Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kanon Biblijny
Autor Wiadomość
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2010-10-13, 18:54   

andrzej91 napisał/a:
Yarpen ale ja nie mialem na mysli zadnej ironii zadajac Ci pytanie gdzie znajde w KKK informacje o zbawieniu bo poprostu nie wiem gdzie szukac :D podaj mi najlepiej fragmenty mowiace o samym zbawieniu z KKK ;-)

Przeczytaj te rozdziały KKK, a znajdziesz sam te informacje. Nic się od tej lektury nie stanie.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
smokeustachy 

Wiek: 114
Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 72
Wysłany: 2010-10-13, 18:59   

makabi napisał/a:
Mysl o tym, ze Apokalipsa Piotra z Nag Hammadi, nie ma nic wspolnego z powiedzmy protokanoniczna A.P, zaczerpnalem ze wstepu W.Myszora. Ksiadz Myszor przetlumaczyl A.P



http://chomikuj.pl/harry-...ipsa+Piotra.pdf

Wszystko to daremna ludzka tradycja.
 
 
 
makabi 

Wiek: 47
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 843
Skąd: polska
Wysłany: 2010-10-13, 20:58   

Cytat:
Wszystko to daremna ludzka tradycja.


a co masz na mysli?
 
 
smokeustachy 

Wiek: 114
Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 72
Wysłany: 2010-10-13, 21:14   

makabi napisał/a:
Cytat:
Wszystko to daremna ludzka tradycja.


a co masz na mysli?

Ksiadz Myszor - człowiek, x Starowieyski - człowiek
Nag Hammadi LUDZKIE miasto,
Muratori - też jakiś gostek.
andrzej91 - też człowiek czyli jego opinie - ludzkimi są
 
 
 
BLyy 


Pomógł: 176 razy
Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 2989
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2010-10-13, 21:42   

smokeustachy napisał/a:
makabi napisał/a:
Cytat:
Wszystko to daremna ludzka tradycja.


a co masz na mysli?

Ksiadz Myszor - człowiek, x Starowieyski - człowiek
Nag Hammadi LUDZKIE miasto,
Muratori - też jakiś gostek.
andrzej91 - też człowiek czyli jego opinie - ludzkimi są

Rozumiem, że chcesz powiedzieć, że wszystkie sobory czy synody, np. Sobór nicejski, synod w Kartaginie itp. to też ludzka tradycja? No tak naprawdę to nie wiemy na 100% co jest prawdziwe. Dlatego uważam, że warto rozpatrzeć pisma poza-kanoniczne, czy mają jakąś ważną prawdziwą wartość do przekazania.
 
 
 
smokeustachy 

Wiek: 114
Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 72
Wysłany: 2010-10-13, 23:15   

BLyy napisał/a:
/.../
Rozumiem, że chcesz powiedzieć, że wszystkie sobory czy synody, np. Sobór nicejski, synod w Kartaginie itp. to też ludzka tradycja? No tak naprawdę to nie wiemy na 100% co jest prawdziwe. Dlatego uważam, że warto rozpatrzeć pisma poza-kanoniczne, czy mają jakąś ważną prawdziwą wartość do przekazania.

No ludzie. Dlaczego niby jakiś tam Synod w Kartaginie ma się bardziej znać na rzeczy niż Synod w Ciechanowie?
A jeśli mamy rozpatrywać pisma pozakononiczne, to najpierw musimy uznać ludzka tradycję w tym względzie. A ja nie będę uznawał i już. Nie ma wtedy punktu wyjścia. Czyli wiedzy podstawowej w tej dziedzinie.
 
 
 
makabi 

Wiek: 47
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 843
Skąd: polska
Wysłany: 2010-10-14, 04:45   

widzę smokueustachy, ze jedyna ludzka tradycja jaka uznajesz, jestes ty sam... :-/
 
 
smokeustachy 

Wiek: 114
Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 72
Wysłany: 2010-10-14, 15:59   

makabi napisał/a:
widzę smokueustachy, ze jedyna ludzka tradycja jaka uznajesz, jestes ty sam... :-/

Ja nie jestem tradycyjny tylko nowoczesny. Jak wszelaką ludzka tradycję to wszelaką.
 
