Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jeżdziec na białym koniu
Autor Wiadomość
tessa

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 4116
Wysłany: 2006-12-29, 19:21   

nike napisał/a:
tessa napisał/a:
Nie wątpisz chyba że Armagedon nastąpi?


Nie, nie watpię, nawet powiem ci więcej ja wierzę,że w szerokim znaczeniu to Armagedon juz trwa.Punkt kulminacyjny jeszcze nie nastąpił.

tessa napisał/a:
Ci co czuwają mają nadzieję uratować swe życie .Natomiast ci,co kpią ze sług Bożych są z góry na przegranej pozycji.


Tessoo, nie strasz mnie bo bedę się jąkała.Armagedon dla szarej masy może być całkiem łagodny, raczej upadna w Armagedonie wszystkie religie, żeby po Anarchi mógł odezwać się głos cichy "uspokójcie sie narody"
Czy ja kpię ze Sług Bożych, to jest twoje zdanie i to nieprawdziwe.


Armagedon jest kwestią przyszłości.Nie trwa,ale nastąpi.
Armagedon w sensie biblijnym jest to wojna Boga z jego wrogami.Na czele zastępów niebiańskich pędzi Jezus -Słowo-
Objawienie 19:11-18
"Potem ujrzałem niebo otwarte :a oto biały koń a Ten który na nim siedzi zwany Wiernym i Prawdziwym oto sprawiedliwie sądzi i walczy......."

Armagedon zacznie się od zagłady Babilonu Wielkiego -to symbol wszystkich religii fałszywych.Jak potoczą się dalsze wydarzenia czytamy w Ezechiela 38:10-23
"Mój lud izraelski mieszkający bezpiecznie" -to lud prawdziwego Boga Jehowy.
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2006-12-29, 22:04   

tessa napisał/a:
Na czele zastępów niebiańskich pędzi Jezus -Słowo-


Jakoś nie mogę wyobrazic sobie Jezusa PĘDZĄCEGO
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
tessa

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 4116
Wysłany: 2006-12-30, 15:51   

Nie wyobrażasz sobie Jezusa jadącego na koniu?
A właśnie taką wizję przedstawia Biblia.
Objawienie 6:2
"I ujrzałem :oto biały koń a siedzący na nim miał łuk .I dano mu wieniec i wyruszył jako zwycięzca by jeszcze zwyciężać".

W Objawieniu 19:14 czytamy że wojska niebiańskie podążały za nim /Jezusem/.
Zaś prorocza zapowiedż zwycięstwa Jezusa utrwalona w Psalmie 45: 4 brzmi:
"I w swej wspaniałości zmierzaj do sukcesu ,jedż w sprawie prawdy i pokory i prawości .
a twa prawica nauczy cię rzeczy napawających lękiem ."

O wrogach Jehowy Boga jest napisane:
Objawienie 17:14
"Ci stoczą bitwę z Barankiem ,ale Baranek ich zwycięży poniewaz jest Panem panów i Królem królów.Zwyciężą też ci ,którzy są z nim powołani i wybrani i wierni".
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2006-12-30, 15:57   

Ty tessoo rozumiesz,ze Jezus na koniu przyjedzie na ziemię walczyć?
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
tessa

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 4116
Wysłany: 2006-12-30, 18:58   

Oczywiście Jezus literalnie nie powróci na ziemię aby walczyć.Wizja ta jest przenośnią.
Tak jak każda inna wizja zawarta w księdze Objawienia.Te wizje jednak dają nam wgląd w wydarzenia które się rozegrają w przyszłości.Objawienie Jezusa Chrystusa ,które mu dał Bóg ,aby pokazać swym niewolnikom co ma się stać wkrótce.....to pierwsze słowa tej ksiegi.
Na początku Dnia Pańskiego Michał ze swymi aniołami zrzucił z nieba Szatana i jego demony .Objawienie 12:7-9
Prócz tego wszyscy aniołowie będą towarzyszyć Jezusowi ,gdy zasiądzie on na tronie aby sądzić narody i ludy ziemi. Mateusza 25:31,32
Aniołowie też na pewno będą mu towarzyszyć w rozstrzygającej wojnie podczas której nastąpi ostateczne wykonanie wyroków Jehowy.
 
 
mirek
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-30, 20:31   

tessa napisał/a:
Nie wyobrażasz sobie Jezusa jadącego na koniu?
A właśnie taką wizję przedstawia Biblia.
Objawienie 6:2
"I ujrzałem :oto biały koń a siedzący na nim miał łuk .I dano mu wieniec i wyruszył jako zwycięzca by jeszcze zwyciężać".

