Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kim jest "Alfa i Omega"?
Autor Wiadomość
mirek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-16, 18:59   Kim jest "Alfa i Omega"?

W słowniku Wikipedia pod hasłem "Alfa i Omega" przeczytamy taką definicję (źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Alfa_i_Omega ):

Alfa i Omega
Α i Ω - pierwsza i ostatnia litera greckiego alfabetu; symbol wszechmocy Boga i Chrystusa jako Stwórcy i Tego, który wszystko dopełnia. W starożytności był to znak pisarski, który odczytywano jako tajemniczą całość i obraz doskonałości, później jako symbol wszechmocy Boga. W Apokalipsie Jezus mówi: “Jam Alfa i Omega, Pierwszy i Ostatni, Początek i Koniec”; cierpiącym prześladowania zwrot ten ma przypominać, że wszystko jest w Bogu i do niego należą pierwsze i ostatnie słowo.

W mowie używany jako synonim niewzruszonego, niepodważalnego autorytetu, osoby nieskończenie mądrej, omnibusa lub jako zastępczy zwrot wobec zwrotu początek i koniec.


Przeanalizujmy zatem wszystkie wystąpienia tych wyrażeń w Piśmie Świętym. Otóż w ST występuje tylko zwrot "pierwszy i ostatni" i tytuł ten Biblia odnosi do Boga Izraela:

1
Iz 44:6 Bw "Tak mówi Pan, Król Izraelski i jego Odkupiciel, Pan Zastępów: Ja jestem pierwszy i Ja jestem ostatni, a oprócz mnie nie ma Boga."

Iz 48:12 Bw "Słuchaj mnie, Jakubie, i ty, Izraelu, którego powołałem! Ja to jestem, Ja pierwszy i Ja ostatni."


Przytoczone teksty są wspaniałymi tekstami. Kimkolwiek by nie był Jahwe jest on "pierwszym i ostatnim". Nie ma żadnego innego Boga, poza "pierwszym i ostatnim". Ale o to w NT terminem "pierwszy i ostatni" określony jest sam Jezus:

Ap 1:17-18 Bw „Toteż gdy go ujrzałem, padłem do nóg jego jakby umarły. On zaś położył na mnie swoją prawicę i rzekł: Nie lękaj się, Jam jest pierwszy i ostatni,(18) i żyjący. Byłem umarły, lecz oto żyję na wieki wieków i mam klucze śmierci i piekła.”

Ap 2:8 Bw "A do anioła zboru w Smyrnie napisz: To mówi pierwszy i ostatni, który był umarły, a ożył;"


A więc ten sam tytuł, który Pismo w ST odnosiło do Boga Izraela, Jezus przypisywał sobie. Jak to możliwe, skoro z definicji tych słów może być tylko jeden "pierwszy i ostatni"? Jeśli tu nie chodzi o tego samego Boga (nie o tę samą osobę, ale tego samego Boga), to słowa Chrystusa są w tym wersecie przywłaszczeniem i bluźnierstwem. Bóg Jahwe mówi, że on jest pierwszy i ostatni. Ten, który przyjdzie wkrótce z zapłatą (Mt 16:27) także oświadcza, iż jest pierwszy i ostatni. Nie może być żadnych wątpliwości, że Jezus umarł za nas — pierwszy i ostatni — i to on jest Jahwe.

Jeśli chodzi o zwrot "początek i koniec" to występuje on w Biblii zawsze ze zwrotem "Alfa i Omega", zajmiemy się więc szczegółowiej tym ostatnim.

2
Ap 1:7-8 Bw „Oto przychodzi wśród obłoków, i ujrzy go wszelkie oko, a także ci, którzy go przebili, i będą biadać nad nim wszystkie plemiona ziemi. Tak jest! Amen.(8) Jam jest alfa i omega (początek i koniec), mówi Pan, Bóg, Ten, który jest i który był, i który ma przyjść, Wszechmogący.”

Jak widać w przytoczonym wersecie kontekst (Obj 1:4-18) wskazuje na to, że tylko o Jezusie jest mowa. Gdyby w wersecie nagle by się odezwał jego Ojciec, widać by wtedy było, że jego wypowiedź nie bardzo pasuje do tego kontekstu. Zarówno przed wersetem 8 jak i po tym wersecie mowa jest tylko o Jezusie! W wersecie 7 mamy informację, że to Jezus Chrystus przychodzi na obłokach, natomiast w wersecie 8 jest mowa o tym, że "Bóg wszechmogący" jest tym, który ma przyjść. A zatem bezpośredni kontekst pozwala odnosić ten fragment do Jezusa. Za takim rozumieniem świadczy ponadto fakt, że według Biblii tym, którego mamy oczekiwać jest Syn a nie Ojciec (Mt 24:30; 25:13; Obj 16:15; Mt 24:42-44) oraz, że w księdze Objawienia przemawia przede wszystkim Syn, a nie Ojciec.


3
Ap 21:5-7 Bw „I rzekł Ten, który siedział na tronie: Oto wszystko nowym czynię. I mówi: Napisz to, gdyż słowa te są pewne i prawdziwe.(6) I rzekł do mnie: Stało się. Jam jest alfa i omega, początek i koniec. Ja pragnącemu dam darmo ze źródła wody żywota.(7) Zwycięzca odziedziczy to wszystko, i będę mu Bogiem, a on będzie mi synem.”

Słowa te pasują zarówno do Ojca jak i do Syna. Wypowiada je bowiem ten, który siedzial na tronie. Z Obj 3:21 i 22:1 wynika, że jest to wspólny tron Ojca i Syna. Jednak to Jezus obiecuje dawać pragnącym darmo wody żywej (J 4:10-14; 7:37-38). Zgodnie z tytułami Syna Bożego z Iz 9:5 Jezus może być dla zwycięzców tak Bogiem jak i Ojcem (Obj 21:7). Ponadto sformułowania z Obj 21:3 "a sam Bóg będzie z nimi" odpowiadają proroczemu imieniu Syna Bożego - Immanuel "co się wykłada: Bóg z nami" (Mt 1:23).


4
Ap 22:6-20 Bw „I rzekł do mnie: Te słowa są pewne i prawdziwe, a Pan, Bóg duchów proroków posłał anioła swego, aby ukazać sługom swoim, co musi się wkrótce stać.
(7) I oto przyjdę wkrótce. Błogosławiony, który strzeże słów proroctwa tej księgi.
...
(11) Kto czyni nieprawość, niech nadal czyni nieprawość, a kto brudny, niech nadal się brudzi, lecz kto sprawiedliwy, niech nadal czyni sprawiedliwość, a kto święty, niech nadal się uświęca.
(12) Oto przyjdę wkrótce, a zapłata moja jest ze mną, by oddać każdemu według jego uczynku.
(13) Ja jestem alfa i omega, pierwszy i ostatni, początek i koniec.
(14) Błogosławieni, którzy piorą swoje szaty, aby mieli prawo do drzewa żywota i mogli wejść przez bramy do miasta.
(15) Na zewnątrz są psy i czarownicy, i wszetecznicy, i zabójcy, i bałwochwalcy, i wszyscy, którzy miłują kłamstwo i czynią je.
(16) Ja, Jezus, wysłałem anioła mego, by poświadczył wam to w zborach. Jam jest korzeń i ród Dawidowy, gwiazda jasna poranna.
(17) A Duch i oblubienica mówią: Przyjdź! A ten, kto słyszy, niech powie: Przyjdź! A ten, kto pragnie, niech przychodzi, a kto chce, niech darmo weźmie wodę żywota.
...
(20) Mówi ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce. Amen, przyjdź, Panie Jezu!””


Tytułu "Alfa i Omega" używa tu Syn. Wynika to jasno z kontekstu najbliższego. W wersecie 6 anioł oświadcza, że "Pan Bóg duchów proroków posłał swego anioła", a z wersetu 16 wynika, że to Jezus jest tym Panem Bogiem duchów proroków (1 P 1:11). Słowa z wersetów 7 oraz od 11 do 16 są słowami Jezusa Chrystusa, o czym świadczą charakterystyczne dla Jezusa wypowiedzi "oto przyjdę wkrótce", "każdemu według jego uczynków" oraz "pierwszy i ostatni" - znane jako identyczne wręcz wypowiedzi Jezusa z Obj 2:16-23; 3:3,11; Mat 16:27; Obj 1:17. Tak więc i wypowiedź "Jam jest Alfa i Omega" jest wypowiedzią Jezusa. Z Obj 22:16 wynika, że mowa jest o Jezusie, a w wersecie 17 wszyscy proszą go „Przyjdź” (Obj 22:20)

A więc tytuł "Alfa i Omega" jest analogiczny do tytułu "Pierwszy i Ostatni", gdyż alfa i omega, to pierwsza i ostatnia litera alfabetu greckiego. Widać to w powyższych cytatach, gdzie "alfa i omega" przeplata się z tytułem "pierwszy i ostatni". A Alfa i Omega to Bóg Wszechmogący. A zatem Jezus jako "Alfa i Omega", "początek i koniec", pierwszy i ostatni" jest również Bogiem Wszechmogącym.

Dzisiaj jednak z takim wyjaśnieniem nie zgadzają się Świadkowie Jehowy bo musieliby wtedy uznać, że Jezus jest wszechmogącym Bogiem. Jednak, jak wykazano wyżej, Jezus jest nim. Aby pomniejszyć znaczenie określenia „Pierwszy i Ostatni” (Obj 1:17, 2:8), gdy mowa jest o Chrystusie, ŚJ uczą, że ponieważ w Obj 1:17 przed tymi słowami są rodzajniki (dotyczy języka greckiego), więc nie jest to określenie boskości Jezusa, lecz tylko jego tytuł. Piszą zaś, że w Iz 44:6 brak jest rodzajników, więc oznacza to boskość Jehowy (książka „Wspaniały finał Objawienia” strona 27-przypis). Przyjmując taką interpretację ŚJ wpadają w swe własne sidła, bo w Obj 22:13, który to tekst odnoszą oni do Jehowy, też są rodzajniki w tekście greckim, co przemilczają. Ciekawe, że w J 1:1 brak rodzajnika ma świadczyć na niekorzyść Jezusa, a w Obj 1:17, dla odmiany występowanie jego, ma też chwałę Chrystusa pomniejszać. Ciekawe jest również to, że książka „Wspaniały finał Objawienia” na stronie 316 słowa Obj 22:12 odnosi do Boga Jehowy, a na stronie 319 do Jezusa. Widać więc, że sama Organizacja gubi się w przypisaniu tych tytułów właściwym osobom.
 
 
tessa

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 4116
Wysłany: 2007-01-17, 11:14   

mirek napisał/a:
W Apokalipsie Jezus mówi: “Jam Alfa i Omega,


To nie mówi Jezus tylko Bóg .
mirek napisał/a:
(8) Jam jest alfa i omega (początek i koniec), mówi Pan, Bóg, Ten, który jest i który był, i który ma przyjść, Wszechmogący.”


