Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy chrześcijan obowiązuje Dekalog?
Autor Wiadomość
Miriam 


Dołączyła: 26 Lip 2006
Posty: 2234
Wysłany: 2006-11-17, 01:46   

Tessa napisała: -

Cytat:
Czytałam.Ale to przykazanie nie weszło w skład Dekalogu.Przeczytałaś podane przeze mnie wersety?

2 List Jana 5:6: -

„A to jest miłość, abyśmy postępowali według przykazań Jego”.

Przykazania Boże, to DEKALOG.

W Nowym Przymierzu, te przykazania mamy wypisane na sercu.


Tessa, przeczytaj też następny post skierowany do Wojtka37.

Miriam.
_________________________________
„Jeśli kto mówi, niech mówi jak Słowo Boże”.
1 List Piotra 4:11.
Ostatnio zmieniony przez Miriam 2006-11-17, 02:45, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Miriam 


Dołączyła: 26 Lip 2006
Posty: 2234
Wysłany: 2006-11-17, 02:26   

Wojtek37 napisał: -

Cytat:
Mówisz Dekalog, a Jezus powiedział....

J 13:34 BT
"Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie."

W 2 Liście Jana 5:6 czytamy: -

„A to jest miłość, abyśmy postępowali według przykazań Jego”.


Przykazania Boże, to DEKALOG.

W Nowym Przymierzu, te przykazania mamy wypisane na sercu.

W 1 Jana 2:3-8 czytamy: -

„A z tego wiemy, że Go znamy, jeśli przykazania Jego zachowujemy.
Kto mówi: Znam Go, a przykazań Jego nie zachowuje, kłamcą jest i prawdy w nim nie ma. Lecz kto zachowuje Słowo Jego, w tym prawdziwie dopełniła się miłość Boża. Po tym poznajemy, że w Nim jesteśmy. Kto mówi, że w Nim mieszka, powinien sam tak postępować,
jak On postępował.
Umiłowani, nie podaję wam nowego przykazania, lecz przykazanie dawne, które mieliście od początku; a tym przykazaniem dawnym jest to Słowo, które słyszeliście. A jednak nowe przykazanie podaję wam,
to, które jest prawdziwe w Nim i w was, gdyż ciemność ustępuje, a światłość prawdziwa już świeci”.


To nowe przykazanie polega na tym, że mamy zachowywać przykazania Boże,
które uczą nas miłości do Boga i miłości do ludzi.


Bóg te przykazania wypisał narodowi izraelskiemu na dwóch kamiennych tablicach.
Teraz w Nowym Przymierzu te same przykazania, Bóg wypisuje na naszych sercach.


Jest to dawne przykazanie miłości, a jednocześnie nowe.

W Przymierzu zawartym na górze Synaj, lud Boży miał zachowywać przykazania, które mieli wypisane
na dwóch kamiennych tablicach, a które uczyły ich miłości do Boga i miłości do ludzi. Natomiast teraz
w Nowym Przymierzu jest to potrzebą ich serc, gdyż te przykazania mają wypisane na sercach.


Miriam.
______________________________________
„Jeśli kto mówi, niech mówi jak Słowo Boże”.
1 List Piotra 4:11.
 
 
tessa

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 4116
Wysłany: 2006-11-17, 19:03   

Miriam napisał/a:
Przykazania Boże, to DEKALOG.

Nie tylko dekalog.Dekalog to tylko 10 z kilkuset innych.
 
 
Wojtek37 

Wiek: 59
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 686
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2006-11-18, 12:10   

tessa napisał/a:
Miriam napisał/a:
Przykazania Boże, to DEKALOG.

Nie tylko dekalog.Dekalog to tylko 10 z kilkuset innych.


Tessa, o czym Ty piszesz?.
_________________
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy
św. Jan Kasjan
 
 
 
tessa

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 4116
Wysłany: 2006-11-18, 19:12   

O Prawie Mojżeszowym."Dziesięć słów" to tylko niewielka część Prawa Mojżeszowego.
 
 
Miriam 


Dołączyła: 26 Lip 2006
Posty: 2234
Wysłany: 2006-11-20, 21:45   

Tesso, żebyś mogła zrozumieć jak ważne sa przykazania Boże (DEKALOG), musisz zrozumieć na czym polega
Nowe Przymierze.


