Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Bracia Jezusa
Autor Wiadomość
BLyy 


Pomógł: 176 razy
Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 2989
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2011-04-23, 22:22   

Anna01 napisał/a:
Shenwen napisał/a:
Luk 2:33
A ojciec Jego i matka dziwili się temu, co o Nim mówiono.

Luk 2:48-50
Ujrzawszy Go, zdziwili się bardzo, a matka rzekła do Niego: Synu, dlaczegoś tak postąpił? Oto Twój ojciec i ja szukaliśmy ciebie strapieni.
Powiedział do nich: Dlaczegoście Mnie szukali? Czyż nie wiedzieliście, że powinienem być w domu mego Ojca?
Lecz oni nie zrozumieli tego, co im powiedział.

Zawsze się dziwię gdy czytam te wersety :mysli:
Kto jak kto ,ale Maria powinna wiedzieć o co chodzi Jezusowi, a Ona jednak stale się dziwi i nie rozumie.

To nie pierwszy raz kiedy Maryja nie rozumiała Jezusa. Na początku działalności też tego nie rozumiała:
Potem przyszedł do domu, a tłum znów się zbierał, tak, że nawet posilić się nie mogli. 21 Gdy to posłyszeli Jego bliscy, wybrali się, żeby Go powstrzymać. Mówiono bowiem: «Odszedł od zmysłów». Mk 3,20-21
- rodzina miała Jezusa za przygłupa i chciała by się opamiętał. A Jezus im odpowiedział, że matkami i braćmi są ci co pełnią jego wole, sprawiając przykrość swej biologicznej rodzinie.
 
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-04-24, 10:59   

BLyy, Annie chyba chodzi bardziej oto,że ona[Maria] od Anioła wiedziała o Jezusie najwięcej z ludzi.Bo Anioł jej objawił kim to dziecko będzie,a ona jakby nigdy nic teraz nie rozumie[co Jezus robi] :-) Ja się właśnie nad tym zastanawiałem[choć nie wiem czy Annie o to chodziło]
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2011-04-27, 09:34   

Anna01 napisał/a:
Shenwen napisał/a:
Luk 2:33
A ojciec Jego i matka dziwili się temu, co o Nim mówiono.

Luk 2:48-50
Ujrzawszy Go, zdziwili się bardzo, a matka rzekła do Niego: Synu, dlaczegoś tak postąpił? Oto Twój ojciec i ja szukaliśmy ciebie strapieni.
Powiedział do nich: Dlaczegoście Mnie szukali? Czyż nie wiedzieliście, że powinienem być w domu mego Ojca?
Lecz oni nie zrozumieli tego, co im powiedział.

Zawsze się dziwię gdy czytam te wersety :mysli:
Kto jak kto ,ale Maria powinna wiedzieć o co chodzi Jezusowi, a Ona jednak stale się dziwi i nie rozumie.


traktowali swego syna jak normalne dziecko a nie supermena

"dziwili się" - byli pobożnymi ludźmi, którzy nie chodzą do wróżki poznać przyszłość
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
stanislawcz 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 52
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 269
Wysłany: 2011-05-23, 14:42   

kansyheniek napisał/a:
Maja. napisał/a:
Gdyby wogóle z Nią nie obcował, na pewno byłoby to podkreślone.


A skad ta pewnosc?


Maja. napisał/a:
O niczym jednak takim nie czytamy, gdyż byli normalnym małżeństwem


Jozef i Maryja(Miriam).Normalne malrzenstwo.Dobre sobie Maja!!!

W tamtych czasach napewno kazdy w rodzinie mial Syna Bozego,ktory umarl na krzyzu,aby zbawic cala ludzkosc.
Dziwne ze ,napisali tylko o Jezusie.Doprawdy zadziwiajace!!!

Pozdrawiam :-)



Czy fakt,że w rodzinie Józefa i Maryi przyszedł na świat Syn Boży oznacza/czego nigdzie nie napisano/że rodzina ta została przez Jahwe upośledzona i skazana na cieszenie się innymi dziećmi? :?:
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2011-05-23, 14:52   

stanislawcz napisał/a:
Czy fakt,że w rodzinie Józefa i Maryi przyszedł na świat Syn Boży oznacza/czego nigdzie nie napisano/że rodzina ta została przez Jahwe upośledzona i skazana na cieszenie się innymi dziećmi? :?:


dobrze czytam? posiadanie dzieci to przekleństwo?
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
stanislawcz 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 52
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 269
Wysłany: 2011-05-23, 15:29   

kansyheniek napisał/a:
Kiedy Lukasz pisze o zgubionym Jezusie nie wspomina nic o braciszkach czy siostrzyczkach.

