Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jeżdziec na białym koniu
Autor Wiadomość
kesja 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 26 Maj 2006
Posty: 4127
Wysłany: 2007-01-27, 13:00   

mick

Czy tak zwycięża Jezus? :-)
„Przestań się lękać tego, co będziesz cierpiał. Oto diabeł ma niektórych spośród was wtrącić do więzienia,
abyście zostali poddani próbie, a znosić będziecie ucisk (udrękę) przez dziesięć dni. Bądź wierny aż do
śmierci, a dam ci wieniec życia.” Ap. 2:10.
Szatan udaje Anioła śWIATłO ,a światłem nie jest ,tak i ten jeździec nie jest JezusemUkrzyzowanym tylko eucharystycznym z mąki i zwycięza sakramentami.
 
 
grej_188

Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 2
Wysłany: 2009-10-20, 00:57   

Hejka wszystkim trochę poczytałem o tym co pisaliście w tym temacie i zastanowiło mnie kilka rzeczy ;-) Mianowicie (Tessa te pyt. do Ciebie głównie) kim jest owy Baranek Ap. 5:6 czy tez Obj 5:6 skoro twierdzisz że na pierwszym (białym) koniu zasiada Jezus??Następnie czy te przypisane 10 dni na mękę ludzkości nie odzwierciedla czasu upływającego (załóżmy na chwilę że na PIERWSZYM BIAŁYM KONIU nie siedzi Jezus) między podszyciem się właśnie Anty..... pod Jezusa a przybyciem DRUGIEGO BIAŁEGO KONIA (załóżmy na chwilę ze siedzi na nim Jezus)?? I w końcu ostatnie pytanie na logikę: "Ap 6:2 BT „I ujrzałem: oto biały koń, a siedzący na nim miał łuk. I dano mu wieniec, i wyruszył jako zwycięzca, by [jeszcze] zwyciężać.” (jeżeli Wy jako Świadkowie Jehowy prawdopodobnie opracowywaliście wersety z tego samego źródła co Katolicy (powtarzam "prawdopodobnie" ponieważ tego nie wiem) to czy nie zdało wam się dość ważnym wyrazem owo [jeszcze]??

Tłumaczenie do ostatniego pytania:
[jeszcze] - dla mnie znaczenie słowa: "coś nie do końca skończone" , "więcej" lub też i to chyba najbardziej pasuje "coś więcej, lecz o punkcie końcowym"

Czyli patrząc, wyrażenie ..,by [jeszcze] zwyciężać" wstawiając do schematu znaczyłoby tyle co - .., by zwyciężać jeszcze jakiś czas, lecz po upływie tego "określonego czasu" nastanie koniec"

Więc teraz 2 samo nasuwające się pytania:
1. Czy Szatan nie jest jak dotąd wygranym w bitwie, "zwycięzca" z racji na ogromną ilość ludzi przeciągniętych na stronę zła??
2. Czy nie jest 1 jeźdźcem który "wyruszył by [jeszcze] zwyciężać" i przynieść ze sobą "Wojny","Głód","Zarazy" lecz w końcowym efekcie zostać przezwyciężonym i "zgładzonym" przez 2 jeźdźca na równie białym koniu tylko tym razem przez tego prawdziwego??

Zapytacie: Czemu Bóg, Jehowa, Pan chciałby ofiarować mimo złu "kilka dni" więcej Szatanowi??;) Odpowiedź jest banalna:P W ostatecznej walce chce naprawdę przekonać się kto jest warty w 100% jego miłości i jak mimo "Wojny","Głodu","Zarazy" ludzie zachowają się względem Niego:)
 
 
Yeshua=God
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-21, 22:39   

Jezus jest tym jeźdźcem , wie to każdy kto chociaż raz czytał Biblię- Biblie , a nie niby tłumaczenie osób nie znających języka czyli tzw. ciało kierownicze , co sami zresztą przyznali.
 
 
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2010-08-21, 22:50   

Yeshua=God napisał/a:
Jezus jest tym jeźdźcem , wie to każdy kto chociaż raz czytał Biblię- Biblie , a nie niby tłumaczenie osób nie znających języka czyli tzw. ciało kierownicze , co sami zresztą przyznali.


