Forum biblijne Strona Główna Forum biblijne
FORUM ZOSTAŁO PRZENIESIONE. ZAPRASZAMY www.biblia.webd.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Henoch
Autor Wiadomość
Miłujący prawdę 

Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 1134
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2007-01-23, 07:31   Henoch

"Henoch chodził z prawdziwym Bogiem. Potem go już nie było, ponieważ Bóg go zabrał" (Rodz. 5:24).

Biblia tylko kilkakrotnie wspomina o Henochu.
Niemniej już na podstawie powyższych informacji oraz innych przesłanek można powiedzieć, że żył on w burzliwych czasach.
Dobitne natchnione słowa Henocha są aktualne po dziś dzień. Juda tak ujął treść tego proroczego orędzia: „Oto przyszedł Jehowa ze swymi świętymi miriadami, aby nad wszystkimi dokonać sądu i aby wszystkim bezbożnym udowodnić winę w związku ze wszystkimi ich bezbożnymi uczynkami, które bezbożnie popełniali, oraz w związku ze wszystkimi szokującymi rzeczami które mówili przeciwko niemu bezbożni grzesznicy" (Judy 14 15).
Zapowiedź ta ostatecznie spełni się podczas Armagedonu Obj. 16:14, 16.
Jednak już za dni Henocha to złowieszcze proroctwo zapewne drażniło „bezbożnych grzeszników". Jehowa nie pozwolił im go skrzywdzić!
_________________
"Jako żyje Jehowa, będę mówił to, co powie mój Bóg"
 
 
tessa

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 4116
Wysłany: 2007-01-23, 13:36   

Wyobrażmy sobie jaką odwagą musiał się wyrózniać Henoh głosząc tak niepopularne orędzie.
Bezbożni ludzie ,którzy wtedy żyli z pewnością nie chcieli słuchać tych jego słów.
Jednak Henoch miał rację.
Choć ,jak uczeń Juda pisze-
proroctwo to dotyczyło przyszłych czasów
Armagedonu ,gdy Jehowa rozprawi się z całym Szatańskim światem i unicestwi wszystkich,którzy popierają Szatana,-to za czasów Noego Jehowa unicestwił cały tamtejszy świat.Ocalał jedynie Noe ze swoją rodziną.
Jak pisze Piotr w II liście 2:5 Bóg zesłał karę na świat bezbożny ,jako przykład dla ludzi bezbożnych żyjących obecnie i kpiących z ostrzeżeń Jego świadków.
 
 
jyakkudesu 
Cyfrowy Jezus


Wiek: 53
Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 120
Skąd: Kolumbia Brytyjska, Kanada
Wysłany: 2007-01-25, 14:04   

Mozna by tez tu dodac, iz Henoch figuruje jako typ wierzacych, ktorzy maja byc porwani w niebiosa przy przyjsciu naszego Pana - zob. 1 Tes 4:17. Moze juz niedlugo?

Pozdrawiam,

jyakkudesu
_________________
KANAŁ CYFROWY JEZUS | Ewangelia dla każdego
► SUBSKRYBUJ NA YOUTUBE ►
 
 
tessa

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 4116
Wysłany: 2007-01-25, 14:58   

jyakkudesu napisał/a:
Mozna by tez tu dodac, iz Henoch figuruje jako typ wierzacych, ktorzy maja byc porwani w niebiosa przy przyjsciu naszego Pana - zob. 1 Tes 4:17. Moze juz niedlugo?

Pozdrawiam,

jyakkudesu


Biblia nie podaje,że Henoch został porwany w niebiosa.
W Biblii pisze:
Rodzaju 5:24
"I Henoch chodził z prawdziwym Bogiem .Potem go już nie było ,ponieważ Bóg go zabrał".

Nie pisze tutaj,że Bóg Henocha zabrał do nieba.Jak uczył Jezus:
Jana 3:13
"Ponadto nikt nie wstąpił do nieba oprócz tego,który zstąpił -Syna Człowieczego".

