Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Bracia Jezusa
Autor Wiadomość
alterkonto

Dołączył: 02 Lut 2011
Posty: 13
Wysłany: 2011-02-02, 23:14   Podejrzane kombinactwo

Już sam fakt ,,kombinowania" przez biblistów przy fragmentach mówiących o rodzeństwie Jezusa jest podejrzany. Nikt nie podważa kwestii powinowactwa we fragmentach niedotyczących Jezusa. Oczywistym jest, że posiadanie dzieci przez Maryję, współżycie z mężem przez żonę, nie może obalić Chrześcijaństwa. Za to może obalić "podstawę wiary" tych, dla których Maryja to czwarta (pierwsza) Osoba Boska, a celibat jest "czystszy" od współżycia małżeńskiego. No bo przecież "Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja Zawsze Dziewica". Czemu nie np. Boża Rodzicielka, albo "Ta, co powiedziała Tak"? Całe tuszowanie i negowanie oczywistego i jakże niegroźnego faktu posiadania rodzeństwa przez Jezusa wzięło się od kultu Maryi i życia w celibacie.
Czytałem tekst, w którym współczesny tłumacz udowadnia, że Ewangelista użył słowa brat mając możliwość użyć słowa znaczącego stricte kuzyn, którego używa kilka rozdziałów obok...
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2011-02-03, 00:07   

matka Samuela też miała problemy, ale jak już się narodził pierwszy to " co rok to prorok"
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
Hardi 
Administrator
Classic A2J

Wyznanie: chrześcijanin
Pomógł: 44 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2009
Posty: 5892
Skąd: Norwegia
  Wysłany: 2011-02-15, 18:16   

Zachęcam do obejrzenia bardzo ciekawego materiału http://www.youtube.com/watch?v=F1xUn_L8Zdg 8-)
_________________
"Badacie Pisma, ponieważ myślicie, że dzięki nim będziecie mieć życie wieczne, a właśnie one świadczą o mnie. A jednak nie chcecie przyjść do mnie, żeby mieć życie." Jana 5.39-40

Blog ¤¤¤ YouTube ¤¤¤ Chomik ¤¤¤ Słowo Nadziei
Ostatnio zmieniony przez Hardi 2011-02-15, 19:04, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Shenwen 
Child of God


Wiek: 56
Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 54
Skąd: Radomsko
Wysłany: 2011-04-06, 14:51   Re: Bracia Jezusa

Cytat:
"Bobo"- Znamy dogmat o wiecznym dziewictwie Marii ale nie o tym tu chciałbym pisać. Na pewno zahaczymy rownież o tą kwestię ale temat braci Jezusa i tego czy tu chodzi o duchowych współwyznawców czy dalszych krewnych chyba nie był na forum omawiany (przynajmniej ja nie znalazłem).

Rodzina Jezusa:
Mar 6:3
Czyż On nie jest cieślą, synem Maryi i bratem Jakuba i Józefa, i Judy, i Szymona? I czyż Jego siostry nie żyją tutaj, wśród nas? [...]

To czy ona o tym pamietała zawsze pokazuje Słowo Boga:
Luk 2:33
A ojciec Jego i matka dziwili się temu, co o Nim mówiono.

Luk 2:48-50
Ujrzawszy Go, zdziwili się bardzo, a matka rzekła do Niego: Synu, dlaczegoś tak postąpił? Oto Twój ojciec i ja szukaliśmy ciebie strapieni.
Powiedział do nich: Dlaczegoście Mnie szukali? Czyż nie wiedzieliście, że powinienem być w domu mego Ojca?
Lecz oni nie zrozumieli tego, co im powiedział.


Chyba kazdy kto głosi Ewangelie z doswiadczenia wie, że głoszenie w swoim domu jest najtrudniejsze.Obcy czesto bez słowa przyjmuj Słowa Boże a rodzina-róznie.
_________________
http://chomikuj.pl/Vangloi

Itaatkar

Gdyż nieposłuszeństwo jest takim samym grzechem, jak czary, a krnąbrność, jak bałwochwalstwo i oddawanie czci obrazom.
1Sm 15:23
 
 
 
Facetwfotelu
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-13, 19:20   

Wiesz,ten markowy fragment to mówi o tym,że Jezus jest tylko synem Marii a więc bękartem.To taki bardzo pogardliwy fragment.

