Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Eucharystia - ta sama czy ponowna ofiara?
Autor Wiadomość
Yarpen Zirgin 

Wyznanie: Kościół katolicki
Wysłany: 2010-12-05, 20:55   

nike napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:
KK w ogóle nie praktykuje podawania opłatka w czasie Eucharystii. Osobom, które przystępują do Komunii Świętej, rozdziela się Hostie.

Dobrze wiesz co ja nie katoliczka mam na myśli mówiąc opłatek. Ja nie muszę znać co i kiedy nazywa się hostią.

A ja wielokrotnie na tym forum wskazywałem na to, jak brzmi prawidłowa terminologia. Skoro więc ja pisząc o nauczaniu BPŚ czy ŚJ mogę stosować do nazywania rzeczy w tych wyznaniach istniejących nazewnictwa w nich stosowanego, to Ty równie dobrze możesz używać prawidłowego nazewnictwa katolickiego. Nic Ci się nie stanie, a unikniemy nieporozumień.

Cytat:
Dlaczego zadałam takie pytanie, kilka lat temu byłam w szpitalu, przed operacją już od wieczora nie wolno nic jeść. Rano ksiądz chodził z hostią, jedna z leżących miała za chwile iść na zabieg. Bała się tego zabiegu więc ksiądz jej zaproponował 1/2 hostii, bo całą bał się jej podać.Zapytałam ja wtedy księdza którą część jej podał górną czy dolną Jezusa ? Kapelan splunął i poszedł. A my pojechałyśmy na zabieg ona z błogosławieństwem i ja z błogosławieństwem Kaplana, tylko jakże z innym.

Na chamskie, obrażające wiarę katolicką, pytanie, dostałaś odpowiednią odpowiedź. W dodatku chyba nieco zbyt słabą.

nike 

Pomogła: 118 razy
Wysłany: 2010-12-05, 21:09   

Yarpen Zirgin, Chamskie? Dziękuje. to,ze ksiądz splunął to tez dobrze zrobił?

Nie ja nie muszę nazewnictwa znać krk ty tez nie stosujesz się i obrażasz uczucia ŚJ pisząc "ŚJ" moje zresztą też. bo Jehowa to jest imię Boga wszechmocnego, natomiast hostia to nic innego jak mąka i woda. Wygląda,że można połamać opłatek komunijny i dawać po kawałku, ciekawe kto co załapie z ciała Jezusa, bardzo ciekawa jestem ?

Yarpen Zirgin 

Wysłany: 2010-12-05, 21:27   

nike napisał/a:
Yarpen Zirgin, Chamskie? Dziękuje.

Nie masz za co dziękować, bo sama powinnaś sobie zdawać sprawę z karygodności swojego zachowania.

nike napisał/a:
Nie ja nie muszę nazewnictwa znać krk ty tez nie stosujesz się i obrażasz uczucia ŚJ pisząc "ŚJ" moje zresztą też.

1. Jeżeli zamierzasz zabierać się za polemikę z nauczaniem katolickim, to nie przyznawaj się, że nie znasz terminologii katolickiej, bo w ten sposób obnażasz swoje braki w elementarnych podstawach tegoż nauczania. Skoro bowiem nie znasz nawet tak prozaicznych podstaw, jak terminologia eucharystyczna, to jaki jest poziom Twojej wiedzy w kwestiach o wiele ważniejszych?
2. Nie przypominam sobie, abym napisał o świadkach Jehowy per "ŚJ".
3. Czym innym jest utworzenie nazwy członka wyznania od nazwy tego wyznania, a czym innym pytanie o to, czy dając 1/2 Hostii daje się górną czy dolną połowę Chrystusa. Jak tego nie widzisz, to nic nie poradzę.

nike napisał/a:
natomiast hostia to nic innego jak mąka i woda.