Zatem owo "zabranie" nie oznaczało zabrania do nieba.Bóg skrócił życie Henocha ,aby nie mógł doznać krzywdy ze strony bezbożnych ludzi.
Henoch po prostu umarł.
W Hebrajczyków 11;5 pisze ,że Bóg go" przeniósł aby nie oglądał śmierci".
Zaś w Rodzaju 4:23 czytamy,że Henoch żył 365 lat.Życie każdego człowieka kończy się śmiercią.
Zatem Henoch musiał też umrzeć.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2007-01-25, 15:56   

tessa napisał/a:

Biblia nie podaje,że Henoch został porwany w niebiosa.
W Biblii pisze:
Rodzaju 5:24

Nie pisze tutaj,że Bóg Henocha zabrał do nieba.Jak uczył Jezus:
Jana 3:13

Zatem owo "zabranie" nie oznaczało zabrania do nieba.Bóg skrócił życie Henocha ,aby nie mógł doznać krzywdy ze strony bezbożnych ludzi.
Henoch po prostu umarł.
W Hebrajczyków 11;5 pisze ,że Bóg go" przeniósł aby nie oglądał śmierci".
Zaś w Rodzaju 4:23 czytamy,że Henoch żył 365 lat.Życie każdego człowieka kończy się śmiercią.
Zatem Henoch musiał też umrzeć.


Tessa, mam pytanie:
Czy słowa "wstąpić" i "zabrać" mają takie samo znaczenie?
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
tessa

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 4116
Wysłany: 2007-01-25, 20:53   

Wcześniej powiedziano,że Henoch jest obrazem tych,którzy zostaną porwani w niebiosa.

Ja wytłumaczyłam,że Henoch wcale nie został porwany w niebiosa,bo nikt nigdy nie poszedł do nieba przed Jezusem.
Chyba jasno to wyjaśniłam.
Ostatnio zmieniony przez tessa 2007-01-25, 22:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2007-01-25, 22:21   

tessa napisał/a:
Wcześniej powiedziano,że Henoch jest obrazem tych,którzy zostaną porwani w niebiosa.

Ja wytłumaczyłam,że Henoch wcale nie został porwany w niebiosa,bo nikt nigdy nie poszedł do nieba przed Jezusem.
Chyba jasno to wyjaśniłam.
Wyrazy "wstąpić" i "zabrać " mają w tym kontekście to samo znaczenie.Oznaczają kogoś kto poszedł do nieba.


Absolutnie nie mają. Jeden wyraz oznacza, ze dana osoba aktywnie i z własnej woli trafiła do nieba, zaś dugi oznacza bierne i bez udziału woli przeniesienie osoby do nieba.
Kontekst proszę Pani, bardzo dokładnie wskazuje na zróżnicowanie tych słów.
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
tessa

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 4116
Wysłany: 2007-01-25, 22:47   

[quote="Yarpen Zirgin"]
tessa napisał/a:
Wcześniej powiedziano,że Henoch jest obrazem tych,którzy zostaną porwani w niebiosa.

Ja wytłumaczyłam,że Henoch wcale nie został porwany w niebiosa,bo nikt nigdy nie poszedł do nieba przed Jezusem.
Chyba jasno to wyjaśniłam.

Absolutnie nie mają. Jeden wyraz oznacza, ze dana osoba aktywnie i z własnej woli trafiła do nieba, zaś dugi oznacza bierne i bez udziału woli przeniesienie osoby do nieba.
Kontekst proszę Pani, bardzo dokładnie wskazuje na zróżnicowanie tych słów.