Teraz już jestem pewny, ze to gościu długi nik :-)
 
 
Tiger 
Tiger

Dołączył: 02 Gru 2010
Posty: 108
Wysłany: 2010-12-30, 16:10   

Jeźdzcem na białym koniu jest fałszywy prorok , uzbrojony w łuk do zabijania skrytobójczego . Postac ta jest bardzo podobna do postaci Jezusa z Ap 19:11-15 BT lecz Jezus ma długi ostry miecz który wychodzi z jego ust . Wg. AP 6:8 BT ,, I dano im władzę nad czwartą częścią ziemi , by zabijali mieczem i głodem , i morem, i przez zwierzęta ziemi '', mieczem zabija drugi jeździec , głodem trzeci , morem czwarty a pierwszy mimo że ma łuk zabija przez zwierzęta ziemi . Takim zwierzęciem ziemi jest bestia wychodząca z ziemi która ma dwa rogi jak baranek a mówi jak smok z Ap 13:11 BT tj. fałszywy prorok . Przy końcu dni poprowadzi on atak na lud Boży co jest opisane w księdze Ezechiela rozdz. 38 i 39 . Wg. Eze 38:2 jest to Gog , wielki książe kraju Meszek i Tubal - czyli musi miec koronę na głowie. Eze 38:12 BT ,, i przyjdziesz ze swej siedziby , z najdalszej północy ty i liczne ludy z tobą , wszyscy na koniach '' - gośc porusza się na koniu . Wg. Eze 39:3 BT ,, Złamię ci łuk w lewej ręce , a wytrącę strzały z prawej - uzbrojony jest w łuk . To wszystko bardzo ładnie pasuje do tego pierwszego jeźdzca apokalipsy .
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-05, 00:15   

grej_188 napisał/a:
I w końcu ostatnie pytanie na logikę: "Ap 6:2 BT „I ujrzałem: oto biały koń, a siedzący na nim miał łuk. I dano mu wieniec, i wyruszył jako zwycięzca, by [jeszcze] zwyciężać.” ... czy nie zdało wam się dość ważnym wyrazem owo [jeszcze]??


Słowo "jeszcze", na które się powołujesz jest 'dodatkiem' bardzo mało używanym. Większość przekładów Biblii, oddaje sens tegoż wersetu bez partykuły komunikującej 'jeszcze':

Cytat:
BG I widziałem, a oto koń biały, a ten, który na nim siedział, miał łuk, i dano mu koronę, i wyszedł jako zwycięzca, ażeby zwyciężał.

BB Ujźrzałem tedy, a oto koń biały, a ten, który na nim siedział, miał łuk i dana mu jest korona i wyszedł zwycięzca, aby zwyciężył.

B-JW I widziałem, a oto koń biały, a który na nim siedział, miał łuk: i dano mu koronę, i wyszedł zwyciężając, aby zwyciężył.

I ujrzałem, a oto koń biały, a siedzący na nim miał łuk; i dano mu koronę, i wyruszył - zwyciężając i żeby dopełnić swego zwycięstwa.

NET © Tak więc patrzyłem, i tu nastąpił na białym koniu, który jechał miał łuk, a dano mu koronę, i jako zdobywca pojechał do zdobycia.

NIV © I spojrzałem, a tam przede mną był biały koń! Jego jeździec posiadał łuk i dano mu koronę, i pojechał jako zdobywca gięte na podbój.

NASB © I widziałem, a oto biały koń, a kto na nim siedział, miał łuk, i koronę dano mu, i wyszedł jako zwycięzca, aby zwyciężyć.

NLT © Spojrzałem w górę i zobaczyłem na białym koniu. Jej zawodnik niósł łuk i koronę został umieszczony na głowie. Pojechał do wygrania wielu bitew i odnieść zwycięstwo.

MSG © Spojrzałem - Widziałem na białym koniu. Jego jeździec prowadzone łuk i dano wieniec zwycięstwa. On pojechał zwycięstwo, pokonując w prawo iw lewo.