Mąka i woda, zmieszane ze sobą, dają płynną zawiesinę, a nie chleb używany w czasie Eucharystii.
Poza tym, jak widzę, jednak zdajesz sobie sprawę z tego, jak się nazywa chleb używany w czasie Mszy Świętej, więc nie udawaj greka używając słowa "opłatek" na określenie Hostii.

nike napisał/a:
Wygląda,że można połamać opłatek komunijny i dawać po kawałku, ciekawe kto co załapie z ciała Jezusa, bardzo ciekawa jestem ?

Nie można, bo nie ma czegoś takiego jak "opłatek komunijny".
Natomiast powtarzaniem tego chamskiego pytania pokazujesz, że Ciebie nie interesuje to, co się Ci przekazuje na temat nauczania katolickiego. Podałem Ci bowiem stosowny fragment KKK, w którym masz wyjaśnienie pewnej ważnej kwestii obecności Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, a Ty dalej, jak ta katarynka, powtarzasz swoje pytanie.

nike 

Wysłany: 2010-12-05, 21:41   

Yarpen Zirgin, Dziękuję za miłą i wyczerpującą odpowiedź oczywiście nie chamską z twojej strony.Ale dalej ciekawa jestem która część dostała ta kobieta w szpitalu skoro jest to prawdziwe ciało Jezusa.

Arius 
badacz Biblii

Wysłany: 2010-12-05, 21:42   

Yarpen Zirgin napisał/a:
A ja wielokrotnie na tym forum wskazywałem na to, jak brzmi prawidłowa terminologia.

Prawidłowa czyli katolicka? A może prawidłowa to ta BIBLIJNA, bo w Biblii nie znajduję takich czarodziejskich słów jak HOSTIA.

Czary Mary tez nie ma :(

Yarpen Zirgin 

Wysłany: 2010-12-05, 21:45   

nike napisał/a:
Yarpen Zirgin, Dziękuję za miłą i wyczerpującą odpowiedź oczywiście nie chamską z twojej strony.Ale dalej ciekawa jestem która część dostała ta kobieta w szpitalu skoro jest to prawdziwe ciało Jezusa.

Nike, nic nie poradzę na to, że nie potrafisz sobie przyswoić pewnej prawdy nauczanej w Kościele katolickim na temat Eucharystii (w każdej części konsekrowanych Hostii, niezależnie od tego jak małej, jest obecny cały Chrystus) i tworzysz sobie wizje dzielenia Chrystusa na "części" podczas łamania Hostii. :-(
Ostatnio zmieniony przez Yarpen Zirgin 2010-12-05, 21:57, w całości zmieniany 1 raz  

Yarpen Zirgin 

Wysłany: 2010-12-05, 21:49   

Arius napisał/a:
Yarpen Zirgin napisał/a:
A ja wielokrotnie na tym forum wskazywałem na to, jak brzmi prawidłowa terminologia.

Prawidłowa czyli katolicka? A może prawidłowa to ta BIBLIJNA, bo w Biblii nie znajduję takich czarodziejskich słów jak HOSTIA.

Czary Mary tez nie ma :(

Natomiast Ariusa zaraz może nie być na forum. Np. za pomówienia pod adresem KK o praktykowanie magii. Zastanów się więc dobrze nad tym, co piszesz, bo powyższy post jest ostatnim, który Ci przepuszczę z takim tekstem pod adresem Kościoła katolickiego.

nike 

Wysłany: 2010-12-05, 22:02   

Yarpen Zirgin napisał/a:
nike napisał/a:

Nike, nic nie poradzę na to, że nie potrafisz sobie przyswoić pewnej prawdy nauczanej w Kościele katolickim na temat Eucharystii (w każdej części, niezależnie od tego jak małej, konsekrowanych Hostii jest obecny cały Chrystus) i tworzysz sobie wizje dzielenia Chrystusa na "części" podczas łamania Hostii. :-(

Jeszcze raz z całego serca dziękuje ci za wyczerpującą odpowiedź. Dziwi mnie tylko,że teraz potrafiłeś mi odpowiedzieć. A posty wyżej, dowiedziałam się o Juniora,że chamskie odzywki, a przecież nie odzywałam sie do ciebie po chamsku ja tylko pytałam.