Tessa, znowu podajesz fałszywą interpretacj Brooklynu? Ten jeździec z Obj 6 rozdziału to nie jest Jezus tylko raczej obrauje fałszywych proroków w czasach końca, przed kórymi właśnie przestrzegał swoich uczniów Chrystus. Zapraszam do przeczytania ciekawego artykułu na ten temat:

http://www.brooklyn.org.pl/jezapokluk.htm

Zanim więc zaczniesz zwodzić forumowiczów zapoznaj się z prawdziwą intepretacją tego fragmentu biblii, a nie tą podsuwaną ci przez zwodnicze Ciało Kierownicze!
 
 
tessa

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 4116
Wysłany: 2006-12-31, 19:31   

Czy to tylko przypadek,że zarówno jeżdziec z Objawienia 6:2 i jeżdziec z Objawienia 19:11
jadą na białym koniu?
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2006-12-31, 23:00   

Tessoo w jaki sposób walka bedzie odbywała sie na ziemi. Skoro Jezus i Jego anjołowie nie będą walczyć na ziemi to kto?
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
tessa

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 4116
Wysłany: 2006-12-31, 23:38   

Czy czytałaś o bitwach Jehowy Boga? Na przykład opisane w księdze Królów?
Jak anioł Jehowy w ciągu jednej nocy pokonał armię Asyryjczyków?
II Królewska 19:35
"Tejże samej nocy wyszedł Anioł Pański i pobił w obozie Asyryjczyków sto osiemdziesiąt pięć tysięcy ludzi.Rano ,kiedy wstali oto wszyscy byli martwymi ciałami".

Kto był tym Aniołem Jehowy? Właśnie Jezus Chrystus w swym przedludzkim bycie.
Tak samo Jezus wystąpi przeciwko wrogom Jehowy w bitwie Armagedonu.Wystąpi jako waleczny król.Korona na głowie jeżdżca wskazuje na jego władzę królewską.A taką władzę Bóg powierzył swemu Synowi.
Psalm 2:6
"Przecież ja ustanowiłem króla na Syjonie świętej górze mojej".

Objawienie 12:10
"Teraz nastało zbawienie ,potęga królowanie Boga naszego i władza Jego Pomazańca ...."

Pomazaniec Jehowy -Jezus Chrystus-jako waleczny król całkowicie spełni wolę Ojca ,
również usuwając niegodziwych ludzi.Niegodziwi są przeszkodą ,by zapanowało królestwo Boże na ziemi.Dlatego muszą być wytraceni.
Przysłów 2:21.22
"gdyż ludzie prawi posiądą ziemię ,uczciwi rozmnożą się na niej ,
nieprawych wygładzą z ziemi z korzeniami wyrwie się przewrotnych".

Jezus więc nie musi literalnie zstępować na ziemię ,aby pokonać wrogów Jehowy.Może to zrobić z nieba ,jak za dawnych czasów......
 
 
mirek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-01, 00:10   

tessa napisał/a:
Czy to tylko przypadek,że zarówno jeżdziec z Objawienia 6:2 i jeżdziec z Objawienia 19:11
jadą na białym koniu?

To że oba konie są białe nie znaczy, że jeźdźcy są tacy sami. Zresztą są inaczej ubrani. Czytałaś ten artykuł na który zwróciłem uwagę? Tam dowiesz się, że ten jeździec na białym koniu z Obj 6:2 to fałszywy prorok, bardzo sprytnie podający się właśnie za Jezusa. Zresztą nie trzeba daleko szukać, a sam Jezus nie uważa się za niego, skoro sam go odkrywa:

Ap 6:1-2 Bw „I widziałem, jak Baranek zdjął pierwszą z siedmiu pieczęci i usłyszałem głos jednej z czterech postaci, donośny jak grzmot, mówiący: Chodź!(2) I widziałem, a oto biały koń, ten zaś, który siedział na nim, miał łuk, a dano mu koronę, i wyruszył jako zwycięzca, aby dalej zwyciężać.”