Tytuł alfa i omega przysługuje tylko Bogu Jehowie.
Osobą w Objawieniu 1:8 jest Jehowa ,nie Jezus .W Objawieniu 21:6,7 zaznaczono,że chrześcijanie będący duchowymi zwycięzcami są "synami" Tego ,który jest znany jako "alfa i omega".
"I rzekł do mnie:Stało się !Jam jest Alfa i Omega ,początek i koniec .Każdemu spragnionemu dam darmo ze żródła wody życia.Każdy zwyciężający odziedziczy to wszystko i ja będę jego Bogiem ,a on będzie moim synem".
Nigdy nie mówi się tak o wzajemnym stosunku między namaszczonymi duchem chrześcijanami a Jezusem Chrystusem.

Jezus nazwał ich swoimi "braćmi" .O tych braciach jednak napisano,że są "synami Bożymi".
Galatów 3:26,4:6
Hebrajczyków 2:11
"Gdyż zarówno uświęcający jak i uświęcani wszyscy pochodzą od jednego i z tego powodu nie wstydzi się on nazywać ich braćmi".
Widzisz,że mowa jest o Bogu Wszechmogącym,a nie Jezusie.
mirek napisał/a:

Ap 1:17-18 Bw „Toteż gdy go ujrzałem, padłem do nóg jego jakby umarły. On zaś położył na mnie swoją prawicę i rzekł: Nie lękaj się, Jam jest pierwszy i ostatni,(18) i żyjący. Byłem umarły, lecz oto żyję na wieki wieków i mam klucze śmierci i piekła.”

Ap 2:8 Bw "A do anioła zboru w Smyrnie napisz: To mówi pierwszy i ostatni, który był umarły, a ożył;"

W jakim sensie Jezus jest "pierwszy i ostatni?
Werset ten wyrażnie wskazuje ,że chodzi tu o jego zmartwychwstanie, "był umarły a ożył". Jezus jest pierwszym umarłym stworzeniem Bożym ,który ożył do życia wiecznego.
To Bóg wskrzesił Jezusa z martwych.Zatem Bóg góruje nad Jezusem,bez mocy Boga Jezus pozostał by martwy na wieki.
Dlatego przed swoją śmiercią Jezus błagał Boga ze łzami w oczach aby go wybawił od śmierci /wiecznej/.
Hebrajczyków 5:7
'Za dni swego ciała Chrystus z głośnymi okrzykami i ze łzami zanosił błagania oraz gorące prośby do Tego ,który mógł go wybawić od śmierci i ze względu na zbożną bojażń został wysłuchany."
Modlitwy Jezusa są ewenementem.Bibliści głowią się ,jak Bóg/za jakiego uważąją Jezusa/ może modlić się do Boga w niebie? Gdyby Jezus rzeczywiście był Bogiem ,to po co się modlił?
Czy Jezus miał wiarę w Boga? Widocznie tak,skoro zanosił modlitwy do swego Boga.
Jana 20:17
Tylko stwierdzenie,że Jezus jest stworzeniem Bożym wyjaśnia tą sprawę.Jezus jako Boże stworzenie był całkowicie zdany na swego Stwórcę Boga.Gdyby nie Bóg Jehowa Jezus nie byłby wskrzeszony z martwych -to chyba jasne?
Zatem twierdzenie,że Jezus jest "pierwszym i ostatnim " w tym kontekście wcale nie wskazuje że jest Bogiem.
W Objawieniu 2:8 czytamy:
"A do anioła zboru w Smyrnie napisz:"To mówi ten -Pierwszy i ostatni-który był martwy i znowu ożył".
Jezus mówi o sobie ,że "był martwy". Czy Bóg Wszechmocny może być martwy?
Nie!
Habakuka 1:12
"Czyż nie istniejesz od dawien dawna Jehowo ? Boże mój ,Świety mój ,ty nie umierasz".

I teraz pomyślmy,prawdziwy jedyny Bóg nie umiera.A Jezus umarł.Do jakiego dochodzimy wniosku?
mirek napisał/a:
A więc ten sam tytuł, który Pismo w ST odnosiło do Boga Izraela, Jezus przypisywał sobie.

Ale ten tytuł co innego znaczy w przypadku Boga,a co innego w przypadku Jezusa.
mirek napisał/a:
Jak widać w przytoczonym wersecie kontekst (Obj 1:4-18) wskazuje na to, że tylko o Jezusie jest mowa. Gdyby w wersecie nagle by się odezwał jego Ojciec, widać by wtedy było, że jego wypowiedź nie bardzo pasuje do tego kontekstu. Zarówno przed wersetem 8 jak i po tym wersecie mowa jest tylko o Jezusie! W wersecie 7 mamy informację, że to Jezus Chrystus przychodzi na obłokach, natomiast w wersecie 8 jest mowa o tym, że "Bóg wszechmogący" jest tym, który ma przyjść. A zatem bezpośredni kontekst pozwala odnosić ten fragment do Jezusa. Za takim rozumieniem świadczy ponadto fakt, że według Biblii tym, którego mamy oczekiwać jest Syn a nie Ojciec (Mt.24:30; 25:13; Obj.16:15; Mt.24:42-44) oraz, że w księdze Objawienia przemawia przede wszystkim Syn, a nie Ojciec.


Nie jest prawdą co piszesz.W Objawieniu 1:4-18 jest mowa nie tylko o Jezusie.
Już Objawienie 1:4 mówi o Jehowie Bogu jako zasiadającym na tronie ,który "przychodzi"
a Jezus jest nazwany świadkiem wiernym.
Zatem w tym całym fragmencie jest mowa o dwóch osobach :Bogu i Jezusie.
Objawienie 1:4,5
"...Życzliwość niezasłużona od Tego który jest i który był i który przychodzi i od siedmiu duchów które są przed jego tronem .........

O kim mowa ? O Bogu zasiadającym na tronie w niebie.Porównaj Objawienie 4:1-5

Dalej czytamy:
"i od Jezusa Chrystusa "Świadka Wiernego " Pierworodnego z umarłych " i "Władcy królów ziemi".

W tych dwóch wersetach wymieniono dwie osoby: Tego który zasiada na tronie -jest to Bóg Wszechmocny.Objawienie 4:11
I druga osoba Jezus zwany "świadkiem Wiernym ".......
Werset 7 mówi znów o Jezusie jako przychodzącym "na obłokach".
Natomiast werset 8 jest szczególny.W tym wersecie przemawia sam Bóg Wszechwładny Jehowa.Bóg oświadcza:
"Ja jestem Alfa i Omega mówi Jehowa Bóg ..."Ten który jest i który przychodzi Wszechmocny".
Chrześcijanie wiedzieli ,że alfa i omega to pierwsza i ostatnia litera alfabetu greckiego.Nazywając siebie dwiema literami Jehowa podkreśla ,iż przed Nim nic nie było ani po Nim nie będzie żadnego Wszechmocnego Boga.
Izajasza 44:6
"Oto co rzekł Jehowa Król Izraela i jego Wykupiciel Jehowa Zastępów:"Ja jestem pierwszy i ja jestem ostatni,a oprócz mnie nie ma Boga".

Tym samym potwierdził słowa Jezusa ,który nazwał swego Ojca
JEDYNYM PRAWDZIWYM BOGIEM.
Jana 17:3

mirek napisał/a:
W wersecie 7 mamy informację, że to Jezus Chrystus przychodzi na obłokach, natomiast w wersecie 8 jest mowa o tym, że "Bóg wszechmogący" jest tym, który ma przyjść. A zatem bezpośredni kontekst pozwala odnosić ten fragment do Jezusa. Za takim rozumieniem świadczy ponadto fakt, że według Biblii tym, którego mamy oczekiwać jest Syn a nie Ojciec (Mt.24:30; 25:13; Obj.16:15; Mt.24:42-44) oraz, że w księdze Objawienia przemawia przede wszystkim Syn, a nie Ojciec.


I znów nie jest to prawdą mirku.
Objawienie 1:4 mówi ,że przychodzi również Ojciec.A Objawienie 1:8 to potwierdza.
Czy oczekiwać mamy tylko Syna ? A Ojciec w odstawkę????
W księdze Objawienia przemawia nie tylko Syn.Przemawia również Ojciec.
Przykładem są :
Objawienie 1:8
Objawienie 21:5-8
Objawienie 22;12-15
Sam w następnym wersecie przytaczasz jego słowa.Zapamietaj,że ten co siedzi na tronie to Ojciec Bóg Wszechmocny.Przeczytaj sobie wizję nieba w 4 rozdziale Objawienia.Piąty rozdział zaś opisuje Jezusa jako Baranka Bożego stojącego przed tronem Bożym.
Objawienie 5:7
"/Baranek/podszedł i od razu wziął go /zwój/ z ręki Zasiadającego na tronie."
Zatem w niebie są dwie osoby:Baranek i Zasiadający.Nie są oni jedym Bogiem.
mirek napisał/a:

3
Ap 21:5-7 Bw „I rzekł Ten, który siedział na tronie: Oto wszystko nowym czynię. I mówi: Napisz to, gdyż słowa te są pewne i prawdziwe.(6) I rzekł do mnie: Stało się. Jam jest alfa i omega, początek i koniec. Ja pragnącemu dam darmo ze źródła wody żywota.(7) Zwycięzca odziedziczy to wszystko, i będę mu Bogiem, a on będzie mi synem.”

