Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Egzorcyzm w Kościele Katolickim
Autor Wiadomość
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2011-07-06, 08:34   

sewen napisał/a:
Yarpen , brałem udział (...)

Zadam swoje pytanie jeszcze raz:
sewen napisał/a:
A takie znaki będą towarzyszyły tym, którzy uwierzyli: w imieniu moim demony wyganiać będą, nowymi językami mówić będą, (18) węże brać będą, a choćby coś trującego wypili, nie zaszkodzi im. Na chorych ręce kłaść będą, a ci wyzdrowieją.
W KK robi się to we wszystkich imionach tylko nie Zbawiciela Jezusa Chrystusa.

Powiedz mi, sewen, w ilu egzorcyzmach wykonywanych przez katolickich prezbiterów brałeś udział, że wiesz o tym, w czyje imię są one wykonywane?
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
sewen 
sewen

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 122
Wysłany: 2011-07-07, 08:33   

Nigdy nie miałem potrzeby zastanawiania się do kogo zaprowadzić opętaną osobę,do katolika czy protestanta?
Zależało mi tylko by była uwolniona.
Uwalniałem ją w Imieniu Jezusa Chrystusa. To tyle.
W pewnym okresie życia zwiastując Ewangelię, Bóg użył mnie do zbudowania wspólnoty Charyzmatycznej przy KK. Ludzie potem, kiedy zaczęli czytać Biblię odeszli się z KK.
Z KK przestałem mieć cokolwiek wspólnego ,gdy dowiedziałem się ,że posyłają pokolenia do piekła, przekłamując Dekalog (2 Przykazanie) ściągając na Polaków Boży gniew.
Ale o tym dyskutowaliśmy już.
Jeśli chodzi o dyskusje z katolikami to podsumuję to słowami Asnyka
" DAREMNE ŻALE ,PRÓŻNY TRUD"
Trzymane w ciemnocie pospólstwo zostało wyjałowione z samodzielnego myślenia.
Owoc? Średniowieczne myślenie w XXIw.

Nie czyń sobie podobizny rzeźbionej czegokolwiek, co jest na niebie w górze, i na ziemi w dole, i tego, co jest w wodzie pod ziemią. (5) Nie będziesz się im kłaniał i nie będziesz im służył, gdyż Ja Pan, Bóg twój, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze winę ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą. (6) A okazuję łaskę do tysiącznego pokolenia tym, którzy mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.


18) Albowiem gniew Boży ujawnia się z nieba na wszelką bezbożność i nieprawość tych ludzi, którzy przez nieprawość nakładają prawdzie pęta. (19) To bowiem, co o Bogu można poznać, jawne jest wśród nich, gdyż Bóg im to ujawnił. (20) Albowiem od stworzenia świata niewidzialne Jego przymioty - wiekuista Jego potęga oraz bóstwo - stają się widzialne dla umysłu przez Jego dzieła, tak że nie mogą się wymówić od winy. (21) Ponieważ, choć Boga poznali, nie oddali Mu czci jako Bogu ani Mu nie dziękowali, lecz znikczemnieli w swoich myślach i zaćmione zostało bezrozumne ich serce. (22) Podając się za mądrych stali się głupimi. (23) I zamienili chwałę niezniszczalnego Boga na podobizny i obrazy śmiertelnego człowieka, ptaków, czworonożnych zwierząt i płazów. (24) Dlatego wydał ich Bóg poprzez pożądania ich serc na łup nieczystości, tak iż dopuszczali się bezczeszczenia własnych ciał. (25) Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen. (26) Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. (27) Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie. (28) A ponieważ nie uznali za słuszne zachować prawdziwe poznanie Boga, wydał ich Bóg na pastwę na nic niezdatnego rozumu, tak że czynili to, co się nie godzi. (29) Pełni są też wszelakiej nieprawości, przewrotności, chciwości, niegodziwości. Oddani zazdrości, zabójstwu, waśniom, podstępowi, złośliwości; (30) potwarcy, oszczercy, nienawidzący Boga, zuchwali, pyszni, chełpliwi, w tym, co złe - pomysłowi, rodzicom nieposłuszni, (31) bezrozumni, niestali, bez serca, bez litości. (32) Oni to, mimo że dobrze znają wyrok Boży, iż ci, którzy się takich czynów dopuszczają, winni są śmierci, nie tylko je popełniają, ale nadto chwalą tych, którzy to czynią.

