Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Hardi
2011-05-21, 02:57
Intymne życie Papieża
Autor Wiadomość
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2011-06-27, 09:54   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Za długo słuchasz kłamstw na temat KK, Bobo, i zaślepiony nimi nie dostrzegasz tego, że w Kościele katolickim każdy ma WOLNY WYBÓR czy zostanie zakonnikiem, zakonnicą lub prezbiterem, czy też pozostanie osobą świecką.


Bzdury pleciesz, jaki to wybór, kiedy KK stawia sprawę tak: albo wybierasz biskupstwo albo stan małżeński ale nie daje wyboru jednego i drugiego.

Masz możliwość być i mężem i księdzem? Masz taki wybór? A czy Biblia daje taką możliwość?

Dlatego jak pisałem, OGRANICZANIE WOLI. Jeśli ktoś chce być księdzem w KK to MUSI z czegoś zrezygnować. Wybór byłby wtedy, gdyby MÓGŁ zrezygnować a nie musiał...

KK nie daje wyboru biskupom. Ba! Nawet biskupi chcieliby takiego wyboru, ale, niestety, papież nie rozwiąże kwestii sex-skandali takim pociągnięciem, gdyż dla KK oznaczałoby to więcej problemów o których nawet nie chcą myśleć...
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-06-27, 09:55   

Yarpen Zirgin, Czy Ty zauważyłeś,że akurat tutaj w tym temacie co się rzadko zdarza,popieram to co mówisz Ty? Że człowiek mając wolną wole,sam siebie ogranicza skoro wchodzi do takiego zakonu znając jego zasady[a nie,że ogranicza go ktoś z góry]? To tak jak iść do szkoły,w której zasadą jest nosić mundurek,dobrowolnie tam idę,bo jednak jakieś plusy inne przeważają nad tym minusem.
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
David77 


Pomógł: 68 razy
Dołączył: 19 Mar 2011
Posty: 3818
Skąd: MÜNCHEN
Wysłany: 2011-06-27, 09:58   

Yarpen Zirgin,

Cytat:
Można. Jak ktoś chce być księdzem i mieć żonę (rodzinę ma każdy ksiądz, niezależnie od obrządku, chyba, że jest totalnym jedynakiem), to może przejść np. do obrządku grekokatolickiego, w którym prezbiter może się ożenić, i tam otrzymać święcenia.


Albo trzeba pisać ci jak małemu dziecku albo ty taki nie kumaty jesteś pytałem czy ksiądz może mieć własną rodzinę składającą się z jego żony i dzieci i być jednocześnie księdzem w kk a jeżeli nie to uzasadnij tę kwestię na podstawie tego co uczyli apostołowie

o taką rodzinę mi chodzi .

Powiedz jeszcze raz czy nauka apostolska gdzie kol wiek wspomina o celibacie .
_________________
יֵּשׁוּעַ הוּא הָאָדוֹן
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2011-06-27, 10:04   

Albo czytasz mnie wybiórczo, albo nie przyjmujesz do wiadomości przekazywanych informacji:

Można. Jak ktoś chce być księdzem i mieć żonę (rodzinę ma każdy ksiądz, niezależnie od obrządku, chyba, że jest totalnym jedynakiem), to może przejść np. do obrządku grekokatolickiego, w którym prezbiter może się ożenić, i tam otrzymać święcenia.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2011-06-27, 10:07   

Kluczowy tekst to:

Godna to wiary nauka: ten, kto ubiega się o biskupstwo, [u]pragnie[\u] podjąć się pięknego zadania. (1 Tym 3:1)

Dlaczego KK determinuje owo pragnienie TYLKO do czasu, gdy ktoś jest w stanie wolny? Dlaczego owo pragnienie nie może być realizowane gdy pojawi się, gdy ma się już rodzinę?
Gdzie tu jest wolna wola pragnącego? jaki KK daje mu wybór?
Nie ma wyboru. Tzn. Biblia mu daje ale papież i KK już nie.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2011-06-27, 10:16   

Yarpen Zirgin napisał/a:
Albo czytasz mnie wybiórczo, albo nie przyjmujesz do wiadomości przekazywanych informacji:

Można. Jak ktoś chce być księdzem i mieć żonę (rodzinę ma każdy ksiądz, niezależnie od obrządku, chyba, że jest totalnym jedynakiem), to może przejść np. do obrządku grekokatolickiego, w którym prezbiter może się ożenić, i tam otrzymać święcenia.