Słowa te pasują zarówno do Ojca jak i do Syna. Wypowiada je bowiem ten, który siedzial na tronie. Z Obj 3:21 i 22:1 wynika, że jest to wspólny tron Ojca i Syna. Jednak to Jezus obiecuje dawać pragnącym darmo wody żywej (J 4:10-14; 7:37-38). Zgodnie z tytułami Syna Bożego z Iz 9:5 Jezus może być dla zwycięzców tak Bogiem jak i Ojcem (Obj 21:7). Ponadto sformułowania z Obj 21:3 "a sam Bóg będzie z nimi" odpowiadają proroczemu imieniu Syna Bożego - Immanuel "co się wykłada: Bóg z nami" (Mt 1:23).

Wykazałam,że te słowa pasują tylko do Ojca.Bóg nazywa "synami" chrześcijan,których Jezus nazywa "braćmi".Nie ma żadnego wersetu w którym Jezus nzywa chrześcijan swoimi "synami".
mirek napisał/a:
Ap 22:6-16 Bw „I rzekł do mnie: Te słowa są pewne i prawdziwe, a Pan, Bóg duchów proroków posłał anioła swego, aby ukazać sługom swoim, co musi się wkrótce stać.
(7) I oto przyjdę wkrótce. Błogosławiony, który strzeże słów proroctwa tej księgi.
...
(11) Kto czyni nieprawość, niech nadal czyni nieprawość, a kto brudny, niech nadal się brudzi, lecz kto sprawiedliwy, niech nadal czyni sprawiedliwość, a kto święty, niech nadal się uświęca.
(12) Oto przyjdę wkrótce, a zapłata moja jest ze mną, by oddać każdemu według jego uczynku.
(13) Ja jestem alfa i omega, pierwszy i ostatni, początek i koniec.
(14) Błogosławieni, którzy piorą swoje szaty, aby mieli prawo do drzewa żywota i mogli wejść przez bramy do miasta.
(15) Na zewnątrz są psy i czarownicy, i wszetecznicy, i zabójcy, i bałwochwalcy, i wszyscy, którzy miłują kłamstwo i czynią je.
(16) Ja, Jezus, wysłałem anioła mego, by poświadczył wam to w zborach. Jam jest korzeń i ród Dawidowy, gwiazda jasna poranna.
(17) A Duch i oblubienica mówią: Przyjdź! A ten, kto słyszy, niech powie: Przyjdź! A ten, kto pragnie, niech przychodzi, a kto chce, niech darmo weźmie wodę żywota.
...
(20) Mówi ten, który świadczy o tym: Tak, przyjdę wkrótce[u]. Amen, [u]przyjdź, Panie Jezu!””

Aby zrozumieć kto mówi te słowa należy przeczytać cały kontekst tej wypowiedzi:
Objawienie 22;12-15
W tym miejscu przemawia sam Jehowa Bóg.Król Wieczności.Jehowa "przychodzi szybko" aby wykonać wyrok i nagrodzić tych ,którzy Go szczególnie szukają.
Hebrajczyków 11:6
To jego kryteria zadecydują kogo nagrodzić a kogo odrzucić.
Natomiast w wersecie 16 przemawia już Jezus.Dla chrześcijan nie ma żadnego problemu w ustaleniu kto jest "jedynym prawdziwym Bogiem".Taki problem mają jedynie ci,którzy nie znają Boga.
 
 
mirek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-17, 12:09   

tessa napisał/a:
Tytuł alfa i omega przysługuje tylko Bogu Jehowie.
Osobą w Objawieniu 1:8 jest Jehowa ,nie Jezus .W Objawieniu 21:6,7 zaznaczono,że chrześcijanie będący duchowymi zwycięzcami są "synami" Tego ,który jest znany jako "alfa i omega".
"I rzekł do mnie:Stało się !Jam jest Alfa i Omega ,początek i koniec .Każdemu spragnionemu dam darmo ze żródła wody życia.Każdy zwyciężający odziedziczy to wszystko i ja będę jego Bogiem ,a on będzie moim synem".
Nigdy nie mówi się tak o wzajemnym stosunku między namaszczonymi duchem chrześcijanami a Jezusem Chrystusem.

Niestety tytuł ten przysługuje również Jezusowi. To Jezus obiecuje dawać pragnącym darmo wody żywej (J 4:10-14; 7:37-38):

J 4:14 Bw „ale kto napije się wody, którą Ja mu dam, nie będzie pragnął na wieki, lecz woda, którą Ja mu dam, stanie się w nim źródłem wody wytryskującej ku żywotowi wiecznemu.”

J 7:37 Bw „A w ostatnim, wielkim dniu święta stanął Jezus i głośno zawołał: Jeśli kto pragnie, niech przyjdzie do mnie i pije.”


Zgodnie z tytułami Syna Bożego z Iz 9:5 Jezus może być dla zwycięzców tak Bogiem jak i Ojcem:

Iz 9:5 Bw „Albowiem dziecię narodziło się nam, syn jest nam dany i spocznie władza na jego ramieniu, i nazwą go: Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książę Pokoju.”

tessa napisał/a:
W jakim sensie Jezus jest "pierwszy i ostatni?
Werset ten wyrażnie wskazuje ,że chodzi tu o jego zmartwychwstanie, "był umarły a ożył". Jezus jest pierwszym umarłym stworzeniem Bożym ,który ożył do życia wiecznego.

A zatem z twojego rozumowania wynika, że jest również "ostatnim" stworzeniem Bożym, który ożył do życia wiecznego. Widzisz tessa, jakie głupoty wychodzą z rozumowania Strażnicy!


tessa napisał/a:
Modlitwy Jezusa są ewenementem.Bibliści głowią się ,jak Bóg/za jakiego uważąją Jezusa/ może modlić się do Boga w niebie? Gdyby Jezus rzeczywiście był Bogiem ,to po co się modlił?

Widzisz tessa, ty tego nie rozumiesz. Jezus stał się człowiekiem dla naszego zbawienia, przyjął postać sługi (a więc wcześniej nim nie był) i jako człowiek zanosił modlitwy do Ojca.


tessa napisał/a:
Czy Bóg Wszechmocny może być martwy?

Bo to ciało (człowieczeństwo) Jezusa umarło! Jego boskośc nie mogła umrzeć. Sam o tym zresztą mówi:

J 2:19-22 BT „Jezus dał im taką odpowiedź: Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzech dniach wzniosę ją na nowo.(20) Powiedzieli do Niego Żydzi: Czterdzieści sześć lat budowano tę świątynię, a Ty ją wzniesiesz w przeciągu trzech dni?(21) On zaś mówił o świątyni swego ciała.(22) Gdy więc zmartwychwstał, przypomnieli sobie uczniowie Jego, że to powiedział, i uwierzyli Pismu i słowu, które wyrzekł Jezus.”

Zgodnie z tymi słowami Jezus wyraźnie stwierdza, że on sam (oczywiście we współpracy z Ojcem i Duchem Świętym, a więc całą Trójcą Świętą) odbuduje po trzech dniach świątynię swego ciała. Zwróćmy uwagę tutaj na słowo JA, które wypowiedział Jezus. Jego słowa są uzupełnieniem innej wypowiedzi Jezusa w Ewangelii Jana 10:17-18:

J 10:17-18 BT „Dlatego miłuje Mnie Ojciec, bo Ja życie moje oddaję, aby je /potem/ znów odzyskać.(18) Nikt Mi go nie zabiera, lecz Ja od siebie je oddaję. Mam moc je oddać i mam moc je znów odzyskać. Taki nakaz otrzymałem od mojego Ojca.”

W tym biblijnym fragmencie Jezus wyraźnie obiecuje, że ma moc życie swoje położyć i z powrotem wziąść. Taki bowiem dostał rozkaz od swojego Ojca i go musiał spełnić. Rozkazem Ojca dla Jezusa było to, że ma sam złożyć swoje życie na ofiarę, a następnie ma je sam odzyskać. Jeśli by tego nie mógłby zrobić, to nie mógłby dostać takiego rozkazu. Jeśli by tego nie zrobił, tak jak zapowiedział, to złamałby rozkaz swojego Ojca. Tekst ten jest zatem świadectwem tego, że Pan Jezus jako Bóg również wskrzeszał swoje martwe ciało z martwych.


tessa napisał/a:
Ale ten tytuł co innego znaczy w przypadku Boga,a co innego w przypadku Jezusa.

Jak to możliwe, skoro z definicji tych słów może być tylko jeden "pierwszy i ostatni"?


tessa napisał/a:
Werset 7 mówi znów o Jezusie jako przychodzącym "na obłokach".
Natomiast werset 8 jest szczególny.W tym wersecie przemawia sam Bóg Wszechwładny Jehowa.Bóg oświadcza:
"Ja jestem Alfa i Omega mówi Jehowa Bóg ..."Ten który jest i który przychodzi Wszechmocny".

Według Biblii jednak tym, którego mamy oczekiwać jest Syn a nie Ojciec (Mt 24:30; 25:13; Obj 16:15; Mt 24:42-44). Nawet sami Świadkowie Jehowy głoszą przyjście Chrystusa a nie Boga Ojca.

A w ogóle dlaczego przytaczasz sfałszowany werset:

Ap 1:8 BT „Jam jest Alfa i Omega, mówi Pan Bóg, Który jest, Który był i Który przychodzi, Wszechmogący.”

Ap 1:8 Bw „Jam jest alfa i omega (początek i koniec), mówi Pan, Bóg, Ten, który jest i który był, i który ma przyjść, Wszechmogący.”


Ap 1:8 NS „"Jam jest Alfa i Omega", mówi Jehowa Bóg, "Ten, który jest i który był, i który przychodzi, Wszechmocny".”

Panem i Bogiem został nazwany przecież Jezus:

J 20:28 Bw „Odpowiedział Tomasz i rzekł mu: Pan mój i Bóg mój.”

Dlaczego więc Strażnica wstawiła do tekstu imię Jehowa, skoro nie jest to cytat ze ST? A może dlatego tessa, aby ukryć przed Twoimi oczami prawdę o Panu Jezusie?


tessa napisał/a:
Zapamietaj,że ten co siedzi na tronie to Ojciec Bóg Wszechmocny.

