Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Adam i Ewa pierwszymi ludźmi ???
Autor Wiadomość
margo2705 
margo2705

Dołączyła: 06 Cze 2010
Posty: 11
Skąd: sama nie wiem
Wysłany: 2010-06-09, 16:18   Adam i Ewa pierwszymi ludźmi ???

Mam pytanie.....
Jeśli to prawda, że Ewa była w swoim czasie jedyną żyjącą kobietą, a jej trzej potomkowie byli mężczyznami, to do kogo zbliżył się jej syn, Set, by zostać ojcem plemion Izraela?
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2010-06-09, 16:21   

Czytaj Pismo:
Rdz 5,3-5
3 Gdy Adam miał sto trzydzieści lat, urodził mu się syn, podobny do niego jako jego obraz, i dał mu na imię Set. 4 A po urodzeniu się Seta żył Adam osiemset lat i miał synów oraz córki. 5 Ogólna liczba lat, które Adam przeżył, była dziewięćset trzydzieści. I umarł.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
margo2705 
margo2705

Dołączyła: 06 Cze 2010
Posty: 11
Skąd: sama nie wiem
Wysłany: 2010-06-09, 17:14   

Nie ważne ile lat żył Adam......wszystkie jego dzieci, synowie i córki byli jak dobrze pojmuje RODZEŃSTWEM, czyli co??? Brat ze siostrą..... KAZIRODZTWO....tak to się chyba nazywa,a może jest inna nazwa której nie znam???
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2010-06-09, 17:19   

Tak to się teraz nazywa. Kiedyś nikt nie widział w tym niczego złego i związki w rodzinie były częste.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2010-06-09, 17:23   

W Raju nie miało być kazirodztwa - Ewa miała być matką wszystkich żyjących.

Rdz 3:20 Bw „I nazwał Adam żonę swoją Ewa, gdyż ona była matką wszystkich żyjących.”
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
margo2705 
margo2705

Dołączyła: 06 Cze 2010
Posty: 11
Skąd: sama nie wiem
Wysłany: 2010-06-09, 17:50   

Ale bzdury......to co dzisiaj kościół nazywa grzechem,kiedyś było czystością. Nawet zwierzaki wiedzą o tym że nie można z rodzeństwem. Tylko wielcy żenili się, czy wychodziły za mąż z kimś z rodziny aby zachować władze i to nie zawsze......

[ Dodano: 2010-06-09, 18:01 ]
Według Darwina ludzie żyli już dług o przed Adamem i Ewą - to nie dogmat,są na to niepodważalne dowody, o czym na pewno wiecie.....ale jeśli. Adam i Ewa nie byli pierwszymi rodzicami, nie było grzechu pierworodnego – i przyczyna pokuty okazałaby się pozbawiona wszelkich podstaw!
 
 
machabeusz 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 3321
Wysłany: 2010-06-09, 19:30   

margo2705 napisał/a:

Według Darwina ludzie żyli już dług o przed Adamem i Ewą - to nie dogmat,są na to niepodważalne dowody, o czym na pewno wiecie...

Niepodważalne dowody :shock:
Eeee , a jakie? :-P

Margo ,w zasadzie to dlaczego założyłaś ten wątek? Pisząc i nazywając czyjeś odpowiedzi "bzdury" obrażasz i zwyczajnie nikt odpowiadać może już nie zachcieć 8-)

A tak wogóle , to w czym problem...?
Bóg powiedział do Adama i Ewy "bądźcie płodni , rozmnażajcie się i napełniajcie ziemię" (ks. Rodzaju). Innej opcji nie było jak właśnie jak piszesz "kazirodztwo" w bliższej lub dalszej formie. Poza tym , to jest pewna biblijna prawda:

Rzym. 14:14
14. Wiem i jestem przekonany w Panu Jezusie, że nie ma niczego, co by samo w sobie było nieczyste; nieczyste jest jedynie dla tego, kto je za nieczyste uważa.
(BW)


Obecnie kazirodztwo jest be , ale kiedyś najwyraźniej nie było.
_________________
Jesteś lub byłeś świadkiem Jehowy?