Zapraszam do lektury Bożego Słowa ,a nie ludzkich wypocin KK.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2011-07-07, 08:46   

Mówiąc krótko:

Nigdy nie widziałeś katolickich egzorcyzmów, a tekst "w KK robi się to we wszystkich imionach tylko nie Zbawiciela Jezusa Chrystusa" wyssałeś z palca.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-07-07, 11:12   

Yarpen Zirgin, To może wytłumacz sevenowi jak to wygląda w Twoim Kościele.Wtedy może nie będzie już pisać czegoś co jest niezgodne z prawdą :-)
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2011-07-07, 11:24   

Widzisz, bartek, tu już nawet nie chodzi o to, jak to wygląda. Sęk w tym, że seven napisał swoje oskarżenie na podstawie własnego "widzimisiężetakjest", a nie sprawdzenia w źródłach jakie są wypowiadane modlitwy w czasie egzorcyzmów.


Ps.
Egzorcyzm uroczysty dokonywany jest wyłącznie w przypadku uznania za opętanie ściśle według Rytuału Rzymskiego. Dokonywać egzorcyzmów może wyłącznie biskup lub kapłan przez niego wyznaczony (egzorcysta), po spełnieniu określonych w Rytuale warunków (między innymi wykluczenie, przy współpracy z psychologiem lub psychiatrą, choroby psychicznej). Kościół przestrzega przed korzystaniem z usług tzw. egzorcystów świeckich, których działanie opiera się na rytuale magicznym, choć będącym nierzadko naśladowaniem Rytuału Rzymskiego. W egzorcyzmie uroczystym kapłan zwraca się do domniemanego przez niego demona bezpośrednio, wydając mu polecenia w imieniu Boga i Jezusa Chrystusa, używając do tego autorytetu całego Kościoła. Egzorcyzm, dla skuteczności, łączy się z praktykami ascetycznymi (post i inne umartwienia) oraz innymi modlitwami (zwłaszcza różaniec). Czasem wystarcza jednokrotne odprawienie egzorcyzmu, chociaż zdarzają się przypadki (tych jest zdecydowanie więcej), gdy egzorcyzmy powtarza się wiele razy. Zwykle powtarza się egzorcyzm dwu albo trzykrotnie, do ustąpienia objawów.
http://pl.wikipedia.org/w...rcyzm_uroczysty
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-07-07, 11:25   

Yarpen Zirgin, To teraz mu dałeś i wątpliwości mieć nie będzie :-) przynajmniej nie powinien
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2011-07-07, 11:27   

bartek212701 napisał/a:
Yarpen Zirgin, To teraz mu dałeś i wątpliwości mieć nie będzie :-) przynajmniej nie powinien

Jak znam ten typ człowieka, to sewen i tak będzie dalej twierdził, że w KK egzorcyzmuje się prosząc świętych o uwolnienie opętanego. :-(
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
bartek212701 


Pomógł: 162 razy
Wiek: 31
Dołączył: 03 Sty 2010
Posty: 9277
Skąd: Lublin
Wysłany: 2011-07-07, 11:32   

Yarpen Zirgin,
Cytat:
W egzorcyzmie uroczystym kapłan zwraca się do domniemanego przez niego demona bezpośrednio, wydając mu polecenia w imieniu Boga i Jezusa Chrystusa,
Przecież wyraźnie pisze ma czarno na białym.Jak nie przyjmie Jego sprawa.
_________________
Izaj. 33:6-Mądrość i umiejętność będą utwierdzeniem czasów twoich, siłą i obfitem zbawieniem twem, a bojaźń Pańska skarbem twoim.
 
 
sewen 
sewen

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 122
Wysłany: 2011-07-08, 08:10   

Nic dodać nic ująć . Rytuał w którym jednym z elementów jest "różaniec", a elementem tegoż modlitwy typu "Zdrowaś Mario" to pogański zwyczaj odprawiany przez szamanów mających swoje boginie.To że mówi się w imieniu Boga i Jezusa ma dodać "biblijności"
obrzędowi ,który jest tak naprawdę NEW AGE.
Katolicki system pogaństwa działa tak od wieków,gdy w pogańskiej Polsce wprowadzono z powodów politycznych ogniem i mieczem t.z.w. chrześcijaństwo.
Szkoda tylko,że wielu ,bardzo często wykształconych ludzi daje się mamić cwaniakom w czarnych sukienkach.

Jedno jest tylko Imię w którym jest Zbawienie(wybawienie, także od demonów)

A to są słowa Jezusa: takie zaś znaki będą towarzyszyły tym, którzy uwierzyli: w imieniu moim demony wyganiać będą .......
 
 
mr x 

Dołączył: 07 Lip 2011
Posty: 179
Wysłany: 2011-07-08, 14:25   

Czego dotyczy ten fragment (znany tutaj już bardzo dobrze...)?
"Wielu powie Mi w owym dniu: Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia? Wtedy oświadczę im: Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!"