W Księdze Jeremiasza 31,31-34, czytamy: -

"Oto idą dni - mówi Pan - że zawrę z domem izraelskim i z domem judzkim Nowe Przymierze.
Nie takie Przymierze, jakie zawarłem z ich ojcami w dniu, gdy ich ująłem za rękę, aby ich
wyprowadzić z ziemi egipskiej, które to Przymierze oni zerwali, chociaż Ja byłem ich Panem
- mówi Pan - Lecz takie Przymierze zawrę z domem izraelskim po tych dniach, mówi Pan:

Złożę mój zakon w ich wnętrzu i wypiszę go na ich sercu. Ja będę ich Bogiem, a oni będą Moim ludem".

Czy wiesz, jaki zakon, złoży Pan Bóg we wnętrzu swego ludu i wypisze na ich sercu? :roll:

Właśnie ten, który dał narodowi izraelskiemu.

Gdy Pan Bóg wyprowadzał naród izraelski z niewoli egipskiej zawarł z Izraelem przymierze na górze Synaj.
I to przymierze Izraelici zerwali.


Na czym polegało przymierze, które Izraelici zerwali czytamy w 5 Księdze Mojżeszowej 4,13: -

"I oznajmił wam swe przymierze, które nakazał wam zachowywać:
dziesięć słów, które wypisał na dwóch kamiennych tablicach
".

(Przekład Biblii Brytyjskiej).

Teraz, w Nowym Przymierzu te dziesięć słów wypisuje Pan Bóg
na sercu każdego człowieka, z którym zawiera Nowe Przymierze.

Są to te same przykazania, ta sama treść, jednak z pewną zasadniczą różnicą,
bowiem to Nowe Przymierze wypisane zostaje Duchem Bożym bezpośrednio w sercu.


"Nie na kamiennych tablicach, lecz na żywych tablicach serc".
2 List do Koryntian 3,3.

W Księdze Ezechiela 36,26-27 czytamy: -

"I dam wam serce nowe, i ducha nowego dam do waszego wnętrza, i usunę z waszego ciała
serce kamienne, a dam wam serce mięsiste.
Mojego Ducha dam do waszego wnętrza i uczynię,
że będziecie postępować według Moich przykazań,
Moich praw będziecie przestrzegać i wykonywać je".

Postępować według Bożych przykazań znaczy: wypełniać wszystkie przykazania Dekalogu.


Bo w Księdze Ezechiela 36,27 Pan Bóg mówi, że da swojego Ducha do wnętrz swoich dzieci
i sprawi, że będą postępować według Jego przykazań.


Znasz przykazania Boże? Wśród nich jest czwarte przykazanie nakazujące święcenie szabatu.

Czy widzisz tu jakąś manipulację? :roll:

Manipulacją jest mówienie, że należy przestrzegać przykazań Bożych, a jednocześnie odrzuca się,
któreś z tych przykazań. Np. przykazanie czwarte, nakazujące święcić dzień szabatu. :idea:


Czy zgadzasz się z tym? :roll:

Piszę szczególnie o czwartym przykazaniu, bo chociaż to jedno jedyne przykazanie z Dekalogu,
opatrzone jest słowem "PAMIĘTAJ", to szatan diabeł :evil: sprawił, że ludzie o tym zapomnieli.


Miriam.
______________________________________
„Jeśli kto mówi, niech mówi jak Słowo Boże”.
1 List Piotra 4:11.
 
 
Miriam 


Dołączyła: 26 Lip 2006
Posty: 2234
Wysłany: 2006-11-25, 22:19   

Tessa napisałam, że : -

Cytat:
Przykazania Boże, to DEKALOG.

Cytat:
W Przymierzu zawartym na górze Synaj, lud Boży miał zachowywać przykazania, które mieli wypisane
na dwóch kamiennych tablicach, a które uczyły ich miłości do Boga i miłości do ludzi. Natomiast teraz
w Nowym Przymierzu jest to potrzebą ich serc, gdyż te przykazania mają wypisane na sercach.

Odpisałaś: -

Cytat:

Nie tylko dekalog.Dekalog to tylko 10 z kilkuset innych.

Gdy Pan Bóg wyprowadzał naród izraelski z niewoli egipskiej zawarł z Izraelem przymierze na górze Synaj.
I to przymierze Izraelici zerwali.


