Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czyściec istnieje czy nie
Autor Wiadomość
posłanniczka4 

Wysłany: 2011-05-12, 17:47   

Leszed nauka o życiu wiecznym ,duszy,piekle ,niebie jest zawarta w Biblii oraz w tradycji apostolskiej oraz w wielu pismach z początku Chrzescijanstwa

Henryk 

Wysłany: 2011-05-12, 18:18   

wiesia napisał/a:
Beznadziejna sprawa. Po co więc żyć?

1Kor 15:17 BT "A jeżeli Chrystus nie zmartwychwstał, daremna jest wasza wiara i aż dotąd pozostajecie w swoich grzechach."
Jednak zmartwychwstał...
Dz 4:33 Bw "Apostołowie zaś składali z wielką mocą świadectwo o zmartwychwstaniu Pana Jezusa, a wielka łaska spoczywała na nich wszystkich."
Byli bezpośrednimi świadkami.
2Kor 4:17 BT „Niewielkie bowiem utrapienia naszego obecnego czasu gotują bezmiar chwały przyszłego wieku”
Co znaczy nasze kilkanascie lat młodości,potem dojrzałe życie i odpowiedzialnoiśc za siebie.
Zaraz potem starość...

Jak to ma się do wieczności w doskonałych warunkach w młodym ciele?

Cytat:
Wynika z tego, że Biblia jest pełna sprzeczności.

Myślisz o Słowie Pańskim?
Dz 13:48 BT "Poganie słysząc to radowali się i wielbili słowo Pańskie, a wszyscy, przeznaczeni do życia wiecznego, uwierzyli."
Jedynie interpretatorzy Słowa są w sprzeczności.

leszed 
a/zrozumiały

Wyznanie: biblijne.com
Wysłany: 2011-05-12, 20:05   

posłanniczka4 napisał/a:
Leszed nauka o życiu wiecznym ,duszy,piekle ,niebie jest zawarta w Biblii oraz w tradycji apostolskiej oraz w wielu pismach z początku Chrzescijanstwa
także uczą ludzie lubiący uczyć z różnych pobudek a nawet szatan uczy, na swój sposób, ale.
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia

Jachu 
cichy,pokorny

Wysłany: 2011-05-12, 21:01   

posłanniczka4 napisał/a:
solenie ogniem czyli
dochodzenie duszy do absolutnie doskonałej miłości, koniecznej do osiągnięcia szczęścia Nieba.(tzwczysciec)

tak jak i tu
ten zaś, którego dzieło spłonie, poniesie szkodę: sam wprawdzie ocaleje, lecz tak jakby przez ogień. [ 1 KORYNTIAN 3,15 ]

Daruj,ale nie rozumiem. Ogniem można palić,zgoda,ale czy ogniem można palić ową duszę o której pisujesz? A już zupełnie nie rozumiem jak ogniem można solić duszę,aby ją oczyścic( z czego)? Nikt mi nie wytłumaczyl jeszcze,dlaczego dusza ma 'płacić" za grzechy ciała,albo i odwrotnie i co ma do tego sól.Solą oswszem,można zadać bólu ciału zranionemu,ale duszy? A tu jeszcze jakaś sól ogniowa na dodatek,no nie do pojęcia.
Wytłumacz prostymi słowami jak to jest z tym soleniem ogniem i czego w końcu.
(36) Ale powiadam wam, iż z każdego słowa próżnego, które by mówili ludzie, dadzą z niego liczbę w dzień sądny; (37) Albowiem z mów twoich będziesz usprawiedliwiony, i z mów twoich będziesz osądzony. Ew. Mat.12 rozdz.

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wyznanie: Kościół katolicki
Wysłany: 2011-05-14, 11:02   

Jachu napisał/a:
Nikt mi nie wytłumaczyl jeszcze,dlaczego dusza ma 'płacić" za grzechy ciała,albo i odwrotnie i co ma do tego sól.