Natomiast Mateusz w swojej ewangelii już nazywa Jezusa 'synem cieśli' [Mateusz 13:55.]

Ale jak wiemy prawdopodobnie Marek napisał swoją ewangelię wcześniej niż Mateusz.

Chociaż czytałem,że ewangelia wg.Mateusza jest najstarsza i napisana została najpierw po hebrajsku.Ale chyba nie ma na to dowodów?

Jednak nie dało się uniknąć tego co o Jezusie powszechnie mówiono,że jest on synem Marii co oznaczało,że nie znano jego ojca.Widocznie taka opinia była powszechnie znana.Bo przecież nie możemy przyjąć,że wiedzieli oni o zwiastowaniu?
 
 
Shenwen 
Child of God


Wiek: 56
Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 54
Skąd: Radomsko
Wysłany: 2011-04-14, 17:47   

Facetwfotelu napisał/a:
Wiesz,ten markowy fragment to mówi o tym,że Jezus jest tylko synem Marii a więc *********.To taki bardzo pogardliwy fragment.

Natomiast Mateusz w swojej ewangelii już nazywa Jezusa 'synem cieśli' [Mateusz 13:55.]

Ale jak wiemy prawdopodobnie Marek napisał swoją ewangelię wcześniej niż Mateusz.

Chociaż czytałem,że ewangelia wg.Mateusza jest najstarsza i napisana została najpierw po hebrajsku.Ale chyba nie ma na to dowodów?

Jednak nie dało się uniknąć tego co o Jezusie powszechnie mówiono,że jest on synem Marii co oznaczało,że nie znano jego ojca.Widocznie taka opinia była powszechnie znana.Bo przecież nie możemy przyjąć,że wiedzieli oni o zwiastowaniu?


Wiara to wyzbycie sie wątpliwości. Jeżeli twoim celem jest ponizać Wcielone Słowo Jahshua [Jezusa] to daleko na tym wózku nie zajedziesz.Bóg mówi mocno i nie raz w Biblii, że nie pozwoli z siebie szydzić.

Cytat:
YAHSHUA
Jahwe zbawi
„Porodzi Syna, któremu nadasz imię
Jezus [YAHSHUA, co się wykłada ‘YAHWEH zbawi’]
On [YAHWEH] bowiem zbawi [przez YAHSHUA] swój lud od jego grzechów.”
Mateusza 1:21

Jesli nie masz w sobie Bożego posiewu to twoje badania sa skazane na porazke.Tylko w Duchu Świętym można zrozumieć treść Biblii.Mozna ją czytać, ale zrozumienie daje Bóg:)
Shallom
_________________
http://chomikuj.pl/Vangloi

Itaatkar

Gdyż nieposłuszeństwo jest takim samym grzechem, jak czary, a krnąbrność, jak bałwochwalstwo i oddawanie czci obrazom.
1Sm 15:23
 
 
 
Facetwfotelu
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-14, 17:56   

Ja Shenwen, wierzę w Boga i jego Mesjasza Jezusa z Nazaretu.
Wierzę w to,że był on poczęty mocą ducha bożego.
Piszę o tym,co o Jezusie mówili i czego wzmianki widzimy w ewangeliach.Chyba nie sądzisz,że mieszkańcy Nazaretu wiedzieli o zwiastowaniu i poczęciu z mocy ducha bożego?
Oni pamiętali to wydarzenie kiedy Maria była brzemienna zanim zamieszkała z Józefem.Oni wiedzieli,że jego ojcem nie jest Józef ale ktoś zupełnie inny.
Zbadaj te teksty a zobaczysz,że twierdzenie o kimś,że jest synem kobiety nie zaś mężczyzny zawsze oznaczało to co napisałem wyżej.
Jezusem właśnie dlatego pogardzano.Był on synem Marii. ;-)
 
 
Shenwen 
Child of God


Wiek: 56
Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 54
Skąd: Radomsko
Wysłany: 2011-04-14, 18:13   

Wiem że wiele denomincaji zaniza wartość Imienia [רוּחַ הַקֹּדֶשׁ] Ruach ha-Kodesz [Ducha Świętego] i Boga pisząc JE z małej litery.Jesli wierzysz w to co piszesz to szanuj Boga, bo Bóg jest Miłość.
Cytat:
Wtedy zstąpi na ciebie Duch Jahwe, będziesz prorokował razem z nimi i zmienisz się w innego człowieka.1Sm 10:6

Cytat:
(KJV) And the Spirit of the LORD will come upon thee, and thou shalt prophesy with them, and shalt be turned into another man.