Na czym polegało przymierze, które Izraelici zerwali czytamy w 5 Księdze Mojżeszowej 4:13: -

"I oznajmił wam swe przymierze, które nakazał wam zachowywać:
dziesięć słów, które wypisał na dwóch kamiennych tablicach
".

(Przekład Biblii Brytyjskiej).

Pan Bóg zapowiedział, że zawrze Nowe Przymierze. Polega ono na tym, że Bóg składa swój zakon
w naszym wnętrzu i wypisuje go na sercu. On jest naszym Bogiem, a my Jego ludem.


Są to te same przykazania, ta sama treść, jednak z pewną zasadniczą różnicą,
bowiem to Nowe Przymierze wypisane zostaje Duchem Bożym bezpośrednio w sercu.


"Nie na kamiennych tablicach, lecz na żywych tablicach serc".
2 List do Koryntian 3:3.

W Księdze Ezechiela 36:26-27 czytamy: -

"I dam wam serce nowe, i ducha nowego dam do waszego wnętrza, i usunę z waszego ciała
serce kamienne, a dam wam serce mięsiste. Mojego Ducha dam do waszego wnętrza i uczynię,
że będziecie postępować według Moich przykazań, Moich praw będziecie przestrzegać i wykonywać je".


To Nowe Przymierze zawarł Pan Bóg z nami we Krwi Jezusa Chrystusa.

I lud Boży rzeczywiście przestrzega wszystkich przykazań Bożych, a sobota jest znakiem między Bogiem
a Jego ludem.


Prawo Nowego Przymierza nie jest już wyryte na kamieniu, lecz umieszczone w sercach dzieci Bożych.

Są to te same przykazania, ta sama treść, jednak z pewną zasadniczą różnicą,
bowiem to Nowe Przymierze wypisane zostaje Duchem Bożym bezpośrednio w sercu.


Podstawą Nowego Przymierza jest dar przebaczenia. Bóg powiedział:


"odpuszczę im występki, a o grzechach ich nie będę już wspominał"
(Jeremiasza 31:34).

Bóg przebacza, usuwa grzechy wszystkim, z którymi zawarł Nowe Przymierze we Krwi Jezusa Chrystusa.

Apostoł Paweł w 2 Liście do Koryntian 3:3 wyraził bardzo ważną myśl nauki chrześcijańskiej, a mianowicie słowa,
które wypisane były w Starym Przymierzu na kamiennych tablicach są obecnie wypisane poprzez Ducha Świętego
w sercach wierzących.

Wykazał tym samym niezmienną ważność dziesięciorga przykazań, które ze względu na miejsce ich wypisania, przewyższają chwałą przykazania wypisane na kamieniu.

Tak więc słowa z tablic kamiennych ponownie wypisane zostały w Nowym Przymierzu na tablicach serc ludzkich.


W 5 Księdze Mojżeszowej 9:9-11 czytamy: -

„Gdy wstąpiłem na górę, aby przyjąć
kamienne tablice, tablice przymierze, które Pan zawarł z wami, przebywałem
na górze przez czterdzieści dni i czterdzieści nocy, nie jedząc chleba i nie pijąc wody, Pan dał mi dwie kamienne tablice, tablice zapisane palcem Bożym, a na nich prawie wszystkie słowa, które Pan wypowiedział do was na górze spośród ognia w dniu zgromadzenia.
Po upływie czterdziestu dni i czterdziestu nocy dał mi Pan dwie kamienne tablice, tablice przymierza”.

Również w 5 Księdze Mojżeszowej 9:15, czytamy: -

„Odwróciłem się więc i zszedłem z góry, a góra ta płonęła ogniem,

zaś dwie tablice przymierza były w obu moich rękach”.

Czy, widzisz, że dwie tablice kamienne, były tablicami przymierza.

I te przykazania napisane na tablicach kamiennych mieli zachowywać Izraelici.

W Nowym Przymierzu, lud Boży ma te przykazania z tablic kamiennych wypisane na sercach.
I według nich postępuje. Zgodnie z tymi słowami przestrzega również IV przykazania Dekalogu, które nakazuje święcić szabat (sobotę).