BBE © I widziałem na białym koniu, a kto siedział na nim, miał łuk, i dano mu koronę, i wyszedł z mocy do pokonania.

NRSV © Patrzyłem i nie było na białym koniu! Jego jeździec miał łuk, korona mu dano, i wyszedł jako zwycięzca, aby zwyciężyć.

BW © I widziałem, a oto biały koń. Ten, który na nim siedział, miał łuk, i koronę dano mu, i wyszedł jako zwycięzca, aby zwyciężyć.


http://translate.google.p...ation%25206%3A2

Ciekawym jest 'odwrót' od tłumaczenia "aby zwyciężał" z obowiązującego przez 400 lat katolickiego przekładu ks. Jakuba Wujka na rzecz zwrotu współczesnego z Biblii Tysiąclecia "by [jeszcze] zwyciężać"

B-JW I widziałem, a oto koń biały, a który na nim siedział, miał łuk: i dano mu koronę, i wyszedł zwyciężając, aby zwyciężył.

BT I ujrzałem: oto biały koń, a siedzący na nim miał łuk. I dano mu wieniec, i wyruszył jako zwycięzca, by [jeszcze] zwyciężać.


W tekście greckim w Obj 6;2 słowo καί < 2532 > tłumaczone jako 'i' występuje 6 razy a w NET łącznie 5003 razy, przy czym jako partykuła komunikująca 'jeszcze' tylko 20 razy i użycie tegoż w tym konkretnym miejscu nie ma swojego uzasadnienia, chyba że jako zwrot "odnieść jeszcze więcej zwycięstw" a nie "jeszcze jakiś czas" odnosić zwycięstwa.

kai < 2532 > 'i' 5003 razy 'jeszcze' 20 razy 'następnie' 16 razy
Definicja: 1), a także, nawet, rzeczywiście, ale

KJV I < 2532 > Widziałem < 1492 > i < 2532 > ujrzeć < 2400 > biały < 3022 > koń < 2462 > i < 2532 > który siedział < 2521 > ( 5740 ) na < 1909 > go< 846 > miał < 2192 > < 2192 > ( 5723 ) łuk < 5115 > i < 2532 > korona < 4735 > zostało wydane < 1325 > ( 5681 ) do niego < 846 > i < 2532 > wyszedł < 1831 > ( 5627 ) podbijanie < 3528 > ( 5723 ) i < 2532 > do < 2443 > podbić < 3528 > ( 5661 )

http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&tl=pl&u=http%3A%2F%2Fnet.bible.org%2F%3FRevelation%25206%3A2

http://translate.googleus...CK2kcr_5XLOFK_A

http://translate.googleus...LjeAZvtuqBLEMcg


Cytat:
mirek ... tekst grecki mówi, że dano mu władzę aby zwyciężać, a nie "dopełnić zwycięstwa", jak sugeruje to PNŚ

kesja ... Tym ,który jedzie na bialym koniu ,nie moze być Jezus ,ponieważ to wlasnie ON otwiera pieczęcie .Ani to nie pokazuje Jego ani ze toOn wyruszy Zwyciezać. Zatem ten który jedzie z uplywem Czasu ZMIENIA SIE W następnego jeźdzca , to jest ten sam ale Czas inny.

mirek ... a dlaczego pierwszy jeździec Apokalipsy to ma być Jezus?

mirek ... czy czterej jeźdźcy apokalipsy to literalne osoby? Nie! To dlaczego mówisz, że pierwszy przedstawia Jezusa? Skoro to symbole plag czasów końca, to jeżdziec na białym koniu obrazuje fałszywych proroków (nawet barwa konia oznacza, że podszywa się pod prawdziwego Chrystusa), jeździec na koniu czerwonym obrazuje wojny, na koniu czarnym - głód a na zielonym - zarazy. To były znaki czasów końca, o których mówił Jezus. Czy to tak naprawdę trudno skojarzyc?


