stojących przed tronem; i księgi zostały otwarte; również inna księga, księga żywota została otwarta; i osądzeni zostali umarli na podstawie tego, co zgodnie z ich uczynkami było napisane w księgach.

akta wrzucone do paleniska...w proch się obróciły

po co lepić nowy garnek, skoro i tak ma wylądować w śmietniku?
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
makabi 

Wiek: 47
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 843
Skąd: polska
Wysłany: 2010-06-08, 09:32   

Cytat:
akta wrzucone do paleniska...w proch się obróciły



Anowi, gdzie tak pisze?

Cytat:
po co lepić nowy garnek, skoro i tak ma wylądować w śmietniku?


"​O człowiecze! Kimże ty jesteś, że wdajesz się w spór z Bogiem? Czy powie twór do twórcy: Czemuś mnie takim uczynił?
21 ​Albo czy garncarz nie ma władzy nad gliną, żeby z tej samej bryły ulepić jedno naczynie kosztowne, a drugie pospolite?
22 ​A cóż, jeśli Bóg, chcąc okazać gniew i objawić moc swoją, znosił w wielkiej cierpliwości naczynia gniewu przeznaczone na zagładę,
23 ​A uczynił tak, aby objawić bogactwo chwały swojej nad naczyniami zmiłowania, które uprzednio przygotował ku chwale,
24 ​Takimi naczyniami jesteśmy i my, których powołał, nie tylko z Żydów, ale i z pogan,"
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2010-06-08, 20:06   

Ap 20:12-15 Br „I zobaczyłem umarłych, wielkich i małych, którzy stali przed tronem. Otwarto księgi. Potem otwarto inną księgę, księgę życia. I zostali osądzeni umarli według ich uczynków, które są zapisane w księgach.(13) Również morze wyrzuciło zmarłych, którzy w nim byli. Wydały także umarłych, którzy w nich byli, śmierć i otchłań i każdy został osądzony według własnych czynów.(14) Śmierć i otchłań zaś wrzucono do jeziora pełnego ognia. Śmierć druga - to właśnie jezioro ognia.(15) I każdy, kto nie jest zapisany w księdze życia, został wrzucony do ognistego jeziora.”

jeśli jest księga życia to jest i księga śmierci - i to ona została wrzucona do ognia

Ap 21:5 BT „I rzekł Zasiadający na tronie: Oto czynię wszystko nowe. I mówi: Napisz: Słowa te wiarygodne są i prawdziwe.”

nie tworzy się rzeczy (człowieka) nowej aby ją za chwilę spalić
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
adzient 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 1979
Skąd: Elblag
Wysłany: 2010-06-09, 15:59   

makabi napisał/a:

makabi napisał/a:
Mam pytanie -skad wzieli sie ludzie zbuntowani przez szatana pod koniec Millenium, skoro Ziemia bedzie pusta?

Podawałem teksty mówiące o tym ,ze gdy przyjdzie Pan :
-zabierze zbawionych ze sobą
-ukarze niewierzących.
Podać teksty ponownie?

Gdzie jest napisane ,że ziemia po 1000 leciu BĘDZIE ZALUDNIONA?

Cały czas negujesz to ,co piszę.Podaj jakiś tekst mówiący ,ze w 1000leciu będą żyli jacyś ludzie na ziemi?

Skoro Jezus zabierze wszystkich wierzących ,a ukarze niewierzących JASNE JEST ,ŻE ZIEMIA BĘDZIE PUSTA.
Czy to Ci nie wystarcza?

makabi napisał/a:
Jedno nie wynika z drugiego.Nie mieszaj do tego zmartwychwstania.

Przecież omawiany tekst mówi o zmartwychwstaniu.Wiec nie ja mieszam ale Justynian.
"A wielu z tych, którzy śpią w prochu ziemi, obudzą się, jedni do żywota wiecznego, a drudzy na hańbę i wieczne potępienie."Dan 12,2
Ten tekst wyraźnie mówi o celu zmartwychwstania niepobożnych.

Właśnie drugie zmartwychwstanie będzie zmartwychwstaniem na hańbę i potępienie.
makabi napisał/a:
Cytat:
Inni zmartwychwstali po 1000 latach
Zostali zmartwychwzbudzeni w II zmartwychwstaniu.


scislej po zniszczeniu szatana i narodow Goga i Magoga.
Zmartwychwstanie na Sad

Niestety.

Najpierw zmartwychwstali ,a potem oblegli miasto.Odwrotnie byłoby bez sensu.
Rozdział koncentruje sięna zmartwychwstałych w drugim zmartwychwstaniu.
Innych ludzi na ziemi nie będzie.Przynajmniej Pismo nic o tym nie wspomina.