A czy z Tobą, zawarł Pan Bóg Nowe Przymierze? Czy Ty przestrzegasz wszytkich dziesięciu przykazań Bożych?
Czy święcisz też szabat, zgodnie z czwartym przykazaniem Bożym?


Bo szabat jest znakiem między Bogiem a Jego ludem.

Miriam.
______________________________________
„Jeśli kto mówi, niech mówi jak Słowo Boże”.
1 List Piotra 4:11.
 
 
Maja. 


Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2086
Wysłany: 2006-11-26, 01:55   

Wszystkich, którzy nie przestrzegają przykazań Bożych, Stwórca upomina:

„Jak długo będziecie się wzbraniali przestrzegać moich przykazań i moich praw :?: II Mojż. 16,28.


Bóg zawsze wymagał, by jego lud powstrzymywał się od grzechu, a przecież przestępując przykazania Dekalogu
obrażamy albo Boga, albo bliźniego :-( .


Pan Jezus w Ewangelii Mateusza 19,17 mówi: -
"Jeśli chcesz wejść do żywota, przestrzegaj przykazań.".


Słowa te kieruje do każdego człowieka.


Jak myślisz, czy którekolwiek z wyznań może teraz uczyć inaczej, :?: :-? - nie :?: :-? , to przestrzegajmy wszyscy
Dekalogu biblijnego :-) .


W Księdze Kaznodziei Salomona 12,13 czytamy:-
"Wysłuchaj końcowej nauki całości: Bój się Boga i przestrzegaj Jego przykazań, bo to jest
obowiązek każdego człowieka."


Czy będziecie Bogu posłuszni :?: :mysli:

Maja.
 
 
tessa

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 4116
Wysłany: 2006-11-26, 08:37   

Paweł w liście do Galatów 5:1 pisze:
"Do takiej wolności wyzwolił nas Chrystus .Dlatego stójcie mocno i nie dajcie się znowu zaprząc w jarzmo niewoli".
Jezus uwolnił Izraelitów z niewoli Prawa Mojżeszowego ,dlaczego więc ty znowu twierdzisz,że podlegasz Prawu Mojżeszowemu?
W Nowym Testamencie chrześcijanie nie przestrzegali cotygodniowego sabatu.Kończę już tą dyskusję ,bo staje się jałowa.
 
 
Maja. 


Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2086
Wysłany: 2006-11-27, 21:20   

tessa napisała:
Cytat:
Paweł w liście do Galatów 5:1 pisze:
"Do takiej wolności wyzwolił nas Chrystus .Dlatego stójcie mocno i nie dajcie się znowu zaprząc w jarzmo niewoli".
Jezus uwolnił Izraelitów z niewoli Prawa Mojżeszowego ,dlaczego więc ty znowu twierdzisz,że podlegasz Prawu Mojżeszowemu?
W Nowym Testamencie chrześcijanie nie przestrzegali cotygodniowego sabatu.


tesso, nie rozumiesz, że przykazania Dekalogu, wszystkie X w dalszym ciągu nas obowiązują :?: :mysli:

Pisałyśmy już o tym, że zakon ukazywał nam, co jest grzechem, i jak mamy być uwolnieni od grzechu.

To, co było grzechem jest grzechem w dalszym ciągu, zmienia się tylko forma uwolnienia człowieka od grzechu.
Zakon ceremonialny stanowił starotestamentową formę pojednania człowieka z Bogiem.



Przestępstwo ( między innymi ) dziesięciu przykazań Bożych obciążało Izraelitę nakazami przyniesienia ofiary za grzech, jako tymczasowe zastępstwo. Aby za grzech popełniony grzesznik nie musiał przynosić już ofiary zastępczej,
Chrystus ów dług, czyli winę za grzech wziął na siebie ( Iz. 53,6 ), i stał się rzeczywistą ofiarą.



Zakon ceremonialny wskazywał na Chrystusa, pouczał o Nim i prowadził do Niego.
Ustąpił nowotestamentowej rzeczywistości, a rzeczywistością tą jest Chrystusa ( Ko. 2,17 ) i Jego dzieło,
którego dokonał na ziemi odkupując świat, a teraz oręduje za nami u Boga Ojca.
Rzeczywistość stała się aktualna z chwilą śmierci Chrystusa.



"A gdy przyszła wiara, już nie jesteśmy pod opieką przewodnika" - Gal. 3,25.
Zakon ceremonialny, jako przewodnik przestał spełniać swą funkcję.


