Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kto przyszedł na ziemię, Syn Boży czy Jahwe ?
Autor Wiadomość
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-05-20, 21:18   

Yarpen Zirgin, skoro jest zarówno Bogiem i Człowiekiem,to Biblia kłamie,bo mówi,że Bóg nie moze umrzeć.Teraz się nie wykręcaj,że na ziemi przestał Bogiem być a stał się człowiekiem
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2011-05-20, 22:06   

Cytat:
Yarpen, a ja proponuje, abyś Ty sobie zapamiętał, że Chrystus jest SYNEM BOŻYM, a nie Bogiem.

J 20,28 "Pan mój i Bóg mój" - znasz taką wypowiedź pewnego apostoła o Chrystusie?
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2011-05-20, 22:08   

bartek212701 napisał/a:
Yarpen Zirgin, skoro jest zarówno Bogiem i Człowiekiem,to Biblia kłamie,bo mówi,że Bóg nie moze umrzeć.Teraz się nie wykręcaj,że na ziemi przestał Bogiem być a stał się człowiekiem

Bartek, przeczytaj jeszcze raz to, co napisałem, ale teraz wraz z podkreślonym fragmentem:

Proponuję, abyś zapamiętał sobie, że Chrystus jest Bogiem i człowiekiem równocześnie, zaś jego śmierć na krzyżu dotyczyła wyłącznie ciała, a nie duszy i Bóstwa.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Eutychus 
Rzymian 14:4


Wyznanie: Zrzeszenie Wolnych Badaczy Pisma Świętego
Pomógł: 48 razy
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 1925
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2011-05-20, 22:34   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Proponuję, abyś zapamiętał sobie, że Chrystus jest Bogiem i człowiekiem równocześnie, zaś jego śmierć na krzyżu dotyczyła wyłącznie ciała, a nie duszy i Bóstwa.

Ahaaa!!!, no wreszcie zrozumiałem: Pan Jezus złożył ofiarę wyłącznie za nasze ciała, zatem nasze dusze w dalszym ciągu podlegają śmierci za grzech Adama :roll:
No ale przecież dusze są nieśmiertelne... :?:
Nie ma co - te nauki są tak logiczne i zrozumiałe, że jedynym panaceum na taką wiarę jest ateizm... :roll:
...i chyba właśnie o to komuś chodziło... 8-)
_________________
Cytat:
Gość Kim byś się okazał, Gdyby ON, Który Jest Najwyższym Sędzią, Sądził tak ciebie, jak ty sądzisz? (W.Sz.)
Gość Czy śmiertelnik może być sprawiedliwszy niż Bóg, a człowiek czystszy niż jego Stwórca? (Hi 4:17)
 
 
David77 


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Mar 2011
Posty: 3818
Skąd: MÜNCHEN
Wysłany: 2011-05-20, 22:48   

Yarpen Zirgin

Cytat:
J 20,28 "Pan mój i Bóg mój" - znasz taką wypowiedź pewnego apostoła o Chrystusie


Nie wyrywaj słów z kontekstu ale jak już zabierasz się za cytowanie danego fragmentu to rób to w oparciu o cały kontekst .

Ew Jan 20;Rzekł do niej Jezus: Nie zatrzymuj Mnie, jeszcze bowiem nie wstąpiłem do Ojca. Natomiast udaj się do moich braci powiedz im: Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego.

(30). I wiele innych znaków, których nie zapisano w tej książce, uczynił Jezus wobec uczniów. (31) Te zaś zapisano, abyście wierzyli, że Jezus jest Mesjaszem, Synem Bożym, i abyście wierząc mieli życie w imię Jego.

Yarpen ponawiam moje pytanie do ciebie ;która z trzech osób jest Bogiem ?

A może ty nie wierzysz tak jak naucza KK że to 3 różne osoby ??
_________________
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2011-05-20, 22:54   

David77 napisał/a:
Nie wyrywaj słów z kontekstu ale jak już zabierasz się za cytowanie danego fragmentu to rób to w oparciu o cały kontekst .

Ew Jan 20;Rzekł do niej Jezus: Nie zatrzymuj Mnie, jeszcze bowiem nie wstąpiłem do Ojca. Natomiast udaj się do moich braci powiedz im: Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego.