Czy Jezus mówił, że jednym ze znaków dni ostatnich będą fałszywi prorocy?
 
 
tessa

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 4116
Wysłany: 2007-01-01, 10:55   

mirek napisał/a:
tessa napisał/a:
Czy to tylko przypadek,że zarówno jeżdziec z Objawienia 6:2 i jeżdziec z Objawienia 19:11
jadą na białym koniu?

To że oba konie są białe nie znaczy, że jeźdźcy są tacy sami. Zresztą są inaczej ubrani. Czytałaś ten artykuł na który zwróciłem uwagę? Tam dowiesz się, że ten jeździec na białym koniu z Obj 6:2 to fałszywy prorok, bardzo sprytnie podający się właśnie za Jezusa. Zresztą nie trzeba daleko szukać, a sam Jezus nie uważa się za niego, skoro sam go odkrywa:

Ap 6:1-2 Bw „I widziałem, jak Baranek zdjął pierwszą z siedmiu pieczęci i usłyszałem głos jednej z czterech postaci, donośny jak grzmot, mówiący: Chodź!(2) I widziałem, a oto biały koń, ten zaś, który siedział na nim, miał łuk, a dano mu koronę, i wyruszył jako zwycięzca, aby dalej zwyciężać.”

Czy Jezus mówił, że jednym ze znaków dni ostatnich będą fałszywi prorocy?


Jezus mówił o fałszywych prorokach,ale ten werset o nich nie mówi.
Objawienie 6:2
"I widziałem a oto biały koń ,ten zaś który siedział na nim miał łuk ,a dano mu korone i wyruszył jako zwycięzca ,aby dalej zwyciężać".
Jezus odkrywa wszystkie wizje przedstawione w księdze Objawienia.Wizje te dotyczą też jego samego.Komu dano koronę?Korona jest symbolem władzy królewskiej którą Bóg powierzył tylko Jezusowi.To Jezus jest władcą ,nie fałszywi prorocy.
Korona królewska należy się Jezusowi i 144000 "wykupionym z ziemi".
Objawienie 20:4
"I widziałem trony i usiedli na nich ci ,którym dano prawo sądu ....ci ożyli i panowali z Chrystusem tysiąc lat".
Czy fałszywi prorocy mają koronę?Kto im ją dał? Pokaż odpowiednie wersety biblijne na powtwierdzenie tej twojej tezy.
Czy fałszywi prorocy jadą do zwycięstwa?Gdzie w Biblii pisze,że fałszywi prorocy zwyciężą w ostatecznej rozgrywce?
Pomyśl!!!
Zwycięzcą jest tylko Baranek Boży,a nie fałszywi prorocy.
 
 
mirek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-01, 12:07   

tessa napisał/a:
Jezus mówił o fałszywych prorokach,ale ten werset o nich nie mówi.

Właśnie mówi i pięknie koresponduje z wypowiedzią Jezusa odnośnie wydarzeń czasów końca:

Mt 24:4-7 Bw „A Jezus odpowiadając, rzekł im: Baczcie, żeby was kto nie zwiódł.(5) Albowiem wielu przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Jam jest Chrystus, i wielu zwiodą.(6) Potem usłyszycie o wojnach i wieści wojenne. Baczcie, abyście się nie trwożyli, bo musi się to stać, ale to jeszcze nie koniec.(7) Powstanie bowiem naród przeciwko narodowi i królestwo przeciwko królestwu, i będzie głód, i mór, a miejscami trzęsienia ziemi.”

Jezus przepowiada więc znaki czasów końca. Miały to być:

1. Fałszywi prorocy
2. Wojny
3. Głód
4. Zarazy


Jesli teraz zajrzymy do księgi Objawienia 6 to zobaczymy wymienione te kolejne plagi (Obj 6:1-8,12)