Powróćmy na chwilę do znaków jakie miały towarzyszyć dniom końca świata. Uczniowie pytają Jezusa "Powiedz nam, kiedy się to stanie i jaki będzie znak twego przyjścia i końca świata" na co Jezus ostrzega ich "Baczcie, żeby was kto nie zwiódł. Albowiem wielu przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Jam jest Chrystus, i wielu zwiodą"

Biblia napisał/a:
Mat 24;3-5 BW (3) A gdy siedział na Górze Oliwnej, przystąpili do niego uczniowie na osobności, mówiąc: Powiedz nam, kiedy się to stanie i jaki będzie znak twego przyjścia i końca świata? (4) A Jezus odpowiadając, rzekł im: Baczcie, żeby was kto nie zwiódł. (5) Albowiem wielu przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Jam jest Chrystus, i wielu zwiodą.


Czy ta konkretna informacja, o fałszywym proroku podszywającym się pod Jezusa, dotyczy tylko czasów 'końca'?! Chyba NIE!
Apostoł Paweł nie dostrzegł jeszcze tego zjawiska aczkolwiek wyraźnie wskazuje, że coś zaczyna "bałamucić" uczniów ... jakieś niby listy od apostołów itp!:

Biblia napisał/a:
2 Tes 2;1-4 BW (1) Co się zaś tyczy przyjścia Pana naszego Jezusa Chrystusa i spotkania naszego z nim, prosimy was, bracia, (2) abyście nie tak szybko dali się zbałamucić i nastraszyć, czy to przez jakieś wyrocznie, czy przez mowę, czy przez list, rzekomo przez nas pisany, jakoby już nastał dzień Pański. (3) Niechaj was nikt w żaden sposób nie zwodzi; bo nie nastanie pierwej, zanim nie przyjdzie odstępstwo i nie objawi się człowiek niegodziwości, syn zatracenia, (4) przeciwnik, który wynosi się ponad wszystko, co się zwie Bogiem lub jest przedmiotem boskiej czci, a nawet zasiądzie w świątyni Bożej, podając się za Boga.


Apostoł Paweł pisze te słowa około roku 51 n.e. ale w liście do Tytusa datowanym prawdopodobnie na rok 64-67, a więc tuż przed Jego męczeńską śmiercią w Rzymie, zmienia zdecydowanie ton i obraz tamtych dni, który jest już o wiele bardziej złowieszczy:

Biblia napisał/a:
Tyt 1;10,16 BW (10) Wielu bowiem jest niekarnych, pustych gadułów, zwodzicieli, zwłaszcza pośród tych, którzy są obrzezani; (11) tym trzeba zatkać usta, gdyż oni to całe domy wywracają, nauczając dla niegodziwego zysku, czego nie należy. (16) Utrzymują, że znają Boga, ale uczynkami swymi zapierają się go, bo to ludzie obrzydliwi i nieposłuszni, i do żadnego dobrego uczynku nieskłonni.


W miarę 'ubywania' apostołów dochodzi do coraz większego odstępstwa. Starsi w zborach odstępują od prawdy, nauczaja dla zysku, czynią coraz to większe obrzydliwości. Po śmierci apostoła Pawła odstępstwo narastało bardzo szybko i jakże znamienna jest relacja apostoła Jana w Jego 1 Liście napisanym najprawdopodobniej między rokiem 70 a 90 n.e.:

Biblia napisał/a:
1 Jan 4;3 BW (3) Wszelki zaś duch, który nie wyznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, nie jest z Boga. Jest to duch antychrysta, o którym słyszeliście, że ma przyjść, i teraz już jest na świecie.


A więc zły "duch antychrysta" objawił się już za życia ostatniego z apostołów ... Jana. Zatem, czy "jeździec na białym koniu obrazuje fałszywych proroków i antychrysta", który miał rzekomo objawić się dopiero w dniach ostatnich ... a ukazał się jeszcze za życia apostoła Jana?

Zastanówmy się, co miało sprowokować 'rozwścieczenie' szatana i Jego aniołów, którego wynikiem miało być "biada dla ziemi" w postaci wojen, głodu, zarazy i panoszącej się śmierci? ... czy nie czasem wyrzucenie ich z nieba przez Jezusa?

Biblia napisał/a:
Obj 12;12b BT ... Biada ziemi i morzu - bo zstąpił na was diabeł, pałając wielkim gniewem, świadom, że mało ma czasu.

