Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Syn Człowieczy
Autor Wiadomość
janwisniewski68 
Droga prawdy


Pomógł: 25 razy
Wiek: 67
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 2050
Skąd: w - wa
Wysłany: 2010-08-24, 21:00   Syn Człowieczy

Jana rozdz.3
(13) I nikt nie wstąpił do nieba, oprócz Tego, który z nieba zstąpił - Syna Człowieczego.
Wobec tego kto wstąpił?
I kto jest synem człowieczym?

Tego nie wiecie ?.
_________________

 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2010-08-25, 20:57   

syn człowieczy - tzn, że został urodzony przez "samicę" człowieka

a kto został urodzony - wiesz?
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
janwisniewski68 
Droga prawdy


Pomógł: 25 razy
Wiek: 67
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 2050
Skąd: w - wa
Wysłany: 2010-08-25, 21:34   

Anowi napisał/a:
syn człowieczy - tzn, że został urodzony przez "samicę" człowieka

a kto został urodzony - wiesz?

Po 100 kroć udowodniłaś swoje pogaństwo >swoi ateistycznymi wypowiedziami które by nie przeszły przez usta wierzącego,Sam fakt że wypowiadasz się na forum jest bezczeszczeniem przykazań Boga !! Zamilcz kobieto tak jak i prawo nakazuje!!
_________________

 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2010-08-25, 21:44   

Janie, stonuj swoje wypowiedzi. Bardzo Cię proszę.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
janwisniewski68 
Droga prawdy


Pomógł: 25 razy
Wiek: 67
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 2050
Skąd: w - wa
Wysłany: 2010-08-25, 22:18   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Janie, stonuj swoje wypowiedzi. Bardzo Cię proszę.

1 Koryntian rozdz14
(33) Bóg bowiem nie jest Bogiem zamieszania, lecz pokoju. Tak jak to jest we wszystkich zgromadzeniach świętych, (34) kobiety mają na tych zgromadzeniach milczeć; nie dozwala się im bowiem mówić, lecz mają być poddane, jak to Prawo nakazuje.
I Tymoteusza rozdz.2
(9) Podobnie kobiety - w skromnie zdobnym odzieniu, niech się przyozdabiają ze wstydliwością i umiarem, nie przesadnie zaplatanymi włosami albo złotem czy perłami, albo kosztownym strojem, (10) lecz przez dobre uczynki, co przystoi kobietom, które się przyznają do pobożności. (11) Kobieta niechaj się uczy w cichości z całym poddaniem się. (12) Nauczać zaś kobiecie nie pozwalam ani też przewodzić nad mężem lecz [chcę, by] trwała w cichości. (13) Albowiem Adam został pierwszy ukształtowany, potem - Ewa. (14) I nie Adam został zwiedziony, lecz zwiedziona kobieta popadła w przestępstwo. (15) Zbawiona zaś zostanie przez rodzenie dzieci; [będą zbawione wszystkie], jeśli wytrwają w wierze i miłości, i uświęceniu - z umiarem.
Zdecyduj się po której stronie stoisz, i w czyim imieniu mówisz!!
_________________

 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2010-08-25, 22:20   

Jesteśmy na forum dyskusyjnym w Internecie, Janie, a nie na nabożeństwie chrześcijańskim. Przytoczone fragmenty nie mają tu zastosowania.

Powtarzam prośbę: Stonuj swoje wypowiedzi.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
janwisniewski68 
Droga prawdy


Pomógł: 25 razy
Wiek: 67
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 2050
Skąd: w - wa
Wysłany: 2010-08-25, 22:29   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Jesteśmy na forum dyskusyjnym w Internecie, Janie, a nie na nabożeństwie chrześcijańskim. Przytoczone fragmenty nie mają tu zastosowania.

Powtarzam prośbę: Stonuj swoje wypowiedzi.

Forum to inaczej zgromadzenie które ma na celu omawianie spraw Pana.
Nabożeństwo to słowo nie istnieje w biblii a skoro tak to nie wyszło z ust Boga a to znaczy że wyszło z ust wiadomego.Każdą wypowiedzią i swoim zachowaniem dajecie świadectwo swojego pogaństwa[ ludzi z narodów]!! Kobieta może się wypowiadać wśród kobiet , ale wśród mężczyzn niech milczy!!Nie ważne gdzie się zbiorą czy na polu czy w domu czy gdziekolwiek. Choć trudno się nie zgodzić że Pogan to nie tyczy i ich zgromadzeń bo ich domeną jest łamanie przykazań Boga Wszechpotężnego !! Dlatego też gniew Boży nad ich głowami się objawia!!
_________________

