Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Grzech przeciwko Duchowi Świętemu
Autor Wiadomość
dires 
Od ucha do ucha.


Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 898
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-06-10, 23:05   

nietak napisał/a:
no właśnie :-D

Uczę się a oni niech nadrabiają :-P
_________________
Dziwny przypadek :-)
 
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2010-06-11, 06:42   

dires napisał/a:
I Henryku, Bóg jest Miłością. Nie strasz.

I dlatego możemy grzeszyć świadomie?
Gal 6:7 bw Nie błądźcie, Bóg się nie da z siebie naśmiewać; albowiem co człowiek sieje, to i żąć będzie.
Jeśli posiadamy „zadatek” Ducha Bożego i nadal świadomie grzeszymy, to Jezus drugi raz za nas nie umrze...
Cytat:
A co do poznania prawdy (tzw. chrześcijańskiej) to jest mnóstwo takich prawd, które różnią się od siebie.

Prawda jest jedna i niezmienna:
1Co 15:3 BT Przekazałem wam na początku to, co przejąłem: że Chrystus umarł - zgodnie z Pismem - za nasze grzechy,
Joh 3:15 BT aby każdy, kto w Niego wierzy, miał życie wieczne.
Joh 6:40 BT To bowiem jest wolą Ojca mego, aby każdy, kto widzi Syna i wierzy w Niego, miał życie wieczne. A ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym».

Rom 10:9 bt Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że JEZUS JEST PANEM, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych - osiągniesz zbawienie.
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-11, 06:52   

Słusznie Henryku
Bóg jest miłością - ale nie na humanistyczny sposób
To diabeł mówił - nic was nie spotka - nie umrzecie
Bóg zaś mówi Prawdę bo Jest Prawdą
Jego miłość polega na tym ,że pozwala nam poznać Prawdę - czyli Siebie
i ta Prawda którą poznamy wyswobodzi nas
pozdrawiam
 
 
dires 
Od ucha do ucha.


Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 898
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-06-11, 12:38   

Płaskowicki Rys napisał/a:
Słusznie Henryku
Bóg jest miłością - ale nie na humanistyczny sposób
To diabeł mówił - nic was nie spotka - nie umrzecie
Bóg zaś mówi Prawdę bo Jest Prawdą
Jego miłość polega na tym ,że pozwala nam poznać Prawdę - czyli Siebie
i ta Prawda którą poznamy wyswobodzi nas
pozdrawiam

Co do tego "nie umierania" to nie tylko diabeł tak mówi. Bóg też.
Co do Miłości, to niezależnie jaka, by nie była, nie polega na nienawiści.
Co do Prawdy - jest tych prawd setki, a Ty wybrałeś jedna z nich.
Pozdrawiam.
_________________
Dziwny przypadek :-)
 
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-11, 14:42   

Wybacz
na pewno ludzie mają swoje tz prawdy i ja też nie jestem wyjątkiem - też jakąś mam
ale ja pisałem nie odczuciach uczuciach czy nawet wiedzy a o człowieku o Jezusie
To On jest Drogą i Prawdą i Życiem
to poznanie Tego - prawdy - nas wyswobodzi
Wyswobadza Syn
a kogo On wyswobodzi ten naprawdę jet wolny
pozdrawiam
 
 
dires 
Od ucha do ucha.


Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 898
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-06-11, 22:14   

Płaskowicki Rys napisał/a:
Wybacz
na pewno ludzie mają swoje tz prawdy i ja też nie jestem wyjątkiem - też jakąś mam
ale ja pisałem nie odczuciach uczuciach czy nawet wiedzy a o człowieku o Jezusie
To On jest Drogą i Prawdą i Życiem
to poznanie Tego - prawdy - nas wyswobodzi
Wyswobadza Syn
a kogo On wyswobodzi ten naprawdę jet wolny
pozdrawiam

Rysiu, przecież właśnie mówię o tej Prawdzie, którą Ty masz. Zapewne nie wierzysz w jedynego proroka Mahometa ani Zaratusztrę, Mitrę, Buddę i innych. Wybrałeś Jezusa i chwała Ci za to.
Pozdrawiam.
_________________
Dziwny przypadek :-)
 
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-12, 05:18   

Jak tak mniemasz to zrozumieliśmy się
dziękuję
 
 
leszed 
a/zrozumiały


Wyznanie: biblijne.com
Pomógł: 57 razy
Wiek: 56
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 3656
Skąd: dostępny tylko na pw/www
Wysłany: 2010-06-12, 21:09   