Zakon moralny obowiązuje nadal, gdyż niezmienne są wymogi moralne Boga wobec ludzi.


Pamiętaj, że pierwsze cztery przykazania Dekalogu uczą nas podstawowej miłości do Boga, a pozostałe sześć podstawowej miłości do bliźniego, dlatego też gdy przestępujesz przykazania Dekalogu obrażasz albo Boga,
albo bliźniego
:-( .


W Gal. 4,4-6 czytamy:
"Lecz gdy nadeszło wypełnienie czasu, zesłał Bóg Syna swego, ktory się narodził z niewiasty i podlegał zakonowi,
aby wykupił tych, którzy byli pod zakonem, abyśmy usynowienia dostąpili. A ponieważ jesteśmy synami, przeto Bóg zesłał Ducha Syna swego do serc waszych, wołającego : Abba, Ojcze."



Z chwilą złożenia przez Pana Jezusa życia w ofierze krzyżowej, ceremonie, a więc także związane z nimi święta ( szabaty ) straciły znaczenie, gdyż prawo ceremonialne zostało przydane z powodu grzechu, a miało uczyć ludzi o nadejściu Zbawiciela. Było więc Jego cieniem i przewodnikiem do Niego.


Abyś to zrozumiała przypomnij sobie, że zakon był rozdzielony, jeden był w arce (10 przykazań Bożych ) a drugi obok, przepisy. Skąd ten podział :?: :roll:


Czytamy, że zakon został przybity do krzyża, a dalej czytamy, że należy go przestrzegać .
Widzisz więc, że zakon był podzielony na zakon moralny i ceremonialny :?: .
Do krzyża przybity został zakon ceremonialny, już go nie ma, apostołowie ucząc nas, że ci, którzy zakon wypełniają usprawiedliwieni będą, mówią o zakonie moralnym.



Pan Jezus również mówi wszystkim:
"...Chcesz wejść do żywota, przestrzegaj przykazań." - Ew. Mat. 19,17.

tesso, zastanów się, czy teraz ktokolwiek z ludzi mógły uczyć inaczej :?: :mysli:
Maja.
 
 
Maja. 


Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2086
Wysłany: 2006-12-04, 22:31   

W V Mojż. 28,1-2 w. czytamy:
„Jeżeli zaś usłuchasz głosu Pana, Boga twego, i będziesz pilnie spełniał wszystkie Jego przykazania,
które ja ci dziś nadaję, to Pan, Bóg twój, wywyższy cię ponad wszystkie narody ziemi.
I spłyną na ciebie, i dosięgną cię wszystkie te błogosławieństwa, jeżeli usłuchasz głosu Pana, Boga twego…"


W V Mojż. 28,9. czytamy:
"Pan ustanowi cię sobie jako lud święty, tak jak ci poprzysiągł, jeżeli będziesz przestrzegał przykazań
Pana, Boga twego, i chodził Jego drogami..."


W 28 rozdziale V Księgi Mojż. od 1-14 w. mamy ukazane błogosławieństwo za posłuszeństwo.

Dlatego bądźmy we wszystkim posłuszni naszemu Bogu, i przestrzegajmy Jego przykazań, a wówczas to Boże błogosławieństwo przylgnie do każdego z nas :-) .

Maja.
 
 
Miriam 


Dołączyła: 26 Lip 2006
Posty: 2234
Wysłany: 2006-12-04, 23:10   

Tessa napisała: -

Cytat:
Paweł w liście do Galatów 5:1 pisze:
"Do takiej wolności wyzwolił nas Chrystus .Dlatego stójcie mocno i nie dajcie się znowu zaprząc w jarzmo niewoli".
Jezus uwolnił Izraelitów z niewoli Prawa Mojżeszowego ,dlaczego więc ty znowu twierdzisz,że podlegasz Prawu Mojżeszowemu?
W Nowym Testamencie chrześcijanie nie przestrzegali cotygodniowego sabatu.Kończę już tą dyskusję ,bo staje się jałowa.

Tessa, czyżbyś nie wiedziała, że Dekalog jest wieczny i niezmienny. :idea:

Dlatego z wszystkimi ludźmi, bez względu na przeszłość, którzy nawracają się do Boga Ojca
i przyjmują Jezusa Chrystusa jako swego Zbawiciela, Bóg zawiera Nowe Przymierze w Jego
Krwi. Daje im też swego
Ducha Świętego do ich serc i sprawia, że postępują według Jego przykazań.

