Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ilustracje Trójcy Świętej w przyrodzie
Autor Wiadomość
Olaf 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Sty 2007
Posty: 603
Wysłany: 2010-11-27, 22:57   

therapon napisał/a:

1. Skoro Trójca Świeta według Strażnicy pochodzi od diabła, to może dom Bethel w USA też pochodzi od diabła?

Patrząc odwrotnie. Skoro Trójca pochodzi od Boga to może świadkowski Dom Bethel też pochodzi od Boga. Sam się zaszachowałeś i zamatowałeś drogi Mirku. :crazy:
 
 
therapon
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-27, 23:14   

Wiesz Olo myślałem o tym, ale przecież Strażnica twierdzi, iż Trójca to nauka pogańska. Więc coś tu nie gra! Co innego, gdyby nauczali o Trójcy i jako przykład w przyrodzie pokazali funkcjonowanie domu Bethel :-P
 
 
Olaf 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Sty 2007
Posty: 603
Wysłany: 2010-11-27, 23:25   

Dokładnie. A ty twierdzisz że Boska, oraz analogiczna do Bethel. Toteż sam siebie niszczysz. :crazy:
 
 
therapon
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-27, 23:27   

Nie bo ja twierdzę, iż szatan również chce się upodobnić do Boga i czyni to za pomocą Strażnicy. Biblia mówi, nie wiem czy wiesz, również o trójcy przeciwnika Bożego. Na przykład bestia, smok i fałszywy prorok twoirzą taką troistą jedność. :crazy:
 
 
Olaf 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Sty 2007
Posty: 603
Wysłany: 2010-11-27, 23:36   

therapon napisał/a:
Nie bo ja twierdzę, iż szatan również chce się upodobnić do Boga i czyni to za pomocą Strażnicy. Biblia mówi, nie wiem czy wiesz, również o trójcy przeciwnika Bożego. Na przykład bestia, smok i fałszywy prorok twoirzą taką troistą jedność. :crazy:
Ja tylko obnażam twoje sugestie:
therapon napisał/a:

1. Skoro Trójca Świeta według Strażnicy pochodzi od diabła, to może dom Bethel w USA też pochodzi od diabła?

Zestawiasz dom Bethel z Trójcą. Więc wiesz, że gdy nadasz status boży, Trójcy, to nadasz go i Bethelowi. Nic więcej.
 
 
therapon
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-27, 23:50   

To że zestawiam to powinno dać każdemu do myślenia, że może nauka o Trójcy jednak jest prawdziwa? Jak narysuję trójcę szatańską, to wtedy można będzie ten przykład podać jako doskonały. :mrgreen:

Ale wracam do tematu. Poprzednio pokazałem, iż człowiek jest Trójcą trzech elementów:

1. Ducha
2. Duszy
3. Ciała


Podział ten był oczywiście zgodny z Pismem Świętym. Okazuje się, iż nasze ciało również dzieli się na trzy podstawowe elementy:

1. Ciało w sensie mięsa (gr. SARX)
2. Krew (gr. HAIMA)
3. Kości (gr. OSTEA)


Podział ten jest również zgodny z Pismem. I tak na przykład:

1. Mięso (ciało) jest odróżnione od krwi (J 6:53-56; Mt 16:17; J 1:13; 1Kor 15:50; Gal 1:16; Ef 6:12; Heb 2:14; Syr 14:18, 17:31 LXX)
2. Krew jest odróżniona od kości: J 19:33-36
3. Kości są odróżnione od mięsa (Rdz 2:23, 29:14; Lk 24:39)


Graficznie mogę to przedstawić tak:



Każdy Świadek Jehowy zgodzi się, iż podany wyżej rysunek jest najzupełniej prawdziwy. Potwierdzone są one nawet w biblii. Dlaczego więc nie zgodzi się z poniższymi zdaniami, skoro wynikają one z powyższych zdań?

1. Istnieje tylko jeden Bóg.
2. Ojciec jest Bogiem.
3. Syn jest Bogiem.
4. Duch Święty jest Bogiem.
5. Ojciec to nie Syn.
6. Syn to nie Duch Święty
7. Duch Święty to nie Ojciec.


Otrzymaliśmy definicję Trójcy Świętej. Graficznie przedstawia się tak:



Jest więc człowiek stworzony na obraz Boga?

:crazy:

W następnym poście, jak nie będzie pytań, podam na jakie trzy części dzieli biblia kości! Chyba, że ktoś wie! A krew też jest Trójcą!!
 
 
Olaf 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Sty 2007
Posty: 603
Wysłany: 2010-11-28, 00:05   

Ja poprę Cie obiema rekami.

Psychiatra prowadzi badania
Psychiatra stawia diagnozę
Psychiatra podejmuje leczenie

Te trzy elementy stanowią jedną kurację.

Przekonałeś mnie jak każdego innego.

Pozdrawiam.
 
 
therapon
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-28, 00:18   

Jeśli cię przekonałem to następny przykład. Kości składają się z trzech elementów:

1. Szpiku
2. Stawów
3. Ścięgien


Biblia rozróżnia, iż szpik jest różny od stawów (Heb 4:12) a stawy od ścięgien (Kol 2:19).

heb 4:12 bw (12) Bo Słowo Boże jest żywe i skuteczne, ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić zamiary i myśli serca;

kol 2:19 bw (19) a nie trzyma się głowy, z której całe ciało, odżywiane i spojone stawami i ścięgnami, rośnie wzrostem Bożym.