Podałem Ci tekst z Iz 14 ,który mówił o wzbudzaniu królów dla szatana .Co o tym sądzisz?
Tekst ten przedstawia kolejność :
"Kraina umarłych zadrżała w dole przez ciebie, by wyjść na twoje spotkanie, gdy przyjdziesz, dla ciebie budzi duchy wszystkich zmarłych władców ziemi, wszystkim królom narodów każe wstać z ich tronów, (10) ci zaś wszyscy razem odzywają się i mówią do ciebie: Także ty zasłabłeś jak my, z nami się zrównałeś!" Iz 14

Jak widzisz Iz 14 m mówi o II-im zmartwychwstaniu ,które obserwował szatan.
Zmartwychwstali tam ujrzeli szatana i zdziwili się jego "mikrością" .
Tu Izajasz mówi "dla ciebie (szatana) budzi duchy wszystkich zmarłych"
Więc II-gie zmartwychwstanie jest zmartwychwstaniem niepobożnych dla szatana aby mogli oblec miasto i dać ostateczny dowód na unicestwienie.


Podobny ton przedstawia Ez 28:
" Zrzuciłem cię na ziemię (...) Dlatego wywiodłem z ciebie ogień i ten cię strawił; obróciłem cię w popiół na ziemi na oczach wszystkich, którzy cię widzieli. (19) Wszyscy, którzy cię znali pośród ludów, zdumiewali się nad tobą; stałeś się odstraszającym przykładem, przepadłeś na wieki."

Tu szatan zginął na oczach WSZYSTKICH ,KTÓRZY GO ZNALI.
Przez to rozumie się tych ,którzy za nim szli.Tych on znał i Ci wykonywali jego polecenia.
Pewnie chodzi również o Hitlera,Mussoliniego i tp.
Wiec zmartwychwstanie musiało poprzedzić unicestwienie szatana.


makabi napisał/a:
Cytat:
Ich (przeciwników Bożych) symbolizuje Gog i Magog.


to doktryna wyssana nie z Biblii, ale z ksiag Ellen White

Podałem teksty biblijne .Czytałeś ?
Wszędzie ,gdzie nauki Pisma nie zgadza się z Twoim wyobrażeniem musisz mieszać E.W.?
 
 
Kamil Pawelak
[Usunięty]

Wysłany: 2011-02-20, 16:05   

makabi napisał/a:
to było raczej pytanie do adwentystów, którzy wierza, że ziemia będzie otchłanią a na niej będzie przez 1000 lat związany szatan.


Nie tylko Adwentyści tak uważają. :) Ja również. :)
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-02-20, 16:21   

Kamil Pawelak napisał/a:
makabi napisał/a:
to było raczej pytanie do adwentystów, którzy wierza, że ziemia będzie otchłanią a na niej będzie przez 1000 lat związany szatan.


Nie tylko Adwentyści tak uważają. :) Ja również. :)


To ciekawe,więc według Ciebie szatan zostanie strącony z ziemi na ziemie.Ale może Ty uważasz,że szatan jest jeszcze w niebie?

Ja w prosty sposób udowodnię,że nie jest to nauka zgodna z Biblią,bo w czasie 1000 lecia ziemia ma być odnowiona a Jezus ma Panować w Jeruzalem
Zach. 8:3Tak mówi Pan: Wrócę na Syjon i zamieszkam w Jeruzalemie. Jeruzalem znów będzie nazwane grodem wiernym, a góra Pana Zastępów górą świętą.
Iz 24,21 I stanie się w owym dniu, że Pan nawiedzi wojsko górne w górze, a królów ziemi na ziemi.
22. I będą zebrani razem jak więźniowie w lochu, i będą zamknięci w więzieniu, i po wielu dniach będą ukarani.
23. I zarumieni się księżyc, a słońce się zawstydzi, gdyż Pan Zastępów będzie królem na górze Syjon i w Jeruzalemie, i przed ich starszymi będzie chwała.

Pod koniec nadejdzie sąd,zaskakujące bo dotrą one do ziemi
Izaj. 26:9Moja dusza tęskni za tobą w nocy i mój duch poszukuje ciebie, bo gdy twoje sądy docierają do ziemi, mieszkańcy jej okręgu uczą się sprawiedliwości. [zauważ,że uczą się na ziemi]

Ma być także odnowiona przyroda,ale gdzie? według ciebie w otchłani!
Rz 8:19. Bo stworzenie z tęsknotą oczekuje objawienia synów Bożych,
20. Gdyż stworzenie zostało poddane znikomości, nie z własnej woli, lecz z woli tego, który je poddał, w nadziei,
21. Że i samo stworzenie będzie wyzwolone z niewoli skażenia ku chwalebnej wolności dzieci Bożych.
22. Wiemy bowiem, że całe stworzenie wespół wzdycha i wespół boleje aż dotąd.