(30). I wiele innych znaków, których nie zapisano w tej książce, uczynił Jezus wobec uczniów. (31) Te zaś zapisano, abyście wierzyli, że Jezus jest Mesjaszem, Synem Bożym, i abyście wierząc mieli życie w imię Jego.

Kontekst jest taki, że Chrystus nie zaprzeczył wierze Tomasza, którą ten przed chwilą wyznał. Natomiast wersy, które zacytowałeś, nie zaprzeczają temu, że Jezus jest Bogiem ani wyznaniu Tomasza.

David77 napisał/a:
Yarpen ponawiam moje pytanie do ciebie ;która z trzech osób jest Bogiem ?

Każda jest Bogiem - TYM SAMYM co pozostałe.

Cytat:
A może ty nie wierzysz tak jak naucza KK że to 3 różne osoby ??

Ależ wierzę, że to są Ojciec, Syn i Duch Święty to trzy różne osoby.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
David77 


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Mar 2011
Posty: 3818
Skąd: MÜNCHEN
Wysłany: 2011-05-20, 23:35   

Yarpen Zirgin

Kiedyś już ten wątek był omawiany i Jan który słowa te zapisał również słyszał co powiedział Tomasz do Jezusa a jednak napisał

(30). I wiele innych znaków, których nie zapisano w tej książce, uczynił Jezus wobec uczniów. (31) Te zaś zapisano, abyście wierzyli, że Jezus jest Mesjaszem, Synem Bożym, i abyście wierząc mieli życie w imię Jego

Ten sam apostoł w później pisząc swój pierwszy list napisał ;

1 Jan 4 (10) W tym przejawia się miłość, że nie my umiłowaliśmy Boga, ale że On sam nas umiłował i posłał Syna swojego jako ofiarę przebłagalną za nasze grzechy. (11) Umiłowani, jeśli Bóg tak nas umiłował, to i my winniśmy się wzajemnie miłować. (12) Nikt nigdy Boga nie oglądał. Jeżeli miłujemy się wzajemnie, Bóg trwa w nas i miłość ku Niemu jest w nas doskonała. (13) Poznajemy, że my trwamy w Nim, a On w nas, bo udzielił nam ze swego Ducha. (14) My także widzieliśmy i świadczymy, że Ojciec zesłał Syna jako Zbawiciela świata. (15) [b]Jeśli kto wyznaje, że Jezus jest Synem Bożym, to Bóg trwa w nim, a on w Bogu.


[/b]

Nikt nigdy Boga nie oglądał Jak wiesz Jezusa widziano natomiast Boga nikt z ludzi nie widział ,tak więc Tomasz wypowiadając słowa Pan mój i Bóg mój miał na myśli swego Pana tj Jezusa i Boga który Jezusa wzbudził z martwych

zauważ że Tomasz nie powiedział

ὁ κύριός καὶ ὁ θεός μου. Pan i Bóg mój ,,ale

ὁ κύριός μου καὶ ὁ θεός μου. Pan mój i Bóg mój .

Yarpen

Każda jest Bogiem - TYM SAMYM co pozostałe


Ależ wierzę, że to są Ojciec, Syn i Duch Święty to trzy różne osoby.

Skoro są to trzy różne osoby i każda z nich jest Bogiem to mamy to co uznałeś za pomówienie i wyrzuciłeś do kosza ;-)
_________________
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2011-05-21, 00:05   

David77 napisał/a:
Kiedyś już ten wątek był omawiany i Jan który słowa te zapisał również słyszał co powiedział Tomasz do Jezusa a jednak napisał

(30). I wiele innych znaków, których nie zapisano w tej książce, uczynił Jezus wobec uczniów. (31) Te zaś zapisano, abyście wierzyli, że Jezus jest Mesjaszem, Synem Bożym, i abyście wierząc mieli życie w imię Jego

To nijak nie zaprzecza temu, że Jezus jest Bogiem.