Ale załóżmy, że ja NIE CHCĘ się gdziekolwiek przenosić do innego obrządku.
Tak stawianiem sprawy, nie udowadniasz, że KK daje swobodę wyboru nie łamiąc wolnej woli. Nie daje wyboru, tylko proponuje osiągnąć to gdzieś indziej, ale nie u nas. U nas wyboru, w KK nie ma :-D

Ależ kręcisz Yarpen z tą wolną wolą...

Wyobraź sobie, że do wydawnictwa w którym pracujesz dzwoni klient zachęcony reklamą. Chce zamówić prenumeratę. Ty pytasz go, czy ma żonę... przyznaje, że ma. Więc odmawiasz m tej usługi. Klient oponuje, że w reklamie nie było o takim wymaganiu mowy! Ale ty wyjaśniasz: w reklamie nie, ale w wydawnictwie tak. ;-) Proponujesz mu aby tą samą publikację sobie nabył gdzieś indziej, bo przecież ma wybór...

Nie wygrałbyś w żadnym sądzie Yarpen... :-D

Moja wola, moje pragnienie aby zostać żonatym księdzem, jest... pogwałcone. Nie ma wyboru. Jest natomiast NIEBIBLIJNE OGRANICZENIE.
 
 
Jasior 


Wyznanie: Wierzący, Chrześcijanin
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 736
Skąd: Okolice
Wysłany: 2011-06-27, 10:32   

Dlaczego uparliście się być Biskupami w fałszywej, skazanej na zagładę religii?
Tak na prosty chłopski rozum: Jeśli ciasto ma być dobre to nie można go z byle czym (olej samochodowy zamiast margaryny na ten przykład) mieszać.
Bo wtedy to już nie jest ciasto. Jeden składnik wystarczy by popsuć.
A tu macie niebiblijne nauki na pęczki. Każda zapożyczona z pogaństwa lub wyssana z brudnego palucha.
Wymieniać nie ma sensu. Yarpen i tak tego nie widzi.
_________________
Nie wiem, co się na świecie zrobiło! Zaczynają teraz umierać tacy ludzie, którzy dawniej nigdy nie umierali.
Julian Tuwim
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2011-06-27, 10:36   

Jasior napisał/a:
Dlaczego uparliście się być Biskupami w fałszywej, skazanej na zagładę religii?


Bo gdybym został papieżem, zniósłbym celibat... wtedy po mojej śmierci na pewno byłbym ogłoszony świętym w godzinę po zgonie. :crazy:

No i... mógłbym wtedy zajrzeć do archiwów Watykanu. Może bym się dowiedział, ile jest tam ukrytych papirusów biblijnych wnoszących coś niekorzystnego dla KK :-D Kto wie...?
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2011-06-27, 10:44   

bartek212701 napisał/a:
Bobo, miłościwie nam panujący hih :lol:


NAM??? To ty też zamierzasz jednak być katolikiem??? ;-)
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-06-27, 10:45   

Bobo, no jasne,pod Twoimi rządami :lol: czemu nie
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Bobo 


Pomógł: 551 razy
Dołączył: 03 Mar 2007
Posty: 13647
Wysłany: 2011-06-27, 10:47   

No jaaasne... :-) Zrzekłbym się nieomylności a całe bogactwo oddałbym dla Afryki ;-)
Zniósłbym w końcu te obowiązkowe czarne szaty, które straszą małe dzieci.
No i prezerwatywy - dozwolone! :-D
 
 
EMET 

Wyznanie: Świadkowie Jehowy w Polsce
Pomógł: 248 razy
Dołączył: 04 Wrz 2006
Posty: 11186
Wysłany: 2011-06-27, 10:49   

EMET:
W nawiązaniu do post Bobo -
http://biblia.webd.pl/for...ghlight=#185047

Sedno sprawy tkwi w tym, o czym czytamy w 1 do Koryntian 7:8, 9: "8 A mówię tym, którzy nie są związani węzłem małżeńskim, oraz wdowom: dobrze zrobią, jeśli pozostaną takimi jak ja. 9 Ale jeśli nie panują nad sobą, niech zawrą związek małżeński, bo lepiej jest zawrzeć związek małżeński, niż płonąć namiętnością." - PNŚ.

