Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Bracia Polscy _ Arianie
Autor Wiadomość
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-03-17, 19:14   

natan, hihih ale takie błędy są mile widziane bo mogą rozładować atmosferę,ja tam nie ganie,ja się zwyczajnie uśmiechnąłem jak przeczytałem,życze miłego wieczoru :-)
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
natan 


Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 602
Wysłany: 2011-03-17, 20:55   

spoko, ja już tak mam że piszę szybko a potem nie czytam swoich postów przed wysłaniem i stąd takie kwiatki. A wieczór miły i owszem i ja takiegoż życzę :)
_________________

lista ignorowanych osób (aby nie tracili czasu pisząc mi): angelo, christianin, rykiw, Eutychus, bartek212701
 
 
Fedorowicz 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 11 Mar 2011
Posty: 713
Wysłany: 2011-03-18, 09:31   

natan napisał/a:
spoko, ja już tak mam że piszę szybko a potem nie czytam swoich postów przed wysłaniem i stąd takie kwiatki. A wieczór miły i owszem i ja takiegoż życzę :)
To niech pan napisze, dlaczego ma pan negatywną opinię o Braciach Polskich ?A może źle odebrałem pana wypowiedź..
_________________
Baruch Ata Haszem, Eloheinu melech haolam, szechechejanu, wekijemanu, wehigijanu lazeman hazeh.
 
 
realista 

Wyznanie: unitarianizm
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 577
Wysłany: 2011-03-18, 12:51   

Fedorowicz napisał/a:
natan napisał/a:
spoko, ja już tak mam że piszę szybko a potem nie czytam swoich postów przed wysłaniem i stąd takie kwiatki. A wieczór miły i owszem i ja takiegoż życzę :)
To niech pan napisze, dlaczego ma pan negatywną opinię o Braciach Polskich ?A może źle odebrałem pana wypowiedź..

Fedorowicz nie każdy musi Braci Polskich kochać z tego co widziałem natan negatywnie na ich temat się nie wypowiadał docenia ich wkład w rozwój kultury i tolerancji natomiast z oczywistych przyczyn odrzuca ich spuściznę teologiczną jako błędną w jego mniemaniu do czego ma oczywiście prawo. Chociaż jak mniemam nie zapoznał się z nią ;-)
_________________
www.christianismirestitutio.pl
 
 
natan 


Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 602
Wysłany: 2011-03-18, 13:30   

realista napisał/a:
Chociaż jak mniemam nie zapoznał się z nią

dobrze mniemasz, zapoznałem się natomiast z problemami chrystologicznymi z pierwszych V wieków i mam niestety przekonanie że w pismach BP niczego nowego nie odnajdę, ale być może się mylę. Cóż... niestety teraz pochłonięty jestem pisaniem doktoratu i na głębsze studia nad BP nawet gdybym chciał nie znajdę czasu.
_________________

lista ignorowanych osób (aby nie tracili czasu pisząc mi): angelo, christianin, rykiw, Eutychus, bartek212701
 
 
realista 

Wyznanie: unitarianizm
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 577
Wysłany: 2011-03-18, 18:05   

natan napisał/a:
realista napisał/a:
Chociaż jak mniemam nie zapoznał się z nią

dobrze mniemasz, zapoznałem się natomiast z problemami chrystologicznymi z pierwszych V wieków i mam niestety przekonanie że w pismach BP niczego nowego nie odnajdę, ale być może się mylę. Cóż... niestety teraz pochłonięty jestem pisaniem doktoratu i na głębsze studia nad BP nawet gdybym chciał nie znajdę czasu.

Czas to niewątpliwie towar deficytowy sam mam go niezmiernie mało. Jeżeli chodzi o chrystologie pierwszych V wieków i Braci Polskich to udało im się w sposób syntetyczny pokazać szereg słabych stron tradycyjnej chrystologii i to zarówno w aspekcie filozoficznym jak i skrypturystycznym. Analiza ich traktatów polemicznych z czołowymi teologami obozu czy to rzymskiego czy protestanckiego obrazuje świetną kondycję intelektualną oraz gruntowne wykształcenie. Pomimo, iż ich literatura była głownie kierowana do teologów pisma, które dzisiaj posiadam są zazwyczaj opatrzone adnotacją Liber Prohibitus, Xiążka Zakazana, Scripta Socinianorum Proh...
_________________
www.christianismirestitutio.pl
 
 
wiesia

Wyznanie: brak denominacji/kiedyś katoliczka
Pomógł: 32 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1901
Wysłany: 2011-03-19, 08:04   

Płaskowicki Rys napisał/a:
Jeżeli kk istnieje od 1 wieku to z którego 1 wiecznego się wywodzi ?
Przecież nie z kościoła apostołów Jezusa -zupełnie nie pasuje nauka i organizacja ?
więc z czego ?

Z nauczania Szawła-Pawła. Apostołowie Jezusa poszli głosili wśród Żydów /do których Pan Jezus był posłany/, rozeszli się w kierunku Egiptu, Etiopii, Grecji i na Wschód.
Kościół katolicki powstał z nauczania Pawła, który przybrał sobie to imię po swoim widzeniu /atak padaczki?/w drodze do Damaszku.
 