Nieprawda, bo jest to wspólny tron Ojca i Syna:

Ap 3:21 Bw „Zwycięzcy pozwolę zasiąść ze mną na moim tronie, jak i Ja zwyciężyłem i zasiadłem wraz z Ojcem moim na jego tronie.”

Ap 22:1 Bw „I pokazał mi rzekę wody żywota, czystą jak kryształ, wypływającą z tronu Boga i Baranka.”

Ap 22:3 Bw „I nie będzie już nic przeklętego. Będzie w nim tron Boga i Baranka, a słudzy jego służyć mu będą”


A więc podobnie i tytuł Alfa i Omega przysługuje zarówno Ojcu jak i Synowi. I nie zmienią tego faktu nawet oszuści z Brooklynu, którzy sami potwierdzają to, raz przypisując słowa z Obj 22:12 Bogu Ojcu a innym razem Jezusowi.

Do reszty nie odnoszę się bo w ogóle nie wzięłaś pod uwagę tego co napisałem w poście pierwszym odnośnie charakterystycznych wypowiedzi Jezusa (szczególnie punkt 4). Powtarzanie bowiem przez Ciebie, a defakto za Strażnicą, zwrotu "Tytuł alfa i omega przysługuje tylko Bogu Jehowie" nie ma poparcia w słowie Bożym, które i tak wiele razy mówi, że Bóg Ojciec i Syn Boży są tym samym Bogiem.
 
 
tessa

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 4116
Wysłany: 2007-01-17, 20:30   

mirek napisał/a:
Niestety tytuł ten przysługuje również Jezusowi. To Jezus obiecuje dawać pragnącym darmo wody żywej (J 4:10-14; 7:37-38):

J 4:14 Bw „ale kto napije się wody, którą Ja mu dam, nie będzie pragnął na wieki, lecz woda, którą Ja mu dam, stanie się w nim źródłem wody wytryskującej ku żywotowi wiecznemu.”

J 7:37 Bw „A w ostatnim, wielkim dniu święta stanął Jezus i głośno zawołał: Jeśli kto pragnie, niech przyjdzie do mnie i pije.”

Jeśli chcemy być aż tak dokładni ,to wodę życia daje też duch i Oblubienica.
Objawienia 22:17
"A duch i Oblubienica bezustannie mówią :"Przyjdż ! I każdy kto słyszy ,niech powie "Przyjdż!".I każdy kto jest spragniony niech przyjdzie ,każdy kto chce ,niech bierze wodę życia darmo".
Ten werset przeczy całemu twojemu rozumowaniu,nieprawda?
Już pierwsze słowa księgi Objawienia wskazują jakim kanałem łączności posługuje się Bóg Jehowa.
Objawienie 1:1
"Objawienie od Jezusa Chrystusa ,które dał mu Bóg ,aby pokazać swym niewolnikom ,co ma się stać wkrótce.A on posłał swego anioła i przez niego przedstawił je w znakach Janowi,który złożył świadectwo o słowie danym przez Boga i o świadectwie danym przez Jezusa Chrystusa -o wszystkim co ujrzał".

Zatem inicjatorem wszystkich wizji jest sam Bóg Jehowa,on daje objawienie swemu Synowi Jezusowi.Jezus poprzez anioła obwieszcza je słudze Janowi.Jan należy do klasy pomazańców Bożych.Tą klasą pomazańców posługuje się dziś Bóg do objawiania swej woli.Są oni zarazem Oblubienicą Baranka i oni zapraszają wszystkich ludzi ,by wzięłi wodę życia darmo.
mirek napisał/a:
Zgodnie z tytułami Syna Bożego z Iz 9:5 Jezus może być dla zwycięzców tak Bogiem jak i Ojcem:

Iz 9:5 Bw „Albowiem dziecię narodziło się nam, syn jest nam dany i spocznie władza na jego ramieniu, i nazwą go: Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec Odwieczny, Książę Pokoju.”

W jakim sensie Jezus jest "Wiekuistym Ojcem"? Ten tytuł dostał od Boga ,który obdarzył Jezusa tym imieniem.
Izajasza 9:6
"...I będą go zwać imieniem....."
Filipian 2:9
"Dlatego Bóg wyniósł go /Jezusa/ na wyższe stanowisko i życzliwie dał mu imię ,które przewyższa wszelkie inne imię".

Częścią tego imienia jest tytuł "Wiekuisty Ojciec". Kiedy Jezus stał się "Ojcem" ludzkości?
Z chwilą swej śmierci odkupił grzeszną ludzkość od grzechu Adama.Adam jako protoplasta rodu ludzkiego był doskonały zanim nie zgrzeszył.Niestety zaprzepaścił swą szansę stania się "Ojcem " ludzkości żyjącej wiecznie pod panowaniem Boga.Jezus dokonując odkupienia ludzkości stał się jej "wiekuistym Ojcem".I Koryntian 15:22
W dodatku Jezus jako "ojciec " jest "Wspaniałym Doradcą" i "nauczycielem swego ludu.
Mimo tego,że Jezusowi przysługuje ten tytuł "Wiekuisty Ojciec" ,to Biblia przedstawia go jako "Syna Bożego" i ludzi jako jego "braci" -nie synów.
Hebrajczyków 2:11
"Gdyż uświęcejący jak i uświęcani pochodzą od jednego /Boga/ i z tego powodu nie wstydzi się nazwać ich braćmi".
Jezus tak samo jak i ludzie pochodzi od Boga ,czyli za swego Stwórcę uważa Boga Jehowę.Jest nazwany tak samo jak ludzie idący do nieba :"synowie Boży".
Zatem ojcostwo Jezusa nie podważa nadrzędnej pozycji Boga w stosunku do swych stworzeń.Bóg dla wszystkich stworzeń Mu posłusznych jest Ojcem.
mirek napisał/a:

A zatem z twojego rozumowania wynika, że jest również "ostatnim" stworzeniem Bożym, który ożył do życia wiecznego. Widzisz tessa, jakie głupoty wychodzą z rozumowania Strażnicy!

Nie. Słowo ostatni ma inne znaczenie.
Spróbuj sam je odgadnąć czytając:
Jana 5:21
Jana 6:40
Daniela 12:13
Jana 11:24
Dzieje 17:31
I Tesaloniczan 4:16
mirek napisał/a:
Bo to ciało (człowieczeństwo) Jezusa umarło!

Gdzie to pisze,że ciało tylko umarło? Izajasza 53:12
"wylał swą duszę na śmierć"- dusza Jezusa umarła.Tak przedstawia śmierć Biblia.Stan całkowitej nieświadomości.
Kaznodziei 9:5,10
Ale ty oczywiście nie wierzysz Biblii -słowu Bożemu .Z licznych twoich postów to wynika.

Jeśli chodzi o Jana 10:17 czytamy:
"Ojciec miłuje mnie dlatego że ja daję swą duszę aby ją znowu otrzymać .Nikt mi jej nie zabiera ,lecz ja daję ją sam z siebie.
Mam prawo ją dać i mam prawo ją znowu otrzymać .Przykazanie co do tego otrzymałem od mego Ojca".
Czy wynika z tego,że Jezus sam siebie wskrzesił z martwych ?
Dzieje 2:24
"Ale Bóg go wskrzesił rozwiązawszy boleści śmierci ,ponieważ było niemożliwe żeby go dalej zatrzymywała.".
Psalm 16;10
"Bo nie zostawisz mej duszy w Szeolu .Nie pozwolisz aby lojalny wobec ciebie ujrzał dół".
To Bóg Wszechmocny wzbudził Jezusa z martwych a nie on sam.On był "bezsilny w śmierci".W modlitwie do Ojca błagał go ,by go uratował od śmierci.
Hebrajczyków 5:7
Jaki sens miałaby ta modlitwa Jezusa ,gdyby mógł sam siebie wskrzesić?
mirek napisał/a:
tessa napisał/a:
Ale ten tytuł co innego znaczy w przypadku Boga,a co innego w przypadku Jezusa.

Jak to możliwe, skoro z definicji tych słów może być tylko jeden "pierwszy i ostatni"?

To możliwe,jak możliwe jest aby tytuł apostoła miał Paweł i Jezus.
Hebrajczyków 3:1
"A zatem bracia święci uczestnicy powołania niebiańskiego zważajcie na apostoła i arcykapłana którego wyznajemy -Jezusa."

Efezjan 1;1
"Paweł z woli Bożej apostoł Chrystusa Jezusa do świętych którzy są w Efezie i wiernych w jedności z Chrystusem".

Zatem to,że jakiś tytuł noszą dwie osoby nie świadczy że jest to ta sama osoba.
Słowa "pierwszy i ostatni" Jezus używał wielokrotnie .Na przykład mówił,że "ostatni będą pierwszymi a pierwsi ostatnimi".Ale znaczenie tego wyrażenia jest zupełnie inne niż tytuł przysługujący Jehowie.Tak samo znaczenie słów "pierwszy i ostatni" w stosunku do Jezusa ma zupełnie inne znaczenie niż w stosunku Boga Jehowy.
Na to znaczenie wskazuje kontekst.W kontekście tej wypowiedzi o Jezusie nie ma wzmianki,że "oprócz mnie nie ma Boga" -jak to było w przypadku Jehowy.Jest mowa o jego śmierci ,że był martwy a ożył.Zatem słowa "pierwszy i ostatni" w stosunku do Jezusa oznaczają ,że jest "pierworodnym z umarłych.Kolosan 1:18
Słowo "ostatni" nie będę objaśniać ,bo masz dojść do tego sam.
mirek napisał/a:
Według Biblii jednak tym, którego mamy oczekiwać jest Syn a nie Ojciec (

Nie tylko Jezusa mamy oczekiwać.Czytaj :
Malachiasza 3:5
Hebrajczyków 10:30
Zachariasza 14:5,13
Judy 14
Psalm 96:12,13
mirek napisał/a:
tessa napisał/a:
Zapamietaj,że ten co siedzi na tronie to Ojciec Bóg Wszechmocny.

Nieprawda, bo jest to wspólny tron Ojca i Syna:

Ap 3:21 Bw „Zwycięzcy pozwolę zasiąść ze mną na moim tronie, jak i Ja zwyciężyłem i zasiadłem wraz z Ojcem moim na jego tronie.”