Wiecie czemu?

Najprostrza odpowiedz:Bo ich poprostu nie bylo,wiec nie bylo o czym pisac!


Jezeli Maryja nie miala z Jozefem dzieci do 12 roku zycia Jezusa to wnioski nasowaja sie same.Czyz nie tak?

Teoria o rodzenstwie Jezusa jest niezle nagieta :crazy:


>Przeciwnie mocno naciągana jest teoria,że Jezus nie miał rodzeństwa. Nigdzie w PŚ nie jest powiedziane wprost,że był jedynakiem, natomiast sporo napisano tekstów gdzie bracia i siostry Jezusa są wymieniane. Więcej zatem jest przesłanek,że miał rodzeństwo niż,że go nie miał. :prosze:
 
 
stanislawcz 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 52
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 269
Wysłany: 2011-05-23, 16:30   

kansyheniek napisał/a:
Bobo napisał/a:
Meritusie, uczciwie byłoby na Twoim miejscu, za przeproszeniem, było napisać, że tak, owszem, adelfos może oznaczać braci ale też i dalszych krewnych więc tak stawianie sprawy nie wyklucza ani jednej wersji ani drugiej. Ty natomiast wykluczasz adelfos jako brat cielesny.


Po wnikliwym przeczytaniu postow Bobo i Emeta nadal uwazam,ze Jezus nie mial rodzenstwa.
Opieram sie glownie na epizodzie z Mateusza 2,41.

Domysl,ze Jezus sie zgubil bo rodzice byli zajeci wlasnie Jego rodzenstwem uwazam za zdecydowanie bardziej nagiety od domyslu mojego.

Ile razy slyszy sie o zaginieciach dzieci mimo tego,ze dwoje doroslych opiekowalo sie tylko jednym dzieckiem?
Niech mi nikt nie mowi,ze nie jest to mozliwe.


Maria była bezgrzeszna. Maria była stworzeniem i tak jak inne stworzenie podlegała grzechowi pierworodnemu

Bobo napisał/a:
Myślę, że chyba rozumiem taką postawę. Nie chodzi tu o braci lub kuzynów. Sprawa ma poważniejsze konsekwencje. Załużmy, że Jezus jednak ma braci, to logiczne, że Maria nie była wieczną dziewicą. A jeśli nie, to dogmat nawiązujący do tego byłby nieprawdziwy. W ten oto sposób ległby w gruzach kult Marii w ktory zaangazowany jest mocno KK. Wyszłoby rownież na jaw i to, że KK dopuścił się nieuzasadnionego naduzycia w interpretacji Biblii a co za tym idzie... Kościół byłby w błedzie (przynajmniej w tej kwesti).


Ja tu mam inne zdanie co do "Maryii Dziewicy"
Jak juz napisalem moim zdaniem Maria z Jozefem dzieci nie mieli.
Co do dziewictwa cielesnego Marii,to uwazam,ze KK niepotrzebnie tak naciaga ten dogmat.
Mnie sie wydaje,ze Maria jest Dziewica w sensie duchowym,chodzi o to,ze nie popelnila zadnego grzechu,a przeciez stosunek z wlasnym mezem grzechem nie jest.

Czy Jezus Syn Bozy (dla mnie rowniez 2os. Boska) mogl nie czcic swojej matki zgodnie z przykazaniem :Czcij Ojca swego i Matke swoja?

Jezus napewno przykazan przestrzegal!

A czy Jezus Syn Bozy moglby oddawac czesc grzesznicy?

W zasadzie dobre pytanie.Nie?

POZDRAWIAM :-)



Maria była stworzeniem i człowiekiem,jako taka podlegała grzechowi./3Mojż5:6-7,13; 12:6; 4 Mojż 6:10-11./Apostoł Paweł mówi;"wszyscy zgrzeszyli /Rzym.3:23/ i "nie ma ani jednego sprawiedliwego"/Rzym.3:10/ Jezus oddawał jej szacunek jako swojej rodzicielce i matce.
Aby umocnić się w prawdzie radzę przeczytać: Luk.11:27; 1Jan.2:1;Jan.3:13;!Tym.2:5;Mat.12:47-50. :idea:
 
 
stanislawcz 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 52
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 269
Wysłany: 2011-05-24, 11:52   

Anowi napisał/a:
stanislawcz napisał/a:
Czy fakt,że w rodzinie Józefa i Maryi przyszedł na świat Syn Boży oznacza/czego nigdzie nie napisano/że rodzina ta została przez Jahwe upośledzona i skazana na cieszenie się innymi dziećmi? :?:


dobrze czytam? posiadanie dzieci to przekleństwo?