Cytat:
(GLB) Und der Geist des HERRN wird über dich geraten, daß du mit ihnen weissagst; da wirst du ein anderer Mann werden.

Trzy przykłady szacunku do Ducha i Boga:)
Ps.
Duch mówi ustami apostoła że wiara pochodzi od słuchania i czytania Słowa Bożego.Czytaj Słowo a zrozumienie da ci Dcuh, o ile Go o to poprosisz:)
Shallom
_________________
http://chomikuj.pl/Vangloi

Itaatkar

Gdyż nieposłuszeństwo jest takim samym grzechem, jak czary, a krnąbrność, jak bałwochwalstwo i oddawanie czci obrazom.
1Sm 15:23
 
 
 
Facetwfotelu
[Usunięty]

Wysłany: 2011-04-14, 18:50   

Shenwen, zrobiliśmy trochę off-top bo to inny temat.
Ale najwyżej moderatorzy przeniosą te wypowiedzi w odpowiednie miejsce.
Ja piszę Duch Święty dużymi literami, ale,gdy mówię o 'duchu bożym' piszę małymi literami i nie uważam abym popełniał jakieś karygodne wykroczenie...
Myślę,że niepotrzebnie się irytujesz moimi wypowiedziami.
Pozdrawiam! :-)
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2011-04-14, 22:30   

Facetwfotelu napisał/a:
Shenwen, zrobiliśmy trochę off-top bo to inny temat.
Ale najwyżej moderatorzy przeniosą te wypowiedzi w odpowiednie miejsce.
Ja piszę Duch Święty dużymi literami, ale,gdy mówię o 'duchu bożym' piszę małymi literami i nie uważam abym popełniał jakieś karygodne wykroczenie...
Myślę,że niepotrzebnie się irytujesz moimi wypowiedziami.
Pozdrawiam! :-)



EMET:
Jeśli ktoś operuje frazą -- < rûăch hăqqōdhĕsz >, to w istocie robi jedynie zapis frazy, którą znamy w języku polskim jako: "duch święty" [inni, zwłaszcza wierzący w osobowość 'ducha Bożego' - "Duch Święty"]. Nadto dodam, iż < hă > - to po prostu rodzajnik.

Byłoby zatem, jeśli serio potraktować jako imię własne, w stylu --
Pytanie: "jakie imię nosi Duch Święty, skoro jest Osobą?". Odpowiedź osoby pytanej: "Duch Święty ma na imię Duch Święty"; gdyż w istocie napisanie w trans. z hebrajskiego zapisu jest jedynie czymś w rodzaju stylizacji zapisu hebrajskiego na polski, niczym więcej.
Wszak poza określeniem typu: "Duch Święty", mamy też "Duch JHVH", "Duch Boży/ew. Boga/"; np. te. Czy w stylizacji z hebr. na polski - to też są "imiona" 'Ducha Bożego'?
A może wprzęgniemy też aramejszczyznę...? :-D

Przypominałoby to sytuację --
Pytanie: "Jak ma na Imię Bóg Biblii?". Odpowiedź: "Bóg, Pan, Ojciec".
To tak jakby kogoś zapytał o tego kogoś 'nazwisko', a ów /pytany/ odpowiedział: "Nazwisko", gdy zaś o 'imię', to padłaby wypowiedź: "Imię".
Rzecz jasna, zakrawałoby to na humor... :-)

Owszem: jest w BH imię własne, które m.in. oznacza... "imię", czyli "Szem' [znamy pod formą: "Sem"]. Zapis imienia - jako imienia - jest identyczny jak i formy rzeczownikowej typu: "imię; nazwa; sława; reputacja; wspomnienie; czy niekiedy jako praktycznie tak, jakby użyto wprost same JHVH jako takie" [por. 'Podr. Vocatio', str. 363, 5 hasło od góry].

Osobiście nie spotkałem w BH imienia "Ruach".
Fraza bowiem < ruach haqqodhesz > - to prostu zapis polskiej frazy "Duch Święty" [ew.: "duch święty"] i tyle. Należy też zaznaczyć, iż jest to zapis z rodzajnikiem [< ha >].