 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2010-08-25, 22:44   

janwisniewski68 napisał/a:
Forum to inaczej zgromadzenie które ma na celu omawianie spraw Pana

Może Twoje forum, jeżeli takowe posiadasz. To forum jest spotkaniem ludzi, którzy przyszli ze sobą porozmawiać i każdy ma takie samo prawo wypowiedzi.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2010-08-26, 13:32   

janwisniewski68 napisał/a:
Zbawiona zaś zostanie przez rodzenie dzieci;


możesz na mnie pluć - mojej wiary nie zabijesz - a porodziłam trzech synów - co Tobie się nigdy nie uda - a usta zamknie mi tylko mądrzejszy
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
janwisniewski68 
Droga prawdy


Pomógł: 25 razy
Wiek: 67
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 2050
Skąd: w - wa
Wysłany: 2010-08-26, 14:49   

Yarpen Zirgin napisał/a:
janwisniewski68 napisał/a:
Forum to inaczej zgromadzenie które ma na celu omawianie spraw Pana

Może Twoje forum, jeżeli takowe posiadasz. To forum jest spotkaniem ludzi, którzy przyszli ze sobą porozmawiać i każdy ma takie samo prawo wypowiedzi.

W twoim pogańskim kraju jest to możliwe ale nie u Boga i za wprowadzanie w błąd maluczkich poniesiesz odpowiednie do swoich uczynków konsekwencje.
_________________

 
 
Płaskowicki Rys
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-26, 15:23   

Tu żeś acan przesadził
czy tym niewiastom co od grobu Pana przyszły i opowiedziały -o tym że grób jest pusty też byś powiedział by zamilkły ?
Każda i każdy ma nie tylko ale obowiązek mówić o swojej w Nim nadziei
tyle
 
 
kansyheniek 


Pomógł: 55 razy
Dołączył: 22 Wrz 2007
Posty: 2459
Skąd: Kleve,Niemcy
Wysłany: 2010-08-26, 15:26   

Płaskowicki Rys napisał/a:
Tu żeś acan przesadził


I za tą przesadę dostał ostrzeżenie,które teraz uniemożliwia mu obrażanie innych. :crazy:
_________________
"NIE JEST WAŻNE KTO MA RACJĘ,ALE CO JEST RACJĄ!!!"
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2010-08-26, 15:39   

janwisniewski68 napisał/a:
Anowi napisał/a:
syn człowieczy - tzn, że został urodzony przez "samicę" człowieka

a kto został urodzony - wiesz?

Po 100 kroć udowodniłaś swoje pogaństwo >swoi ateistycznymi wypowiedziami które by nie przeszły przez usta wierzącego,Sam fakt że wypowiadasz się na forum jest bezczeszczeniem przykazań Boga !! Zamilcz kobieto tak jak i prawo nakazuje!!

Anowi napisała prawdę,więc nie wiem o co Ci chodzi.Syn człowieczy ma ludzi za rodziców.W przypadku Jezusa,Syna Człowieczego byli to Maria i Józef.W NT są dwa poziomy rozumienia tekstu.Według tego drugiego,prawdziwego,"Bóg nie ma względu na osobę",a "ciało nic nie znaczy".Apostołowie patrzyli na to co niewidoczne,bo ono jest wieczne,a nie na to co widoczne,bo ono jest przemijające.Świadomością w ciele fizycznym jest przebywający w nim duch i dusza,które w zależności od wcielenia mogą przebywać w ciele fizycznym żeńskim lub męskim.W Jezusa jako ciało fizyczne,wcielił się jako Duch,przybyły z Nieba Syn Boży,Ja Jestem Chrystus.

Prawda jest taka,że z Nieba nie zstąpił żaden Syn Człowieczy,ani nie wstąpił do Nieba.Tak nawiasem mówiąc,to Maria Magdalena była Chrystusowi najbliższa z apostołów ,bo była z nich najbardziej rozwiniętą duchowo duszą i duchem.
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
Hava
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-27, 11:58   

janwisniewski68 napisał/a:


! Zamilcz kobieto tak jak i prawo nakazuje!!

No to Wisniewski juz nic nie napisze. Kto mieczem wojuje od miecza ....
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2010-08-27, 12:15   

Nowi napisał/a:
janwisniewski68 napisał/a:


! Zamilcz kobieto tak jak i prawo nakazuje!!

No to Wisniewski juz nic nie napisze. Kto mieczem wojuje od miecza ....

To prawo,na które janwisniewski68 się powoływał nie pochodziło od Boga podobnie jak i wiele innych fragmentów NT,to dlaczego znalazło się w NT i oszukuje ono wielu ludzi?
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 10