Oczywiście,że nie.Posiadanie dzieci to błogosławieństwo. Poprostu źle skonstruowałem zdanie,które prawidłowo powinno brzmieć:...rodzina ta została przez Jahwe skazana na brak pociechy z innych dzieci. Przepraszam. :oops:
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2011-05-24, 19:06   

stanislawcz

Cytat:
...rodzina ta została przez Jahwe skazana na brak pociechy z innych dzieci.

W "To jest Moje Słowo..."Syn Boży Jestem pisze,że Maria i Józef mieli inne dzieci poza Jezusem.A z jakiego powodu nie mieliby mieć dzieci?
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
Anna01 
Administrator


Wyznanie: Deizm
Pomogła: 292 razy
Dołączyła: 20 Maj 2006
Posty: 4596
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-05-24, 19:22   

bartek212701 napisał/a:
BLyy, Annie chyba chodzi bardziej oto,że ona[Maria] od Anioła wiedziała o Jezusie najwięcej z ludzi.Bo Anioł jej objawił kim to dziecko będzie,a ona jakby nigdy nic teraz nie rozumie[co Jezus robi] :-) Ja się właśnie nad tym zastanawiałem[choć nie wiem czy Annie o to chodziło]

Właśnie o to mi chodziło :-) .

Maria tyle zniosła (przez tą ciąże), Józef chciał ją odprawić, ludzie pewnie nią gardzili (jest taki werset, w którym drwią z Jezusa, że jest z nieprawego łoża). Ale Marii przecież zwiastował Anioł ! Powiedział jej co i jak, Elżbiecie, Józefowi również, a Maria chyba nigdy nie dowierzała w to co mówił do niej Anioł.
_________________
Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Rzym. 13:10
 
 
amiko


Wyznanie: Słowianin
Pomógł: 128 razy
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 3492
Wysłany: 2011-05-24, 19:41   

Prawda o narodzeniu Jezusa,syna człowieczego Mari ii Józefa,w którym zamieszkał Syn Boży Jestem, jest napisana w To jest Moje Słowo...

9. Tego samego dnia ukazał się anioł Gabriel Józefowi we śnie i rzekł do niego: "Bądź pozdrowiony, Józefie, zostałeś wybrany, gdyż ojcostwo Boże jest z tobą. Błogosławiony jesteś pomiędzy mężami i błogosławiony jest owoc twoich lędźwi".
10. Kiedy Józef rozważał te słowa, był zatrwożony. Lecz anioł Pana rzekł do niego: "Nie bój się, Józefie, synu Dawida, gdyż znalazłeś łaskę u Boga. Oto spłodzisz dziecko i dasz mu imię Jezus-Maria, gdyż On zbawi Swój lud od jego grzechów".
12. Kiedy Józef obudził się ze snu, uczynił tak, jak mu nakazał anioł i poszedł do Marii, swojej narzeczonej, a ona poczęła w swoim łonie Pana. (Rozdział 2, 9-12)


Duch Święty nie jest osobą,ale żeńską Bożą energią.Przypisywanie mu w NT ojcostwa jest niezgodne z prawdą i bardzo śmieszne.Maria i Józef mieli więcej dzieci,a nie tylko Jezusa.
_________________
Bo ja nie wstydzę się ewangelii chrystusowej o obecnym w nas wszystkich Chrystusie,Słowie Bożym (Kol.1.24-28).Jest On bowiem mocą i Mądrością Bożą (1 Kor.1.24) ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka.
 
 
Hieronim 
Świadek Jezusowy


Dołączył: 27 Kwi 2011
Posty: 584
Skąd: Cork, Irlandia
Wysłany: 2011-05-24, 21:00   

angelo napisał/a:
Duch Święty nie jest osobą,ale żeńską Bożą energią.

