Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Niewiara i łzy.
Autor Wiadomość
romanszewczuk3 
romanszewczuk3


Wyznanie: protestant
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 62
Wysłany: 2007-01-23, 08:34   Niewiara i łzy.

Minal bardzo ciezki dla mnie tydzien, zylem w nim pod taka presja jak nigdy w zyciu. We wtorek znalazlem tak bardzo upragnione mieszkanie. Wracalem do domu a wlasciwie to chyba aniolowie mnie unosili.Plakalem ze szczescia. Napisalem szybko swiadectwo w internecie o cudownej Bozej lasce, zlozylem tez swiadectwo na spotkaniu grupy domowej, wrocilem do domu i nie moglem spac. Ze szczescia, meblowalem w marzeniach to mieszkanie, planowalem, szukalem dla niego nazwy, bo to nie zwykly dom, sciany i
meble ale cala atmosfera, wymarzone, wymodlone, to nie rzecz ale atmosfera. Rano siedzialem przy kawie i przy porannym czytaniu Biblii, oczekiwalem na telefon od sprzedajacej ( mielismy pojechac do mojego zakladu pracy po potwierdzenie otrzymanej pozyczki) i jest!!! Niestety!!! Przepraszam pana ale ja przespalam sie z ta sprawa i rozmyslilam sie, boje sie. Chodzilo o to, ze moj zaklad pracy uruchamia procedure pozyczki po przedstawieniu aktu notarialnego nabycia nieruchomosci. Sprzedajaca
znala ten warunek i poprzedniego dnia gdy bylismy w kancelarii notarialnej sprawdzilismy jak mozna zabezpieczyc prawnie interesy sprzedawcy do chwili otrzymania pieniedzy. Sprzedajaca zaakceptowala te warunki. To byl potezny cios dla mnie , nieomal nokaut. Jechalem na zaklad pracy po zaswiadczenie , plakalem i modlilem sie. I nie wierzylem, nie wierzylem, ze Bog opusci mnie, ze nie pomoze mi w tej sprawie, ze zostawi mnie z niespelnionym marzeniem, ze pozostawi nas bezdomnymi. Z zaswiadczeniem
zjawilem sie u tej kobiety. Ciezka to byla rozmowa, czulem tak potezny sprzeciw, ze zadne argumenty nie trafialy. Nie wiem czy o tym pisalem ale gdy ogladalem to mieszkanie i roslo we mnie pragnienie jego posiadania i przekonanie, ze TO jest TO zapytalem o cene:zawsze podawalam 30.000. A za ile pani sprzeda? Za 29.000. Daje 28.000 i jedziemy do notariusza. Zgoda. Lecz po dokladniejszych ogledzinach mieszkania powiedzialem tej pani. Ja chce kupic to mieszkanie i je kupie ale nie za 28.000. I
nie za 29.000. Ja je kupie za 30.000. I kiedys wytlumacze pani dlaczego tak chce zrobic. Wiecie we mnie powstalo takie przekonanie jakbym targowal sie z Bogiem. Otzrymalem tak wspanialy dar, tak wymarzony, wymodlony, upragniony i mialbym targowacv sie o te 2.000? To moze i duzo ale czulem, ze to byloby nie tak. Ja chcialem tez aby ta transakcja byla pelnia blogoslawienstwa i dla mnie i tej pani. I wyobrazcie sobie, ze to co zaproponowalem na drugi dzien bylo argumentem na nie!! Jak to mozliwe,
ze pan dal wyzsza cene niz utargowal, cos tutaj jest nie tak! Nastepny cios. Po okolo godzinnej rozmowie popartej juz dokumentem potwierdzajacym przyznanie pozyczki zgodzila sie uzalezniajac jednak swoja decyzje od zgody bylego meza. Poprosilem abym ja mogl z nim porozmawiac i przedstawic mu swoja sprawe. Zgodzila sie.Poczatkowo niechetny tez wyrazil zgode. Jednak ostateczna decyzje mial podjac po rozmowie z zona. Wracalem do domu znowu w lzach , teraz radosci. Obydwoje zgodzili sie. Dwie godziny pozniej telefon; niestety nie sprzedajemy, jest gotowka to idziemy do notariusza a jak nie to nie mamy o czym gadac. Znowu zabolalo, co robic? Przyszlo mi na mysl,ze jedynym dla mnie wyjsciem z sytuacji jest znalezienie kogos, kto zgodzi sie zawrzec ze mna notarialna umowe sprzedazy nieruchomosci ( abym mogl pokazac akt notarialny w zakladzie) a potem anulujemy ja, sprawdzalem jak to jest prawnie i jest jednak taka mozliwosc. Jedyna osoba , ktora przyszla mi na mysl byla moja macocha, miala wobec mnie pewien dug wdziecznosci. Chcialem pojechac do niej ale samochod odmowil posluszenstwa. Siedze w nim i placze; Jezu jak to boli, same przeszkody i to jedna po drugiej, ja juz nic nie rozumie ale nie wierze abys Ty w Swojej mocy i milosci zgasil nasza radosc, zebys odebral to co juz prawie trzymalem w dloniach i czym t5ak bardzo sie cieszylem. Pozostal telefon. Dzwonilem i dzwonilem a wszyscy po kolei odmawiali mi. Przez 4 dni nie moglem jesc a w pracy dostalem takich bolow, ze przerywalem prace i kucajac trzymalem sie za brzuch, prawie chcieli mnie wywiezc na powierzchnie. A ja plakalem i prosilem o sily na ten tak ciezki czas.Bardzo wielka pociecha byla dla mnie tez Biblia, historie zycia wielkich mezow Bozych. Chyba wszyscy oni po otrzymanej obietnicy doswiadczyli natychmiastowej przeszkody.Przegladalem tez poczte w internecie i choc sil brakowalo na odpisywanie to gdy widzialem listy moich cudownych wstawiennikow z calego swiata to znowu plakalem ze szczescia i radosci, ze nie jestem sam, ze mam najpiekniejsza rodzine i to wielka. Moja ziemska pozostawila mnie a zyskalem nie stokrotnie ale chyba tysiackrotnie i to na cala wiecznosc. I w koncu przyszedl mi na mysl pewien czlowiek, z ktorym mialem bardzo dobre relacje, sklanial sie ku Jezusowi lecz cos przeszkadzalo mu. Uczestniczyl w nabozenstwach, spotkaniach grupy domowej ale szedl swoja droga, nie chcac zerwac ze swoimi nalogami, pelen gorzkosci i odrzucenia. Wiele razy modlilem sie o niego i z nim. Potem nasze drogi rozeszly sie i dlugo go nie widzialem. Pojechalem do niego i przedstawilem sprawe. To byl wieczor, kazal mi przyjsc nazajutrz aby mogl przemyslec temat. Zaswitala nadzieja. Rano pojechalem do niego, jeszcze raz przedstawilem temat, pokazalem dokumenty i zaproponowalem jako dowod wdziecznosci pewna kwote jaka mi pozostawalaby po zalatwieniu wszystkich spraw. To nie byla okragla kwota. Zaczal sie smiac, zbladlem i zapytalem o przyczyne. Dokladnie na tyle mam zadluzone mieszkanie. Tu poczulem juz Boze prowadzenie. Zgodzil sie i od razu poszlismy zalatwiac dokumenty. W srode odbieramy resztke z nich i idziemy do notariusza. Nareszcie moglem zjesc i wrocil mi sen. Dla Wlodka, tak ma na imie, jest to swiadectwo Bozej mocy i opieki, dla mnie niesamowite szczescie, ze nie zwatpilem i w przeciwnosciach nie wiezrylem, ze mnie zostawi nasz najwspanialszy Tatus.
Mialem tez taka swiadomosc, ze to jest jeden i jedyny raz gdy probowalem starac sie o mieszkanie. Tak wiele mnie to kosztowalo, ze juz nigdy w zyciu nie probowalbym.
Biblia mowi, ze bez wiary nie mozna podobac sie Bogu. Moja niewiara, ze On nie wyslucha, pozostawi bez odpowiedzi byla wlasciwie wiara. Plakalem i wylewalem wszystkie swoje emocje przed Jego tronem. Na nic byloby ich schowanie, Bog i tak je zna. Wielka i ciezka byla to proba ale przeszedlem ja.
Pisze to na chwale i uwielbienie wspanialego Tatusia, przez Jezusa Chrystusa i ku wzmocnieniu nadziei tym, ktorzy doswiadczaja prob.
 