Ap 6:1-8 Bw „I widziałem, jak Baranek zdjął pierwszą z siedmiu pieczęci i usłyszałem głos jednej z czterech postaci, donośny jak grzmot, mówiący: Chodź!(2) I widziałem, a oto biały koń, ten zaś, który siedział na nim, miał łuk, a dano mu koronę, i wyruszył jako zwycięzca, aby dalej zwyciężać.
(3) A gdy zdjął drugą pieczęć, usłyszałem, jak druga postać mówiła: Chodź!(4) I wyszedł drugi koń, barwy ognistej, a temu, który siedział na nim, dano moc zakłócić pokój na ziemi, tak by mieszkańcy jej zabijali się nawzajem; i dano mu wielki miecz.
(5) A gdy zdjął trzecią pieczęć, usłyszałem, jak trzecia postać mówiła: Chodź! I widziałem, a oto koń kary, ten zaś, który siedział na nim, miał wagę w ręce swojej.(6) I usłyszałem jakby głos pośród czterech postaci mówił: Miarka pszenicy za denara i trzy miarki jęczmienia za denara; a oliwy i wina nie tykaj.
(7) A gdy zdjął czwartą pieczęć, usłyszałem głos czwartej postaci, która mówiła: Chodź!(8) I widziałem, a oto siwy koń, a temu, który na nim siedział, było na imię Śmierć, a piekło szło za nim; i dano im władzę nad czwartą częścią ziemi, by zabijali mieczem i głodem, i morem, i przez dzikie zwierzęta ziemi.”


A więc, jak łatwo zauważyć,

biały koń reprezentuje fałszywych proroków
koń barwy ognistej - wojny
koń kary - głód
koń siwy - zarazy


tessa napisał/a:
Jezus odkrywa wszystkie wizje przedstawione w księdze Objawienia.Wizje te dotyczą też jego samego.Komu dano koronę?Korona jest symbolem władzy królewskiej którą Bóg powierzył tylko Jezusowi.To Jezus jest władcą ,nie fałszywi prorocy.
Korona królewska należy się Jezusowi i 144000 "wykupionym z ziemi".

Zwrot STEFANOS bywa też tłumaczony na „korona”, ale ma on w Biblii raczej negatywny sens lub odnosi się do ludzi, którym warunkowo powierzono jakieś obowiązki. Np. Jezusowi nałożono na głowę „koronę (STEFANOS) z cierni”, najwyraźniej po to, żeby go ponizyć (Mt 27:29; Mk 15:17; Jn 19:2,5). W 1 Kor 9:25 Paweł pisze o „koronie (STEFANOS)”, jako o rzeczy której dostępują chrześcijanie za wierny bieg w drodze do zbawienia. Z kolei w księdze Objawienia STEFANOS nosi 24 starszych (czyli wyniesieni do rangi królów i kapłanów wierni chrześcijanie), szarańcze przypominające konie z ludzkimi twarzami oraz niewiasta mająca koronę z 12 gwiazd (Obj 4:4,10; 9:7; 12:1). Jest też jedna wzmianka odnośnie Jezusa, iż ma na głowie „koronę (STEFANOS)” (Obj 14:14). Słowo to ma więc dość szerokie znaczenie, i bywa także rozumiane jako „nagroda” albo „ozdoba, duma, chluba lub chwała”.

Jaki z tego wniosek? STEFANOS noszą (lub warunkowo otrzymują) jedynie ludzie. Jeśli jeździec z Objawienia 6 nosi STEFANOS, to logiczne wydaje się, że jest on pochodzenia ludzkiego, jest kimś kto ma władzę na ludźmi, ale jest ona tymczasowa, warunkowa i złudna. Tym bardziej, że pieczęcie otwiera Baranek, czyli Jezus Chrystus, pokazując Janowi, co miało się dziać na ziemi pomiędzy jego wniebowstąpieniem a powtórnym przyjściem. Jezus nie toczył wtedy żadnej wojny, gdyż Pismo Święte mówi jednoznacznie:


Hbr 10:12-13 Bw „lecz gdy On złożył raz na zawsze jedną ofiarę za grzechy, usiadł po prawicy Bożej,(13) oczekując teraz, aż nieprzyjaciele jego położeni będą jako podnóżek stóp jego.”

Pierwszy jeździec ma też łuk, podczas gdy Chrystus jest wyposażony w miecz, którym podbija narody. To także jest znamienne, gdyż łuk służy do zadawania śmierci (czyli „zwyciężania”) w sposób skryty, z zaskoczenia lub ze znacznej odległości. Można powiedzieć, że łucznik zadaje śmierć skrytobójczą, a jego ofiara często nawet nie wie, kiedy została zaatakowana. Natomiast miecz jest orężem do bezpośredniej, otwartej wojny.