Ci wszyscy, z którymi Pan Bóg zawarł Nowe Przymierze mają przykazania Boże wypisane w sercach
i według nich postępują. Przestrzegają oni wszystkich dziesięciu przykazań Bożych.


Znakiem między Bogiem a Jego ludem jest święcenie szabatu (soboty).

Miriam.
_____________________________________
"Jeśli kto mówi, niech mówi jak Słowo Boże”.
1 List Piotra 4:11.
 
 
Maja. 


Dołączyła: 22 Sie 2006
Posty: 2086
Wysłany: 2006-12-06, 23:11   

Jak myślicie, czy wolno komukolwiek zmieniać coś w prawie Bożym :?: :mysli:
Wiemy, że nie wolno tego czynić nikomu, gdyż to sam Bóg ustala dla nas nauki.
Dlatego wszyscy wracajmy do Dekalogu biblijnego.
Maja.
 
 
Wojtek37 

Wiek: 59
Dołączył: 23 Maj 2006
Posty: 686
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2006-12-08, 17:16   

Zobaczcie kochani co znalazłem o ŚJ którzy piszą o sobie......

Strażnica nr 16, 15 sierpnia 2002, str. 32
"Tak bardzo potrzebuję pieniędzy!" -pomyślała Nana, mieszkanka regionu Kaspi w Gruzji samotnie wychowująca trzech synów. Pewnego ranka jej marzenie się spełniło. Obok komisariatu policji znalazła dużą sumę -300 lari. (...) Kiedy szła na posterunek policji, zauważyła pięciu funkcjonariuszy gorączkowo rozglądających się za czymś. Domyśliła się, że szukają pieniędzy, więc podeszła do nich i spytała: "Czy panowie coś zgubili?" "Pieniądze" -odrzekli. "Ile?" "Trzysta lari!" "Znalazłam je" - powiedziała Nana, po czym zapytała: "Czy wiecie, dlaczego oddaję te pieniądze?" Nie potrafili odpowiedzieć. "Ponieważ jestem Świadkiem Jehowy" - wyjaśniła. "Gdyby było inaczej, nie zwróciłabym ich".

Tak więc nasuwa się myśł iż normalnie to by nie przestrzegała zasad ogólnoludzkich. No to ciekawe!?. Więc trzeba być ŚJ by być uczciwym :lol:
_________________
Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy
św. Jan Kasjan
 
 
 
Miriam 


Dołączyła: 26 Lip 2006
Posty: 2234
Wysłany: 2006-12-09, 20:59   

Tessa napisała: -

Cytat:

W Nowym Testamencie chrześcijanie nie przestrzegali cotygodniowego sabatu.

Pan Jezus święcił szabat. Żydzi zarzucali Mu tylko sposób święcenia tego dnia.

A Pan Jezus powiedział:


„wolno w sabat dobrze czynić”.
( Ew. Mateusza 12:12 ).

Wszyscy apostołowie byli Żydami, więc nie ulega wątpliwości, że święcili szabat.


Nowe Przymierze, to nie nowe Prawo. Lecz w Przymierzu tym, odwieczne Prawo Boże
zostało wpisane do serca wierzącego człowieka.


Nowe Przymierze, które Pan Bóg zawarł ze swym ludem we Krwi Jezusa Chrystusa, polega na tym,
że Bóg Ojciec daje nam Swego Ducha Świętego do naszych wnętrz i sprawia, że przykazania Dekalogu,
które kiedyś były wypisane na tablicach kamiennych, teraz są wypisane na sercach Jego ludu, tak że
według nich postępują. Podstawą tego Nowego Przymierza jest dar przebaczenia grzechów.
:idea:
(Księga Jeremiasza 31:31-34; Ezechiela 36:26-27).

Wśród przykazań Dekalogu jest przykazanie czwarte nakazujące święcenie szabatu (soboty).

Gdyż szabat (sobota) jest znakiem między Bogiem a Jego ludem.

Miriam.
______________________________________
„Jeśli kto mówi, niech mówi jak Słowo Boże”.
1 List Piotra 4:11.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 10