Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: kostek
2010-08-19, 12:44
moc mocy?
Autor Wiadomość
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2010-08-15, 10:22   

kostek, nic nie jest udowodnione :!: nie mas dowodów :!: jeśli są to poproszę, ale nie ma ich...
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
kostek 


Wyznanie: Świadek Jehowy
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 973
Wysłany: 2010-08-15, 10:44   

Po co masy dowodów, wystarczą zdjęcia manuskryptów, albo przegląd wszystkich głównych przekładów Biblii.
 
 
rykiw
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-15, 13:14   

Arius napisał/a:
rykiw napisał/a:
Gdy się czyta 1Jn 5:7 Albowiem trzej są, którzy świadczą na niebie: Ojciec, Słowo i Duch Święty, a ci trzej jedno są.


A gdzie się to czyta? Czy to się czyta z Biblii?


Czyta się to w Biblii Gdańskiej i KJV.
Już chyba o tym mówiliśmy.

pozdrawiam
 
 
rykiw
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-15, 13:32   

kostek napisał/a:
rykiw, niejednokrotnie już o tym wersecie pisywałem na Forum. Nie ma takiego wersetu w oryginale. Dopisek kopistów.


kostek, dla mnie osobiście kwestią nie jest w których przekładach Biblii ten tekst się ukazuje, ten który ja czytam (Biblia Gdańska) zawiera ten zapis, lecz czy zapis ten jest z biblijnego punktu widzenia prawdziwy czy też nie prawdziwy.
Wiem, że trynitarianie jakoby uważają ten zapis za "trynitarny".
Ja jestem przeciwnego zdania.

Zważ:
Isa 44:3 Bo wyleję wody na pragnącego, a potoki na suchą ziemię; wyleję Ducha mego na nasienie twoje, i błogosławieństwo moje na potomki twoje.
Joh 1:1 Na początku było Słowo, a ono Słowo było u Boga, a Bogiem było ono Słowo.

i teraz:
1Jn 5:7 Albowiem trzej są, którzy świadczą na niebie: Ojciec, Słowo i Duch Święty, a ci trzej jedno są.

Czy widzisz jakąkolwiek kontradykcję w tych słowach?
Jeśli tylko zważysz że Biblia nie nazywa (a w rzeczy samej nie nazywa) w Joh 1:1 słowem jakiegoś domniemanego preegzystencyjnego logosa, to wtedy 1 Joh 5:7 mówi zwyczjnie że Bóg Ojciec, Jego słowo[a] i Jego Duch [Duch święty], są jedna osobą, jednym Bogiem, Jednym.

pozdrawiam
 
 
kostek 


Wyznanie: Świadek Jehowy
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 973
Wysłany: 2010-08-15, 13:35   

Cytat:
kostek, dla mnie osobiście kwestią nie jest w których przekładach Biblii ten tekst się ukazuje, ten który ja czytam (Biblia Gdańska) zawiera ten zapis, lecz czy zapis ten jest z biblijnego punktu widzenia prawdziwy czy też nie prawdziwy.


Dla mnie zaś kwestią jest czy ten fragment zawarł Autor Pisma Świętego. Jeśli nie - zwyczajnie nie rozmawiam na ten temat. Zatem dla mnie temat zakończony.
 
 
Quster 


Wyznanie: Chrześcijanin
Dołączył: 26 Maj 2006
Posty: 3475
Wysłany: 2010-08-15, 18:07   

rykiw napisał/a:
Gdy się czyta 1Jn 5:7 Albowiem trzej są, którzy świadczą na niebie: Ojciec, Słowo i Duch Święty, a ci trzej jedno są.

...Czyta się to w Biblii Gdańskiej i KJV...


Czu uważasz, że te słowa powinny być w tekście NT ?
_________________
... wiara, która jest czynna ... Gal. 5:6

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.

DUSZA NIEŚMIERTELNA - Ks. Wincenty Granat napisał: "Tylko Bóg jest nieśmiertelny z całej istoty swego bytu, tj. nigdy nie może przestać istnieć; wszystko poza Nim jest przygodne, może tedy zniknąć, a więc z tej racji jest śmiertelne. Mówiąc o nieśmiertelności duszy ludzkiej mamy na uwadze jej naturę nie zawierającą w sobie pierwiastków wewnętrznego rozkładu, czyli z tego względu nie podlegającą śmierci. Mimo to dusza ludzka jako byt przygodny mogłaby przestać istnieć, jeśli Bóg nie powstrzymywałby jej stale w bytowaniu i działaniu" ("Eschatologia", s. 79).