Mat 24;6-8 BW (6) Potem usłyszycie o wojnach i wieści wojenne. Baczcie, abyście się nie trwożyli, bo musi się to stać, ale to jeszcze nie koniec. (7) Powstanie bowiem naród przeciwko narodowi i królestwo przeciwko królestwu, i będzie głód, i mór, a miejscami trzęsienia ziemi. (8) Ale to wszystko dopiero początek boleści.


Czy nie zaczęło się wszystko od walki w niebie archanioła Michała i Jego aniołów z szatanem i Jego anielską hordą?:

Biblia napisał/a:
Obj 12;7-9 BT (7) I nastąpiła walka na niebie: Michał i jego aniołowie mieli walczyć ze Smokiem. I wystąpił do walki Smok i jego aniołowie, (8) ale nie przemógł, i już się miejsce dla nich w niebie nie znalazło. (9) I został strącony wielki Smok, Wąż starodawny, który się zwie diabeł i szatan, zwodzący całą zamieszkałą ziemię, został strącony na ziemię, a z nim strąceni zostali jego aniołowie.


Czy była to walka sprawiedliwa? ... tak! Ponieważ siedzący na białym koniu symbolizuje czystość i sprawiedliwość … nigdy inaczej:

Biblia napisał/a:
Obj 19;11 BW (11) I widziałem niebo otwarte, a oto biały koń, a Ten, który na nim siedział, nazywa się Wierny i Prawdziwy, gdyż sprawiedliwie sądzi i sprawiedliwie walczy. (14) I szły za nim wojska niebieskie na białych koniach, przyobleczone w czysty, biały bisior.


Proroctwo mówi wprost: "zasiadający na białym koniu miał wyruszyć jako zwycięzca aby zwyciężać" ... i w niebie zwyciężył! Teraz przyjdzie zwyciężyć na ziemi! On ma do końca zwyciężać … tak mówi proroctwo!

I widziałem, a oto koń biały, a ten, który na nim siedział, miał łuk, i dano mu koronę, i wyszedł jako zwycięzca, ażeby zwyciężał. Obj 6;2 BG


To On, 'zasiadający na białym koniu' sprowokował początek boleści, wyrzucając szatan z nieba, gdyż jak powiedział: "Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz" Mat 10;34 BT. Pokój nastąpi kiedy skończy się dla ziemi "biada", kiedy zwycięży szatana i kiedy"wola Boża będzie działa się jako w niebie tak i na ziemi".

Tak ja to widzę! ...
 
 
Paul

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Cze 2010
Posty: 155
Wysłany: 2011-01-05, 21:10   

Obj 6:2 I ujrzałem: Oto biały koń, a siedzący na nim miał łuk. Dano mu wieniec, a on, zwycięzca, wyruszył, by dalej zwyciężać.
W przypisie BP czytamy:
Obj 6:2 biały koń - Motyw symbolicznych koni zapożyczony jest od Za 1,8; 6,1-8, ale ze zmianą sensu; tu są wielkie wydarzenia. Biały kolor w symbolice Ap oznacza triumf. Uwieńczony jeździec raczej oznacza triumf ewangelii (por. 19,11-16)

Obj 19:11 Potem ujrzałem niebo otwarte: a oto - biały koń, a Ten, co na nim siedzi, zwany Wiernym i Prawdziwym, oto sprawiedliwie sądzi i walczy.
Obj 19:12 Oczy Jego jak płomień ognia, a na Jego głowie wiele diademów. Ma wypisane imię, którego nikt nie zna oprócz Niego.
Obj 19:13 Odziany jest w szatę we krwi skąpaną, a imię Jego nazwano: Słowo Boże.
Obj 19:14 Wojska, które są w niebie, towarzyszyły Mu na białych koniach, wszyscy [byli] odziani w biały bisior.
Obj 19:15 A z Jego ust wychodzi ostry miecz, aby nim uderzyć narody. On paść je będzie rózgą żelazną i On wyciska w tłoczni wino zapalczywego gniewu Boga, Władcy wszechrzeczy.
Obj 19:16 A na szacie i na biodrze ma napisane imię: KRÓL KRÓLÓW I PAN NAD PANAMI.

