Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Buddyzm a bieda
Autor Wiadomość
adullam 
Dr. Adullam


Dołączył: 14 Sie 2010
Posty: 38
Skąd: Lębork
Wysłany: 2011-06-25, 18:29   

Nie musisz mieć urojeń religijnych aby trwać w deluzji lub konfabulować rzeczywistość-kwiatku ty.

Tylko uważaj na te plagi egipskie , tym razem w sensie apokaliptycznym. Bo przecież
( jak twierdzisz) urojeń nie masz.
 
 
 
Cyryl

Dołączył: 01 Paź 2010
Posty: 240
Wysłany: 2011-07-04, 22:42   

Buddyzm jest jedną z szatańskich religii.
Buddyzm sprawia, że człowiek jest bierny. Nauka reinkarnacji dążenie do nirwany, sprawia że ludzie w tym systemie są obojętni na zło i dobro.

A bierność powoduje, że człowiek staje się biedny.

Społeczeństwa które wyznają buddyzm, są biedne, sankcjonowane jest wśród nich system kastowy, a także zło jakie dokonują członkowie wyższych kast na niższych (wszak ludzie przyjmują, że po co stawiać opór złu, skoro ten pokrzywdzony we wcześniejszym wcieleniu pewnie był niegodziwy, a ten kto się nad nim pastwi w poprzednim wcieleniu był pokrzywdzonym i teraz karma się wyrównuje).

Mistycy buddyści propagują aby przebłagiwać demony, obłaskawiać ich.
W chrześcijaństwie natomiast z demonami się walczy w imieniu Jezusa Chrystusa.

Ideologia buddyzmu, to tak naprawdę inna strona satanizmu.
 
 
leszed 
a/zrozumiały


Wyznanie: biblijne.com
Pomógł: 57 razy
Wiek: 56
Dołączył: 08 Sie 2009
Posty: 3656
Skąd: dostępny tylko na pw/www
Wysłany: 2011-07-05, 08:34   

Dla porządku, najpierw musiałbyś uzasadnić że buddyzm jest religią (a nie np. ateizmem), potem że szatańską.
_________________
Szymon Piotr: Chrystus, Syn Boga Żywego
Jezus: Szymonie ty jesteś Kamień i na tej skale zbuduję Kościół Mój
Piotr (Kamień): Pan- przystąpcie do Niego, do Kamienia Żywego
i wy sami jako Kamienie Żywe
Kamieniem węgielnym… wzgardzili… niewierzący… budowniczowie
i skałą zgorszenia
 
 
Cyryl

Dołączył: 01 Paź 2010
Posty: 240
Wysłany: 2011-07-05, 11:00   

leszed napisał/a:
Dla porządku, najpierw musiałbyś uzasadnić że buddyzm jest religią (a nie np. ateizmem), potem że szatańską.

Nauki buddyzmu pochodzą od szatana.

To czy buddyzm jest religią czy też nie to jest temat drugorzędny. Ważne jest czy ludzie realizują owe nauki czy też nie.
 
 
askaou 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 19 Lis 2009
Posty: 444
Skąd: Maroko
Wysłany: 2011-07-05, 12:13   

Cyryl napisał/a:
leszed napisał/a:
Dla porządku, najpierw musiałbyś uzasadnić że buddyzm jest religią (a nie np. ateizmem), potem że szatańską.

Nauki buddyzmu pochodzą od szatana.

To czy buddyzm jest religią czy też nie to jest temat drugorzędny. Ważne jest czy ludzie realizują owe nauki czy też nie.


To prawda. Wojciech Eichelberger, znany psycholog i buddysta zen, tlumaczy relacje Bog- czlowiek w buddyzmie w ten sposob: Bog to ocean, a ludzie to fale, ktore zyja w zludzeniu oddzielenia od Boga. To oznacza ni mniej ni wiecej jak to, ze czlowiek jest bogiem ale zyje w iluzji oddzielenia. Wszystko w buddyzmie zaprzecza wlasciwej relacji miedzy Bogiem i czlowiekiem, poniewaz ta filozofia czyni z czlowieka boga.