Dowiedziałam się,że się karygodnie zachowuję, tylko też nie wiem kiedy?

Dowiedziałam się,że po chamsku obrażam wiarę katolicką, tylko też mam pytanie kiedy to było? Ja ci więc teraz szanowny Juniorze odpowiem,że to ty względem mnie po chamsku się zachowałeś, ja się po prostu tylko zapytałam. Jeszcze raz dziękuję za miłą rozmowę z tobą.

Yarpen Zirgin 

Wysłany: 2010-12-05, 22:17   

nike napisał/a:
Jeszcze raz z całego serca dziękuje ci za wyczerpującą odpowiedź. Dziwi mnie tylko,że teraz potrafiłeś mi odpowiedzieć.

Wypsnęła mi się. Szkoda było mojego trudu, bo stawiam zakład, że i tak z niej niczego nie zapamiętasz.

nike napisał/a:
A posty wyżej, dowiedziałam się o Juniora,że chamskie odzywki, a przecież nie odzywałam sie do ciebie po chamsku ja tylko pytałam.

Nike, przeczytaj jeszcze raz moje wypowiedzi, bo znowu przypisujesz mi słowa, których nie napisałem (te o "chamskich odzywkach"). :-(

nike napisał/a:
Dowiedziałam się,że się karygodnie zachowuję, tylko też nie wiem kiedy?

Jeżeli trzeba Ci pisać, że zadanie chamskiego i obraźliwego pytania jest karygodnym zachowaniem, to muszę przemyśleć pewną kwestię na Twój temat.

Cytat:
Dowiedziałam się,że po chamsku obrażam wiarę katolicką, tylko też mam pytanie kiedy to było?

To też już Ci napisałem, więc nie będę się powtarzał.

Henryk 

Wysłany: 2010-12-06, 08:03   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Jeżeli o wierze, to zapraszam najpierw do zapoznania się z tym, co KK naucza i w co wierzy, a potem o zadawanie pytań.

Sadzę, że rozmawiamy o aktualnych naukach.(?)
Między nauczaniem KK (kto to jest? - wiejski Proboszcz, czy Watykan?), a ludową pobożnością jest olbrzymia przepaść.
Ludzie widzą Jezusa, Marię, nawet w sęku na drzewie, na szybie, w kałuży oleju.
Podobno nawet przemawiają do „wiernych”...
Czy KK automatycznie ekskomunikuje takich?
Nie. Jest to nawet na rękę hierarchom.

Wszelkie zabobony, przesądy, wizyty u wróżek...
Czyja to domena?
Czym różni się wiara w obecność Boga w kawałku opłatka?
Wszelkie talizmany, totemy itp...
Święcona kreda, święcona woda, święcona gromnica (chroniąca kiedyś przed piorunami)...
Żeby jeszcze na tym zbijać fortunę - to dopiero majstersztyk :xhehe: .

Eleazar 

Wyznanie: Wierzę w Boga, a nie instytucje religijne.
Wysłany: 2010-12-06, 10:04   

Yarpen Zirgin napisał/a:
nic nie poradzę na to, że nie potrafisz sobie przyswoić pewnej prawdy nauczanej w Kościele katolickim na temat Eucharystii

Nauczanie Kościoła katolickiego o "Eucharystii" i "prawda" to nie są równoznaczne słowa;
możesz mówić co najwyżej o przekonaniach albo o doktrynie; a czy to prawda, to pozostaje do wykazania,
potwierdzenia albo obalenia, zależnie o czym świadczy Słowo Boże, dowody w sprawach wiary.

Yarpen Zirgin napisał/a:
(w każdej części konsekrowanych Hostii, niezależnie od tego jak małej, jest obecny cały Chrystus) i tworzysz sobie wizje dzielenia Chrystusa na "części" podczas łamania Hostii. :-(

Chrystus obecny jest w ludziach, którzy żyją według Słowa Bożego;
a nie w pieczywie, jakbyś tego pieczywa nie nazywał,
przaśny chleb jest tylko symbolem, który należy właściwie zrozumieć...