Mając na względzie sam rdzeń < q d sz > [jak i w zapisie < qōdhĕsz >], to mamy nazwę trzech różnych miast w tekście BH taką jak: "Kedesz" [np. Jozuego 15:23], wg trans. z hebr.: < qĕdhĕsz > [przez "q", jak we frazie rozpatrywanej]. Znaczy: "święte miejsce".
Mamy też "Kadesz", ew. "Kadesz-Barnea". Ten sam rdzeń - < q d sz >.


Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2011-04-16, 22:04   

Facetwfotelu napisał/a:
Ja Shenwen, wierzę w Boga i jego Mesjasza Jezusa z Nazaretu.
Wierzę w to,że był on poczęty mocą ducha bożego.
Piszę o tym,co o Jezusie mówili i czego wzmianki widzimy w ewangeliach.Chyba nie sądzisz,że mieszkańcy Nazaretu wiedzieli o zwiastowaniu i poczęciu z mocy ducha bożego?
Oni pamiętali to wydarzenie kiedy Maria była brzemienna zanim zamieszkała z Józefem.Oni wiedzieli,że jego ojcem nie jest Józef ale ktoś zupełnie inny.
Zbadaj te teksty a zobaczysz,że twierdzenie o kimś,że jest synem kobiety nie zaś mężczyzny zawsze oznaczało to co napisałem wyżej.
Jezusem właśnie dlatego pogardzano.Był on synem Marii. ;-)


zgadzam się, Jego matkę nazwali nierządnicą

J 8:19 Bw „Wtedy mu rzekli: Gdzie jest Ojciec twój? Jezus odpowiedział: Nie znacie ani mnie, ani Ojca mojego. Gdybyście mnie znali, znalibyście też Ojca mego.”
kto go zna?

J 8:39 NS "Na to rzekli do niego: "Naszym ojcem jest Abraham". Jezus powiedział im: "Jeżeli jesteście dziećmi Abrahama, to spełniajcie uczynki Abrahama."


czy na pewno jesteś Żydem?

J 8:41 Br „Dopuszczacie się czynów [nie Abrahama, lecz] ojca waszego. Wówczas oni odpowiedzieli: Nie jesteśmy synami nieprawego łoża. Naszym jedynym Ojcem jest Bóg.”


chcielibyście aby ktoś do Was tak się odzywał?
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
Shenwen 
Child of God


Wiek: 56
Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 54
Skąd: Radomsko
Wysłany: 2011-04-17, 09:16   

Slowo Boże mówi aby nie dyskutowac z ludzmi ktorzy lubia "dyskutowac".Skoro wiec dalej nie pojmujecie naczenia tresci Słowa Bożego i domniemujecie sobie co ono oznacza [Bez Ducha Boga jest to nie mozliwe] wiec , zostawiam was i poszukam zacniejszego grona gdzie I Ojciec jest znany i Słowo Boże zrozumiałe.
Ps.A tak na marginesie.
Skoro Świadkowie są tacy wygadani w znajomosci pism to niech przedstawią jakies swiadectwa o sobie, o uzdrowieniu [nie z grypy], o wzbudzeniu z martwych, o jakims wielkim przejawie działania Ducha Świętego w ich życiu.
Cytat:
Obj 6:9
A gdy otworzył piątą pieczęć, ujrzałem pod ołtarzem dusze zabitych dla Słowa Bożego i dla świadectwa, jakie mieli.
Obj 12:11 A oni zwyciężyli dzięki krwi Baranka i dzięki słowu swojego świadectwa, i nie umiłowali życia swego aż do śmierci.
Obj 20:4 Potem ujrzałem trony, a na nich zasiedli (sędziowie), i dano im władzę sądzenia. Ujrzałem też dusze ściętych dla świadectwa Jezusa i dla Słowa Bożego, i tych, którzy pokłonu nie oddali Bestii ani jej obrazowi i nie wzięli znamienia na czoło ani na rękę. Ożyli oni i tysiąc lat królowali z Chrystusem.

Cytat:
Luk 12:8 Mówię wam: Kto przyzna się do Mnie przed ludźmi, do tego Syn Człowieczy przyzna się przed aniołami Bożymi.