Myślę że nie trzeba komentarza, na białym koniu siedzi Pan Jezus Pomazaniec Boga naszego.
___________________________________________________________________________
Obj 19:16 A na szacie i na biodrze ma napisane imię: KRÓL KRÓLÓW I PAN NAD PANAMI.
 
 
Dymensja 
Dymensja

Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1912
Wysłany: 2011-01-05, 21:59   

W 1963 roku gdy były objawione pieczęci, to ludzie to odrzucili, było to dla nich śmieszne lub szokujące. A dziś wy o tym piszecie, i nie którzy w to wierzą że między innymi, jeździec na białym koniu z Obj 6,2 to jest Diabeł itp.
 
 
Elius

Wyznanie: Moim Panem jest Isus.
Pomógł: 65 razy
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 2037
Skąd: Miasto święte.Druga brama od południa.
Wysłany: 2011-01-05, 23:15   

Paul napisał/a:
Myślę że nie trzeba komentarza, na białym koniu siedzi Pan Jezus Pomazaniec Boga naszego.

Jak najbardziej komentarz jest tu potrzebny.
W niezłym towarzystwie tutaj Jezus występuje-mam na myśli inne konie.
_________________
Mt.24:28 Bo gdzie jest padlina, tam zlatują się sępy.
 
 
Dymensja 
Dymensja

Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1912
Wysłany: 2011-01-05, 23:20   

Elihu napisał/a:
Paul napisał/a:
Myślę że nie trzeba komentarza, na białym koniu siedzi Pan Jezus Pomazaniec Boga naszego.

Jak najbardziej komentarz jest tu potrzebny.
W niezłym towarzystwie tutaj Jezus występuje-mam na myśli inne konie.


Właśnie, Jezus i trzech diabłów, chodzi mi o pieczęci, to nie pasuje do reszty i patrzcie na jego koronę ?
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-06, 10:55   

Dymensja napisał/a:
Elihu napisał/a:
Paul napisał/a:
Myślę że nie trzeba komentarza, na białym koniu siedzi Pan Jezus Pomazaniec Boga naszego.

Jak najbardziej komentarz jest tu potrzebny.
W niezłym towarzystwie tutaj Jezus występuje-mam na myśli inne konie.

Właśnie, Jezus i trzech diabłów, chodzi mi o pieczęci, to nie pasuje do reszty i patrzcie na jego koronę ?


"Potem zobaczyłem, jak Baranek otwierał pierwszą spośród siedmiu pieczęci, i usłyszałem, jak pierwsze z czterech Zwierząt odezwało się jakby głosem gromu: Przyjdź!" Obj 6;2 BT

Jezus 'Baranek' otwiera pierwszą pieczęć i słyszy głos jednego ze czterech 'Zwierząt', który mówi stanowczym, potężnym "głosem gromu":

... Przyjdź! BT
... Chodź! BW
... Przyjdź! B-WP
... Chodź, a patrzaj! BG

W oryginale słowo tłumaczone ma 'Przyjdź' wyrażone jest greckim βλέπω 'blepo', które oznacza między innymi:

blepo < 991 > zobacz, patrz

W NET: patrz 14, kłody 9 Uważaj 7, otóż 6, widzi 4, należy uważać, 3, widzi 3, widzimy, 3, uwaga 3, widać 3, patrz punkt 3, widzę, 3, kiedy piła 3, Czy patrz punkt 3, Beware 2, widać 2, widząc, 2, pokażesz 2, widać 2, mogą być postrzegane 2, należy uważać, 2, widzisz, 2, Zadbaj 2 Zobacz 2, Look 2, widzisz 2, widzą, 2, widział 2, naprzeciwko 1, nie widzi 1, jest on w stanie zobaczyć 1, Patrzysz na 1, jestem w stanie zobaczyć 1, widzę 1, należy zwrócić uwagę 1, zaczął spojrzeć na 1, widzę 1, wygląda 1, było zobaczyć 1, widzimy 1, widoczne 1, do zbadania 1, ujrzeli 1, widząc 1, podczas gdy obserwowali 1, będzie wciąż szukamy 1, nie zobaczy 1, będzie wyglądać po 1, który zajmuje 1, mogą zobaczyć 1, mogą one wyglądać 1, patrząc na 1, będzie przyjrzeć się bliżej 1, spójrz na 1, wygląd 1, wciąż szukamy 1, wygląda na 1, mogą uzyskać widok 1, są one widzą 1, widok 1, seen 1, muszą uważać, 1, jest postrzegany 1