David77 napisał/a:
Ten sam apostoł w później pisząc swój pierwszy list napisał ;

1 Jan 4 (10) W tym przejawia się miłość, że nie my umiłowaliśmy Boga, ale że On sam nas umiłował i posłał Syna swojego jako ofiarę przebłagalną za nasze grzechy. (11) Umiłowani, jeśli Bóg tak nas umiłował, to i my winniśmy się wzajemnie miłować. (12) Nikt nigdy Boga nie oglądał. Jeżeli miłujemy się wzajemnie, Bóg trwa w nas i miłość ku Niemu jest w nas doskonała. (13) Poznajemy, że my trwamy w Nim, a On w nas, bo udzielił nam ze swego Ducha. (14) My także widzieliśmy i świadczymy, że Ojciec zesłał Syna jako Zbawiciela świata. (15) Jeśli kto wyznaje, że Jezus jest Synem Bożym, to Bóg trwa w nim, a on w Bogu.

Jw.

David77 napisał/a:
Nikt nigdy Boga nie oglądał Jak wiesz Jezusa widziano natomiast Boga nikt z ludzi nie widział ,tak więc Tomasz wypowiadając słowa Pan mój i Bóg mój miał na myśli swego Pana tj Jezusa i Boga który Jezusa wzbudził z martwych

zauważ że Tomasz nie powiedział

ὁ κύριός καὶ ὁ θεός μου. Pan i Bóg mój ,,ale

ὁ κύριός μου καὶ ὁ θεός μου. Pan mój i Bóg mój .

Wniosek na temat tego, co Tomasz miał na myśli, to zwykłe naciąganie faktów pod przyjęte założenie. Zwłaszcza, że J 20,28 nie jest jedynym wersem, w którym jest mowa o tym, że Jezus jest Bogiem. :-)

Cytat:
Każda jest Bogiem - TYM SAMYM co pozostałe


Ależ wierzę, że to są Ojciec, Syn i Duch Święty to trzy różne osoby.

Skoro są to trzy różne osoby i każda z nich jest Bogiem to mamy to co uznałeś za pomówienie i wyrzuciłeś do kosza

Szkoda, że znowu zignorowałeś pewien ważny fragment mojej wypowiedzi. Pozwolę sobie sam siebie zacytować i podkreślić tenże fragment w nadziei, że wreszcie przyjmiesz go do wiadomości:

Każda [z osób Trójcy] jest Bogiem - TYM SAMYM co pozostałe.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
Ostatnio zmieniony przez Yarpen Zirgin 2011-05-21, 00:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-05-21, 00:07   

Yarpen Zirgin,
Cytat:
Każda [z osób Trójcy] jest Bogiem - [b]TYM SAMYM co pozostałe.
a gdzie o tym mówi Biblia,czy to nadal Tradycja Apostolska ? ta tzw "ciągłość"
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2011-05-21, 00:07   

Tam, gdzie jest mowa, że istnieje tylko jeden Bóg.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-05-21, 00:24   

Yarpen Zirgin, Trójcy w Biblii nie ma[tego słowa] ale nawet jak nie ma to nie znaczy,ze nie ma prawa istnieć.Tyle ze w takiej formie jakiej ty Boga przedstawiasz też nie ma
Cytat:
Każda [z osób Trójcy] jest Bogiem - [b]TYM SAMYM co pozostałe.
bo gdzie :-( chyba,że w nieomylnym katechizmie
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
David77 


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Mar 2011
Posty: 3818
Skąd: MÜNCHEN
Wysłany: 2011-05-21, 08:30   

Yarpen

Wniosek na temat tego, co Tomasz miał na myśli, to zwykłe naciąganie faktów pod przyjęte założenie. Zwłaszcza, że J 20,28 nie jest jedynym wersem, w którym jest mowa o tym, że Jezus jest Bogiem

Koniec cytatu

Ty oczywiście nie bierzesz pod uwagę ,,Całości ,ale wyrwanymi fragmentami z kontekstu przyśrubujesz coś udowadniać Przez całe Dzieje Apostolski przewija się jeden podstawowy wątek Jezus jest Synem Bożym