Gdzie pisze,że Henoch został zabrany do nieba?Słowa "niebo" nie ma w kontekście.
"Potem go już nie było ,ponieważ Bóg go zabrał." Rodzaju 5:24

Został zabrany......ale gdzie nie pisze.
Do nieba?
To twój tylko domysł.
 
 
jyakkudesu 
Cyfrowy Jezus


Wiek: 53
Dołączył: 21 Maj 2006
Posty: 120
Skąd: Kolumbia Brytyjska, Kanada
Wysłany: 2007-01-26, 15:03   

Droga tesso,

Masz racje, ze nie ma napisane wprost iz zostal zabrany do nieba. Jednak kontekst wyraznie pokazuje roznice miedzy umieraniem, a byciem zabranym. Byl i juz go nie bylo bo Bog go zabral. Nie ma napisane ze Bog mu zycie skrocil, tylko ze go zabral. Nie wiem jak ty, ale jak ja zabieram swoje rzeczy, to nie zostawiam ich, wrecz przeciwnie, biore je ze soba. Znaczenie tych slow jest proste i nie trzeba ich naginac. Na dodatek list do Hebrajczykow wyglada to bezposrednio potwierdzac. zob Heb 11:5 - „Dzięki wierze Henoch został zabrany z tego świata, by nie zaznał śmierci. Nikt go już więcej nie oglądał, ponieważ Bóg zabrał go do siebie. Już przedtem jednak - jak mówi Pismo znalazł Bóg w nim upodobanie.”

Podobnie zabrany byl tez i Eliasz. We wszystkich trzech przypadkach (Enoch, Eliasz i wierzacy na ziemi w czasie powrotu Pana) widac wyraznie pewien powtarzajacy sie schemat. Najpierw jest gloszenie o Bozym sadzie spotkane z niedowiarstwem, potem jest usuniecie sprawiedliwego przed ucisnieniem, po czym nastepuje calkowita degradacja no i w koncu sad.

Cos w tym musi byc.

Pozdrawiam,

jyakkudesu
_________________
KANAŁ CYFROWY JEZUS | Ewangelia dla każdego
► SUBSKRYBUJ NA YOUTUBE ►
 
 
marek c
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-26, 15:37   

Niektórzy uwazają że i Mojżesz był zabrany, bo do dziś nie odnaleziono jego grobu i ukazał sie razem z Eliaszem na Górze Przemienienia...
 
 
tessa

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 4116
Wysłany: 2007-01-28, 19:25   

marek c napisał/a:
Niektórzy uwazają że i Mojżesz był zabrany, bo do dziś nie odnaleziono jego grobu i ukazał sie razem z Eliaszem na Górze Przemienienia...

Trafne spostrzeżenie ,marku c,ale Mojżesz z pewnością umarł.
Powtórzonego Prawa 34:5
"Potem Mojżesz ,sługa Jehowy umarł tam w ziemi moabskiej z rozkazu Jehowy.A on go pogrzebał w dolinie w ziemi moabskiej naprzeciw Bet-Peor i nikt nie zna jego grobu po dziś dzień."

Ale grobu jego nie znaleziono.

O czym to świadczy?

Wcale nie o tym,że Bóg zabiera swych sług do siebie do nieba."Nikt nie wstąpił do nieba " przed Jezusem.
Tak samo Eliasz nie wstąpił do nieba.
W II Królów 2:1 czytamy:
"A gdy Jehowa miał zabrać Eliasza w wichrze do niebios ,Eliasz i Elizeusz szli z Gilgal".

II Królów 2:11
"A gdy tak szli rozmawiając i idąc ,oto ognisty rydwan wojenny oraz konie ogniste -i zaczęły ich obu rozdzielać i Eliasz począł wstępować w wichrze ku niebiosom".

W Biblii słowo "niebiosa " mogą też oznaczać nieboskłon,atmosferę ziemską.
Rodzaju 1:20
".....i niechaj stworzenia latające latają nad ziemią po obliczu przestworza niebios."

Zatem w tym przypadku niebiosa ,do których Bóg zabrał Eliasza były atmosferą w pobliżu ziemi,a nie niebem jako miejscem przebywania Boga.
Bóg w cudowny sposób przeniósł Eliasza w inne miejsce.W tamtych czasach nie było samolotów ,ale duch Jehowy czynił takie cuda.
Skąd to wiemy?
Ponieważ Eliasz nie zakończył wtedy swego życia.Żył dalej ,a za czasów króla Jehorama wystosował list do króla Judy.
II Kronik 21:12
"W końcu przyszło do niego pismo od proroka Eliasza ,mówiące:Oto co powiedział Jehowa Bóg Dawida ,twego praojca:"Ponieważ nie chodziłeś drogami Jehoszafata ,swego ojca ,ani drogami Asy ,króla Judy ......"