J 1,14 napisał/a:
(14) A Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas, i ujrzeliśmy chwałę jego, chwałę, jaką ma jedyny Syn od Ojca, pełne łaski i prawdy.

J 6,57-64a napisał/a:
(57) Jak mię posłał Ojciec, który żyje, a Ja przez Ojca żyję, tak i ten, kto mnie spożywa, żyć będzie przeze mnie. (58) Taki jest chleb, który z nieba zstąpił, nie taki, jaki jedli ojcowie i poumierali; kto spożywa ten chleb, żyć będzie na wieki. (59) To mówił, gdy nauczał w synagodze w Kafarnaum. (60) Wielu tedy spośród uczniów jego, usłyszawszy to, mówiło: Twarda to mowa, któż jej słuchać może? (61) A Jezus, świadom, że z tego powodu szemrzą uczniowie jego, rzekł im: To was gorszy? (62) Cóż dopiero, gdy ujrzycie Syna Człowieczego, wstępującego tam, gdzie był pierwej? (63)Duch ożywia.Ciało nic nie pomaga. Słowa, które powiedziałem do was, są duchem i żywotem, (64) lecz są pośród was tacy, którzy nie wierzą.

Jeśli ktoś rozumie ciało Chrystusa jako ludzkie mięso, a krew Chrystusa jako ludzką krew,
tak jak to ma miejsce w Kościele katolickim, gdzie mówi się nawet o "cudach eucharystycznych",
to oszukuje sam siebie, bo ciało na nic się nie przyda, liczy się Duch i Słowa Nauki,
wcielanie ich w życie, praktykowanie, czego symbolem jest przyjście Jezusa w ciele,
wcielenie Słowa Bożego, a chleb jest symbolem tego wcielenia.

Mt 24,23-27 napisał/a:
(23) Gdyby wam wtedy kto powiedział: Oto tu jest Chrystus albo tam, nie wierzcie. (24)Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i czynić będą wielkie znaki i cuda, aby, o ile można, zwieść i wybranych. (25)Oto przepowiedziałem wam. (26)Gdyby więc wam powiedzieli: Oto jest na pustyni - nie wychodźcie; oto jest w kryjówce - nie wierzcie. (27)Gdyż jak błyskawica pojawia się od wschodu i jaśnieje aż na zachód, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego,

Gdyby ktoś wam mówił, że Chrystus jest w tym Kościele, albo w tamtym;
w opłatku albo w winie, w tej kaplicy, albo w tamtej sali królestwa; nie wierzcie!
Prawdziwy Chrystus jest wszędzie tam, gdzie wprowadza się jego Naukę w czyn, niezależnie od nazwy wyznania.

Hbr 9,12 napisał/a:
(9) Nie dajcie się zwodzić przeróżnym i obcym naukom; dobrze jest bowiem umacniać serce łaską, a nie pokarmami; tym, którzy o nie zabiegali, nie przyniosły one pożytku. (10) Mamy ołtarz, z którego nie mają prawa jeść ci, którzy służą przybytkowi. (11) Albowiem ciała tych zwierząt, których krew arcykapłan wnosi do świątyni za grzech, spala się poza obozem. (12) Dlatego i Jezus, aby uświęcić lud własną krwią, cierpiał poza bramą.

Dobrze jest umacniać serca łaską, a nie pokarmami! Pokarmy nie przynoszą [duchowego] pożytku!
Prawdziwa ofiara Jezusa miała miejsce poza miastem, tak jak te, których nie należy spożywać,
przez co Chrystus pokazał, że ta ofiara nie nadaje się do spożycia, jako znak przestrzegający przed oszustami.
Ostatnia wieczerza była symboliczną zapowiedzią tej ofiary, a teraz jest jej pamiątką.