Jezus występuje z mieczem jawnie, a jeździec na białym koniu zadaje ciosy podstępnie – bierze w „poddanie” niepostrzeżenie i skrycie, kiedy ofiara niczego nie podejrzewa. Tak właśnie działają odstępcy i fałszywi nauczyciele: „Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w odzieniu owczym, wewnątrz zaś są wilkami drapieżnymi!” (Mat 7:15).

Dlatego też, jeśli wizja Jana jest odzwierciedleniem przepowiedni Jezusa z Mateusza 24 (co przyznaje również samo WTS), to musimy uznać, że jeździec ten nie reprezentuje Jezusa, ale fałszywych nauczycieli, którzy co prawda powołują się na jego imię, ale skazili jego nauki i doprowadzili wielu do destrukcyjnej herezji.


Jeszcze raz zapraszam do zapoznania się z ciekawym artykułem na sieci dotyczącym tego tematu:

http://www.brooklyn.org.pl/jezapokluk.htm

A przy okazji zagadka dla Ciebie:

Mt 24:7 Bg „Albowiem powstanie naród przeciwko narodowi, i królestwo przeciwko królestwu, i będą głody i mory i trzęsienia ziemi miejscami.”

Mt 24:7 BT „Powstanie bowiem naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Będzie głód i zaraza, a miejscami trzęsienia ziemi.”

Mt 24:7 Bw „Powstanie bowiem naród przeciwko narodowi i królestwo przeciwko królestwu, i będzie głód, i mór, a miejscami trzęsienia ziemi.”

Mt 24:7 NS „"Powstanie bowiem naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu, będą też niedobory żywności i trzęsienia ziemi w jednym miejscu po drugim.”


Dlaczego PNŚ nie zawiera w tekscie Mat 24:7 słowa "zarazy"? A może dlatego, aby zmylić cię, że Obj 6:1-8 mówi o znakach końca, i abyś nie zauważyła analogii między słowami Jezusa a pieczęciami, które otwiera? Jak myślisz? Bo jeszcze wydałoby się, że to właśnie Strażnica jest jednym z reprezentantów tych fałszywych proroków, który symbolizuje biały koń, i co wtedy?

1J 4:1 NS "Umiłowani, nie każdej natchnionej wypowiedzi wierzcie, lecz sprawdzajcie natchnione wypowiedzi, czy pochodzą od Boga, ponieważ wyszło na świat wielu fałszywych proroków."

Ap 16:13 NS "I ujrzałem trzy nieczyste natchnione wypowiedzi, które wyglądały jak żaby, wychodzące z paszczy smoka i z paszczy bestii, i z paszczy fałszywego proroka."

Ap 19:20 NS "I pochwycono bestię, a wraz z nią fałszywego proroka, dokonującego przed nią znaków, którymi wprowadzał w błąd tych, co otrzymali znamię bestii, i tych, co oddają cześć jej wizerunkowi. Oboje zostali żywcem wrzuceni do ognistego jeziora, płonącego siarką."

Ap 20:10 NS "A Diabeł, który ich wprowadzał w błąd, został wrzucony do jeziora ognia i siarki, gdzie już się znajdowali zarówno Bestia, jak i fałszywy prorok; i będą męczeni dzień i noc na wieki wieków."


Jak myślisz kim jest ten fałszywy prorok, który razem z diabłem zostanie wrzucony do jeziora ognia? Kto przepowiadał tyle razy koniec świata czy Armagedon?
 
 
nike 

Pomogła: 135 razy
Dołączyła: 05 Sie 2006
Posty: 10689
Wysłany: 2007-01-01, 13:44   

mirek napisał/a:
Dlaczego PNŚ nie zawiera w tekscie Mat 24:7 słowa "zarazy"?


Może dlatego,że wyraz grecki LOIMOS ma kilka znaczeń w języku polskim.
utrapienie,
plagi---
zarazy---BT
mory -- BG, BW, JW
niedobory żywności może być też.


Jak widzisz z tych Biblii ktore zacytowałam to tylko w BT--jest "zaraza". wszystkie te tlumaczenia są dobre.