Zatem Eliasz nie został zabrany do nieba .Tak samo Henoch nie został zabrany do nieba.
Jego życie zostało skrócone przez Jehowę i spoczął ze swymi praojcami.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2007-01-29, 06:43   

tessa napisał/a:
Bóg w cudowny sposób przeniósł Eliasza w inne miejsce.W tamtych czasach nie było samolotów ,ale duch Jehowy czynił takie cuda.
Skąd to wiemy?
Ponieważ Eliasz nie zakończył wtedy swego życia.Żył dalej ,a za czasów króla Jehorama wystosował list do króla Judy.
II Kronik 21:12
"W końcu przyszło do niego pismo od proroka Eliasza ,mówiące:Oto co powiedział Jehowa Bóg Dawida ,twego praojca:"Ponieważ nie chodziłeś drogami Jehoszafata ,swego ojca ,ani drogami Asy ,króla Judy ......"

Zatem Eliasz nie został zabrany do nieba .


Tesso, mam prośbę: Przeczytaj dokładnie 1 i 2 rodział II księgi Królewskiej, i powiedz nam, jak się nazywał król judzki i który rok jego panowania upłynął przed tym, jak Eliasz został zabrany do nieba?
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
tessa

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 4116
Wysłany: 2007-01-29, 07:12   

Syn Jehoszafata Jehoram ,a było to w drugim roku jego panowania.
Jak podaje II Kronik 21:4-12 król ten dopuszczał się niegodziwości,w związku z tym został skarcony przez Eliasza.
 
 
Yarpen Zirgin 
Katolik


Wyznanie: Kościół katolicki
Pomógł: 16 razy
Wiek: 46
Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 15743
Wysłany: 2007-01-29, 08:13   

tessa napisał/a:
Syn Jehoszafata Jehoram ,a było to w drugim roku jego panowania.
Jak podaje II Kronik 21:4-12 król ten dopuszczał się niegodziwości,w związku z tym został skarcony przez Eliasza.


No proszę... A możesz mi powiedzieć, na podstawie jakiej to przesłanki stwierdziłaś, ze Eliasz napisał list do tego króla po tym, jak został zabrany do nieba, a nie w ciągu tych dwóch lat panowania Jorama?
_________________
Udowadnia się winę, a nie niewinność.

Aha... Nie licz na moją odpowiedź na złośliwości, szyderstwa i próby zmiany tematu.
 
 
wit
Wyznawca Istniejącego


Pomógł: 50 razy
Dołączył: 19 Maj 2006
Posty: 3796
Skąd: grudziądz
Wysłany: 2007-01-29, 08:29   

tessa napisał/a:

Bóg skrócił życie Henocha ,aby nie mógł doznać krzywdy ze strony bezbożnych ludzi.


Tesso, od kiedy to BÓG w taki sposób postępuje? Pobożnym ludziom to raczej wydłuża życie. Jeśli miałby skrócic życie z takiego dziwnego powodu, jaki podałaś powyżej, tzn. że nie jest Wszechmogący. Odpowiedz proszę, czy JHWH jest Bogiem życia, czy też Bogiem śmierci?

Pozdrawiam.
_________________
RECEPTĄ NA AKTYWNĄ ROLĘ KOŚCIOŁA, JAKĄ MA ON DO SPEŁNIENIA, NIE JEST JEGO REFORMA, DO CZEGO WZYWAŁY KOŚCIOŁY PROTESTANCKIE, ALE POSŁUSZEŃSTWO, DO CZEGO WZYWAŁ KOŚCIÓŁ WCZESNOCHRZEŚCIJAŃSKI.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 11