Twórcy Trójcy tłumaczą że trzy osobne substancje stanowią jedną substancje

przy czym stwierdzają że Syn pochodzi od Ojca ,jedynie Ojciec nie pochodzi od nikogo . Skoro Syn bierze swój początek w Ojcu to nie może być tek jak Ojciec Wieczny bo jak sami Trynitarianie stwierdzają ,,Syn bierze swój początek w Ojcu

Cytuję

Poszczególne Osoby są tożsame co do natury i substancji (są jednym i tym samym Bogiem), ale są oddzielnymi osobami, hipostazami, różniącymi się pochodzeniem i wzajemnymi relacjami: Bóg Ojciec nie pochodzi od nikogo, Syn Boży został zrodzony

Koniec cytatu źródło -http://pl.wikipedia.org/wiki/Tr%C3%B3jca_%C5%9Awi%C4%99ta....

Yarpen czy możesz wyjaśnić co to znaczy że Jezus jest zrodzony ?
 
 
dako 

Wiek: 43
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 874
Wysłany: 2011-05-21, 08:51   

1-osoba- Jahwe
2-osoba- Duch Święty
3 - osoba -syn Boży Jezus

pytanie pierwsze - czy osoba'' Syn Boży'' została zrodzona ? i czy przed jej zrodzeniem nie istniała ? a jeśli był moment zrodzenia to i był moment przed zrodzeniem w którym osoba ,,Syn'' nie istniała .. więc istniały tylko dwie osoby ?

pytanie dwa - czy Bóg to trzy osoby w sumie ? czy każda z nich jest z osobna Bogiem ? czy częścią Boga ?

pytanie trzy - jeśli każda z osób jest Bogiem to jak się ma werset Boga ikt nigdy nie widział ? i kogo faktycznie nikt nie widział ?
_________________
 Niemniej nadchodzi godzina, i teraz jest, gdy prawdziwi czciciele będą czcić Ojca duchem i prawdą, bo właśnie takich szuka Ojciec, aby go czcili.
(Jan 4:23)
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2011-05-21, 09:14   

Yarpen Zirgin

Cytat:
napisał do bartek212701:Proponuję, abyś zapamiętał sobie, że Chrystus jest Bogiem i człowiekiem równocześnie, zaś jego śmierć na krzyżu dotyczyła wyłącznie ciała, a nie duszy i Bóstwa.

Trzeba odróżnić Jestem jako Chrystusa i Syna Bożego od Jezusa,syna człowieczego,w którym Jestem zamieszkał.Przez fakt zamieszkania w Jezusie,Jestem nie przestał istnieć i nie stał stał się Jezusem,ani Jezusem Chrystusem.Umarł Jezus i nie ożył.Nie umarł Syn Boży Jestem Chrystus,który jest wieczny i niezmienny (Hebr.13,8).

David77

Cytat:
Przez całe Dzieje Apostolski przewija się jeden podstawowy wątek Jezus jest Synem Bożym

Pisanie o Jezusie jako o Synu Bożym,a do tego jeszcze jako o Panu i Zbawicielu jest kłamstwem,bo Jezus był synem człowieczym Marii i Józefa,jednorazowym fizycznym ciałem pozbawionym świadomości.Prawdziwym Synem Bożym,Panem i Zbawicielem jest Jestem Chrystus.Jest on obecny w każdym z nas, przez swojego Ducha Chrystusowego, ale obecne ślepe chrześcijaństwo tego nie widzi,poza nielicznymi wyjątkami.
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
David77 


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Mar 2011
Posty: 3818
Skąd: MÜNCHEN
Wysłany: 2011-05-21, 09:22   

angelo

Cytat:
Pisanie o Jezusie jako o Synu Bożym,a do tego jeszcze jako o Panu i Zbawicielu jest kłamstwem,bo Jezus był synem człowieczym Marii i Józefa.


Apostołowie głosili że Jezus jest Synem Bożym i tak też pisał w listach zarówno Paweł jak i Piotr co ty uważasz za kłamstwo

angelo

przedstaw tutaj dowody że jest to kłamstwem co głosili Apostołowie jeżeli je nie przedstawisz to będzie dla mienie niezbitym dowodem że to właśnie ty wypisujesz kłamstwa Interesują mnie tylko dowody pochodzące z Biblii .
_________________
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 10