 
Dymensja 
Dymensja

Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 1912
Wysłany: 2011-03-19, 09:22   

Cytat:
wiesia
Z nauczania Szawła-Pawła. Apostołowie Jezusa poszli głosili wśród Żydów /do których Pan Jezus był posłany/, rozeszli się w kierunku Egiptu, Etiopii, Grecji i na Wschód.
Kościół katolicki powstał z nauczania Pawła, który przybrał sobie to imię po swoim widzeniu /atak padaczki?/w drodze do Damaszku.


Jaki atak padaczki ? Tam nic takiego nie mam.
 
 
wiesia

Wyznanie: brak denominacji/kiedyś katoliczka
Pomógł: 32 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1901
Wysłany: 2011-03-19, 09:32   

Dymensja napisał/a:
Jaki atak padaczki ? Tam nic takiego nie mam.

Ale są 3 różne wersje jego wizji.Sam o nich mówi i za każdym razem inaczej. Więc po prostu kłamał albo był sprytnym politykiem.
Oprócz ataku padaczki/jedna z wersji/ mógł się uderzyć w głowę, co skutkuje czasową ślepotą.
 
 
Quster 


Wyznanie: Chrześcijanin
Dołączył: 26 Maj 2006
Posty: 3475
Wysłany: 2011-03-19, 15:14   

wiesia napisał/a:

Z nauczania Szawła-Pawła. Apostołowie Jezusa poszli głosili wśród Żydów /do których Pan Jezus był posłany/, rozeszli się w kierunku Egiptu, Etiopii, Grecji i na Wschód.
Kościół katolicki powstał z nauczania Pawła, który przybrał sobie to imię po swoim widzeniu /atak padaczki?/w drodze do Damaszku.

Ale są 3 różne wersje jego wizji.Sam o nich mówi i za każdym razem inaczej. Więc po prostu kłamał albo był sprytnym politykiem.
Oprócz ataku padaczki/jedna z wersji/ mógł się uderzyć w głowę, co skutkuje czasową ślepotą.


Piszesz o Apostole Pawle ? a jaki jest twój stosunek do tego Apostoła ?
I jeśli możesz powiedz czy to jest twój wniosek tylko czy w kościele do którego chodzisz tak nauczają ?

Bo to jest ciekawe
_________________
... wiara, która jest czynna ... Gal. 5:6

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.

DUSZA NIEŚMIERTELNA - Ks. Wincenty Granat napisał: "Tylko Bóg jest nieśmiertelny z całej istoty swego bytu, tj. nigdy nie może przestać istnieć; wszystko poza Nim jest przygodne, może tedy zniknąć, a więc z tej racji jest śmiertelne. Mówiąc o nieśmiertelności duszy ludzkiej mamy na uwadze jej naturę nie zawierającą w sobie pierwiastków wewnętrznego rozkładu, czyli z tego względu nie podlegającą śmierci. Mimo to dusza ludzka jako byt przygodny mogłaby przestać istnieć, jeśli Bóg nie powstrzymywałby jej stale w bytowaniu i działaniu" ("Eschatologia", s. 79).



"Bo wasze myśli nie są moimi myślami (...) jak niebiosa przewyższają ziemie, tak (...) moje myśli – wasze myśli." Izajasza 55:8-9

"W (...) dyskusji jest mnóstwo sloganów, które nie powinny zastępować myślenia" LB
 
 
wiesia

Wyznanie: brak denominacji/kiedyś katoliczka
Pomógł: 32 razy
Dołączył: 01 Sty 2009
Posty: 1901
Wysłany: 2011-03-20, 09:18   

[

Piszesz o Apostole Pawle ? a jaki jest twój stosunek do tego Apostoła ?
I jeśli możesz powiedz czy to jest twój wniosek tylko czy w kościele do którego chodzisz tak nauczają ?


Właśnie o Pawle. Widzę w nim człowieka nietolerancyjnego, wrogiemu kobietom przede wszystkim, zdrajcę swojego narodu, zręcznego polityka i fanatyka.
Jego nauczanie stworzyło zachodni kościół, który od początku charakteryzuje się mordowaniem, przemocą, wrogością do kobiet, pazernością itp. Był i jest przyczyną wielu konfliktów na świecie, w Europie szczególnie.
Już nie chodzę do żadnego kościoła, ale nominalnie jestem katoliczką.
Moim mottem stało się: wiara-tak, religia/denominacja-nie.
To tyle mam do powiedzenia w w/w sprawie.
 
 
arturolczykowski 


Wyznanie: unitarianin o zacieciu gnostycko-kwakierskim
Wiek: 53
Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 401
Skąd: Farnham, UK
Wysłany: 2011-04-11, 23:26   

Poprawiona wersja Katechizmu rakowskiego:

Katechizm Rakowski
_________________
www.unitarianie.pl
www.youtube.com/user/UnitarianieTV
www.lulu.com/spotlight/arturolczykowski
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2011-04-14, 09:37   

natan napisał/a:

Maria Curie-Skłodowska była genialnym fizykiem i chemikiem jednocześnie prowadziła się można by rzecz niemoralnie, była zresztą ateistką.

Jezus też miał umiłowanego ucznia
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
Arius 
badacz Biblii


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2008
Posty: 4947
Skąd: kosmopolita
Wysłany: 2011-04-14, 10:01   

Anowi napisał/a:
natan napisał/a:

Maria Curie-Skłodowska była genialnym fizykiem i chemikiem jednocześnie prowadziła się można by rzecz niemoralnie, była zresztą ateistką.

Jezus też miał umiłowanego ucznia


Nie adekwatne to porównanie.
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2011-04-16, 22:31   

miłość nie wyrządza krzywdy
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 10