Sceptycyzm w tych sprawach jest uzasadniony gdy chodzi o rzeczy niepewne i mniejszej wagi. Jezus, Piotr, Paweł i Jan potrafili jednak w kontekście jawnej mocy Ducha św. określić kategorycznie co jest tym najgorszym, tym grzechem który pokazuje potępienie takiego człowieka w pełni rozmyślnie grzeszącego. Być może Paweł pod Damaszkiem gdy upadł, był bliski już tej wagi bluźnierstwom. Jezus wydaje się z wyrzutem wita go "... dlaczego Mnie prześladujesz?"
W sytuacji Judasza wiadomo, Jezus nie określał tak postępującego człowieka (który Go wydał) jako wątpliwie czy potępionego. Judasz został nazwany synem zatracenia. On zatracił to co mieli apostołowie pozostali. Judasz- diabeł znalazł się z własnego wyboru po stronie bluźnierczej tak wspaniałym rzeczom które działy się przez kilka jawnych lat Jezusa. Przedtem już dawno przecież Jezus ostrzegał faryzeuszy, i nikt z apostołów nie lekceważył Jego cudów, dobra, miłości... oprócz jednego. Niestety ten postarał się o grzech śmiertelny.
 
 
ewa.lipka 


Wiek: 49
Dołączyła: 22 Gru 2008
Posty: 245
Skąd: Anglia/bez angielskiego
Wysłany: 2010-06-12, 21:58   

--- Ciekawa jestem co to znaczy rozmyślnie grzeszącego?

Pytam, bo ja niechciałabym tak zgrzeszyć, boję się aby tak nie upaść, bo grzeszę.
_________________
Pozdrowionka. :-D

Iść za Jezusem, to badać samego siebie jakiego jestem ducha.
Pozdrawiam Ewa L.
 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-13, 06:25   

moim zdaniem oznacza to co w prawie nazwane jest premedytacją
czyli działaniem w pełnej akceptacji skutków przy pełnym poznaniu ,że takowe są złe w oczach Pana
pozdrawiam
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2010-06-13, 08:28   

ewa.lipka napisał/a:
--- Ciekawa jestem co to znaczy rozmyślnie grzeszącego?

Pytam, bo ja niechciałabym tak zgrzeszyć, boję się aby tak nie upaść, bo grzeszę.



EMET:
Takie teksty z Biblii oraz zasady z owych tekstów wynikające ---
(1)
" Jeśli zatem ktoś umie czynić to, co słuszne, a jednak tego nie czyni, jest to jego grzech." - Jakuba 4:17, NŚ.
(2)
"Każdy, kto trwa w grzechu, trwa także w bezprawiu, toteż grzech jest bezprawiem." - 1 Jana 3:4, NŚ.
(3)
"Bo jeśli rozmyślnie trwamy w grzechu po otrzymaniu dokładnego poznania prawdy, to już nie pozostaje żadna ofiara za grzechy," - do Hebrajczyków 10:26, NŚ.
(4)
"Gdyby ktoś uczynił to świadomie [NŚ: rozmyślnie], bez względu na to, czy jest tubylcem czy obcym, obraża Jahwe, ten ma być wyłączony spośród ludu." - Liczb 15:30; II wyd. BT. NŚ: "dusza ta zostanie zgładzona ze swego ludu.".

Krótko mówiąc, chodzi o kryterium rozmyślnego - świadomego trwania w grzechu mimo, iż się wie, że jest to grzechem.
Stosownie do tego, są umotywowania tych określeń w zapisie języka greckiego [i hebrajskiego].


Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
jaros71 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Cze 2007
Posty: 701
Wysłany: 2010-06-13, 14:32   

ewa.lipka napisał/a:
--- Ciekawa jestem co to znaczy rozmyślnie grzeszącego?

Pytam, bo ja niechciałabym tak zgrzeszyć, boję się aby tak nie upaść, bo grzeszę.

Witaj
Też nieraz sie zastanawiałem, co to znaczy rozmyślnie grzeszyć.
Przecież każdy grzech, którego dopuszcza się człowiek znający zasady biblijne, do pewnego stopnia jest grzechem świadomym, rozmyślnym...
Myślę że chodzi tutaj o uporczywe trwanie w grzechu i niezwracanie się do Boga o przebaczenie i pomoc w przezwyciężeniu go.
Natomiast kiedy walczymy z grzechem i zdarzy się nam nie raz upaść, często przez ten sam grzech, ale się nie poddajemy, to Bóg nam je przebacza.
W Łuk. 17:3, 4 czytamy
"Miejcie się na baczności. Jeśliby zgrzeszył twój brat, strofuj go,
a jeśli się upamięta, odpuść mu.
A jeśliby, siedemkroć na dzień zgrzeszył przeciwko tobie, i siedemkroć
zwrócił się do ciebie, mówiąc: Żałuję tego, odpuść mu".
_________________
https://drive.google.com/file/d/0ByB6PkBp-rptd2hQSWJVVEVhWGFUOVRTSm45V3BGOEphR0Zn/view
W Poszukiwaniu Chrześcijańskiej Wolności
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2010-06-13, 20:33   