 
 
Efraim 

Wiek: 35
Dołączył: 14 Lip 2010
Posty: 1035
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2010-10-14, 16:16   

smokeustachy, raczej google'a :mrgreen:
_________________
Refleksja na temat Trójcy Świętej
Łuk 2:52: "Jezusowi zaś przybywało mądrości i wzrostu oraz łaski u Boga i u ludzi."
Jezus nie równa się Bóg.To DWIE odrębne istoty.
 
 
smokeustachy 

Wiek: 114
Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 72
Wysłany: 2010-10-15, 18:55   

No i skończyło się kanonierskie buszowania jak widzę. Zapał wygasł. Nie można bowiem stosować błędnego koła - powoływać się na jakąś xięgę zanim się udowodni jej kanoniczność.
 
 
 
BLyy 


Pomógł: 176 razy
Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 2989
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2010-10-15, 23:35   

Kanoniczne DZIŚ cztery ewangelie oraz janową apokalipsę też odrzucasz, z powodu braku dowodów na ich rzeczywistą kanoniczność, bo to tylko tradycja ludzka je uznała?
I zapał nie zgasł, wręcz przeciwnie ;-) Stawiam w tym wypadku między kanonicznymi, a nie-kanocznymi znak równości, z braku dowodów na prawdziwość janowej, łukaszowej, mateuszowej i markowej ewangelii.
 
 
 
smokeustachy 

Wiek: 114
Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 72
Wysłany: 2010-10-17, 13:10   

A co to jest "rzeczywista kanoczność"? W dzisiejszych czasach pluralizmu światopoglądowego możesz uznawać sobie dowolną liczbę ewangelii.
Oczywiście że odrzucając wszelaką ludzką tradycję odrzucam wszystko. Natomiast nieodrzucając - nie odrzucam.
 
 
 
BLyy 


Pomógł: 176 razy
Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 2989
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2010-10-17, 20:31   

smokeustachy napisał/a:
A co to jest "rzeczywista kanoczność"? W dzisiejszych czasach pluralizmu światopoglądowego możesz uznawać sobie dowolną liczbę ewangelii.
Oczywiście że odrzucając wszelaką ludzką tradycję odrzucam wszystko. Natomiast nieodrzucając - nie odrzucam.

Czyli między kanonicznymi dziś, a niekanonicznymi stawiasz znak równości.

Domyślam się, że chrześcijaninem nie jesteś, bo inaczej nie miałbyś żadnych ewangelii które byłyby dla ciebie wiarygodne - więc i nie ma się wiedzy o Jezusie.
 
 
 
smokeustachy 

Wiek: 114
Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 72
Wysłany: 2010-10-17, 22:55   

Zapał wygasł bo andrzej91 umilkł.
2. Wcale nie muszę nie mieć ewangelii, bo kieruje się wewnętrznym światłem.
 
 
 
wit
Wyznawca Istniejącego


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 3796
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2010-10-17, 23:31   

smokeustachy napisał/a:
Wcale nie muszę nie mieć ewangelii, bo kieruje się wewnętrznym światłem.
Wow! Czy mam rozumieć, że już nie jesteś katolikiem, lecz raczej kwakrem...?
Kod:
Za podstawę ich wyznania, w zasadniczych kwestiach zgodnego z wyznaniem protestanckim, można uważać ich wiarę w nadnaturalne, pochodzące od Boga światło, które jest obecne w sercu człowieka. Doświadczenie iluminacji  (oświecenia) jest rozumiane jako wyraz działania Ducha Świętego, a jednocześnie wyraz bezpośredniego działania Boga w duszy człowieka.
źródło
Kod:
Doktryna kwakrów charakteryzuje się odrzuceniem wszelkich dogmatów, wyznań wiary, hierarchii kościelnej, formalizmu i rytualnych ceremonii. (...) Na zgromadzeniach każdy może zabrać głos, kto czuje się ożywiony Duchem, przyjmują bowiem, że Duch Św. jest zawsze tam, gdzie zbiera się choćby parę osób w imię Chrystusa (Jezusa). Są przekonani, że Światło zapala się w każdym człowieku przychodzącym na świat. Darzą szacunkiem Biblię (Pismo Święte), lecz ważniejszy jest dla nich głos Boży przemawiający w ludzkiej duszy.
źródło
_________________
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11