1Kor 11,17-33 napisał/a:
(17) A dając to zalecenie, nie pochwalam, że się schodzicie nie ku lepszemu, ale ku gorszemu. (18) Słyszę bowiem najpierw, że gdy się jako zbór schodzicie, powstają między wami podziały; i po części temu wierzę. (19) Zresztą, muszą nawet być rozdwojenia między wami, aby wyszło na jaw, którzy wśród was są prawdziwymi chrześcijanami. (20) Wy tedy, gdy się schodzicie w zborze, nie spożywacie w sposób należyty Wieczerzy Pańskiej; (21) każdy bowiem zabiera się niezwłocznie do spożycia własnej wieczerzy i skutek jest taki, że jeden jest głodny a drugi pijany. (22) Czy nie macie domów, aby jeść i pić? Albo czy zborem Bożym gardzicie i poniewieracie tymi, którzy nic nie mają? Co mam wam powiedzieć? Czy mam was pochwalić? Nie, za to was nie pochwalam. (23) Albowiem ja przejąłem od Pana to, co wam przekazałem, że Pan Jezus tej nocy, której był wydany, wziął chleb, (24) a podziękowawszy, złamał i rzekł: Bierzcie, jedzcie, to jest ciało moje za was wydane; to czyńcie na pamiątkę moją. (25) Podobnie i kielich po wieczerzy, mówiąc: Ten kielich to nowe przymierze we krwi mojej; to czyńcie, ilekroć pić będziecie, na pamiątkę moją. (26) Albowiem, ilekroć ten chleb jecie, a z kielicha tego pijecie, śmierć Pańską zwiastujecie, aż przyjdzie. (27) Przeto, ktokolwiek by jadł chleb i pił z kielicha Pańskiego niegodnie, winien będzie ciała i krwi Pańskiej. (28) Niechże więc człowiek samego siebie doświadcza i tak niech je z chleba tego i z kielicha tego pije. (29) Albowiem kto je i pije niegodnie, nie rozróżniając ciała Pańskiego, sąd własny je i pije. (30) Dlatego jest między wami wielu chorych i słabych, a niemało zasnęło. (31) Bo gdybyśmy sami siebie osądzali, nie podlegalibyśmy sądowi. (32) Gdy zaś jesteśmy sądzeni przez Pana, znaczy to, że nas wychowuje, abyśmy wraz ze światem nie zostali potępieni. (33) A tak, bracia moi, gdy się schodzicie, aby jeść, czekajcie jedni na drugich.

Po pierwsze, czy mamy czynić na "jedną rzeczywistą ofiarę trwającą wciąż i wciąż przez tysiące lat",
czy tak jak mówi Pismo Święte, jak powiedział sam Jezus na pamiątkę?
Skoro Słowo Boże mówi, że na pamiątkę, to to jest pamiątka,
a nie ofiara, ani nie ta sama, ani nie ponowna.
Jak katolicy mogą twierdzić, że ofiarują coś Bogu, skoro przychodzą aby brać?

Po drugie, co tak na prawdę mamy czynić? Odprawiać obrzędy?
Nie, mamy dzielić się chlebem z innymi ludźmi, uczestnikami stołu Chrystusa.
List do Koryntian pokazuje jasno, że istotą Wieczerzy Pańskiej jest dzielenie się posiłkiem,
każdy uczestnik przynosi jedzenie, bogaty więcej, biedny mniej, ile kto może, ale wszyscy korzystają tak samo,
nikt nie powinien jeść sam, ale czekać na innych, troszczyć się o to, żeby nikomu nie zabrakło,
bogaty nie wychodzi obżarty, a biedny nie pozostaje głodny, to wprowadza równość we wspólnocie.
Czy katolicka msza to zapewnia? Kto przyszedł głodny, głodny wychodzi,
a bywa i tak, że dla bogatych i wpływowych są przeznaczone specjalne miejsca...
Spożywanie mając wzgląd na ciało Pańskie polega na tym, żeby nie myśleć tylko o sobie,
ale troszczyć się o potrzeby innych na równi ze samym sobą, miłować bliźniego jak siebie samego.
To jest miła Bogu ofiara, pomaganie innym ludziom, innym dzieciom Boga, a nie puste rytuały!

kesja 
zbanowana

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2010-12-06, 11:51   

Yarpen Zirgin napisał/a:
kesja napisał/a:
Yarpen
odpowiedz DLACZEGO tzw kapłan ŁAMIE to co nazywasz eucharystia

Primo: "Kapłan" a nie "tzw kapłan".
Secundo: Łamie, ponieważ Chrystus połamał chleb w czasie Ostatniej Wieczerzy przed podaniem go apostołom.