Żeńską energią? Nie wiedziałem, że np. prąd może mieć płeć. Dużo farmazonów czytałem, ale takiego to jeszcze nigdy.
_________________
Jeśli ktoś powołuje się przeciw wierze katolickiej na słowa apostołów i proroków, to szatan przez jego usta mówi.
Św. Wincenty z Lerynu
 
 
Anowi 


Pomogła: 121 razy
Dołączyła: 02 Wrz 2007
Posty: 10070
Skąd: Bóg wie
Wysłany: 2011-05-24, 23:18   

angelo napisał/a:
Prawda o narodzeniu Jezusa,syna człowieczego Mari ii Józefa,w którym zamieszkał Syn Boży Jestem, jest napisana w To jest Moje Słowo...

9. Tego samego dnia ukazał się anioł Gabriel Józefowi we śnie i rzekł do niego: "Bądź pozdrowiony, Józefie, zostałeś wybrany, gdyż ojcostwo Boże jest z tobą. Błogosławiony jesteś pomiędzy mężami i błogosławiony jest owoc twoich lędźwi".
10. Kiedy Józef rozważał te słowa, był zatrwożony. Lecz anioł Pana rzekł do niego: "Nie bój się, Józefie, synu Dawida, gdyż znalazłeś łaskę u Boga. Oto spłodzisz dziecko i dasz mu imię Jezus-Maria, gdyż On zbawi Swój lud od jego grzechów".
12. Kiedy Józef obudził się ze snu, uczynił tak, jak mu nakazał anioł i poszedł do Marii, swojej narzeczonej, a ona poczęła w swoim łonie Pana. [color=red](Rozdział 2, 9-12)
[/color]

Duch Święty nie jest osobą,ale żeńską Bożą energią.Przypisywanie mu w NT ojcostwa jest niezgodne z prawdą i bardzo śmieszne.Maria i Józef mieli więcej dzieci,a nie tylko Jezusa.


z jakiej to ewangelii?
_________________
nie jest bogaty ten, kto posiada wiele,
tylko ten, kto niewiele potrzebuje.
 
 
Hieronim 
Świadek Jezusowy


Dołączył: 27 Kwi 2011
Posty: 584
Skąd: Cork, Irlandia
Wysłany: 2011-05-24, 23:32   

Z "Ewangelii Życia Doskonałego". To jeden ze współczesnych apokryfów (fałszywka Ewangelii powstała w XIX w). Więcej informacji na jego temat można znaleźć na stronach serwisu Kosciol.pl: http://www.kosciol.pl/art...060126080725174
_________________
Jeśli ktoś powołuje się przeciw wierze katolickiej na słowa apostołów i proroków, to szatan przez jego usta mówi.
Św. Wincenty z Lerynu
 
 
leszed 
a/zrozumiały


Wyznanie: biblijne.com
Pomógł: 57 razy
Wiek: 56
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 3656
Skąd: dostępny tylko na pw/www
Wysłany: 2011-05-25, 00:57   

Anna01 napisał/a:
bartek212701 napisał/a:
BLyy, Annie chyba chodzi bardziej oto,że ona[Maria] od Anioła wiedziała o Jezusie najwięcej z ludzi.Bo Anioł jej objawił kim to dziecko będzie,a ona jakby nigdy nic teraz nie rozumie[co Jezus robi] :-) Ja się właśnie nad tym zastanawiałem[choć nie wiem czy Annie o to chodziło]

Właśnie o to mi chodziło :-) .

Maria tyle zniosła (przez tą ciąże), Józef chciał ją odprawić, ludzie pewnie nią gardzili (jest taki werset, w którym drwią z Jezusa, że jest z nieprawego łoża). Ale Marii przecież zwiastował Anioł ! Powiedział jej co i jak, Elżbiecie, Józefowi również, a Maria chyba nigdy nie dowierzała w to co mówił do niej Anioł.
Tak sobie myślę, że anioł objawił się jej ale my nie wiemy jak intensywnie. Kto wie czy nie miała potem wątpliwości?

Łukasza 1:28 I wszedłszy do niej, rzekł: Bądź pozdrowiona, łaską obdarzona, Pan z tobą, błogosławionaś ty między niewiastami.
29 Ale ona zatrwożyła się tym słowem i rozważała, co by mogło znaczyć to pozdrowienie.
30 I rzekł jej anioł: Nie bój się, Mario, znalazłaś bowiem łaskę u Boga.
31 I oto poczniesz w łonie, i urodzisz syna, i nadasz mu imię Jezus.
32 Ten będzie wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego. I da mu Pan Bóg tron jego ojca Dawida.
33 I będzie królował nad domem Jakuba na wieki, a jego królestwu nie będzie końca.