To musi być dla świadków straszne zyc w przeswiadczeniu że tylko 144 000 ich wodzow i najbardziej wyroznionych sposrod nich moze dostapic "zbawienia".
Cytat:
Obj 7:4 I usłyszałem liczbę pieczętowanych: sto czterdzieści cztery tysiące opieczętowanych ze wszystkich pokoleń synów Izraela:

Cytat:
Obj 7:9-10 Potem ujrzałem: A oto wielki tłum, którego nikt nie mógł zliczyć, [ludzie] ze wszystkich narodów, pokoleń i ludów różnojęzycznych, stojący przed tronem i przed Barankiem, odziani w białe szaty, a palmy w ich ręku.
I głosem donośnym tak wołają: "Zbawienie [u] Boga naszego zasiadającego na tronie i [u] Baranka".


Cytat:
Obj 22:12-15 Oto przyjdę niebawem i mam ze sobą zapłatę: oddam każdemu według jego pracy,
Jam Alfa i Omega, Pierwszy i Ostatni, Początek i Koniec.
Szczęśliwi, którzy płuczą swe szaty, aby władza nad drzewem życia do nich należała i aby bramami wchodzili do Miasta.
Na zewnątrz są psy, guślarze, rozpustnicy, zabójcy, bałwochwalcy i każdy, kto kłamstwo kocha i nim żyje.

HalleluYAH:)
_________________
http://chomikuj.pl/Vangloi

Itaatkar

Gdyż nieposłuszeństwo jest takim samym grzechem, jak czary, a krnąbrność, jak bałwochwalstwo i oddawanie czci obrazom.
1Sm 15:23
 
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-04-17, 12:56   

Shenwen,
Cytat:
To musi być dla świadków straszne zyc w przeswiadczeniu że tylko 144 000 ich wodzow i najbardziej wyroznionych sposrod nich moze dostapic "zbawienia".
Jak to mówi przysłowie,"Krowa,która dużo ryczy mało mleka daje" :-) się sprawdza w twoim wypadku,bo dużo napisałeś a niepoprawnie napisałeś.Bo Świadkowie Jehowy wierzą,że 144 000 wykupionych z ziemi będzie z nieba zarządzać wraz z Jezusem.Ci,którzy nie dostąpią Nieba będą żyć wiecznie na Ziemi,też będą w takim razie zbawieni.Tak wierzą. :-) Natomiast do mnie przemawia Podpis z profilu naszego Moda[ach Ci moderatorzy,już drugiego cytuje hihih]Qustera,ma tam ciekawą rzecz napisaną o Niebie i Ziemi.
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
wit
Wyznawca Istniejącego


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 3796
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2011-04-17, 16:57   

bartek212701 napisał/a:
Natomiast do mnie przemawia Podpis z profilu naszego Moda[ach Ci moderatorzy,już drugiego cytuje hihih]Qustera,ma tam ciekawą rzecz napisaną o Niebie i Ziemi.
Postrzegam rzecz podobnie.
Nowe Niebiańskie Jeruzalem zstąpiło na Ziemię, i w takich kategoriach można mówić o niebie na ziemi. Oczywiście mam tu na myśli odniesienie do ludzi wierzących i ich stanu duchowego rozumianego jako więź z Bogiem, przy czym nie oznacza to, że kto dostąpił udziału w tej niebiańskiej radości pozbawiony jest zupełnie ziemskich problemów. Chodzi bardziej o duchowe szczęście, a nie doznania cielesne.
_________________
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.
 
 
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-04-23, 09:05   

Shenwen napisał/a:
Luk 2:33
A ojciec Jego i matka dziwili się temu, co o Nim mówiono.

Luk 2:48-50
Ujrzawszy Go, zdziwili się bardzo, a matka rzekła do Niego: Synu, dlaczegoś tak postąpił? Oto Twój ojciec i ja szukaliśmy ciebie strapieni.
Powiedział do nich: Dlaczegoście Mnie szukali? Czyż nie wiedzieliście, że powinienem być w domu mego Ojca?
Lecz oni nie zrozumieli tego, co im powiedział.

Zawsze się dziwię gdy czytam te wersety :mysli:
Kto jak kto ,ale Maria powinna wiedzieć o co chodzi Jezusowi, a Ona jednak stale się dziwi i nie rozumie.
_________________
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10