Przypomina mi to postawe Lucyfera -"nie bede sluzyl!"- poniewaz zaburzona zostaje w buddyzmie wlasciwa hierarchia. Jest tez takie powiedzenie ' co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie'. Pycha Lucyfera skonczyla sie jego upadkiem. Podobnie czynia buddysci uznajac siebie za rownych Bogu.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2011-07-05, 13:08   

Skoro w buddyzmie nie ma Boga a zarazem buddyzm liczy na coraz to wyższy poziom w reinkarnacji to... coś tak jak Adam z Ewą. Bez Boga w górę, bratku... i wszystko byłoby dobrze, gdyby... nie umarli :-D
Buddyści też umierają więc... są niezaprzeczalnymi dziećmi pierwszych rodziców. Tylko sobie znaleźli inne wyjaśnienie, jak nie utracić nadziei ale mimo wszystko, uznać nieszczęsną rzeczywistość z tym umieraniem na które się nie godzą. Nikt się nie godzi.
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-07-05, 14:14   

Bobo, skoro wierzą w reinkarnacje i w każdym życiu się doskonalą,doskonalą swoje dusze,to dlaczego nadal są niedoskonali i nadal grzeszą i inne?
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Incognito
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-05, 14:22   

bartek212701 napisał/a:
Bobo, skoro wierzą w reinkarnacje i w każdym życiu się doskonalą,doskonalą swoje dusze,to dlaczego nadal są niedoskonali i nadal grzeszą i inne?


Bo ta reinkarnacja to taka sama bzdura jak u nas dusza nieśmiertelna.

Czego to ludzie ze strachu przed śmiercią nie wymyślą?
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2011-07-05, 14:26   

Mnie o to pytasz? Niech jakiś piewca buddyzmu koniecznie to wyjaśni.
Mnie zastanawia co innego: jaka ta reinkarnacja niesprawiedliwa... żeby nie popełniać tych samych błędów z poprzedniego wcielenia, powinienem pamiętać kim byłem i co robiłem, a tu... nic, nawet nie wiem o tym, że byłem piękną księżniczką chińskiego mandaryna 1000 lat temu... eh...

No i... musiałbym być zupełnym wegetarianinem. Bo a nóż w kurczaku siedzi mój dziadek???

A czy wiesz bartku, że w ludzkich jelitach istnieje tzw. flora bakteryjna...? A co jeśli ta bakteria to nie kto inny jak... aż strach pomyśleć, co bym z tym nieszczęśnikiem zrobił, gdybym sobie, zjadł jabłka i zapił kwaśnym mlekiem z dodatkiem oliwy z oliwek!!! :shock:
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-07-05, 14:29   

Bobo,
Cytat:
A czy wiesz bartku, że w ludzkich jelitach istnieje tzw. flora bakteryjna...? A co jeśli ta bakteria to nie kto inny jak... aż strach pomyśleć, co bym z tym nieszczęśnikiem zrobił, gdybym sobie, zjadł jabłka i zapił kwaśnym mlekiem z dodatkiem oliwy z oliwek!!! :shock:
to byś miał rozwolnienie :mrgreen: ach ta reinkarnacja ciekawa rzeczywiście hehe
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2011-07-05, 14:39   

No właśnie! A teraz wyobraź sobie coś dalej... biegunka to nic!
A co jeśli w tej bakterii siedzi twój dziadek? A w bakterii odpowiadającej za skwaszenie się mleka siedzi... twoja babcia? I co? Babcia 'przegoni' dziadka z twojej pupy? Przecież to byłaby chryja w całym świecie biologicznym!

Wolę jednak wierzyć w zmartwychwstanie.
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-07-05, 14:43   

Bobo,
Cytat:
Wolę jednak wierzyć w zmartwychwstanie.
Ja też ;-)
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Damian907 


Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 30
Wysłany: 2018-12-16, 07:13   

Bobo napisał/a:
No właśnie! A teraz wyobraź sobie coś dalej... biegunka to nic!
A co jeśli w tej bakterii siedzi twój dziadek? A w bakterii odpowiadającej za skwaszenie się mleka siedzi... twoja babcia? I co? Babcia 'przegoni' dziadka z twojej pupy? Przecież to byłaby chryja w całym świecie biologicznym!


Nie można odrodzić się jako bakteria czy jako roślina...
 
 
Damian907 


Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 30
Wysłany: 2018-12-16, 07:13   

bartek212701 napisał/a:
Bobo,
Cytat:
Wolę jednak wierzyć w zmartwychwstanie.
Ja też ;-)


Coś jak zombie?
 
 
Damian907 


Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 30
Wysłany: 2018-12-16, 07:14   

bartek212701 napisał/a:
Bobo, skoro wierzą w reinkarnacje i w każdym życiu się doskonalą,doskonalą swoje dusze,to dlaczego nadal są niedoskonali i nadal grzeszą i inne?


Reinkarnacja nie zakłada ewolucji, jedynie zmianę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 11