Ap 22:1 Bw „I pokazał mi rzekę wody żywota, czystą jak kryształ, wypływającą z tronu Boga i Baranka.”

Ap 22:3 Bw „I nie będzie już nic przeklętego. Będzie w nim tron Boga i Baranka, a słudzy jego służyć mu będą”


Czy na tym tronie siedzi ktoś jeszcze?
Objawienie 3:21
"Zwyciężającemu dam zasiąść ze mną na moim tronie jak i ja zwyciężyłem i zasiadłem z moim Ojcem na jego tronie".

Czy to znaczy,że w skaład "Trójcy" wchodzą też ci co zasiadają z Ojcem i Synem na tronie? Jak myślisz ?
Co oznacza "zasiadanie z kimś na tronie"? Czy nie współkrólowanie?
Tylko to nic innego!
 
 
mirek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-17, 21:23   

tessa napisał/a:
Jeśli chcemy być aż tak dokładni ,to wodę życia daje też duch i Oblubienica.
Objawienia 22:17
"A duch i Oblubienica bezustannie mówią :"Przyjdż ! I każdy kto słyszy ,niech powie "Przyjdż!".I każdy kto jest spragniony niech przyjdzie ,każdy kto chce ,niech bierze wodę życia darmo".
Ten werset przeczy całemu twojemu rozumowaniu,nieprawda?

Nie przeczy, ale właśnie popiera, ponieważ wodę życia daje sam Jezus a Duch i Oblubienica tylko zachęcają, żeby brać, sami natomiast nie dają. Nie widzisz różnicy?


tessa napisał/a:
W jakim sensie Jezus jest "Wiekuistym Ojcem"? Ten tytuł dostał od Boga ,który obdarzył Jezusa tym imieniem.
...
Częścią tego imienia jest tytuł "Wiekuisty Ojciec". Kiedy Jezus stał się "Ojcem" ludzkości?
Z chwilą swej śmierci odkupił grzeszną ludzkość od grzechu Adama.Adam jako protoplasta rodu ludzkiego był doskonały zanim nie zgrzeszył.Niestety zaprzepaścił swą szansę stania się "Ojcem " ludzkości żyjącej wiecznie pod panowaniem Boga.Jezus dokonując odkupienia ludzkości stał się jej "wiekuistym Ojcem".I Koryntian 15:22

Wiekuisty oznacza, że jest Ojcem na wieki, i zawsze nim był! (Iz 9:5 > Iz 63:16; Ha 1:12)


tessa napisał/a:
W dodatku Jezus jako "ojciec " jest "Wspaniałym Doradcą" i "nauczycielem swego ludu.
Mimo tego,że Jezusowi przysługuje ten tytuł "Wiekuisty Ojciec" ,to Biblia przedstawia go jako "Syna Bożego" i ludzi jako jego "braci" -nie synów.
Hebrajczyków 2:11
"Gdyż uświęcejący jak i uświęcani pochodzą od jednego /Boga/ i z tego powodu nie wstydzi się nazwać ich braćmi".

Jezus stał się naszym bratem jako człowiek, ale Wieczystym Ojcem jest zawsze jako Bóg. Czy to tak trudno zrozumieć?


tessa napisał/a:
Nie. Słowo ostatni ma inne znaczenie.

Ja nie muszę tego odgadywać, bo ja wiem. To ty potrzebujesz lekarza!


tessa napisał/a:
Tak przedstawia śmierć Biblia. Stan całkowitej nieświadomości.
Kaznodziei 9:5,10

Na temat tego wersetu toczy się dyskusja tutaj:

http://www.biblia.webd.pl...topic.php?t=180

Nie wynika z niego, że śmierć jest stanem niebytu.


tessa napisał/a:
Jeśli chodzi o Jana 10:17 czytamy:
"Ojciec miłuje mnie dlatego że ja daję swą duszę aby ją znowu otrzymać .Nikt mi jej nie zabiera ,lecz ja daję ją sam z siebie.
Mam prawo ją dać i mam prawo ją znowu otrzymać .Przykazanie co do tego otrzymałem od mego Ojca".
Czy wynika z tego,że Jezus sam siebie wskrzesił z martwych ?

Tak, wyjaśniłem to wyżej w poprzednim poście przytaczając kilka argumentów! Poza tym zacytowałaś sfałszowany werset w PNŚ:

J 10:18 BT „Nikt Mi go nie zabiera, lecz Ja od siebie je oddaję. Mam moc je oddać i mam moc je znów odzyskać. Taki nakaz otrzymałem od mojego Ojca.”

J 10:18 Bw „Nikt mi go nie odbiera, ale Ja kładę je z własnej woli. Mam moc dać je i mam moc znowu je odzyskać; taki rozkaz wziąłem od Ojca mego.”

J 10:18 Bp „Nikt Mi go nie odbiera, lecz Ja sam oddaję je z własnej woli. W mojej mocy jest oddać życie i w mojej mocy otrzymać je znowu. Taki rozkaz otrzymałem od Ojca.”


J 10:18 NS „nikt mi jej nie zabiera, lecz ja daję ją sam z siebie. Mam prawo ją dać i mam Prawo ją znowu otrzymać. Przykazanie co do tego otrzymałem od mego Ojca".”

J 10:18 WH „ουδεις ηρεν αυτην απ εμου αλλ εγω τιθημι αυτην απ εμαυτου εξουσιαν εχω θειναι αυτην και εξουσιαν εχω παλιν λαβειν αυτην ταυτην την εντολην ελαβον παρα του πατρος μου”

W tym bibljnym fragmencie Jezus wyraźnie obiecuje, że ma moc życie swoje położyć i z powrotem wziąść. Jednak Strażnica bardzo ten werset osłabiła. Greckie określenie EKSOUSIA, oznaczające "mam moc" zamieniono na "mam prawo". Nie zmieniono jednak tego określenia np. w Łk 12:5; Dz 1:7; Jud 25; Obj 16:9. Czyżby coś nie pasowało?

Widzisz więc tessa, na każdym kroku Strażnica robi cię w balona a ty jej wierzysz!


tessa napisał/a:
To możliwe,jak możliwe jest aby tytuł apostoła miał Paweł i Jezus.

Apostołów jest przecież wielu, ale "pierwszy i ostatni", "początek i koniec", "Alfa i Omega" z definicji tylko jeden!


tessa napisał/a:
Czy na tym tronie siedzi ktoś jeszcze?
Objawienie 3:21
"Zwyciężającemu dam zasiąść ze mną na moim tronie jak i ja zwyciężyłem i zasiadłem z moim Ojcem na jego tronie".

Tessa, nie ważne czy siedzi, to nie jest ich tron, tylko tron Ojca i Syna. Oni siedzą na wspólnym tronie Ojca i Syna. Nie ma żadnego wersetu, że to jest ich tron. I tu jest właśnie pies pogrzebany tessa:

Ap 3:21 Bw „Zwycięzcy pozwolę zasiąść ze mną na moim tronie, jak i Ja zwyciężyłem i zasiadłem wraz z Ojcem moim na jego tronie.”

Ap 22:1 Bw „I pokazał mi rzekę wody żywota, czystą jak kryształ, wypływającą z tronu Boga i Baranka.”

Ap 22:3 Bw „I nie będzie już nic przeklętego. Będzie w nim tron Boga i Baranka, a słudzy jego służyć mu będą”
 
 
tessa

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 4116
Wysłany: 2007-01-18, 09:37   

mirek napisał/a:
tessa napisał/a:
Jeśli chcemy być aż tak dokładni ,to wodę życia daje też duch i Oblubienica.
Objawienia 22:17
"A duch i Oblubienica bezustannie mówią :"Przyjdż ! I każdy kto słyszy ,niech powie "Przyjdż!".I każdy kto jest spragniony niech przyjdzie ,każdy kto chce ,niech bierze wodę życia darmo".
Ten werset przeczy całemu twojemu rozumowaniu,nieprawda?

Nie przeczy, ale właśnie popiera, ponieważ wodę życia daje sam Jezus a Duch i Oblubienica tylko zachęcają, żeby brać, sami natomiast nie dają. Nie widzisz różnicy?


Czy zatem uznajesz klasę Oblubienicy i zgodnie z tą zachętą bierzesz wodę życia poprzez ten kanał łączności? Ta woda ,z tego żródła jest tylko czysta pochodząca z właściwego żródła.Czy rozpoznałeś już klasę Oblubienicy?
To,że Jezus daje wodę życia a daje ją też Jehowa Bóg świadczy o posłuszeństwie Syna względem Ojca.Jezus powiedział,że wykonywanie woli Ojca jest dla niego pokarmem.
Zawsze był posłuszny Ojcu i starał się całkowicie spełnić Jego wolę.
Przed męką powiedział takie słowa:""Abba Ojcze ,dla ciebie wszystko jest możliwe :zabierz ten kielich ode mnie .Jednakże nie to,co ja chcę ,ale co ty chcesz".
Jezus miał swoją wolę różną od woli Ojca.Jednak pokornie podporządkował się woli Ojca.

mirek napisał/a:
Wiekuisty oznacza, że jest Ojcem na wieki, i zawsze nim był! (Iz 9:5 > Iz 63:16; Ha 1:12)


Nie zawsze ,bo był taki czas gdy Jezus nie istniał.POza tym tytuł "Wiekuisty Ojciec " Jezus otrzymał od Boga po jego ofiarnej śmierci.
Jezus powiedział,że dano mu wielką władzę dopiero po zmartwychwstaniu.
Mateusza 28:18
Zatem wcześniej nie był tym "Ojcem".
Słowo "wiekuisty " oznacza że na zawsze odkupił ludzkość z grzechu i stał się jej "ojcem" w tym sensie.
mirek napisał/a:
(Iz 9:5 > Iz 63:16; Ha 1:12)

Te wersety odnoszą się do Boga Jehowy ,nie Jezusa.
mirek napisał/a:
tessa napisał/a:
W dodatku Jezus jako "ojciec " jest "Wspaniałym Doradcą" i "nauczycielem swego ludu.
Mimo tego,że Jezusowi przysługuje ten tytuł "Wiekuisty Ojciec" ,to Biblia przedstawia go jako "Syna Bożego" i ludzi jako jego "braci" -nie synów.
Hebrajczyków 2:11
"Gdyż uświęcejący jak i uświęcani pochodzą od jednego /Boga/ i z tego powodu nie wstydzi się nazwać ich braćmi".