W AV: patrz 90, baczcie 12, oto 10, uwaga 4, patrzeć na 4, spójrz 3, uważaj na 3, misc 9

Definicja:
1), aby zobaczyć, dostrzec, cielesnych oczu
1a) z oka ciała: nie posiadał wzroku, mają moc skoro
1b) postrzegać za pomocą oczu: widzieć, patrzeć dostrzedz
1c), aby włączyć oczy na wszystko: patrzeć, patrzeć, patrzeć na
1d) do postrzegania przez zmysły, poczuć
1e) do odkrycia przez stosowanie poznać przez doświadczenie
2) zobaczyć oczami
2a), aby (moc) rozumienia
2b) dostrzec psychicznie, obserwować, dostrzec, odkryć, zrozumieć
2c), aby włączyć lub bezpośrednie myśli umysłu do rzeczy, do rozważenia, kontemplacji, patrzeć, uważnego, bada
3) w sensie geograficznym miejsca, w górach, budynków itp. zwrotny na drodze do dowolnego kwartału, jak to było, na jakie napotyka


http://translate.google.p...ation%25206%3A1

http://translate.googleus...V23uX8JITZZVsAw

Wynika z tego, że jedno z czterech zwierząt, po zdjęciu Pierwszej pieczęci, mówi do 'Baranka' mniej więcej coś w stylu: 'zobacz', 'dostrzeż', 'patrz', ... co się stanie zaraz po zdjęciu pieczęci. I co widzi Jezus w wizji, którą Bóg, za pośrednictwem jednego ze 'zwierząt' Mu wyjawił (Obj 1;1a) ... i "co miało się stać wkrótce" ? ... widzi jeźdźca na białym koniu, który rozpoczyna galop do 'zwycięstwa'! Zwycięstwo to jednak będzie 'bolesne' dla ludzkości, gdyż dalej 'Baranek' , po zdjęciu kolejnych 'Pieczęci', widzi:

Druga pieczęć - galop jeźdźca z mieczem, któremu dano "władzę pozbawienia ziemi pokoju"
Trzecia pieczęć - galop jeźdźca, który symbolizuje 'głód', towarzyszący zawsze działaniom wojennym,
Czwarta pieczęć - galop jeźdźca, który jest skutkiem galopu dwóch poprzednich jeźdźców, gdyż 'wojnie' i 'głodowi, zawsze towarzyszy 'śmierć'
Piąta pieczęć - szykany prawdziwych 'Sług Bożych' i ich zniecierpliwienie wyrażone słowami"Jak długo jeszcze Wszechmocny, Święty i Prawdziwy, będziesz zwłóczył z osądzeniem tych, którzy mieszkają na ziemi, i z wymierzeniem im słusznej kary za krew naszą"
Szósta pieczęć - tryumfalny finał wojny w niebie jeźdźca, który po zdjęciu pierwszej pieczęci wyruszył na białym koniu "aby zwyciężyć", a wyrażony bezpowrotnym wyrzuceniem odstępczych synów Bożych, usymbolizowanych jako spadające gwiazdy: "Gwiazdy spadały na ziemię, podobnie jak niedojrzałe jeszcze owoce spadają z drzewa figowego potrząsanego silnym wiatrem" . Za nimi niebo się zamknęło raz na zawsze jak "księga, którą zamknięto" .

Po tym 'wydarzeniu', kiedy wyrzucono szatana wraz z Jego aniołami z nieba, 'Baranek' zobaczył coś, na co zapewne czekał On jak również i Jego aniołowie ... wielka ulga usymbolizowana 'ciszą'.

