Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Hardi
2012-01-08, 05:38
Branham
Autor Wiadomość
Essarts 
Sługa Boży


Wiek: 38
Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 342
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2010-11-29, 18:10   

gingers7, Nie wierzę w Modalizm dla mnie to herezja,a co głosił Branham?
Cytat:
Wtedy rzekł człowiek: Ta dopiero jest kością z kości moich i ciałem z ciała mojego. Będzie się nazywała mężatką, gdyż z męża została wzięta.


Czy to świadczy o UBOCZNYM PRODUKCIE z mężczyzny? :-x Ja raczej widzę zadowolenie z tego powodu,że powstała kobieta.
Jeśli Branham by głosił"Jaskółka to gąsienica z rodzaju adonis"Uwierzyłbyś także?
_________________
SOLA SCRIPTURA — 1 Kor 4:6 Bracia, abyście na nas się nauczyli nie rozumieć więcej ponad to, co napisano(BW)

...Gabriel... :-)
 
 
gingers7 
Mów Panie mój


Wiek: 32
Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 102
Wysłany: 2010-11-29, 18:18   

Essarts napisał/a:
Tak,uważam,że to fałszywy prorok opętany przez stworzenia duchowe,nie takie jakie powinny go opętać.
samo za siebie mówi słynne "Nasienie wężowe",to które dziecko Ewy było dzieckiem diabła ?


No nie - czy ktoś kiedyś poda jeszcze jakiś inny przykład, bo jak dotąd tylko ciągle te same cytaty i przykłady.
 
 
gingers7 
Mów Panie mój


Wiek: 32
Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 102
Wysłany: 2010-11-29, 18:25   

Essarts napisał/a:
Czy to świadczy o UBOCZNYM PRODUKCIE z mężczyzny? :-x Ja raczej widzę zadowolenie z tego powodu,że powstała kobieta.


uboczny produkt oznacza, że ona nie była w pierwotnym stworzeniu, ale dopiero później została wyjęta z Adama.

czy jak w biblii jest napisane "oko za oko ząb za ząb" - też to tak dosłownie będziesz stosował. czy Jezus gdy powiedział "a ja wam powiadam jeśli kto uderzy cię w jeden policzek nadstaw mu i drugi" - czy twoim zdaniem te miejsca pisma są w opozycji?

powinienem mu oddać żeby być zgodnym z wyżej wymienionym miejscem pisma
 
 
Essarts 
Sługa Boży


Wiek: 38
Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 342
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2010-11-29, 18:27   

gingers7,
Cytat:
uboczny produkt oznacza, że ona nie była w pierwotnym stworzeniu, ale dopiero później została wyjęta z Adama.

wiesz,ja nie potrafię usprawiedliwiać zła. :-D
_________________
SOLA SCRIPTURA — 1 Kor 4:6 Bracia, abyście na nas się nauczyli nie rozumieć więcej ponad to, co napisano(BW)

...Gabriel... :-)
 
 
gingers7 
Mów Panie mój


Wiek: 32
Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 102
Wysłany: 2010-11-29, 18:37   

Cytat:
wiesz,ja nie potrafię usprawiedliwiać zła. :-D


w jakim znaczeniu to mówisz?
 
 
Essarts 
Sługa Boży


Wiek: 38
Dołączył: 03 Mar 2010
Posty: 342
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2010-11-29, 19:13   

Nie wiem jak rozmawiac z tobą,nie potrafię,życze Ci wszystkiego dobrego,Ja po prostu Branhama nigdy nie miałem za lepszego od innych,dla mnie jest osobą,która chciała się wybić. :-) Szanuję Cię,dlatego nie będę kontynuować dalej tej dyskusji.
_________________
SOLA SCRIPTURA — 1 Kor 4:6 Bracia, abyście na nas się nauczyli nie rozumieć więcej ponad to, co napisano(BW)

...Gabriel... :-)
 
 
gingers7 
Mów Panie mój


Wiek: 32
Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 102
Wysłany: 2010-12-14, 01:14   

Cytat:

Nie wiem jak rozmawiac z tobą,nie potrafię,życze Ci wszystkiego dobrego,Ja po prostu Branhama nigdy nie miałem za lepszego od innych,dla mnie jest osobą,która chciała się wybić. :-) Szanuję Cię,dlatego nie będę kontynuować dalej tej dyskusji.