Czy rozwiązałam zagadkę??? :xhehe:
_________________
http://biblos.feen.pl/index.php
 
 
mirek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-01, 13:50   

nike, o przepraszam. Głody to grecki wyraz LIMOS a zarazy, czy mory to LOIMOS. Dwa różne wyrazy, które wystepują w rękopisach greckich:

Mt 24:7 Byz „εγερθησεται γαρ εθνος επι εθνος και βασιλεια επι βασιλειαν και εσονται λιμοι και λοιμοι και σεισμοι κατα τοπους”

Pierwszy wyraz podkreśliłem, drugi pogrubiłem. Jeśli teraz zajrzymy do PŚ to ujrzymy dwa te wyrazy w słowach Jezusa:

Mt 24:7 Bw „Powstanie bowiem naród przeciwko narodowi i królestwo przeciwko królestwu, i będzie głód, i mór, a miejscami trzęsienia ziemi.”

Co stało się ze słowem "zarazy" w PNŚ?

Mt 24:7 NS „"Powstanie bowiem naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu, będą też niedobory żywności i trzęsienia ziemi w jednym miejscu po drugim.”

A skoro lubisz zagadki, to służę następną:

Ap 6:2 Bg „I widziałem, a oto koń biały, a ten, który na nim siedział, miał łuk, i dano mu koronę, i wyszedł jako zwycięzca, ażeby zwyciężał.”

Ap 6:2 BT „I ujrzałem: oto biały koń, a siedzący na nim miał łuk. I dano mu wieniec, i wyruszył jako zwycięzca, by [jeszcze] zwyciężać.”

Ap 6:2 Bw „I widziałem, a oto biały koń, ten zaś, który siedział na nim, miał łuk, a dano mu koronę, i wyruszył jako zwycięzca, aby dalej zwyciężać.”

Ap 6:2 Bp „I ujrzałem: Oto biały koń, a siedzący na nim miał łuk. Dano mu wieniec, a on, zwycięzca, wyruszył, by dalej zwyciężać.”


Ap 6:2 NS „I ujrzałem, a oto koń biały, a siedzący na nim miał łuk; i dano mu koronę, i wyruszył - zwyciężając i żeby dopełnić swego zwycięstwa.”

Ap 6:2 WH „και ειδον και ιδου ιππος λευκος και ο καθημενος επ αυτον εχων τοξον και εδοθη αυτω στεφανος και εξηλθεν νικων και ινα νικηση

Przede wszystkim zauważmy, że werset w PNŚ różni się od innych przekładów. Sugeruje bowiem, że jeździec na białym koniu ma "dopełnić swego zwycięstwa". Jest to jednak niezgodne z tekstem greckim, który wyraźnie mówi, że jeżdziec "dalej zwycięża" (bez żadnej sugestii, że jego zwycięstwo będzie dokonane).

Dlaczego Strażnica zmieniła ten werset? Podpowiem tylko, że ma to związek z fałszywą nauką Straznicy jakoby Jezus powrócił w roku 1914. Strażnica uważa bowiem, że jeżdziec na białym koniu to właśnie Jezus Chrystus, który powrócił w roku 1914. Jednak dokładna analiza kontekstu tego wersetu pozwala wysnuć wniosek, że jest to Antychryst, który podszywa się pod niego. Tym Antychrystem jest .....
 
 
tessa

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 4116
Wysłany: 2007-01-01, 16:33   

Korona zatem jest jak sam napisałeś powodem chluby i dumy.Jezus otrzymał królestwo od Boga Najwyższego na znak władzy królewskiej nad narodami.
Daniela 7:14
Jaka zatem chluba przypada fałszywym prorokom? Czym mają się chlubić według ciebie?
Twoja interpretacja nie trzyma się kupy.
Powierzchownie tylko ślizgasz się po wersetach biblijnych wprowadzając w błąd fałszywą interpretacją .
Jeszcze raz cię pytam :Kto dał fałszywym prorokom koronę?Czy Bóg by pozwolił by fałszywi prorocy zwyciężali?
To ,co głosisz jest niezgodne z Biblią i jej naukami.
Fałszywi prorocy zaś opisani są w Objawieniu 6:8
"I ujrzałem ,a oto koń blady a siedzący na nim miał na imię Śmierć .A tuż za nim podążął Hades .I dano im władzę nad czwartą częścią ziemi aby zabijali długim mieczem i niedoborem żywności i śmiertelną plagą i przez dzikie zwierzęta ziemi".
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11