"Bo wasze myśli nie są moimi myślami (...) jak niebiosa przewyższają ziemie, tak (...) moje myśli – wasze myśli." Izajasza 55:8-9

"W (...) dyskusji jest mnóstwo sloganów, które nie powinny zastępować myślenia" LB
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2010-08-15, 20:16   

co ciekawe najstarsze przekłady zawsze miały te słowa, a to później ktoś sobie ubzdurał, że to dopisane...

i czy ktoś w końcu może się odnieść do tego wersetu:

"Nie dzięki mocy ani dzięki sile, lecz dzięki mojemu Duchowi to się stanie - mówi Pan Zastępów" Zachariasza 4.6
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
rykiw
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-16, 01:08   

kostek napisał/a:
Cytat:
kostek, dla mnie osobiście kwestią nie jest w których przekładach Biblii ten tekst się ukazuje, ten który ja czytam (Biblia Gdańska) zawiera ten zapis, lecz czy zapis ten jest z biblijnego punktu widzenia prawdziwy czy też nie prawdziwy.


Dla mnie zaś kwestią jest czy ten fragment zawarł Autor Pisma Świętego. Jeśli nie - zwyczajnie nie rozmawiam na ten temat. Zatem dla mnie temat zakończony.


A na czym opierasz swoją niezachwianą wiarę w to że go tam nie było?

pozdrawiam
 
 
Efraim 

Wiek: 35
Dołączył: 14 Lip 2010
Posty: 1035
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2010-08-16, 01:13   

Pojawił się On w Łacińskich(translacjach),w oryginalnych pismach go nie ma.I to dopiero w III czy IV w.n.e
_________________
Refleksja na temat Trójcy Świętej
Łuk 2:52: "Jezusowi zaś przybywało mądrości i wzrostu oraz łaski u Boga i u ludzi."
Jezus nie równa się Bóg.To DWIE odrębne istoty.
 
 
rykiw
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-16, 01:15   

Efraim napisał/a:
Hardi, a co tu udowadniać ?? wystarczy przeczytać,te przekłady.I zrozumieć po co coś się dokłada do oryginalnego tekstu.


Sorry Efraim, dopiero teraz zauważyłem słowa pozdrowienia.
Dzięki.
Witam i pozdrawiam również.
 
 
Efraim 

Wiek: 35
Dołączył: 14 Lip 2010
Posty: 1035
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2010-08-16, 01:17   

rykiw napisał/a:

Sorry Efraim, dopiero teraz zauważyłem słowa pozdrowienia.
Dzięki.
Witam i pozdrawiam również.


Dzięki ;-)
_________________
Refleksja na temat Trójcy Świętej
Łuk 2:52: "Jezusowi zaś przybywało mądrości i wzrostu oraz łaski u Boga i u ludzi."
Jezus nie równa się Bóg.To DWIE odrębne istoty.
 
 
rykiw
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-16, 01:20   

Hardi napisał/a:
co ciekawe najstarsze przekłady zawsze miały te słowa, a to później ktoś sobie ubzdurał, że to dopisane...

i czy ktoś w końcu może się odnieść do tego wersetu:

"Nie dzięki mocy ani dzięki sile, lecz dzięki mojemu Duchowi to się stanie - mówi Pan Zastępów" Zachariasza 4.6


Hardi, Bóg kocha wszystkich ludzi, Ciebie również.

Dlaczego postanowiłeś ogłosić całemu światu, że kocha mnie (imiennie)?

pozdrawiam
 
 
Efraim 

Wiek: 35
Dołączył: 14 Lip 2010
Posty: 1035
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2010-08-16, 01:30   

Bo to funkcja YOU o,której napisałem Ci na PW(co za rym ;-) )
_________________
Refleksja na temat Trójcy Świętej
Łuk 2:52: "Jezusowi zaś przybywało mądrości i wzrostu oraz łaski u Boga i u ludzi."
Jezus nie równa się Bóg.To DWIE odrębne istoty.
 
 
rykiw
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-16, 04:43   

Quster napisał/a:
rykiw napisał/a:
Gdy się czyta 1Jn 5:7 Albowiem trzej są, którzy świadczą na niebie: Ojciec, Słowo i Duch Święty, a ci trzej jedno są.

...Czyta się to w Biblii Gdańskiej i KJV...


Czu uważasz, że te słowa powinny być w tekście NT ?


Swoją opinie wyraziłem tu: http://biblia.webd.pl/for...p=141228#141228

pozdrawiam
 
 
kostek 


Wyznanie: Świadek Jehowy
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 26 Sie 2009
Posty: 973
Wysłany: 2010-08-16, 08:59   

rykiw napisał/a:
kostek napisał/a:
Cytat:
kostek, dla mnie osobiście kwestią nie jest w których przekładach Biblii ten tekst się ukazuje, ten który ja czytam (Biblia Gdańska) zawiera ten zapis, lecz czy zapis ten jest z biblijnego punktu widzenia prawdziwy czy też nie prawdziwy.


Dla mnie zaś kwestią jest czy ten fragment zawarł Autor Pisma Świętego. Jeśli nie - zwyczajnie nie rozmawiam na ten temat. Zatem dla mnie temat zakończony.


A na czym opierasz swoją niezachwianą wiarę w to że go tam nie było?

pozdrawiam


Swoją opinię wyraziłem tutaj: http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=3931 w całym wątku.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 11