Niech Cie Bóg błogosławi.
Chciałem podkreślić tylko że branhamowcy nie czynią z brata Branhama Boga i nie jest tak jak wielu pisze że "branhamowcy czczą człowieka" ja się z tym nie zgadzam. ale na podstawie biblii i dzięki Bożemu zrozumieniu mogę widzieć potrzebę proroka-posłańca, który jest dany dla ludu Bożego.
Studiując całą biblię, można zobaczyć 3-ech proroków, którzy nie byli zwykłymi prorokami. gdy oni się pojawiali miały miejsce "dziwne" nadnaturalne wydarzenia.

1 Pierwszym z nich był Mojżesz, jego urodziny były poprzedzane proroctwami że przyjdzie wyzwoliciel. Mojżesz się urodził ale nie on przecież wyzwolił lud Boży ale Bóg. W czasie gdy Mojżesz żył, był na ziemi Słup Ognia, za którym stał sam Bóg i to On prowadził dzieci Izraela i wyprowadził je z Egiptu. Zwrócić można uwagę również że za czasów Mojżesza został nadany zakon-prawo.

A Pan zstąpił w słupie obłocznym, stanął u wejścia do namiotu, wezwał Aarona i Miriam, a oni wyszli oboje.
I rzekł Pan: Słuchajcie moich słów: Jeżeli jest u was prorok Pana, To objawiam mu się w widzeniu, Przemawiam do niego we śnie.
Lecz nie tak jest ze sługą moim, Mojżeszem. W całym moim domu jest on wiernym.
Z ust do ust przemawiam do niego, I jasno, a nie w zagadkach. I prawdziwą postać Pana ogląda on. Dlaczego więc ośmieliliście się Wypowiadać się przeciwko słudze memu, Mojżeszowi?
I zapłonął gniew Pana przeciwko nim, i odszedł.

tutaj jest miejsce pisma z 4Mojżeszowej w którym można zobaczyć dwie rangi proroków
1 ranga "Jeżeli jest u was prorok Pana, To objawiam mu się w widzeniu, Przemawiam do niego we śnie."
2 ranga "Lecz nie tak jest ze sługą moim, Mojżeszem. W całym moim domu jest on wiernym.Z ust do ust przemawiam do niego, I jasno, a nie w zagadkach. I prawdziwą postać Pana ogląda on."

Oboje są prorokami pana różnica między nimi jest taka, że jeden otrzymuje np. widzenie a drugi przynosi Słowo Boże "Z ust do ust przemawiam do niego" - w ustach tego proroka jest Słowo Boże i ogląda on "Boga twarzą w twarz"

2 Był Paweł. w Biblii czytamy że na jego drodze pojawiła się światłość(Słup Ognia) który go zawrócił z błędnej drogi. tu chciałbym zwrócić uwagę że nawet apostołowie piasli o Pawle "A cierpliwość Pana naszego uważajcie za ratunek, jak i umiłowany brat nasz, Paweł, w mądrości, która mu jest dana, pisał do was;jak też mówi we wszystkich listach, gdzie o tym się wypowiada; są w nich pewne rzeczy niezrozumiałe, które, podobnie jak i inne pisma, ludzie niewykształceni i niezbyt umocnieni przekręcają ku swej własnej zgubie." rzeczy niezrozumiałe - Paweł miał Słowo od Boga, i choć nie jest dosłownie powiedziane że Bóg przemawiał do niego z ust do ust(tak jak z Mojżeszem) to jednak nie można temu zaprzeczyć.