Dusza ma płacić, ponieważ nie jest jakąś osobą uwięzioną w ciele człowieka, która nie odpowiada za "grzechy ciała". Natomiast "sól" to po prostu przenośnia.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

jaros71 

Wysłany: 2011-05-20, 13:30   

Cytat:
Beznadziejna sprawa. Po co więc żyć?
Wynika z tego,że Biblia jest pełna sprzeczności.

Wiem że kochasz Boga i masz ogromny szacunek dla Słowa Bożego. Dlatego tej wypowiedzi że "Biblia jest pełna sprzeczności" nie rozumiem jak możesz tak myśleć. Fakt ze w danym momencie nie wszystko możemy rozumieć dokładnie...
Ale nasze poznanie Boga jest sprawą ciągłą. Dopóki nie przyjdzie doskonałość to nigdy znajomości Prawdy nie będziemy mieli zupełnej. Apostoł Paweł pisze że mamy wzrastać w głębszym poznaniu Boga (a to poznanie czasami wymaga skorygowania naszych poglądów).
Kolosan 1:10 BT
"abyście już postępowali w sposób godny Pana, w pełni się Mu podobając, wydając owoce wszelkich dobrych czynów i rosnąc przez głębsze poznanie Boga"

Czy próbowałaś pogodzić wypowiedzi Koheleta na temat śmierci z tym co o niej mówi cała Biblia?

Anowi 

Pomogła: 121 razy
Wysłany: 2011-05-26, 10:58   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Jachu napisał/a:
Nikt mi nie wytłumaczyl jeszcze,dlaczego dusza ma 'płacić" za grzechy ciała,albo i odwrotnie i co ma do tego sól.

Dusza ma płacić, ponieważ nie jest jakąś osobą uwięzioną w ciele człowieka, która nie odpowiada za "grzechy ciała". Natomiast "sól" to po prostu przenośnia.

czyli tak jak Angelo napisał ciało to bezmyślny namiot dla duszy?

skąd się bierze w człowieku ta dwoistość czynienia dobra i zła? Czynię to czego nie chcę - działanie wbrew sobie.

aras 

Wyznanie: Brak denominacji\kiedyś katolik
Wysłany: 2011-05-26, 11:13   

Odnośnie tematu,

Czyściec to miejsce nie mające absolutnie żadnego poparcia w Biblii. Jest to nauka kompletnie wypaczona , przekłamana, wymyślona , czyli mówiąc krótko - głupia.

Biblia wyraźnie mówi:

Karą za grzech jest śmierć, a za życie w Chrystusie - życie wieczne

I nie ma innych pomiędzy dróg. Jeśli ktoś wierzy w czyściec, ten uznaje ofiarę Chrystusa za niedoskonałą!

Bóg nie będzie przymykać oka dla mniejszych grzeszków, bo jest sprawiedliwy!

Albo jesteś w Chrystusie , albo poza.

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2011-05-26, 11:54   

Anowi napisał/a:
czyli tak jak Angelo napisał ciało to bezmyślny namiot dla duszy?

Nie. Ciało to jest integralna część człowieka.
Anowi napisał/a:
skąd się bierze w człowieku ta dwoistość czynienia dobra i zła? Czynię to czego nie chcę - działanie wbrew sobie.

Z podpuchy szatana.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2011-05-26, 11:59   

aras napisał/a:
Czyściec to miejsce nie mające absolutnie żadnego poparcia w Biblii. Jest to nauka kompletnie wypaczona , przekłamana, wymyślona , czyli mówiąc krótko - głupia.

Proponuję, abyś najpierw zapoznał się z tym nauczaniem oraz jego podstawami (np. w tym miejscu), a dopiero potem zabierał się za ocenę poparcia w Biblii i jej jakości.

aras napisał/a:
Biblia wyraźnie mówi:

Karą za grzech jest śmierć, a za życie w Chrystusie - życie wieczne

I nie ma innych pomiędzy dróg. Jeśli ktoś wierzy w czyściec, ten uznaje ofiarę Chrystusa za niedoskonałą!

Bóg nie będzie przymykać oka dla mniejszych grzeszków, bo jest sprawiedliwy!

Albo jesteś w Chrystusie , albo poza.