Siódma pieczęć - "A gdy otworzył pieczęć siódmą, zapanowała w niebie cisza jakby na pół godziny" ...
... lecz jest to tylko cisza przed burzą, "na pół godziny", gdyż radość zapanowała tylko w niebie "Dlatego radujcie się, niebiosa i ich mieszkańcy". Dla nas niestety wypowiedziano złowrogie 'Biada'! "Biada ziemi i morzu - bo zstąpił na was diabeł, pałając wielkim gniewem, świadom, że mało ma czasu" Obj 12;12 BT

Po zdjęciu 'Siódmej' pieczęci dla ziemi rozpęta się zagłada, którą można porównać do rozmiarów 'Potopu' (Mat 24;35-41), w którym ocaleli tylko Ci, którzy poszli za głosem Bożym:

"Anioł zaś wziął naczynie na żar, napełnił je ogniem z ołtarza i zrzucił na ziemię, a nastąpiły gromy, głosy, błyskawice, trzęsienie ziemi ... A powstał grad i ogień - pomieszane z krwią, i spadły na ziemię. A spłonęła trzecia część ziemi i spłonęła trzecia część drzew, i spłonęła wszystka trawa zielona ... i ujrzałem, a usłyszałem jednego orła lecącego przez środek nieba, mówiącego donośnym głosem: Biada, biada, biada mieszkańcom ziemi wskutek pozostałych głosów trąb trzech aniołów, którzy mają [jeszcze] trąbić" Obj 8 BT

Zanim to jednak nastąpi, jest jeszcze czas by wejść do 'symbolicznej Arki', gdyż czterej aniołowie "którym dano moc wyrządzić szkodę ziemi i morzu", a których widział 'Baranek' po zdjęciu 'Szóstej Pieczęci', czekają na 'Opieczętowanie' tych, którzy ocaleją przed "Wielkim Dniem Jego [JHWH] gniewu" ... któż zdoła się ostać? (Obj 6;17):

Biblia napisał/a:
Obj 7;1 BT (1) Potem ujrzałem czterech aniołów stojących na czterech narożnikach ziemi, powstrzymujących cztery wiatry ziemi, aby wiatr nie wiał po ziemi ani po morzu, ani na żadne drzewo. (2) I ujrzałem innego anioła, wstępującego od wschodu słońca, mającego pieczęć Boga żywego. Zawołał on donośnym głosem do czterech aniołów, którym dano moc wyrządzić szkodę ziemi i morzu: (3) Nie wyrządzajcie szkody ziemi ni morzu, ni drzewom, aż opieczętujemy na czołach sługi Boga naszego.


Ocaleją tylko "którzy przychodzą z wielkiego ucisku i opłukali swe szaty, i w krwi Baranka je wybielili" Obj 7;14b

Każdy z nas ma jeszcze szansę, lecz czas na to nie ubłaganie dobiega końca!
Ostatnio zmieniony przez eksplorator 2011-01-06, 11:21, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Dymensja 
Dymensja

Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1912
Wysłany: 2011-01-06, 11:11   

Nie ze wszystkim się zgadzam, ale fajnie to rozpisałeś. :-D
 
 
eksplorator
[Usunięty]

Wysłany: 2011-01-06, 11:22   

Dymensja napisał/a:
Nie ze wszystkim się zgadzam, ale fajnie to rozpisałeś. :-D


Tak ja to rozumiem …
 
 
Gucio 
Gucio

Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 14
Wysłany: 2014-10-29, 20:52   

Czy kogos interesuje ten temat jeszcze?
Rozpoznanie jezcca na bialym koniu z Obj 6:2 wynika rowniez z proroctwa Jakuba Rodz 49:1, 16-18
W swietle tych wersetow nie moze to byc Chrystus
 
 
Maximus Minimus 
Maximus Minimus

Wyznanie: Katolik
Pomógł: 40 razy
Wiek: 40
Dołączył: 24 Cze 2014
Posty: 301
Wysłany: 2014-10-29, 21:06   

Jasne, że to nie Chrystus, bo przecież sam Baranek go uwalnia.

Rzucę okiem na ten wątek, mam ciekawą hipotezę oraz jest pewien szczegół dotyczący pieczęci, który zazwyczaj umyka.

Pzdr
_________________
AMDG
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 10