Mają być też oczyszczone wody na Ziemi.
Ez 47,1-Potem zaprowadził mnie z powrotem do bramy przybytku; a oto spod progu przybytku wypływała woda w kierunku wschodnim, gdyż przybytek był zwrócony ku wschodowi, a woda spływała ku dołowi spod bocznej prawej ściany świątyni, na południe od ołtarza.
2. Potem wyprowadził mnie przez bramę północną i oprowadził mnie wokoło drogą zewnętrzną do bramy zewnętrznej, zwróconej ku wschodowi; a oto woda wytryskała z południowej strony.
3. A gdy ten mąż ze sznurem mierniczym w ręku wyszedł w kierunku wschodnim, wymierzył tysiąc łokci i kazał mi przejść przez wodę, która sięgała mi do kostek.
4. I znowu odmierzył tysiąc łokci, i kazał mi przejść przez wodę, która sięgała mi do kolan. I znowu odmierzył tysiąc łokci, i kazał mi przejść przez wodę, która sięgała mi do pasa.
5. A gdy znowu odmierzył tysiąc łokci, był to już potok, którego nie mogłem przejść, gdyż wody wezbrały, a były tak głębokie, że trzeba by było w nich pływać; potok, którego nie można było przejść.
6. Wtedy rzekł do mnie: Czy widziałeś to, synu człowieczy? Potem kazał mi iść z powrotem brzegiem potoku.
7. A gdy wracałem, widziałem na brzegu potoku bardzo dużo drzew, z jednej i z drugiej strony.
8. I rzekł do mnie: Te wody płyną w kierunku okręgu wschodniego i spływają w dół na step i wpadają do morza, do wody zgniłej, która wtedy staje się zdrowa.
9. I gdzie tylko potok popłynie, każda istota żywa i wszystko, od czego się tam roi, będzie żyło; i będzie tam dużo ryb, bo gdy ta woda tam dotrze, wtedy będzie zdrowa, a wszystko będzie żyć tam, dokąd tylko dotrze potok.

Nie można mówić,że Ziemia będzie więzieniem dla szatana,bo ona jest związana z Panowaniem Jezusa jak sam widzisz.Jezus ma byc w tym samym więzieniu co szatan?Po co odnawiać[oczyszczać] wody na ziemi skoro to już tylko otchłań,jakieś więzienie?

Ten fragment jako moje drobne spostrzeżenie na temat tego czy Szatan rzeczywiście był w więzieniu na ziemi
Obj 20,7-A gdy się dopełni tysiąc lat, wypuszczony zostanie szatan z więzienia swego
8. I wyjdzie, by zwieść narody, które są na czterech krańcach ziemi, Goga i Magoga, i zgromadzić je do boju; a liczba ich jak piasek morski.
9. I ruszyli na ziemię, jak długa i szeroka, i otoczyli obóz świętych i miasto umiłowane. I spadł z nieba ogień, i pochłonął ich.
10. A diabeł, który ich zwodził, został wrzucony do jeziora z ognia i siarki, gdzie znajduje się też zwierzę i fałszywy prorok, i będą dręczeni dniem i nocą na wieki wieków.
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
adzient 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 1979
Skąd: Elblag
Wysłany: 2011-02-21, 18:47   

bartek212701 napisał/a:
To ciekawe,więc według Ciebie szatan zostanie strącony z ziemi na ziemie.Ale może Ty uważasz,że szatan jest jeszcze w niebie?

Strącenie szatana z Ap 12 odbyło się już po zmartwychwstaniu Jezusa.O tym mówi HISTORYCZNY KONTEKST AP 12

Ap 20 mówi o ZWIĄZANIU SZATANA.
Szatan przebywając na ziemi (oraz w jej bezpośredniej atmosferze) zostanie związany i wrzucony w otchłań.Tą otchłanią będzie ziemia po armagedonie.
Któryś z tekstów N.T. mówi ,że szatan JUŻ JEST W MROKACH OTCHŁANI i czeka na związanie.
(Piszę chaotycznie z braku czasu.Teksty mogę dodać później)
Zwiazanie będzie polegać na braku ludzkości która była poddana jego kuszeniu.
Jest związany (więzami okoliczności) ponieważ nie ma kogo kusić.Święci są w niebie ,a bezbożni zostali zabici blaskiem przyjścia Pana.
 
 
adzient 

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 1979
Skąd: Elblag
Wysłany: 2011-02-21, 18:53   

bartek212701 napisał/a:
Ja w prosty sposób udowodnię,że nie jest to nauka zgodna z Biblią,bo w czasie 1000 lecia ziemia ma być odnowiona a Jezus ma Panować w Jeruzalem
Zach. 8:3Tak mówi Pan: Wrócę na Syjon i zamieszkam w Jeruzalemie. Jeruzalem znów będzie nazwane grodem wiernym, a góra Pana Zastępów górą świętą.