1. Czyściec jest dla zbawionych.
2. Jest zapowiedzianym przez św. Pawła ocaleniem "jakby przez ogień".

aras 

Wysłany: 2011-05-26, 12:17   

1) Słowo Boże mówiąc o tym stanie pośrednim porównuje go czasem do więzienia (gr. fylake), w którym następuje proces oczyszczania i doskonalenia człowieka. Biblia naucza też o czyśćcu jako „ogniu” oczyszczającym duszę podobnie jak w Ml 3:2n. (ogień oczyszczający synów Lewiego).

TEN OGIEN O KTORYM TYLE PISZE W TEKSCIE PODANYM PRZEZ CIEBIE TO DUCH SWIETY KTORY CIE MOZE OCZYSCIC ZA ZYCIA TYLKO DZIEKI LASKI BOZEJ I TWOJEJ CALKOWITEJ SKRUSZE.

A nie żaden czyściec.

NASTĘPNY RPZYKŁAD
Chrystus w mowie o grzechu przeciwko Duchowi Św. stwierdza możliwość odpuszczenia pewnych grzechów w przyszłości, a tym samym potwierdza wcześniej znaną naukę (Mt 12:32, Mk 3:29).

32. A jesliby ktos rzekł słowo przeciwko
Synowi Człowieczemu, bedzie mu odpuszczone;
ale temu, kto by mówił przeciwko
Duchowi Swietemu, nie bedzie odpuszczone
ani w tym wieku ani w przyszłym.

CO MA JEDNO DO DRUGIEGO, I GDZIE TU SIE ZNAJDUJE NAUKA O CZYSCU. WIESZ CO TO JEST NADINTERPRETACJA?

nastepnie pisze:

"Pytają, czy te teksty mówią o czyśćcu? Uczą, że nikt czytając i interpretując samodzielnie Biblię nie dopatrzy się w niej nauki o stanie pośrednim."

Czyli wniosek z tego taki ze jedynie Rzym morze interpretowac jak mu się żywnie podoba nawet jeśli wszystko jest ze sobą sprzeczne. Sam autor przyznaje że niekoniecnie uczą o czyścu.
Co ty mi tu dajesz za wypociny, żaden werset tam przedstawiony nie mówi o żadnym czyścu a jedynie o Duchu Świętym który może odnowić każdego człowieka za jego życia.

"1) Judaizm czasów Chrystusa znał naukę o stanie pośrednim. Szkoła rabina Szammaja (Iw. przed Chr./Iw. po Chr.) nauczała o trzech kategoriach Sądu Bożego:"

Co mnie obchodzi w co wierzyły ugrupowania żydowsko-faryzejskie które zabiły Jezusa!

Właśnie one wypaczały Pismo, tak jak dzisiaj robią to największe kościoły na świecie!

"jakby przez ogień" to nie znaczy dosłownie ogień.

W przekładach Hades czy Gehenna często jest nazwane piekłem co jest celowym przekręceniem.

Według Ciebie i KRK ofiara Chrystusa na krzyżu nic wiele nie zmieniła, skoro my dalej idziemy do piekła, czyśca albo nieba ?

Dwa albo 3 stany po śmierci ( w zasadzie miejsca) uczyły wszystkie religie pogańskie łącznie z New Age dzisiejszym.

Wszystko to się łączy z kultem zmarłych i wiarą w duszę nieśmiertelną, która jest największym kłamstwem na Ziemi i wszyscy w nią wierzą od satanistow po koscioly chrzescijanskie!

Yarpen Zirgin 
Katolik

Wysłany: 2011-05-26, 12:24   

aras napisał/a:
TEN OGIEN O KTORYM TYLE PISZE W TEKSCIE PODANYM PRZEZ CIEBIE TO DUCH SWIETY KTORY CIE MOZE OCZYSCIC ZA ZYCIA TYLKO DZIEKI LASKI BOZEJ I TWOJEJ CALKOWITEJ SKRUSZE.

A nie żaden czyściec.