3 Tutaj pojawia się osoba która nie jest uznawana przez wielu a mianowicie William Branham. W jego życiu ciągle towarzyszyło to nadnaturalne. przez niego Bóg uzdrawiał tysiące ludzi. Jak i potwierdził tego proroka przez to że każde Słowo które powiedział w imieniu Pańskim się wypełniło. :Tak Mówi Pan"
Każdemu prawdziwemu przebudzeniu, które czynił Bóg coś towarzyszyło a mianowicie przychodziło Słowo. Za czasów Mojżesza Prawo-Słowo, za Pawła "są w nich pewne rzeczy niezrozumiałe, które..." Słowo, za W. Branhama Słowo - a dlaczego Słowo? - Bo Bóg jest Słowem-Logos.

A zadam pytanie, udowodnij na podstawie Biblii że William Branham nie był Bożym prorokiem, rangi Mojżesz i Pawła? i udowodnij na podstawie Biblii że to co mówił nie znajduje się w Piśmie?

- zadaje to pytanie gdyż dotychczas, zadawano pytania gdzie jakieś dane wypowiedzi brata Branhama są do znalezienia w Piśmie. W miarę możliwości odpowiedzi się pojawiały, i nikt nie mógł dowieść że te wypowiedzi są fałszywe. Ale za to oszczerstwami to rzucali w branhamowców i W. Branhama - gdzie również w biblii czyt. "miłujcie nie przyjaciół waszych" - więc skoro jak wielu twierdzi W.B i Poselstwo jest fałszywe nie powinni byli czegoś takiego pisać.

Każdy Wierzący wie że Biblia jest Bożym Słowem - Rema - pisane Słowo. Rema i Logos są jedno. pisane Słowo i Słowo mające życie, będące dynamiką i objawieniem - Logos. A ponieważ To jest jedno, to na podstawie tego Słowa Rema udowodnij że jest tak jak uważasz, będzie to lepsze niż rzucanie oszczerstw i posądzanie o herezje.

Trochę długie ale czasami trzeba mieć cierpliwość.

Pozdrawiam


"Nie sądźcie abyście nie byli sądzeni"
 
 
orzeł_20 

Dołączyła: 27 Lis 2010
Posty: 121
Skąd: Polska:)
Wysłany: 2010-12-14, 12:03   

W 100% zgadzam się z Tobą gingers7.
Drodzy internauci, aby ocenić człowieka trzeba go najpierw poznać. Nie można oceniać kogoś kogo się nie zna. Zachęcam do czytania poselstwa, ale przede wszystkim zachęcam do czytania Biblii. Tak wiele osób odrzuca te ostrzeżenia, a warto się nad nimi zastanowić. Czy nie wydaje Wam się dlaczego William Branham jest tak odrzucany przez ludzi. ? Odpowiedź jest prosta on głosił słowo Boże i ludzie nie przyjęli i nie przyjmują tej prawdy. Tak samo było i z Panem Jezusem ludzie osądzali , że ma demona i , że jest opętany. Skąd się to bierze? Ludzie odrzucają czystą prawdę. Gdyby to było kłamstwo ludzie by się tym nie przejęli. Nie krzywdźmy nawzajem swoich poglądów. Zanim weźmiecie poselstwo pomódlcie się aby Duch Święty Wam je wyjaśnił . Nie bądźcie nastawieni na nie z nienawiścią. Nie potępiajcie innych.
Pozdrawiam i życzę Wam wszystkim abyście każdego dnia więcej poznawali Jezusa Chrystusa.
 
 
kesja 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 26 Maj 2006
Posty: 4127
Wysłany: 2010-12-14, 15:35   

Essarts napisał/a:
KOBIETA JEST PRODUKTEM UBOCZNYM.wykracza poza nauke PŚ


A jak ty szanujesz kobiete ?
Jakie znaczenie ma w twoich oczach , bo jesli Branham tak powiedział z jakiegos powodu,
to co ty z tym zrobisz ?
...........
Kain jest od złego - nasienie Wężowe ....
............