Można to graficznie przedstawić tak:



:crazy:
 
 
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2010-11-28, 01:08   

therapon napisał/a:
Jeśli cię przekonałem to następny przykład. Kości składają się z trzech elementów:

1. Szpiku
2. Stawów
3. Ścięgien


Skoro twoim zdaniem kości składają się ze ścięgien, to dopisz jeszcze mięśnie bo brakuje. ;-)
 
 
therapon
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-28, 01:15   

Biblia mięsnie zalicza do mięsa a nie do kości. Poza tym nie znajdziemy w Biblii takiego słowa. Intuicja podpowiada, że mięśnie to raczej już nie kości. :mrgreen:

A co sądzisz o trójcy w krwi?



:crazy:
 
 
wit
Wyznawca Istniejącego


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 3796
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2010-11-28, 09:25   

Ekhem, cztery strony świata pewnie również świadczą na rzecz doktryny Trójcy. :-P
_________________
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.
 
 
therapon
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-28, 09:41   

wicie, to że istnieją cztery pory roku albo cztery strony świata, wynika z tego, iż żyjemy w przestrzeni trójwymiarowej. Ale na przykład do życia każdej istoty na ziemi potrzebne są trzy rzeczy: jedzenie, picie i oddychanie. Bez tego wszystko by wymarło z głodu.



A więc mamy trójcę w całej przyrodzie :mrgreen:
 
 
Rakub 
Unitarianin


Dołączył: 07 Paź 2010
Posty: 20
Wysłany: 2010-11-28, 09:59   

Potwierdza to tylko tezę że każdy widzi to co chce widzieć. Dla przykładu muzułmanie szukają w przyrodzie znaków świadczących o prawdziwości Islamu :

http://www.miraclesofislam.com/
_________________
"I poprowadzę ślepych drogą, której nie znają, ścieżkami im nieznanymi ich powiodę, ciemność przed nimi obrócę w jasność, a miejsca nierówne w równinę. (...)!" Izajasza 42:16
 
 
therapon
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-28, 12:59   

Rakub, widzieć imię Boga a strukturę troistego Boga to też różnica prawda?

Jeśli chodzi o pory roku, to również mają troistę budowę: każda pora roku trwa trzy miesiące. :-P

Im więcej się szuka tym więcej można znaleźć przykładów. Na przykład układ oddechowy wszystkich zwierząt na świecie jest troisty:

1. płuca u ssaków, gadów, płazów i ptaków
2. skrzela u ryb
3. tchawki u owadów




Kto nie wierzy może sam sprawdzić:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Uk%C5%82ad_oddechowy

:crazy: :mrgreen:
 
 
luko

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Paź 2008
Posty: 163
Wysłany: 2011-02-07, 10:11   

Z całym szacunkiem, ale dla mnie to zupełnie nieczytelne. Przeczytałem pierwszą stronę tego wątku i ostatnią..i na obydwu widzę te same obrazki, więc zakładam, że przez 37 stron jest mowa o tym samym..i teraz..co czytam:

"1. Istnieje tylko jeden Bóg.
2. Ojciec jest Bogiem.
3. Syn jest Bogiem.
4. Duch Święty jest Bogiem.
5. Ojciec to nie Syn.
6. Syn to nie Duch Święty
7. Duch Święty to nie Ojciec.
"

Każda z trzech osób jest Bogiem (pkt. 2, 3, 4), ale też każda z nich jest odrębnym bytem (pkt. 5, 6, 7). Nie ma siły - logicznie rzecz biorąc - mamy 3 Bogów (z czym oczywiście się nie zgadzam). Ta centralna gwiazdka z napisem Bóg jako połączenie 3 osób jest nieco wprowadzająca w błąd, ponieważ jest "sprzeczna" z błękitnymi łukami z napisami "nie jest".
Dajecie porównania z "człowiekiem". Owszem, każdy z członków rodziny ludzkiej jest "człowiekiem", ale jeden nie jest drugim - mamy zatem trzech osobnych ludzi, którzy z natury (biologicznie) są tacy sami, ale są trzema odrębnymi bytami. Dlatego też - osobiście - nie jestem przeciwnikiem nazywania Jezusa "Bogiem" - ma boską naturę (wszak został zrodzony z Boga Ojca), ale jest niższy, poddany Ojcu, na co wskazuje szereg fragmentów Pisma. Chociażby omawiany tu na forum 1 List do Koryntian 15,24-28 czy Obj 3:2, 12.

Mamy też:
List do Hebrajczyków 1, 7-9
(7) O aniołach wprawdzie mówi: Aniołów swych czyni On wichrami, a sługi swoje płomieniami ognia; (8) lecz do Syna: Tron twój, o Boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego. (9) Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość: Dlatego namaścił cię, o Boże, Bóg twój olejkiem wesela jak żadnego z towarzyszy twoich.

Jan 20,17
Rzekł jej Jezus: Nie dotykaj mnie, bo jeszcze nie wstąpiłem do Ojca; ale idź do braci moich i powiedz im: Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego, do Boga mego i Boga waszego.

2 List do Koryntian 1,3, List do Efezjan 1,3
Błogosławiony niech będzie Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa

Izajasz 53,10-11
Ale to Panu upodobało się utrapić go cierpieniem. Gdy złoży swoje życie w ofierze, ujrzy potomstwo, będzie żył długo i przez niego wola Pana się spełni. (11) Za mękę swojej duszy ujrzy światło i jego poznaniem się nasyci. Sprawiedliwy mój sługa wielu usprawiedliwi i sam ich winy poniesie.

1 List do Koryntian 11,3
A chcę, abyście wiedzieli, że głową każdego męża jest Chrystus, a głową żony mąż, a głową Chrystusa Bóg

i kilka innych, chociażby z Ew. Jana.

Przy okazji zapytam, czy dogmat o Trójcy zakłada współistnienie Syna i Ojca?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10