Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
Owocem ducha jest: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność. (List do Galatów 5:21-22)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
OBUDŹ SIĘ
Autor Wiadomość
esther
Gość
Wysłany: 2006-06-11, 16:09   OBUDŹ SIĘ

O, WSTAŃ, O, WSTAŃ!

W beztroskim, wolnym życiu mym nie chciałam Boga znać.
Lecz mocno zszokowało mnie, jak nędzny jest ten świat.
Chwyciłam w ręce Biblię mą, czytałam, jak Jezus zmarł,
Że On ukrzyżowany był, by zbawić takich, jak ja!

Ach, obudź się, człowiecze już;
Zrozum, ze twym Panem jest Bóg!
Noc kończy się, już pora wstać,
Wielki jest tylko Pan!
Uwolnił z grzechów, z śmierci nas już dwa tysiące lat wstecz.
Czy Jego łaskę przyjmiesz dziś, gotów będziesz z Nim iść?

On Stworzycielem świata jest, dał życie tobie, mnie.
Swą mocną ręka trzyma nas, wskazuje drogi swe.
Na te Ziemię wróci Pan, by we władanie ją wziąć.
Do wiernych sług On przyzna się, do innych powie: „Precz!”

Wielki jest tylko Pan!

O, wstań, o, wstań człowiecze już, żołnierzem Jego bądź!
Weź Jego Ducha, Jego Miecz; a cuda zdarzą się.
On dał nam moc, uzdrowił nas; a w serca siebie nam wlał.
On Skałą, Tarczą, Mieczem mym, ochrzczony byłem w Nim

Wielki jest tylko Pan!

English version "WAKE UP, WAKE UP": Gerhard S; Kathi M
przekład polski: Esther

tessa

Wysłany: 2006-12-01, 14:20   

Istnieje coś takiego ,jak sen duchowy i w nawiązaniu do niego apostoł Paweł napisał:
"Przeto nie śpijmy jak inni". I TEsaloniczan 5:6
Zwracał się on do prawdziwych chrześcijan ,nie pogan,aktywnych w życiu religijnym reagującym pozytywnie na wskazówki Jehowy i świadomych stopniowego urzeczywistniania się zamierzenia Bożego.Tacy pod względem duchowym muszą być przebudzeni!

Określenie "inni" odnosi się do ludzi podających się za chrześcijan ,ale pogrążonych we śnie duchowym.Nie przejmują się oni "przyjściem" Jezusa ani nadchodzącą "nagłą zagładą niegodziwych".

Ospałość duchowa zawsze jest niebezpieczna .Łatwo to zrozumieć zważywszy ,że nawet fizyczny sen w nieodpowiednim czasie może doprowadzić do nieszczęścia .
Przypomnijmy sobie sędziego Samsona,którego zdradziła Dalila.Gdy póżniej obudził się ze snu
ale tylko po to,by się przekonać ,że Jehowa go opuścił.
Jeśli literalny sen chwytający nie w porę bywa katastrofalny w skutkach,to o ileż sen duchowy!
Zawsze jest nieporządany.
Na czym się kończy?
Sen duchowy może nas ogołocić z szat tożsamości chrześcijańskiej.
Objawienie 16:15
"Oto przychodzę jak złodziej .Szczęśliwy ,kto czuwa i strzeże swych szat wierzchnich ,żeby nie chodzić nago i żeby nie patrzono na jego hańbę."

Esther 

Wysłany: 2006-12-01, 15:33   

jest tez mowa o tym w NT, kiedy wszystkie panny i mądre i głupie zasnęły..

wskazuje to na to, że całą ziemię ogarnie duchowy sen przed przyjściem Oblubieńca, a kiedy już się wszyscy obudzą, będzie już za późno i na spotkanie z Oblubieńcem wyjdą tylko mądre panny, które wcześniej napełniły swoje lampy olejem..których lampy będą płonąc ogniem dla Pana..

tessa

Wysłany: 2006-12-01, 17:13   

Esther napisał/a:
jest tez mowa o tym w NT, kiedy wszystkie panny i mądre i głupie zasnęły..

wskazuje to na to, że całą ziemię ogarnie duchowy sen przed przyjściem Oblubieńca, a kiedy już się wszyscy obudzą, będzie już za późno i na spotkanie z Oblubieńcem wyjdą tylko mądre panny, które wcześniej napełniły swoje lampy olejem..których lampy będą płonąc ogniem dla Pana..

Jezus nie potępił wszystkich panien,za to że zasnęły.Sen duchowy był wkalkulowany w plan Boży.Spały i mądre i głupie,ale tylko mądre miały olej w lampach.
"W samym środku nocy rozległ się okrzyk:Oto oblubieniec! Wyjdżcie mu na spotkanie."
Wtedy wszystkie te dziewice powstały i doprowadziły swe lampy do porządku.Głupie rzekły do roztropnych:
"Dajcie nam trochę waszej oliwy ,gdyż nasze lampy gasną.
Roztropne odpowiedziały tymi słowami: Mogłoby nie wystarczyć dla nas i dla was.Idżcie raczej do sprzedających i sobie kupcie."
Gdy one poszły kupić oblubieniec przybył i dziewice które były gotowe weszły z nim na ucztę weselną i zamknięto drzwi".

Potem jak przyszły głupie panny,Jezus odrzekł im:"Mówię wam prawdę -nie znam was".

Dlaczego ?