Całkiem poważnie .uważam ,ze Branham dokonał PRZEŁOMU ..
Kiedy ja dzieki ŁASCE Ducha Prawdy ,Ujrzałam ,ze nie ma żadnej trójcy , byłam w SZOKU
dosłownie ,i to tak bardzo ,ze BAŁĄM sie komukolwiek o tym powiedziec CO UJRZAŁAM
W ew Łukasza. Milczałam i płakałam DOSŁOWNIE.
Przeciez byłam katoliczka a tu TAKIE coś ! o zgrozo, i o żadnym Modeliźmie nie wiedziałam
i nie przyjmuje takich określen bo sie na tym nie znam -
Moje Wołanie do Boga było tak rozpaczliwe by mi pomógł bo moze sie myle ?
Moze gdzies jest KTOS kto tak Wierzy jak ja ...,że nie ma trójcy a Bogiem JEST SAM Jezus
Prosiłam czy na swiecie nie ma gdzieś jakiegos mężczyzny bo kobiecie nie uwierza nawet gdyby taka była i tak wierzyła ...
Niemal trzy lata czekałam w modlitwie i błaganiu i w milczeniu.
Az kiedys wygadałam sie przed kims ze ja w Biblii nie widze trójcy - wtedy ta osoba mi mówi Oj to tak jak ja....
Znałysmy sie kilka lat i jedna przed druga bała sie przyznac ?
To pokazuje ze takich jest więcej ale boja sie swoich przełozonych ?
Stało sie tak ze pożyczono mi poselstwo Branhama - oczywiscie nic nie rozumiałam z tego
co czytałam Az sobie pomyslałam DLACZEGO nie rozumiem tresci przeciez jest po polsku.
Kiedy juz POJEŁAM , zobaczyłam ze on mówi o tym co ja wiem .
Ja nie przyjęłam nauki od Branhama , moje okazało sie zgodne z jego.
Jak to mozliwe przeciez nawet nie wiedziałam o jego istnieniu ?
Dokonał przełomu ,poniewaz POZNAŁ KTO JEST BOGIEM .
...
 
 
orzeł_20 

Dołączyła: 27 Lis 2010
Posty: 121
Skąd: Polska:)
  Wysłany: 2010-12-15, 13:59   

Mężczyzna jest odzwierciedleniem chwały Bożej, kobieta jest odzwierciedleniem chwały męża. Czy nie uważasz, że Branham miał rację mówiąc tak o kobietach? Kobieta została stworzona z żebra męzczyzny . Najpierw Pan Bóg stworzył Ewę czy Adama? Oczywiście, że Adama. Zadaj sobie pytanie jak uważasz? Bóg kocha tak samo kobietę jak i mężczyznę. To nie ma znaczenia. W dzisiejszym świecie jest tak wiele nieczystości i grzechu też przez kobiety. Zobacz ile grzechu jest przez to jak kobiety( oczywiście ze świata) się ubierają. Prorok właśnie o tym mówił. Zobacz tylko ile nieprawości jest z tego powodu. Wszystko to rodzi GRZECH!!!!!. Jeśli macie jakieś pytania do mnie pytajcie! Zawsze postaram się odpisać.
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2010-12-16, 08:09   

gingers7 napisał/a:
Ja wierzę temu poselstwu które przyniósł William Branham,

A ja myślałem, że mamy wystarczające poselstwo w księdze, która jest tematyką tego forum...
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
 
 
 
wit
Wyznawca Istniejącego


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 3796
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2010-12-16, 09:10   