Jezus stał się naszym bratem jako człowiek, ale Wieczystym Ojcem jest zawsze jako Bóg. Czy to tak trudno zrozumieć?


I znów nie rozumiesz tekstu.Słowa ,że Jezus nazywa "braćmi" ludzi , napisał Paweł już po wniebowstąpieniu Jezusa.List do Hebrajczyków pisał długo po wstąpieniu Jezusa do nieba.
Jezus był człowiekiem na ziemi ,ale jest dalej "bratem" dla wszystkich wierzących,a nie "ojcem".
mirek napisał/a:
tessa napisał/a:
Nie. Słowo ostatni ma inne znaczenie.

Ja nie muszę tego odgadywać, bo ja wiem. To ty potrzebujesz lekarza!

Cóż za pewność siebie!
mirek napisał/a:

tessa napisał/a:
Tak przedstawia śmierć Biblia. Stan całkowitej nieświadomości.
Kaznodziei 9:5,10

Na temat tego wersetu toczy się dyskusja tutaj:

http://www.biblia.webd.pl...topic.php?t=180

Nie wynika z niego, że śmierć jest stanem niebytu.

To smutne,że choć w Biblii jednoznacznie określono śmierć ,jako stan niebytu,niektórzy w to nie wierzą.
mirek napisał/a:

J 10:18 BT „Nikt Mi go nie zabiera, lecz Ja od siebie je oddaję. Mam moc je oddać i mam moc je znów odzyskać. Taki nakaz otrzymałem od mojego Ojca.”


Teraz zastanów się skąd Jezus ma tą "moc".Czy sam z siebie?
Dzieje 2:22
"....Jezusa Nazarejczyka męża publicznie ukazanego wam od Boga potężnymi dziełami i proroczymi cudami i znakami których pośród was Bóg przez niego dokonywał jak to sami wiecie".
Dlaczego nie pisze tutaj,że to Jezus dokonywał tych cudów sam dzięki swej mocy?
Gdyby tak pisało ,można by uznac ,że Jezus ma swoją moc i że jest "Bogiem".
Jednak pisze ,że to Ojciec dokonywał tych cudów przez niego.Żródłęm mocy Jezusa był więc jedyny prawdziwy Bóg.
Jezus co najwyżej został nazwany Jego odblaskiem.
Hebrajczyków 1;3
"On /Jezus/ jest odbiciem chwały Boga i dokładnym wyobrażeniem samej jego istoty...."
Jak rozumieć te słowa?
Znamy z doświadczenia,że Słońce jest żródłem światła,a księżyc świeci blaskiem odbitym.Tak samo Bóg prawdziwy Jehowa jest żródłem światła duchowego ,a Jezus tylko odbija to światło w sposób doskonały.
Jak księżyc świecący światłem odbitym nie dorównuje Słońcu,tak Jezus nie dorównuje swemu Ojcu prawdziwemu Bogu.
Jasne?

mirek napisał/a:
Czyżby coś nie pasowało?

Wszystko pasuje.Jezus otrzymał od Ojca dar życia wiecznego za swoją wierność.
Psalm 36:9
"Bo u ciebie jest żródło życia
dzięki światłu od ciebie widzimy światło".
Przeczytaj też Dzieje 17:28-31 to /jeśli jesteś pokorny/zrozumiesz jaki to Bóg daje nam życie.
mirek napisał/a:
tessa napisał/a:
To możliwe,jak możliwe jest aby tytuł apostoła miał Paweł i Jezus.

Apostołów jest przecież wielu, ale "pierwszy i ostatni", "początek i koniec", "Alfa i Omega" z definicji tylko jeden!


Alfa i Omega -tylko jeden Bóg Jehowa
początek i koniec -są dwa znaczenia tego wyrażenia.Jedno odnosi się do Boga Ojca,drugie do Jezusa Syna Bożego.Tak trudno ci to zrozumieć?
Wyrażenie dotyczące Ojca znaczy co innego niż wyrażenie dotyczące Syna.Kontekst tych wypowiedzi to tłumaczy.
Inny jest kontekst odnoszący się do Ojca.
Izajasza 44;6
"Oto co rzekł Jehowa ,Król Izraela i jego Wykupiciel,Jehowa Zastępów:"Ja jestem pierwszy i ja jestem ostatni a oprócz mnie nie ma Boga".
Z tych słów wynika,że istnieje tylko jeden Bóg Jehowa .Nikt inny nie dorównuje Mu.Oprócz Niego nie ma żadnego innego "Boga " będącego Mu równym.
A inny do Syna
Objawienie 2:8
"A do anioła zboru w Smyrnie napisz :To mówi ten -Pierwszy i ostatni-który był martwy i znowu ożył."
Zatem termin "pierwszy i ostatni" w odniesieniu do Syna ma inne znaczenie niż ten termin w odniesieniu do Ojca.Tutaj termin ten jest związany z jego śmiercią i zmartwychwstaniem.
Jezus jest pierwszym i ostatnim stworzeniem wzbudzonym z martwych przez samego Boga Jehowę.
Wszyscy inni będą wzbudzeni przez Jezusa ,bo taką władzę i moc dał Bóg swemu Synowi.
Jana 5:19-21
Czy ty naprawdę wierzysz Słowu?
Mirku,gdyby pisało w Objawieniu to samo o Ojcu i to samo o Synu,że są jednym Bogiem
być może zastanowiłabym się nad tym.Ale o nich pisze zupełnie inaczej!!!
Nie mogą więc być tym samym Bogiem jak ty to rozumiesz.
Cytat:

Tessa, nie ważne czy siedzi, to nie jest ich tron, tylko tron Ojca i Syna. Oni siedzą na wspólnym tronie Ojca i Syna. Nie ma żadnego wersetu, że to jest ich tron. I tu jest właśnie pies pogrzebany tessa:

Ap 3:21 Bw „Zwycięzcy pozwolę zasiąść ze mną na moim tronie, jak i Ja zwyciężyłem i zasiadłem wraz z Ojcem moim na jego tronie.”

Ap 22:1 Bw „I pokazał mi rzekę wody żywota, czystą jak kryształ, wypływającą z tronu Boga i Baranka.”

Ap 22:3 Bw „I nie będzie już nic przeklętego. Będzie w nim tron Boga i Baranka, a słudzy jego służyć mu będą”

Rzeczywiście pies jest pogrzebany,bo na tym tronie nie ma "trzeciej osoby trójcy świętej".
Jednak wizja nieba opisana w Objawieniu 4:1-6 nie zawiera na tronie "Boga i Baranka".
Podobnie wizja nieba w Daniela 7;9-14 nie ma Baranka na tronie z Ojcem
Objawienie 5 rozdział ukazuje Baranka stojącego przed tronem Boga.
OBjawienie 5:1
"A w prawicy Zasiadającego na tronie ujrzałem zwój zapisany wewnątrz i na odwrocie,mocno opieczętowany sidmioma pieczęciami".

KTO zasiada na tronie?????
 
 
mirek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-18, 10:40   

tessa napisał/a:
Czy zatem uznajesz klasę Oblubienicy i zgodnie z tą zachętą bierzesz wodę życia poprzez ten kanał łączności? Ta woda ,z tego żródła jest tylko czysta pochodząca z właściwego żródła.Czy rozpoznałeś już klasę Oblubienicy?

Oblubienica to lud Boży czyli Kościół (2 Kor 11:2; Ef 5:22-32). Aha, i gwoli wyjaśnienia - nie jest nią napewno Strażnica. Zastanów się więc teraz kim jest fałszywy prorok, który razem z diabłem miał zostać wrzucony do jeziora ognia:

Ap 20:10 Bw "A diabeł, który ich zwodził, został wrzucony do jeziora z ognia i siarki, gdzie znajduje się też zwierzę i fałszywy prorok, i będą dręczeni dniem i nocą na wieki wieków."

Kto przepowiadał tyle proroctw, które się nie spełniły? A może warto zastanowić się też, kim jest ten jeździec na białym koniu w Obj 6:2, bo może Strażnica też ma z nim jakiś związek. :lol:


tessa napisał/a:
To,że Jezus daje wodę życia a daje ją też Jehowa Bóg świadczy o posłuszeństwie Syna względem Ojca.Jezus powiedział,że wykonywanie woli Ojca jest dla niego pokarmem.

To już jest Twoja interpretacja, bo to Jezus daje wodę życia. I choćby sto Strażnic pisało, że jest inaczej, nie ma potwierdzenia w Biblii, że daje ją Ojciec. Wolą Ojca jest co najwyżej, żeby Syn ją dawał, ale nie daje jej osobiście tylko Syn sam.


tessa napisał/a:
Nie zawsze ,bo był taki czas gdy Jezus nie istniał.

Jezus istniał zawsze, powiedział to między innymi w J 8:58:

J 8:58 Bw „Odpowiedział im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, pierwej niż Abraham był, Jam jest.”

Sprawdź sobie ten werset u Ciebie w PNŚ i zobacz jak znowu Strażnica robi cię w balona. Na temat tego wersetu możesz też poczytać tutaj:

http://www.biblia.webd.pl...topic.php?t=124


tessa napisał/a:
I znów nie rozumiesz tekstu.Słowa ,że Jezus nazywa "braćmi" ludzi , napisał Paweł już po wniebowstąpieniu Jezusa.List do Hebrajczyków pisał długo po wstąpieniu Jezusa do nieba.

Czyżbyś zapomniała, że Jezus jest nadal prawdziwym człowiekiem i prawdziwym Bogiem?

http://www.biblia.webd.pl...er=asc&start=22



tessa napisał/a:
To smutne,że choć w Biblii jednoznacznie określono śmierć ,jako stan niebytu,niektórzy w to nie wierzą.