Esther 

Wysłany: 2006-12-01, 19:10   

To analogia do tego, co powiedział Jezus:

Mateusza 7:21-23  Nie każdy, który mi mówi: Panie, Panie! wnijdzie do królestwa niebieskiego; ale który czyni wolę Ojca mojego, który jest w niebiesiech. Wiele ich rzecze mi dnia onego: Panie, Panie! izażeśmy w imieniu twojem nie prorokowali, i w imieniu twojem dyjabłów nie wyganiali, i w imieniu twojem wiele cudów nie czynili? A tedy im wyznam: Żem was nigdy nie znał; odstąpcie ode mnie, którzy czynicie nieprawość.

tessa

Wysłany: 2006-12-03, 17:11   

Esther napisał/a:
To analogia do tego, co powiedział Jezus:

Mateusza 7:21-23 Nie każdy, który mi mówi: Panie, Panie! wnijdzie do królestwa niebieskiego; ale który czyni wolę Ojca mojego, który jest w niebiesiech. Wiele ich rzecze mi dnia onego: Panie, Panie! izażeśmy w imieniu twojem nie prorokowali, i w imieniu twojem dyjabłów nie wyganiali, i w imieniu twojem wiele cudów nie czynili? A tedy im wyznam: Żem was nigdy nie znał; odstąpcie ode mnie, którzy czynicie nieprawość.

Czyniciele nieprawości,czy ktoś może czynić nieprawość nie zdając sobie z tego sprawy?
A wracając do panien ,to co symbolizuje oliwa w lampach?

Esther 

Wysłany: 2006-12-03, 18:37   

Dz 17:30 Bw "Bóg wprawdzie puszczał płazem czasy niewiedzy, teraz jednak wzywa wszędzie wszystkich ludzi, aby się upamiętali,"

już nie ma wymówki.. Bóg wzywa do upamiętania, czasy niewiedzy minęły..

2P 3:9 Bw "Pan nie zwleka z dotrzymaniem obietnicy, chociaż niektórzy uważają, że zwleka, lecz okazuje cierpliwość względem was, bo nie chce, aby ktokolwiek zginął, lecz chce, aby wszyscy przyszli do upamiętania."

każdy ma czas, by się nawrócić, choć oczywiście nie wszyscy to uczynią..

Wszystkie owce znaja głos pasterza, więc będą za nim podążać, kiedy tylko usłyszą jego głos, bo mają wypisany zakon w sercu.. więc muszą mieć świadomość, ze czynią nieprawość..

Panny:

olej:

niegdyś ludzie namaszczani byli olejem, to miało szerokie zastosowanie, jednak każda osoba, która pełniła służbę Bożą, musiała być namaszczona..

Wj 29:7 Bw "Potem weźmiesz olej namaszczenia, wylejesz na jego głowę i namaścisz go."

W NT każdy kto był powoływany do słuzby w Panu, był namaszczany Duchem Św.

Lk 4:18 Bw "Duch Pański nade mną, przeto namaścił mnie, abym zwiastował ubogim dobrą nowinę, posłał mnie, abym ogłosił jeńcom wyzwolenie, a ślepym przejrzenie, abym uciśnionych wypuścił na wolność,"

Dz 10:38 Bw "o Jezusie z Nazaretu, jak Bóg namaścił go Duchem Świętym i mocą, jak chodził, czyniąc dobrze i uzdrawiając wszystkich opętanych przez diabła, bo Bóg był z nim."

2Kor 1:21 Bw "Tym zaś, który nas utwierdza wraz z wami w Chrystusie, który nas namaścił, jest Bóg,"

Jest też inne określenie używane jako naznaczenie czy namaszczenie Duchem Sw.:

2Kor 1:22 Bw "który też wycisnął na nas pieczęć i dał zadatek Ducha do serc naszych."

Ef 1:13 Bw "W nim i wy, którzy usłyszeliście słowo prawdy, ewangelię zbawienia waszego, i uwierzyliście w niego, zostaliście zapieczętowani obiecanym Duchem Świętym,"

Ef 4:30 Bw "A nie zasmucajcie Bożego Ducha Świętego, którym jesteście zapieczętowani na dzień odkupienia."

Pieczęć i namaszczenie Duchem Św. dotyczy wszystkich, którzy prawdziwie uwierzyli w ewangelię..

jakie ma wobec tego znaczenie Pismo:

Koh 9:8 Bw "Noś zawsze białe szaty, a na twojej głowie niech nigdy nie braknie olejku."

Białą szatę otrzymuje każdy ochrzczony w Chrystusie, a namaszczenie olejem czyli Duchem Sw musi nam towarzyszyć przez cały czas..

Jedynym olejem i pieczęcią, o jakim mówi Nowy Testament jest właśnie Duch Św. przyrównywany do oleju, a Biblia mówi:

J 6:27 Bw "Zabiegajcie nie o pokarm, który ginie, ale o pokarm, który trwa, o pokarm żywota wiecznego, który wam da Syn Człowieczy: na nim bowiem położył Bóg Ojciec pieczęć swoją."

Pokarm życia wiecznego, który da Syn Człowieczy, zapięczętowany Duchem Świętym..

J 17:3 Bw „A to jest żywot wieczny, aby poznali ciebie, jedynego prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa, którego posłałeś.”

POZNANIE JEST OLEJEM DO LAMPY, ALE NIE TAKIE, KTÓRE NADYMA, LECZ TAKIE, KTÓRE NAS ZMIENIA. BÓG NAM SIĘ OBJAWIA POPRZEZ SWOJE SŁOWO I SWEGO DUCHA..

ABY NABYĆ TAKIE POZNANIE, POTRZEBNE JEST NAMASZCZENIE DUCHA ŚWIĘTEGO, BO TYLKO ON ZNA BOŻE GŁEBOKOŚCI I MOŻE OBJAWIĆ NAM TAJEMNICE KRÓLESTWA BOŻEGO..

1Kor 2:10 Bw "Albowiem nam objawił to Bóg przez Ducha; gdyż Duch bada wszystko, nawet głębokości Boże."

Odpowiedz do tematu