34 A Maria rzekła do anioła: Jak się to stanie, skoro nie znam męża?
35 I odpowiadając anioł, rzekł jej: Duch Święty zstąpi na ciebie i moc Najwyższego zacieni cię. Dlatego też to, co się narodzi, będzie święte i będzie nazwane Synem Bożym.

36 I oto Elżbieta, krewna twoja, którą nazywają niepłodną, także poczęła syna w starości swojej, a jest już w szóstym miesiącu.
37 Bo u Boga żadna rzecz nie jest niemożliwa.
38 I rzekła Maria: Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego. I anioł odszedł od niej.

39 A Maria wybrała się w onych dniach w drogę i udała się śpiesznie do górskiej krainy, do miasta judzkiego,
40 i weszła do domu Zachariasza, i pozdrowiła Elżbietę.
41 A gdy Elżbieta usłyszała pozdrowienie Marii, poruszyło się dzieciątko w jej łonie, i Elżbieta napełniona została Duchem Świętym,
42 i zawołała donośnym głosem i rzekła: Błogosławionaś ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota twego.
43 A skądże mi to, że matka mojego Pana przyszła do mnie?
44 Bo oto, gdy dotarł do uszu moich głos pozdrowienia twego, poruszyło się z radości dzieciątko w moim łonie.
45 I błogosławiona, która uwierzyła, że nastąpi wypełnienie słów, które Pan do niej wypowiedział.
46 I rzekła Maria: Wielbi dusza moja Pana,


Zachowanie i słowa Marii ciągle były pełne rezerwy. Elżbieta zdaje się swoje słowa kończyć do niej iż Pan przez nią do Marii powiedział. Elżbieta nie wiedziała z siebie nic o Marii i Jezusie. Maria zareagowała uwielbieniem dopiero tutaj. Wcześniej zgodziła się na to co anioł jej obiecał, ale dziwnym trafem jego objawienie aż dotąd sprawdzała...
(O testach ciążowych nie było mowy).

Potem miała już same super doświadczenia, tak? Ano nie, na najgorszy okres ciąży przypadła jej trudna podróż itd. Symeon ją pocieszył? Osobiście zmartwił choć nie załamał zupełnie. Pasterze ją pocieszyli? Raczej ściągnęli niebezpieczeństwo. Mędrcy pomogli? Owszem, przydało się trochę kasy na ucieczkę :-(
Myślę że nie takiego mesjasza oczekiwała, raczej takiego jak sama wychwalała, pełnego mocy:

Łukasza 1:47 i rozradował się duch mój w Bogu, Zbawicielu moim,
48 bo wejrzał na uniżoność służebnicy swojej. Oto bowiem odtąd błogosławioną zwać mnie będą wszystkie pokolenia.
49 Bo wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny, i święte jest imię jego.
50 A miłosierdzie jego z pokolenia w pokolenie nad tymi, którzy się go boją.
51 Okazał moc ramieniem swoim, rozproszył pysznych z zamysłów ich serc,
52 strącił władców z tronów, a wywyższył poniżonych,
53 łaknących nasycił dobrami, a bogaczy odprawił z niczym.
54 Ujął się za Izraelem, sługą swoim, pomny na miłosierdzie,
55 jak powiedział do ojców naszych, do Abrahama i potomstwa jego na wieki
.


A tu zwykłe pieluchy. Jak na razie zwykły chłopiec, nawet po chrzcie szału nie ma. Kraina miodem i winem płynąca? Jezus wskazuje najpierw na stągwie oczyszczenia. Maria jak za anioła, woli być spolegliwa "niech tak będzie", (jeszcze by Jezusowi wstyd przyniosła gdyby Go nie poparła przed sługami), a może i martwiła w duchu, "co teraz będzie ojojoj"? Na szczęście? Jezus przemienił wodę w wino. :shock:
Nie czytamy o Marii rządzącej i planującej życie Józefa, o jakichś abstynencjach seksualnych itd. a w Biblii temat seksu nie tabu.
No ale niektórzy wolą przyjąć wizje nowocześniejsze, baśniowe i średniowieczne.
_________________
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 10