Gdzie tak jest napisane? Pewnie w Strażnicy, bo nie w Biblii! Nawet Jezus przyrównywał śmierć do snu, a sen stanem niebytu nie jest. Nawet Kohelet odróżniał trzy stany: stan niebytu, czyli nieistnienia, śmierć i życie. Apostołowie również nie atakowali nauki o duszy nieśmiertelnej, a znana była ona w judaiźmie za ich czasów. Wiele razy mówiłem ci, że brak nieśmiertelności duszy jest sprzeczny z nauką o zmartwychwstaniu. Bez duszy nieśmiertelnej (duszy jako formy i naszego „ja”) nie byłoby zmartwychwstania, lecz ponowne stwarzanie z prochu ziemi (Rdz 2:7), a tego Biblia nie uczy (patrz rozróżnienie ożywienia umarłych i powoływania do istnienia - Rz 4:17):

Rz 4:17 Bw „jak napisano: Ustanowiłem cię ojcem wielu narodów, zapewniona przed Bogiem, któremu zaufał, który ożywia umarłych i który to, czego nie ma, powołuje do bytu.”

Ożywić można tylko to co istnieje. Kilka dowodów na istnienie dusz nieśmiertelnych:

Ap 6:9-11 Bw „A gdy zdjął piątą pieczęć, widziałem poniżej ołtarza dusze zabitych dla Słowa Bożego i dla świadectwa, które złożyli.(10) I wołały donośnym głosem: Kiedyż, Panie święty i prawdziwy, rozpoczniesz sąd i pomścisz krew naszą na mieszkańcach ziemi?(11) I dano każdemu z nich szatę białą, i powiedziano im, aby jeszcze odpoczęli przez krótki czas, aż się dopełni liczba współsług i braci ich, którzy mieli podobnie jak oni ponieść śmierć.”

Werset ten ewidentnie mówi o duszach zabitych, które żyją w niebie. Dusze z Obj 6:9 to nie krew, jak sądzisz i wmawia ci Strażnica. Ta wymieniona jest oddzielnie w Obj 6:10. Wołanie dusz to nie przenośnia jak w Rdz 4:10. Tu wołanie jest konkretne: „Dokądże, Władco święty...”, tam krew nie wypowiada żadnych słów. Dusze te otrzymują w niebie białe szaty i słyszą wypowiadane do nich słowa (Obj 6:11). Czyż trzeba większego świadectwa na istnienie dusz nieśmiertelnych?

Ap 20:4 Bw "I widziałem trony, i usiedli na nich ci, którym dano prawo sądu; widziałem też dusze tych, którzy zostali ścięci za to, że składali świadectwo o Jezusie i głosili Słowo Boże, oraz tych, którzy nie oddali pokłonu zwierzęciu ani posągowi jego i nie przyjęli znamienia na czoło i na rękę swoją. Ci ożyli i panowali z Chrystusem przez tysiąc lat."

a więc w niebie są dusze sprawiedliwych i czekają na zmartwychwstanie. Werset ten mówi o tym bardzo wyraźnie! A takich wersetów jest mnóstwo. To była oczywiśce taka dygresja nie mająca z tematem Alfa i Omega nic wspólnego, ale może myśli przed chwilą przedstawione pomogą ci zrozumieć w jakie wielkie kłamstwo Strażnicy jesteś uwikłana.


tessa napisał/a:
Teraz zastanów się skąd Jezus ma tą "moc".Czy sam z siebie?

Tessa nie jest ważne skąd ma, ważne jest, że Jezus w tym fragmencie wyraźnie obiecuje, że ma moc życie swoje położyć i z powrotem wziąść. Taki bowiem dostał rozkaz od swojego Ojca i go musiał spełnić. Rozkazem Ojca dla Jezusa było to, że ma sam złożyć swoje życie na ofiarę, a następnie ma je sam odzyskać. Jeśli by tego nie mógłby zrobić, to nie mógłby dostać takiego rozkazu. Jeśli by tego nie zrobił, tak jak zapowiedział, to złamałby rozkaz swojego Ojca. Tekst ten jest zatem świadectwem tego, że Pan Jezus jako Bóg również wskrzeszał swoje martwe ciało z martwych.


tessa napisał/a:
Jezus co najwyżej został nazwany Jego odblaskiem.
Hebrajczyków 1;3
"On /Jezus/ jest odbiciem chwały Boga i dokładnym wyobrażeniem samej jego istoty...."
Jak rozumieć te słowa?

Skoro Jezus jest dokładnym wyobrażeniem istoty Boga, to jako jego "kopia" musi również być Bogiem. W przeciwnym razie nie byłby dokładnym odbiciem jego istoty. Odbiciem psa jest pies, konia - koń, człowieka - człowiek, więc odbiciem Boga jest Bóg. Samo określenie Jezusa „odblaskiem” Ojca zakłada odwieczne istnienie Chrystusa, bowiem odblask istnieje tak długo jak istnieje światło. Czy uważasz, że z tego wersetu wynika, że Jezus jest archaniołem Michałem? :lol:


tessa napisał/a:
Alfa i Omega -tylko jeden Bóg Jehowa, początek i koniec -są dwa znaczenia tego wyrażenia.Jedno odnosi się do Boga Ojca,drugie do Jezusa Syna Bożego.Tak trudno ci to zrozumieć?
Wyrażenie dotyczące Ojca znaczy co innego niż wyrażenie dotyczące Syna.Kontekst tych wypowiedzi to tłumaczy.

Tak mówi Strażnica ale nie biblia. Dlaczego nie odniosłaś się do argumentacji zawartej w punkcie 4 pierwszego postu? Może to pomoze ci zrozumieć, że Jezus to również Alfa i Omega. A Alfa i Omega to Bóg Wszechmogący. Chodzi więc o tego samego Boga (nie o te same osoby, ale o tego samego Boga).


tessa napisał/a:
Zatem termin "pierwszy i ostatni" w odniesieniu do Syna ma inne znaczenie niż ten termin w odniesieniu do Ojca.Tutaj termin ten jest związany z jego śmiercią i zmartwychwstaniem.
Jezus jest pierwszym i ostatnim stworzeniem wzbudzonym z martwych przez samego Boga Jehowę.
Wszyscy inni będą wzbudzeni przez Jezusa ,bo taką władzę i moc dał Bóg swemu Synowi.

Znowu błąd, bo to nie tylko Jezus, ale cała Trójca Święta będzie nas wskrzeszać:

Bóg Ojciec

1Kor 6:14 Bw "A Bóg i Pana wskrzesił, i nas wskrzesi przez moc swoją."


Syn Boży

J 6:54 Bw "Kto spożywa ciało moje i pije krew moją, ten ma żywot wieczny, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym."


Duch Święty

Rz 8:11 Bw „A jeśli Duch tego, który Jezusa wzbudził z martwych, mieszka w was, tedy Ten, który Jezusa Chrystusa z martwych wzbudził, ożywi i wasze śmiertelne ciała przez Ducha swego, który mieszka w was.”

Widzisz tessa, jak nauka Strażnicy odbiega od nauk Biblii!


tessa napisał/a:
Mirku,gdyby pisało w Objawieniu to samo o Ojcu i to samo o Synu,że są jednym Bogiem być może zastanowiłabym się nad tym.Ale o nich pisze zupełnie inaczej!!!

I tak jest napisane, tylko ci Strażnica nie pozwala tego dojrzeć. Wygląd Ojca odpowiada wyglądowi Syna:

Obaj odziani są w białe szaty (Dn 7:9, Ap 1:13, Mk 9:3);

Obaj posiadają włosy jak biała wełna (Dn 7:9, Ap 1:14);

Od Obu promieniuje blask (Dn 7:10, Ap 1:14, 16, Mt 17:2);

Obaj posiadają charakterystyczny głos (Ez 43:2, Ap 1:15);

Obaj są Pierwszymi i Ostatnimi (Iz 44:6, 48:12, Ap 1:17);

Obaj mają po „siedmioro oczu” (Za 4:10, Ap 5:6);

Głos Obu jest potężny (Iz 30:30, Ap 1:10);



tessa napisał/a:
Rzeczywiście pies jest pogrzebany,bo na tym tronie nie ma "trzeciej osoby trójcy świętej".

Duch Święty ma inne zadania do wykonania. Został zesłany na ziemię, aby nam pomagać.

J 14:26 Bw "Lecz Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w imieniu moim, nauczy was wszystkiego i przypomni wam wszystko, co wam powiedziałem."


tessa napisał/a:
Objawienie 5 rozdział ukazuje Baranka stojącego przed tronem Boga.
OBjawienie 5:1
"A w prawicy Zasiadającego na tronie ujrzałem zwój zapisany wewnątrz i na odwrocie,mocno opieczętowany sidmioma pieczęciami".

KTO zasiada na tronie?????

Na tronie zasiada Ojciec z Synem. Baranek nie jest przecież Jezusem tylko raczej jest symbolem ofiary Chrystusa prawda?
 
 
tessa

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 4116
Wysłany: 2007-01-18, 14:22   

Mirku jak rozumiesz słowa ,że czegoś nie ma? Co to znaczy że czegoś nie ma?
Czy to coś istnieje?
 
 
Miłujący prawdę 

Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 1134
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-01-18, 21:19   

Czy nie czytałeś:
"Jam jest Alfa i Omega", mówi Jehowa Bóg, "Ten, który jest i który był, i który przychodzi, Wszechmocny"?
Cóż?!
_________________
"Jako żyje Jehowa, będę mówił to, co powie mój Bóg"
 
 
tessa

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 4116
Wysłany: 2007-05-16, 09:49   

mirek napisał/a:
Α i Ω - pierwsza i ostatnia litera greckiego alfabetu; symbol wszechmocy Boga i Chrystusa jako Stwórcy


Definicję tą utworzyli zwolennicy trójcy. Dlatego jest mylaca.
Biblia nigdzie nie nazywa Jezusa tytułem Stwórcy.Ten tytuł przysługuje tylko Bogu Ojcu.

Izajasza 45:5-8
"Ja Jehowa to stworzyłem..."

Izajasza 40:28
'Jehowa Stwórca krańców ziemi..."

Izajasza 43:15
"Jam jest Jehowa wasz Święty ,Stwórca Izraela wasz Król".