„...Grzech śmiertelny jest tylko jeden, ale nieprzebaczalnych jest wiele... Jak dalece ten grzech został popełniony z wolą i świadomością, do takiego stopnia grzech ten był nieprzebaczalny. ... To znaczy, że za taki grzech należy się kara... nie może być darowany... Jest rzeczą właściwą prosić Pana o przebaczenie grzechu, aby nie stał się przeszkodą do zbliżenia się do Boga lub miał stać się przyczyną utraty Jego łaski, lecz trzeba się spodziewać pewnego rodzaju kary nawet po powrocie do łaski Bożej, a kara będzie zależeć do stopnia grzechu. Na ile ten grzech był dobrowolnym, do takiego stopnia jest nieprzebaczalnym, lecz za ten grzech można odpokutować w odpowiednim stopniu... Lecz jest także grzech na śmierć, za który karanie jest nieuniknione. Osoba popełniająca taki grzech umiera śmiercią wtórą... Grzech śmiertelny popełniany jest ze świadomością, z rozwagą i intencją... Kto grzeszy dobrowolnie przeciw posiadanemu światłu i świadomości, za takie grzechy nie ma więcej ofiary... taki nie może spodziewać się nic innego jak odrzucenia od Pana". „
http://www.nastrazy.pl/bi...tryb=pyt&id=g11
 
 
Eutychus 
Rzymian 14:4


Wyznanie: Zrzeszenie Wolnych Badaczy Pisma Świętego
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 1925
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2010-06-13, 22:43   

Henryk napisał/a:
„...Grzech śmiertelny jest tylko jeden, ale nieprzebaczalnych jest wiele... Jak dalece ten grzech został popełniony z wolą i świadomością, do takiego stopnia grzech ten był nieprzebaczalny. ... To znaczy, że za taki grzech należy się kara... nie może być darowany... Jest rzeczą właściwą prosić Pana o przebaczenie grzechu, aby nie stał się przeszkodą do zbliżenia się do Boga lub miał stać się przyczyną utraty Jego łaski, lecz trzeba się spodziewać pewnego rodzaju kary nawet po powrocie do łaski Bożej, a kara będzie zależeć do stopnia grzechu. Na ile ten grzech był dobrowolnym, do takiego stopnia jest nieprzebaczalnym, lecz za ten grzech można odpokutować w odpowiednim stopniu... Lecz jest także grzech na śmierć, za który karanie jest nieuniknione. Osoba popełniająca taki grzech umiera śmiercią wtórą... Grzech śmiertelny popełniany jest ze świadomością, z rozwagą i intencją... Kto grzeszy dobrowolnie przeciw posiadanemu światłu i świadomości, za takie grzechy nie ma więcej ofiary... taki nie może spodziewać się nic innego jak odrzucenia od Pana". „
http://www.nastrazy.pl/bi...tryb=pyt&id=g11

Henryku - postawmy "kropkę nad i..."
Hbr. 10: napisał/a:
26 Bo jeśli otrzymawszy poznanie prawdy, rozmyślnie grzeszymy, nie ma już dla nas ofiary za grzechy, 27 lecz tylko straszliwe oczekiwanie sądu i żar ognia, który strawi przeciwników.

Stąd było moje pytanie, za które otrzymałem warn'a. :roll:
Pan Jezus, wyraźnie dał do zrozumienia:
Łuk. 14: napisał/a:
28 Któż bowiem z was, chcąc zbudować wieżę, nie usiądzie najpierw i nie obliczy kosztów, czy ma na wykończenie? 29 Aby gdy już położy fundament, a nie może dokończyć, wszyscy, którzy by to widzieli, nie zaczęli naśmiewać się z niego, 30 mówiąc: ten człowiek zaczął budować, a nie mógł dokończyć. 31 Albo, który król, wyruszając na wojnę z drugim królem, nie siądzie najpierw i nie naradzi się, czy będzie w stanie w dziesięć tysięcy zmierzyć się z tym, który z dwudziestoma tysiącami wyrusza przeciwko niemu? 32 Jeśli zaś nie, to gdy tamten jeszcze jest daleko, wysyła poselstwo i zapytuje o warunki pokoju. 33 Tak więc każdy z was, który się nie wyrzeknie wszystkiego, co ma, nie może być uczniem moim.

[...]
_________________
Cytat:
Gość Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
Gość Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2010-06-13, 23:37   

Żeby zgrzeszyć przeciwko Duchowi Św. trzeba być spłodzonym do nowej natury.
Nikt kto nie jest spłodzonym do niebiańskiego życia nie może zgrzeszyć przeciwko DŚw.
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10