NIESTETY TEKSTY TE NIE MÓWIĄ O 1000 leciu naziemi.Nikt nie jest w stanie udowodnić powiazania tych tekstów z okresem 1000 lat.

Dodatkowo pojęcia "Jerozolima , prześliczna ziemia" nie dotyczą miejsca na ziemi.
Są przedstawione w symbolice :
"Lecz wy podeszliście do góry Syjon i do miasta Boga żywego, do Jeruzalem niebieskiego i do niezliczonej rzeszy aniołów, do uroczystego zgromadzenia"Hebr 12,22

"I widziałem miasto święte, nowe Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga, przygotowane jak przyozdobiona oblubienica dla męża swego."Ap 21,2

Miast to znajduje się w niebie.
Więc wydarzenia te będą działy się właśnie tam.Nie na ziemi.

O 1000 leciu mówi Ap 20.Tam jest wszystko.Do tego tekstu pasuje jeszcze Iz 14 który zacytowałeś.



Krótko mówiąc :


TYSIĄCLECIE

Powtórne przyjście Jezusa widzialne dla wszystkich Ap 1,7.8
Ludzkość będzie definitywnie osądzona Mt 16,27 ; 2Tes1,7-9
Nastąpi pierwsze zmartwychwstanie 1Tes 4,16
(Jezus mówił o dwóch zmartwychwstaniach -Jan 5,28-29)
1-Zmartwychwstanie sprawiedliwych Łk14,14
2-Zmartwychwstanie na potępienie Ap20,5,Dan12.2;2Pio2,9
Rozpoczyna się tysiącletnie królestwo
Trwać będzie między 1 a 2 zmartwychwstaniem;Ap.20,5-6
Umiejscowione zostanie w niebie zob Jan14,1-3 (Mt 6,9) i Iz 66,1 ,a dokładniej w świętym mieście- Hebr 11,10.16 które znajduje się w niebie Ap 3,12 ; Hebr12,22 (a nie na Ziemi gdyż wszyscy zbawieni zostaną zabrani do nieba 1Tes4,17;Ap21,2;Ef2,6;Fil3,20;
Ziemia po powtórnym przyjściu będzie zniszczona 2Pio3,12;Hebr1,11-12;Iz34,1-4.7-8
Nikt nie będzie nikogo chował Jer 25,33;Iz 34,3
Ziemia będzie pustynią bez ludzi żywych ,ptaków Jer 4,23-24
"Doszczętnie spustoszona" Iz 24,3
Wyjęta spod praw Iz 24,19-20 ;
Szatan będzie "związany" na takiej właśnie Ziemi Ap20,1-3;Iz14,15.18-19;(otchłań to właśnie Ziemia w tym czasie)Zob.2Pio2,9;Iz24,22 (związanie polega na tym ,że nie może on nikogo już kusić (1 Pio 5,8) Ap20,3 i czeka 1000 lat na wyrok. Ma czas na zastanowienie się. Czekanie na wyrok w takich warunkach jest częścią jego kary.)
Przez 1000 lat zbawieni będą w niebie uczestniczyć w sądzie nad bezbożnymi Ap20,6; (tymi ,którzy umrą 2-ą śmiercią Ap20,6.14 ;21,8) Mt 19,28;1Kor 6,2-3;
-oraz królować Ez28,17 ; Ap20,4
Przy końcu 1000 lat Szatan będzie "wypuszczony na krótki czas" Ap 20,3.7
nastąpi 2-ie zmartwychwstanie bezbożnych na potępienie Ap20,5
Szatan będzie mógł ich (bezbożnych) zwieść Ap 20.8 .Miał on 1000 lat na zastanowienie się nad tym ,czego dokonał .Będzie widać ,że żadnych wniosków nie wyciągnął. Da dowód przed całym wszechświatem (nie upadłymi istotami),że nie zasługuje na życie.
W tym czasie zstąpi z nieba Hebr12,22 na Ziemię (bo tu jest jego miejsce) miasto Ap 21,2 ;3,12
Bezbożni otoczą miasto w którym będą zbawieni Ap20,9;21,2
Ci ,którzy otoczą miasto święte to sami grzesznicy Ap 22,15
Bóg wytraci niewierzących (2-a śmierć) oraz buntowników.Ap20,6.10.14
Stworzy nową Ziemię .Odnowi- kainos Ap 21,1
Jezus zostanie królem nad swoimi zbawionymi Ap 19,14-16 ; 21,3
Następuje wesele Baranka Ap 19,17
-Wielka uczta Ap19,9Iz 25,6 ;Łk 14,15;12,37 w starożytności trwała 7 dni –Es1,5
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10