Jeśli mogę coś dodać od siebie...
Spoglądając na historię biblijną, warto zwrócić uwagę, że prawdziwi Prorocy Boży nigdy nie ginęli w wypadkach, a ich śmierć zawsze wynikała albo z przyczyn naturalnych, albo też w ponosili ją wyniku prześladowań, np. los Zachariasza opisany w 2 Księdze Kronik 24:20,21. Poniesienie nagłej śmierci był skutkiem sprzeciwienia się woli Bożej, lub jawnego bluźnierstwa, czego przykładem może być prorok przedstawiony w 1 Księdze Królewskiej 13:20-26 i fałszywy prorok Chananiasz z 28 rozdziału Księgi Jeremiasza; por. Dzieje Apostolskie 12:21-23.
_________________
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.
 
 
Dymensja 
Dymensja

Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1912
Wysłany: 2010-12-16, 10:06   

wit napisał/a:
Jeśli mogę coś dodać od siebie...
Spoglądając na historię biblijną, warto zwrócić uwagę, że prawdziwi Prorocy Boży nigdy nie ginęli w wypadkach, a ich śmierć zawsze wynikała albo z przyczyn naturalnych, albo też w ponosili ją wyniku prześladowań, np. los Zachariasza opisany w 2 Księdze Kronik 24:20,21. Poniesienie nagłej śmierci był skutkiem sprzeciwienia się woli Bożej, lub jawnego bluźnierstwa, czego przykładem może być prorok przedstawiony w 1 Księdze Królewskiej 13:20-26 i fałszywy prorok Chananiasz z 28 rozdziału Księgi Jeremiasza; por. Dzieje Apostolskie 12:21-23.


Nie macie się czego czepiać, tak samo i inni krytycy. Jan Chrzciciel zginął nie naturalnie, obcięto mu głowę, ale to przecież nie tragicznie bo w wyniku prześladowań. Ap Paweł też zginął, ale powiecie że nie w wypadku samochodowym. A wiecie że William Branham chwilę po wypadku modlił się za swoją żonę i ona przeżyła. Dziś jest wielu fałszywych proroków i wielu za nimi idzie. Ale wy tego nie widzicie, bo bóg świata tego zaślepił umysły aby im nie świeciła światłość ewangelii. Powiecie '' Lekarzu ulecz się sam '' , '' Jak tak możesz o nas pisać, my znamy lepiej Biblię od ciebie, uczył mnie nauczyciel taki i taki'' Historia lubi się powtarzać to samo zarzucali Jezusowi i do dziś różne kłamstwa mówią na jego temat. Jak wiele uczniów od niego odeszło i innych ludzi gdy go ukrzyżowali oczywiście ''naturalnie'' Gdybyście znali Mojżesza znali byście i mnie. On o mnie mówił. To jest nie poselstwo jakiegoś człowieka to jest poselstwo od Boga, przywrócenie Słowa Bożego, biblijnych prawd. Nasienie węza to Słowo Boże, chrzest w imię Jezusa Chrystusa to Słowo Boże, jeden Bóg jak mówi Biblia to Słowo Boże, objawienie Pieczęci to Słowo Boże. Słowo rozeznające myśli serca i przenikające do szpiku kości. Słowa nie poznasz przez intelekt lecz przez duchowe objawienie dane od Boga.
 
 
orzeł_20 

Dołączyła: 27 Lis 2010
Posty: 121
Skąd: Polska:)
Wysłany: 2010-12-16, 17:27   

wit Pomyśl także o innych apostołach. Jak oni zgineli. Czy to była naturalna śmierć.??? . :-/ [/b]
Ostatnio zmieniony przez orzeł_20 2010-12-16, 17:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
orzeł_20 

Dołączyła: 27 Lis 2010
Posty: 121
Skąd: Polska:)
Wysłany: 2010-12-16, 17:30   

Dymensja, Zgadzam się z Tobą.
_________________
Gdy nie wiesz już jak żyć pytaj Pana ,tylko Jezus twe problemy rozumie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 11