W Biblii nigdzie nie znajdziemy wersetu mówiącego ,że Syn Bozy Jezus jest Stwórcą.
Stwórcą jest jeden prawdziwy Bóg Jehowa.
 
 
tessa

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 4116
Wysłany: 2007-05-16, 10:07   

mirek napisał/a:

tessa napisał/a:
Mirku,gdyby pisało w Objawieniu to samo o Ojcu i to samo o Synu,że są jednym Bogiem być może zastanowiłabym się nad tym.Ale o nich pisze zupełnie inaczej!!!

I tak jest napisane, tylko ci Strażnica nie pozwala tego dojrzeć. Wygląd Ojca odpowiada wyglądowi Syna:

Obaj odziani są w białe szaty (Dn 7:9, Ap 1:13, Mk 9:3);

Obaj posiadają włosy jak biała wełna (Dn 7:9, Ap 1:14);

Od Obu promieniuje blask (Dn 7:10, Ap 1:14, 16, Mt 17:2);

Obaj posiadają charakterystyczny głos (Ez 43:2, Ap 1:15);

Obaj są Pierwszymi i Ostatnimi (Iz 44:6, 48:12, Ap 1:17);

Obaj mają po „siedmioro oczu” (Za 4:10, Ap 5:6);

Głos Obu jest potężny (Iz 30:30, Ap 1:10);



Objawienie 1:17
Jezus jest "Pierwszym i Ostatnim" w innym sensie niż Jehowa.Kontekst tej wypowiedzi wskazuje ,że chodzi o jego zmartwychwstanie z umarłych.Jest pierwszym stworzeniem wbudzonym z martwych przez samego Boga Jehowę.Jest też ostatnim przez niego osobiście wzbudzonym.
To,że obaj mają podobny głos oczy inne cechy nie znaczy,że są tą samą osobą.Znaczy to tylko,że Jezus jest bardzo podobny do Boga.Jest potężną osobą w niebie obdarzoną dużą władzą.
Biblia wyjasnia,że tą władzę dał Jezusowi Bóg Ojciec. Hebrajczyków 2:8

Daniela
mirek napisał/a:
Duch Święty

Rz 8:11 Bw „A jeśli Duch tego, który Jezusa wzbudził z martwych, mieszka w was, tedy Ten, który Jezusa Chrystusa z martwych wzbudził, ożywi i wasze śmiertelne ciała przez Ducha swego, który mieszka w was.”


Kto ożywił Jezusa? Tym który wzbudził Jezusa z martwych jest sam Bóg Jehowa.Zrobił to swą mocą ,czyli swym świętym duchem.Tak samo Bóg ma moc ozywić śmiertelne ciała poprzez swego ducha .
Tym co ożywia nie jest duch ,tylko Bóg Ojciec.On jest żródłem życia.A czyni to za pośrednictwem swego ducha.
I co z tego wynika,co chciałeś mi powiedzieć przytaczając ten werset? Doskonale go znam jak i inne pozostałe.

Tytuł Stwórcy i tytuł "Alfa i Omega " dotyczy tylko Boga Wszechmocnego Jehowy.
Objawienie 21:5,6,7
"I Zasiadający na tronie rzekł :"Oto czynię wszystko nowe ".Mówi też "Napisz ponieważ te słowa są wierne i prawdziwe.
I rzekł do mnie :"Stało się ! Jam jest Alfa i Omega ,początek i koniec .Każdemu spragnionemu dam darmo ze żródła wody życia."
Kto zasiada na tronie? Objawienie 4:3-11
Werset 11 brzmi:
"Godzien jesteś Jehowo Boże nasz przyjąć szacunek i moc ,ponieważ tyś stworzył wszystko
i z twojej woli wszystko zaistniało i zostało stworzone".
W Objawieniu 21:7 zaznaczono ,że chrześcijanie będący duchowymi zwycięzcami są "synami" Tego ,który jest nazwany "Alfą i Omegą".
"Każdy zwyciężający odziedziczy to wszystko i ja będę jego Bogiem a on będzie moim synem".
Jezus natomiast nazywa pomazańców swymi "braćmi".Hebrajczyków 2:11
O tych braciach jednak mówi,że są "synami Bozymi".Galatów 3:26,4:6
Zatem tytuł "Afa i Omega" przysługuje tylko TEMU,kto jest Ojcem.Ojcem jest tylko Bóg Ojciec Jehowa.
 
 
Florianek 
Poprzedni nick - brat_Janek

Dołączył: 01 Cze 2006
Posty: 506
Wysłany: 2007-05-18, 18:06   

tesso
napisałaś, że relacja Jezus-namaszczeni to relacja ,brat-brat' a nie możliwe, aby to było także; ,ojciec-syn'

jak więc rozumiesz ten werset biblijny, wytłumacz mi:

I znowu: "Będę w nim pokładał ufność". I znowu: "Oto ja i dziecięta, które mi dał Jehowa Hebr 2:13 (PNŚ)
_________________
,,...łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa" (J 1:17)
 
 
tessa

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 4116
Wysłany: 2007-05-21, 10:44   

Florianek napisał/a:
tesso
napisałaś, że relacja Jezus-namaszczeni to relacja ,brat-brat' a nie możliwe, aby to było także; ,ojciec-syn'

jak więc rozumiesz ten werset biblijny, wytłumacz mi:

I znowu: "Będę w nim pokładał ufność". I znowu: "Oto ja i dziecięta, które mi dał Jehowa Hebr 2:13 (PNŚ)


Jezus otrzymał od Boga imię "Wiekuisty Ojciec".Izajasza 9:6,Filipian 2:9
W jaki sposób Jezus stał się nim?
Pierwszy ojciec ludzkości Adam przekazał w spuściżnie ludzkości grzech i śmierć.Nie był więc dobrym ojcem.Ostatni Adam Jezus "stał się duchem życiodajnym" I Koryntian 15:22,45
Rzymian 5:12,18
Tym samym stał się dobrym ojcem dla ludzi.Ten Wiekuisty Ojciec będzie żył wiecznie ,bez końca i bez końca będzie dbał do dobro ludzkości.
Jednocześnie o Jezusie napisano:
Hebr 2;11
"Gdyż zarówno uświęcający jak i uświęcani wszyscy pochodzą od jednego i z tego powodu nie wstydzi się nazywać ich braćmi".

Jest tutaj mowa ,że Jezus jak i ludzie pochodzą od jednego.Od kogo?
Od Boga Ojca który jest Stwórcą wszystkich swoich stworzeń.Objawienie 4:11

Zaszczytna rola Jezusa jako "Wiekuistego Ojca" i Króla pochodzi od Boga.Daniela 7:9-14
Ojcem ,Stwórcą ,dawcą życia jest Jehowa .Sam Jezus modlił się do Boga nazywając go Ojcem.Uczniowie nigdy nie nazywali Jezusa "Ojcem".Sam Jezus nauczał:
Mateusza 23:9
"I nikogo na ziemi nie nazywajcie ojcem ,bo jeden jest wasz Ojciec ,ten niebiański".
Zobacz też:
Mateusza 11:25-27
Zatem ojcostwo Boga i Jezusa to dwie rózne sprawy.
Bóg Jehowa jest Ojcem ,gdyż stworzył wszystko i jest Najwyższym Bogiem.Psalm 83:19
Jezus jest nazwany "Ojcem" przez Boga i ustanowiony przez Boga Zbawicielem ludzkości.
Jana 1:36,3:16
 
 
adelfos


Dołączył: 29 Maj 2007
Posty: 351
Wysłany: 2007-05-30, 14:45   

Dziękuje tesso-mądry post

Odnośnie Alfy i Omegi, ja nie mam nic przeciwko temu, aby zastosować ten zaszczytny tytuł do Jezusa. Nie jest to pierwszy tytuł, który należy się Bogu Jehowie, a przysługuje także Chrystusowi. Słowo jest naprawdę Początkiem (Alfą) ponieważ w Nim jest źródło wszelkiego stworzenia. Jest także Końcem (Omegą) gdyż juz nigdy nie umrze i w Nim spełnią się wszystkie plany Ojca. Gdy wyobrażę sobie Syna, który od zamierzchłych czasów jest z Ojcem, który istniał już wtedy, kiedy nawet nie było jeszcze świata...to z łatwością mogę o Nim powiedzieć, że jest wieczny. Lecz czy jest współwieczny Ojcu? Wątpie. Jeden z pierwszych chrześcijan, Hermas, napisał: był czas, gdy nie było Syna. Poza tym początek Syna, jakkolwiek by był rozumiany, jest w Ojcu. To On dał Mu życie i to dzięki Boga Ojcu Jezus jest Tym, kim jest: Bogiem, Panem, Chrystusem, Arcykapłanem, Wodzem, Królem, Sędzią oraz Początkiem i Końcem

Chwała za to Ojcu, że mamy przed Nim tak potężnego Pośrednika i Głowę całej ludzkości.
Chwała Ojca, że w naszym Bracie mieszka pełnia bóstwa.
_________________
Nie cofaj się przed wyzwaniami życia.
 
 
tessa

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 4116
Wysłany: 2007-06-17, 00:45   

adelfos napisał/a:
Odnośnie Alfy i Omegi, ja nie mam nic przeciwko temu, aby zastosować ten zaszczytny tytuł do Jezusa. Nie jest to pierwszy tytuł, który należy się Bogu Jehowie, a przysługuje także Chrystusowi.


Ty nie masz nic przeciw temu.Ale czy Bóg również?
Izajasza 42:8

"Jam jest Jehowa .To jest moje imię i chwały mojej nie oddam nikomu innemu."
Jak mógłby sam Bóg Najwyższy pozwolić aby ktoś inny zabrał Mu jego chwałę?
Co ciekawe sam Jezus nie pragnie tego,nie chce zabierać Boskiej chwały swemu Ojcu.

Filipian 2:6

"Zachowujcie to nastawienie umysłu jaki było też u Chrystusa Jezusa,który chociaż istniał w postaci Bożej ,nie brał pod uwagę zagarnięcia ,mianowicie żeby być równym Bogu."

Jezus nie przyjmował czci dla siebie od ludzi ,tej czci która należała się tylko Bogu
Jana 5:41

"Chwały od ludzi nie przyjmuję.

Gdy bezstronnie prześledzisz wersety w których występuje tytuł "Alfa i Omega" uznasz ,że dotyczy on tylko Boga Jehowy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 11