Cytat:
A DLACZEGO pospólstwo sie uczy ,ze NIEWOLNO tzw opłatka , ułamac ,ukruszyc
ale NALEZY POŁKNĄC w CAŁOŚCI :shock: bo bedzie GRZECH ...

1. Jw. do nike. W czasie Mszy Świętej nie rozdziela się opłatków.

2. Opłatek to nazwa chleba zrobionego z mąki zmieszanej z wodą i odpowiednio upieczonego, przez co nie stosuje się przed nią skrótu "tzw".

3. Nikt i nigdy mnie niczego takiego nie uczył, że Hostii nie wolno połamać w ustach czy pogryźć. Jak Ci rodzice przekazali taką naukę, to jest to ich pomysł, a nie nauczanie Kościoła.

ale nie zwracasz sie do niego słowami - np ;prosze kapłana ?
Widzisz różnice ?
JAHSZUA MESJASZ POŁAMAŁ S W O J E CIAŁO za NAS

A ten kapłan Ł A M I E ponownie czyli ZABIJA JEZUSA CHRYSTUSA !!!!!! :shock:
Czy TAK NAKAZAŁ JAHSZUA MESJASZ ?

ŁAMCIE MNIE .....????
...
Nie jest to opłatek ? kształtu okrągłego ? a swoją drogą SKAD taki kształt sie wziął
Uwazam ,ze powinien byc DOKŁADNIE TAKI SAM JAK TEN CO JEZUS ŁAMAŁ -
a tak to PODRÓBA i nie działa ...
A eucharystia - opłatek to Z CZEGO jest jak nie z mąki i wody ....? takie to samo jak
ten opłatek grudniowy i taki sam dla bydlat tyle ze kolorowy.
A jak sie piecze to WIDZIAŁAM 'siostrzyczki 'pokazywały ZARDZEWIAŁY taki toster ...
i w czyms TAKIM wypiekają CIAŁO JEZUSA ? :crazy:

3- Nie ,nie rodzice - uczyli mnie tzw księża-książeta - na religii , hostii nie wolno łamac BA nawet nie wolno było DOTKNĄC językiem ! może to jakies sadysty ,że sie tak znecały nad dziecmi.
Ale i dzisiaj jest nauka ze - opłatka - nie można dawac na ręke bo ręka jest BRUDNA i
niegodne jest dotykanie .
OOO , a JĘZYK to ŚWIAT NIEPRAWOŚCI , to dopiero siedlisko brudu -
...
Yarpen to nie ta droga .

Yarpen Zirgin 

Wysłany: 2010-12-06, 11:57   

Cytat:
ale nie zwracasz sie do niego słowami - np ;prosze kapłana ?

Zwracam się słowami "proszę księdza" ew. "ojcze" jeżeli prezbiter jest zakonnikiem.
Cytat:
A ten kapłan Ł A M I E ponownie czyli ZABIJA JEZUSA CHRYSTUSA !!!!!

A to już Twój pomysł. My ani tak nie nauczamy, ani w to nie wierzymy.

kesja napisał/a:
Nie jest to opłatek ? kształtu okrągłego ?

Nie. Chleb używany w czasie Eucharystii określa się mianem "hostia" lub "Hostia".

kesja napisał/a:

No popatrz. Chrystus akurat używał okrągłych, przaśnych chlebów zrobionych z mąki i wody. Tylko sposób pieczenia i wielkość był inne.

Cytat:
A jak sie piecze to WIDZIAŁAM 'siostrzyczki 'pokazywały ZARDZEWIAŁY taki toster ...
i w czyms TAKIM wypiekają CIAŁO JEZUSA ?