To ty tak twierdzisz. Kościół natomiast od wieków widzi w tym fragmencie opis czyśćca.

aras napisał/a:
O MA JEDNO DO DRUGIEGO, I GDZIE TU SIE ZNAJDUJE NAUKA O CZYSCU. WIESZ CO TO JEST NADINTERPRETACJA?

1. Ależ wiem co to jest nadinterpretacja. Wiem też, że tego słowa używa prawie każdy niekatolik, któremu nie podoba się to, w jaki sposób KK interpretuje jakiś fragment Pisma Św. :-)
2. Natomiast o czyśćcu jest mowa w tym, że niektóre grzechy mogą uzyskać odpuszczenie "w wieku przyszłym".

Cytat:
"Pytają, czy te teksty mówią o czyśćcu? Uczą, że nikt czytając i interpretując samodzielnie Biblię nie dopatrzy się w niej nauki o stanie pośrednim."
Czyli wniosek z tego taki ze jedynie Rzym morze interpretowac jak mu się żywnie podoba nawet jeśli wszystko jest ze sobą sprzeczne. Sam autor przyznaje że niekoniecnie uczą o czyścu.

1. Rzym nie interpretuje, bo to miasto. Interpretuje Kościół, których Chrystus założył.
2. Przeczytaj ten tekst ze zrozumieniem, bo wziąłeś fragment przytaczający nauczanie śJ za opinię autora.

aras napisał/a:
Co ty mi tu dajesz za wypociny, żaden werset tam przedstawiony nie mówi o żadnym czyścu a jedynie o Duchu Świętym który może odnowić każdego człowieka za jego życia.

To Twoja interpretacja. Jak już wyżej pisałem, Kościół od wieków interpretuje te fragmenty jako opis czyśćca.

aras napisał/a:
Według Ciebie i KRK ofiara Chrystusa na krzyżu nic wiele nie zmieniła, skoro my dalej idziemy do piekła, czyśca albo nieba ?

Dwa albo 3 stany po śmierci ( w zasadzie miejsca) uczyły wszystkie religie pogańskie łącznie z New Age dzisiejszym.

Postaraj się wreszcie zapamiętać: Czyściec to stan poprzedzający wejście do nieba.

Anowi 

Wysłany: 2011-05-26, 12:29   

Yarpen Zirgin napisał/a:

2. Jest zapowiedzianym przez św. Pawła ocaleniem "jakby przez ogień".

"Czyż moje słowo nie jest takie jak ogień?" - powiedział Bóg

a Jezus powiedział - "czy już nie płonie?"

aras 

Wysłany: 2011-05-26, 12:39   

Mówisz że czyściec to stan poprzedzający wejście do nieba. Może i tak ale na ziemi.

" Najmilsi! Nie dziwcie się, jakby was coś niezwykłego spotkało, gdy was pali ogień, który służy doświadczeniu waszemu, ale w tej mierze, jak jesteście uczestnikami cierpień Chrystusowych, radujcie się, abyście i podczas objawienia chwały jego radowali się i weselili. Błogosławieni jesteście, jeśli was znieważają dla imienia Chrystusowego, gdyż Duch chwały, Duch Boży, spoczywa na was." I Piotra 4:12-14

Piotr mówi tu o próbowaniu ogniem za życia. Ogień jest to szereg doświadczeń które wyprubowuje nas Duch Święty za życia naszego.

Biblia Warszawska
11. Ja was chrzcze woda, ku upamietaniu,
ale Ten, który po mnie idzie, jest mocniejszy
niz ja; jemu nie jestem godzien i sandałów
nosic; On was chrzcic bedzie Duchem
Swietym i ogniem.

Biblia Poznanska

Mt 3:11 "Ja was chrzczę wodą, abyście się nawrócili, a Ten, który przyjdzie po mnie, jest mocniejszy ode mnie. Ja zaś nie jestem wart nosić za Nim Jego sandałów. On będzie was chrzcił ogniem Ducha Świętego.

Anowi 

Wysłany: 2011-05-26, 12:45   

pobędziesz na forum - to zobaczysz jakie tu powstają pożary

Odpowiedz do tematu