Owszem, ktoś pragnący zostać księdzem lub zakonnicą - w Krzk - jest świadomym/ą/ wymogu pozostania w stanie bezżennym, ale... Okazuje się z upływem czasu, iż, jak czytamy w w. 9...
Zgodnie z podejściem ściśle dogmatycznym: nawet wtedy myśl i realizację o wstąpieniu w związek małżeński - porzucić należy...
Byłoby wtedy tak, iż ktoś odwracałby, niejako, relację: "lepiej płonąć namiętnością, niż...".
W w. 7 czytamy o różnych 'darach od Boga': <jedni - taki dar, drudzy - inny dar>. Nie każdy/a/ posiada dar bycia w stanie wolnym; okazuje się to często dopiero z upływem czasu, ale i wtedy - po czyjejś konstatacji, że: 'oto daru bycia w stanie wolnym nie dostrzegam, to i nawet wtedy mam się męczyć i płonąć namiętnością, aniżeli...'.

Nic dziwnego, że sam Pan Jezus Chrystus coś powiedział, a co zanotowane jest w wg Mateusza 19:11: "lecz tylko ci, którzy mają dar" [por. kontekst].
Co ma zatem zrobić ktoś [obojga płci], który/a/ stwierdza, że 'nie ma daru bycia w stanie bezżennym'... :?:


Na koniec oddanie 1 Kor 7:9 wg 'Interlinii Vocatio': "jeśli zaś nie wytrzymują [po grecku: < ouk egkrateuontai >], niech_się_zaślubią, lepiej bowiem [po grecku: < kreitton gar >] jest zaślubić_się niż płonąć [po grecku: < e pyrousthai >].".

Ową frazę grecką < kreitton gar > [= "lepiej bowiem"] mamy ponadto w: Sentencje [Przysłów] 3:14, LXX; 1 Piotra 3:17; 2 Piotra 2:21.
Greckie < egkrateuontai > od rdzennego < egkrateuomai >, od którego mamy ponadto miejsca: Genesis 43:31, LXX; 1 Samuela 13:12, LXX; 1 do Koryntian 9:25.
Greckie < pyrousthai > od rdzennego < pyroō >, na bazie którego mamy nadto miejsca w gr. "NT": 2 do Koryntian 11:29; do Efezjan 6:16; 2 Piotra 3:12; Objawienie dane Janowi 1:15; 3:18.

Co się zaś tyczy owego 'daru', to...
W 1 Kor 7:7 mamy: "ale każdy własny ma dar [gr.: < echei charisma >] z Boga; ten - tak, ten zaś tak." - 'Int. Voc.'.
W wg Mateusza 19:11 mamy: "ale którym jest_dane [gr.: < dedotai >]." - 'Int. Voc.'.
W w. 12 mamy: "i są eunuchowie, którzy eunuchami_zrobili sami_siebie [gr.: < eautous >] z_powodu — królestwa —niebios. — Mogący iść_(za_tym) niech_idzie." - 'Int. Voc.'.
Owe gr. < dedotai > [= "dane"], mamy ponadto w gr. "NT": wg Mateusza 13:11[2x]; wg Marka 4:11; wg Łukasza 8:10; 1 do Koryntian 11:15.


Stephanos, ps. EMET
_________________
„Wielu będzie biegać tu i tam [po hebrajsku: < jᵊszōṭᵊṭû >], i nastanie obfitość prawdziwej wiedzy” -- Daniela 12:4b; ‘PNŚ/ZW’, Przypis.
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-06-27, 10:49   

Bobo, hura :oops: Bobo na Papieża! :lol: [ale offtopic świetny,poprawienie humoru gwarantowane]
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Jasior 


Wyznanie: Wierzący, Chrześcijanin
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 736
Skąd: Okolice
Wysłany: 2011-06-27, 10:50   

Bobo napisał/a:
Zniósłbym
Zdążyłbyś w ciągu miesiąca? :roll: 8-)
_________________
Nie wiem, co się na świecie zrobiło! Zaczynają teraz umierać tacy ludzie, którzy dawniej nigdy nie umierali.
Julian Tuwim
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-06-27, 10:52   

Jasior, jaki tam miesiąc Lucyfer[użytkownik forum] dał nam czas do października ;-)
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11