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php

http://machabeusz7.bloog.pl/
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2010-06-09, 19:35   

dlaczego Jezus mówi, braćmi jesteście, dlaczego mówi, że po zmartwychwstaniu nie będą się żenić ani za mąż wychodzić - bo będą braćmi i siostrami - tak jak miało być na samym początku
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
machabeusz 

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 3321
Wysłany: 2010-06-09, 19:52   

Na samym początku ludzie mieli napełnić ziemię rozmnażając się . Niewątpliwie po napełnieniu ziemi przez ludzi wszyscy byliby braćmi i siostrami jako wielka rodzina.
_________________
Jesteś lub byłeś świadkiem Jehowy?

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php

http://machabeusz7.bloog.pl/
 
 
kostek 


Wyznanie: Świadek Jehowy
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 973
Wysłany: 2010-06-09, 21:56   

Margo, jak inaczej wyobrażasz sobie rozmnażanie się w tamtych czasach?
Wtedy nie istniało pojecie kazirodztwa. Bóg wtedy dopuszczał taki związki, ponieważ ludzie wtedy byli najbliżsi doskonałości, w tym fizycznej i nie występowały takie skutki genetyczne jakie występują obecnie.

Wystarczy pomyśleć logicznie, aby znaleźć sobie odpowiedź na takie pytania.
A te 'niepodważalne' dowody Darwinowskie to ja znam. Są tak samo niepodważalne jak dowody na istnienie kosmicznego potwora zjadającego ciasteczka.
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2010-11-23, 01:53   

kostek napisał/a:
Wystarczy pomyśleć logicznie...

... i można dojść do wniosków, że Adam to pierwszy faraon, a feniks to jego grób http://www.piotrandryszczak.pl/sfinks.html :mrgreen:
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
Hava
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-23, 12:30   

Myślę, że nie ja jedna zetknęłam się z koncepcją tak zwanych "preadamitów".
może ktoś zechce napisać coś na ten temat.
A jeśli chodzi o to: kto z kim i dlaczego, to napisane jest jasno, że "Ewa była matka wszystkich żyjących". Kiedyś nad tym sie nie zastanawiałam, jednak wygląda na to, że wszystko zostało w rodzinie. ;-)
 
 
kwant 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 1213
Wysłany: 2010-11-27, 07:22   

margo2705 napisał/a:
Brat ze siostrą..... KAZIRODZTWO....

Prawo Boże nie działa wstecz. Zakaz wchodzenia w związek i spółkowania z najbliższymi krewnymi płci przeciwnej znalazł się dopiero w Prawie przekazanym przez Mojżesza. Przecież Abram, późniejszy Abraham, wziął sobie za żonę Saraj, córkę swego brata. Kiedy wyszedł z nią z Charanu na polecenie Boże, otrzymał obietnicę błogosławienia jemu i jego potomstwu. Nie było w tym nic złego. Wielożeństwo też nie było jeszcze wtedy potępiane.
 
 
kwant 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 1213
Wysłany: 2010-11-27, 07:46   

Hardi napisał/a:
kostek napisał/a:
Wystarczy pomyśleć logicznie...

... i można dojść do wniosków, że Adam to pierwszy faraon, a feniks to jego grób http://www.piotrandryszczak.pl/sfinks.html :mrgreen:

Świadkowie Jehowy oczyścili się z tych niebiblijnych nauk już dawno, a chrześcijaństwo do niedawna jeszcze przedstawiało na religii trójkątnego Boga z promieniami i okiem w środku. Tak uczono mnie rysować Boga na lekcjach religii w wieku szkoły podstawowej.
Dodam, że wolnomularstwo powstało, jako przeciwwaga samowoli kleru, nie realizującego zobowiązań płatniczych za postawione przez rzemieślników budynki sakralne. W związkach łatwiej było te zobowiązania sądownie egzekwować. To z tego powodu zasłużyły na taką nienawiść duchowieństwa i sianie antypropagandy. Trochę o tym czytałem.
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2010-12-01, 08:06   

kwant napisał/a:
Hardi napisał/a:
kostek napisał/a:
Wystarczy pomyśleć logicznie...

... i można dojść do wniosków, że Adam to pierwszy faraon, a feniks to jego grób http://www.piotrandryszczak.pl/sfinks.html :mrgreen:

Świadkowie Jehowy oczyścili się z tych niebiblijnych nauk już dawno...

oby oczyścili się z tych wszystkich pozostałych niebiblijnych nauk i nowo narodzili

ps. a gdzie można przeczytać o tym odwołaniu tej nauki :?:
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10