 
marek c
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-23, 09:25   

Twoje świadectwo jest naprawdę bardzo budujące.
Modlę się by nadal prowadził Cię Pan i dał dużo odpocznienia po tych ciężkich próbach.

Pozdrawiam :-D
 
 
CZEK0LADA
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-23, 18:02   

Romku
Ja pamiętam , że w mojej sytuacji odnośnie mieszkania miałam tez taka sama determinację i duże problemy, ale wszytsko zakończyło sie sukcesem.
Może kiedys opiszę tę historie.
Bóg jak zwykle okazał się wierny.
Wiem z własnego doświadczenia, ze wiara i determinacja w działaniu zawsze przynosi Boże odpowiedzi,

Przez wiarę i cierpilwość dziedziczymy obietnice

Pozdrawiam
 
 
orzel158
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-27, 00:29   

romanszewczuk3
więcej takich świadectw a ludzie uniosą się w górę jak orły
 
 
romanszewczuk3 
romanszewczuk3


Wyznanie: protestant
Dołączył: 10 Cze 2006
Posty: 62
Wysłany: 2008-07-24, 18:19   

Bardzo długo byłem bez internetu i wiele w moim życiu sie zmieniło. A jedną z największych radości mojego życia jest to, że mam swój wymarzony, wymodlony domek w przepięknej spokojnej okolicy. A to z przeobfitej łaski Bożej. Codziennie przy każdym posiłku wraz z synkiem dziękujemy Jezusowi Chrystusowi za cudowny Jego dar.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10