Czy egzorcyzmy w KK są skuteczne? Pomimo całego pogaństwa w to wmieszanego, SĄ. Dlaczego? Z bardzo prostego powodu. Jak można zauważyć Imię naszego Zbawiciela jest szczególne, bo takim go uczynił sam Bóg Ojciec. Dlatego podzielam tutaj słowa Bartka, że:
Cytat:
Mi się wydaje,że działają tylko dlatego,że wypędzane sa w imię Jezusa. :-) a to było zaleceniem.Nie woda,nie szmatki,nie szpargałki żadne a SŁOWA.


Czy egzorcyzmy wykonują jacyś "niekatolicy"? Nie wiem. Dobrze jest jednak odróżnić prawdę od szopki mającej na celu utwierdzenie w zwiedzeniu...
 
 
meritus 
meritus

Pomógł: 6 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 4350
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-07-09, 00:19   

sewen napisał/a:
Nic dodać nic ująć . Rytuał w którym jednym z elementów jest "różaniec", a elementem tegoż modlitwy typu "Zdrowaś Mario" to pogański zwyczaj odprawiany przez szamanów mających swoje boginie.

Demagogia pełną gębą. Różaniec opiera się na rozważaniu Słowa Bożego w postaci tajemnic różańcowych i odmawiania modlitw opartych o Słowo Boże. Archanioł Gabriel jakoś się wpisał w ten szamański zwyczaj czczenia bogiń. Poza tym różaniec nie jest elementem egzorcyzmów z tego, co mi wiadomo.
 
 
 
sewen 
sewen

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 122
Wysłany: 2011-07-09, 07:32   

Słowa Gabriela to nic innego, niż dzisiejsze "Dzień dobry Mario" Jesteś szczęśliwa wśród niewiast. Zwykłe pozdrowienie. Nie modlił się do niej ,gdyż przestąpiłby Boże Przykazanie.
Inaczej dzieje się w KK, gdzie kobieta o imieniu Maria stała się obiektem kultu i z nim związanych rytuałów.
Ponownie odsyłam adwersarzy do 2 Przykazania usuniętego przez KK z Dekalogu.
Czczenie kobiet -bogini, to pogański zwyczaj wzięty z religii wschodu.
Co do różańca, to także rytuał ze wschodu podobnie jak figurki i obrazy .
KK do tych wszystkich pogańskich rytuałów "przykleił tylko Biblię i postaci z Biblii.
Wszystko inne to pogaństwo.


Nie czyń sobie podobizny rzeźbionej czegokolwiek, co jest na niebie w górze, i na ziemi w dole, i tego, co jest w wodzie pod ziemią. (5) Nie będziesz się im kłaniał i nie będziesz im służył, gdyż Ja Pan, Bóg twój, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze winę ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą. (6) A okazuję łaskę do tysiącznego pokolenia tym, którzy mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.
:-(
 
 
makabi 

Wiek: 47
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 843
Skąd: polska
Wysłany: 2011-07-09, 07:38   

wedlug Amortha demony bardziej boja sie JPII niz Ojca Pio. Najlepiej skutkuje NMP.
Opetany ewentualnie moze przyjac swoje opetanie jako cierpienie-ofiare wynagradzajaca za grzech ludzkosci albo chocaz pomoc duszom czysccowym ;-)
(Annelise Michael)
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2011-07-09, 09:55   

sewen napisał/a:
Ponownie odsyłam adwersarzy do 2 Przykazania usuniętego przez KK z Dekalogu.

Powtarzaniem tego kłamstwa protestanckiego nie sprawisz, że stanie się prawdą.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
Henryk 

Pomógł: 453 razy
Dołączył: 10 Lis 2008
Posty: 10237
Wysłany: 2011-07-09, 10:23   

Yarpen Zirgin napisał/a:
sewen napisał/a:
Ponownie odsyłam adwersarzy do 2 Przykazania usuniętego przez KK z Dekalogu.

Powtarzaniem tego kłamstwa protestanckiego nie sprawisz, że stanie się prawdą.

Nie zaczarujesz Yarpenie rzeczywistości. :-P
Usunięto. Bezczelnie!
Katolikom wmawia się, że czczenie wytworów ludzkich rąk jest dobre i pożądanie.
Bardzo musisz nie bać się Boga. :-(
Ale On pamięta...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 10