Nie. W "czymś takim" wypiekają chleb, który dopiero w przyszłości stanie się Ciałem Chrystusa.

kesja napisał/a:
3- Nie ,nie rodzice - uczyli mnie tzw księża-książeta - na religii , hostii nie wolno łamac BA nawet nie wolno było DOTKNĄC językiem !

Tia... Bujaj dalej, może ktoś Ci uwierzy. Ktoś naiwny.

kesja napisał/a:
Ale i dzisiaj jest nauka ze - opłatka - nie można dawac na ręke bo ręka jest BRUDNA i niegodne jest dotykanie .

Nie w Kościele katolickim.

kesja 
zbanowana

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2010-12-06, 12:14   

"Yarpen Zirgin"
.
Cytat:

Cytat:

nie nauczacie ,że JAHSZUA MESJASZ POŁAMAŁ SWOJE CIAŁO ZA NAS - zgadza sie
nie nauczacie ...
Nie

kesja napisał/a:

Cytat:
No popatrz. Chrystus akurat używał okrągłych, przaśnych chlebów zrobionych z mąki i wody. Tylko sposób pieczenia i wielkość był inne.

TO weźcie przepis od ŻYDÓW ....bedzie uczciwiej
Cytat:

Nie. W "czymś takim" wypiekają chleb, który dopiero w przyszłości stanie się Ciałem Chrystusa.

O szok - w PRZYSZŁOŚCI sie STANIE CIAŁEM MESJASZA ?
wy to macie poczucie chumoruuuuuuuuuuu, a kto to sprawi macie MONOPOL ?
Zmienicie jego DNA ?

Cytat:

kesja napisał/a:
3- Nie ,nie rodzice - uczyli mnie tzw księża-książeta - na religii , hostii nie wolno łamac BA nawet nie wolno było DOTKNĄC językiem !

Zapytaj ....jakiegoś uczciwego ,może ci powie. Bujacie to wy , naiwnych parafian.
czy ty jesteś JEZUITĄ ? bo tak coś "zalatuje ', ech i tak sie nie przyznasz.

kesja napisał/a:
Ale i dzisiaj jest nauka ze - opłatka - nie można dawac na ręke bo ręka jest BRUDNA i niegodne jest dotykanie .

Nie w Kościele katolickim.[/quote]

aa w ktolickim nie jest BRUDNA ? czy język nie jest plugawy ?
no ale wiesz jeśli kapłan jest ..hm ,hm :ph34r: to wszystko ma plugawe ,a takich ci
w kk ,dostatek .Zresztą nie tylko w kk , bo to Czas konca i wszedzie tego plugastwa dośc

Yarpen Zirgin 

Wysłany: 2010-12-06, 12:35   

kesja napisał/a:
Cytat:

Cytat:

nie nauczacie ,że JAHSZUA MESJASZ POŁAMAŁ SWOJE CIAŁO ZA NAS - zgadza sie
nie nauczacie ...
Nie

Nie nauczamy, kesjo, że łamiąc Hostię w czasie Eucharystii zabijamy Chrystusa.

Cytat:
Cytat:

TO weźcie przepis od ŻYDÓW ....bedzie uczciwiej

Czego nie rozumiesz w słowach "tylko sposób pieczenia i wielkość był inne"?

Cytat:
Cytat:

O szok - w PRZYSZŁOŚCI sie STANIE CIAŁEM MESJASZA ?

Dokładnie rzecz biorąc: W czasie Mszy Świętej w trakcie Przeistoczenia.

Cytat:
Cytat:
kesja napisał/a:

Zapytaj ....jakiegoś uczciwego ,może ci powie.

Kesjo, miałem kilku katechetów, także księży, i żaden nigdy mi czegoś takiego nie powiedział.

kesja napisał/a:
aa w ktolickim (...)

Daj mi znać, jak będziesz chciała porozmawiać o nauczaniu i wierze KK, a przestaniesz przypisywać nam swoje wizje.

Odpowiedz do tematu